|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
21.7.2014 10:19:18   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: gogili75

da li je moguće da je došlo do ovlacije a da nije bilo ili jedva nešto malo, cervikalne sluzi



Odgovor: Kod nekih žena sluz pred ovulaciju je jasno primetna, dok kod preostalih može proći u tragovima, a da se ovulacija normalno desava.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
21.7.2014 10:22:07   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: nata11

Može li dugorocno uzimanje kontracepcijskih pilula po prestanku uticati na ovulaciju ?



Odgovor: Dugoročno?? O kom vremenskom periodu se radi? Realno nema uticaja, može se udružiti sa drugim problemima i delovati da je u posledičnoj vezi.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
21.7.2014 10:23:52   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: isidora88

Postovani, ciklusi su mi bili redovni do pre 3 meseca, prvi i drugi put mi je ciklus bio na oko 40 dana (redovno sam dobijala na 30-32 dana), a prosli mesec mi je kasnilo 3 nedelje.
poslednju menstr. sam imala 8.juna, bila sam na ultrazvuku 2.jula i nemam ciste, endometrijum 9mm, dr kaze sve savrseno.
imam hipotireozu (hormoni su u redu, tsh je 0,45) i insulinsku rezistenciju (insulin je i pored terapije povisen, naste je preko 30, posle jela od 100-140)
da li ja mogu da imam redovne ovulacije a samim tim i menstruacije sa ovakvim stanjem hormona? ne znam sta bi jos moglo izazvati ovolika kasnjenja u ciklusu... unapred hvala



Odgovor: Sa vašim zdravstvenim statusom ukoliko želite trudnoću savetujm vam da se javite vašem ginekologu kako bi vam pojasnio sve nedoumice i pomogao vam.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
21.7.2014 10:24:50   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: snovi

Da li je normalno da ovulacija bude propraćena jakim bolovima u predelu jajnika (bolovi jači od menstrualnih)?



Odgovor: U vreme ovulacije mogu se javiti bolovi, jačeg intenziteta i cak mogu biti praceni i krvarenjem.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu snovi)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
21.7.2014 10:26:10   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: superm

Svakog meseca u isto vreme, otprilike 16 ili 17 dana ciklusa pjavi mi se lepljiva sluz I traje par dana. Da li to znaci da mi je svaki ciklus plodan?



Odgovor: Pojava primetne sluzi desava se 3-4 dana pred ovulaciju, i sa ovom manifestacijom gotovo sigurno se može reci da je svaki ciklus ovulatoran.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
21.7.2014 10:27:54   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: mara1981

Aha, evo uspelo je!
dakle, moje pitanje je- kada se moze reci da je ovulacija ako su ciklusi na 27 dana, ali dan-dva pre pocnu sa braon sekretom? Da li se kao prvi dan racuna to braon ili pravo menstrualno krvarenje?



Odgovor: Pod menstrualnim krvarenjem podrazumeva se isti dan kada se primeti bilo oskudno ili obilno. U vašem slučaju ovulacija se najverovatnije desava 13- 14 dana tj. u sredini ciklusa. Plodni dani su 2-3 dana pre navedenih i posle navedenih dana.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

(odgovor članu mara1981)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
21.7.2014 12:13:17   
Dada81
Postovana doktorka, prosli mesec sam dobila 22.nisam primetila sluz,pa ne znam da se desila ovulacija(mada sam osetila druge simtome,mnogo potkoznih bubuljica,jaku zelju za hranom itd.) Da napomenem da mi je to prva menstruacija 6.mesec posle porodjaja. Inace sam dobijala na 35-40 dana,mada i to nije pouzdano redovno.Imala sam nezasticen odnos dva dana posle tog prvog ciklusa.Sada sam u iscekivanju sledeceg ciklusa,ali i malo u strahu od prerane trudnoce. Mozete li iz ovog mozda malo nejasnog obrazlozenja pretpostaviti da li je bila ovulacija ili su neki simptomi uzrok hormona zbog dojenja? Hvala Vam unapred!

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
21.7.2014 14:02:44   
superm

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: superm

Svakog meseca u isto vreme, otprilike 16 ili 17 dana ciklusa pjavi mi se lepljiva sluz I traje par dana. Da li to znaci da mi je svaki ciklus plodan?



Odgovor: Pojava primetne sluzi desava se 3-4 dana pred ovulaciju, i sa ovom manifestacijom gotovo sigurno se može reci da je svaki ciklus ovulatoran.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

Hvala puno na odgovoru!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
23.7.2014 15:05:39   
gogili75
Samo da se zahvalim, stigle su mi trakice za ovzlaciju, hvala puno! :-)

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
23.7.2014 15:29:00   
Cakana84
IZVORNA PORUKA: gogili75

Samo da se zahvalim, stigle su mi trakice za ovzlaciju, hvala puno! :-)



Odlicno. I da nas obradujes sto pre. user posted image

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
23.7.2014 17:04:44   
Sosa Mena
Stigao Baby Time. Hvala Ringeraji. user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
24.7.2014 1:25:36   
micaubica83
Postovana,radila sam folikulometriju ovog meseca i primila Pregnim 12 dc.Vodeci folikul je bio 21 mm a endometrijum 8,5 trolinijski.Dr mi je takodje rekao da mi je razvucena materica.Napisao je cavum uteri deluje razvuceno.Sta to znaci?Da li je to zavaljena materica ili sta vec?

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
24.7.2014 1:40:14   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: superm

Svakog meseca u isto vreme, otprilike 16 ili 17 dana ciklusa pjavi mi se lepljiva sluz I traje par dana. Da li to znaci da mi je svaki ciklus plodan?



Odgovor: Pojava primetne sluzi desava se 3-4 dana pred ovulaciju, i sa ovom manifestacijom gotovo sigurno se može reci da je svaki ciklus ovulatoran.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic

Sta znaci kada plodna sluz traje preko 10 dana?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
24.7.2014 10:50:20   
Cakana84

IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Stigao Baby Time. Hvala Ringeraji. user posted image



user posted image user posted image user posted image
Srecno!

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
25.7.2014 16:47:12   
Cakana84

IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Stigao Baby Time. Hvala Ringeraji. user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
26.7.2014 12:43:51   
jeca ph
Dr moje pitanjce- testic mi je pokazao dve crtice 15dc, kao i merenje temperature, i inace su mi ovulacije 14- 15 dc, sto je i potvdjeno UZ prethodna dva meseca, ovog meseca mi je dr na odmoru pa sam se oslonila samo na test i merenje temperature, medjutim velika vlaznost se pojavila tek 3. dana posle ovulacije kao i nelagodnos u predelu jajnika i besike, a danas 4. dana i bolne bradavice i poneka kvrzica oko njih, da li se to nesto iskomplikovalo?
inace sam na klomifenu, vec 3. mesec, prethodna dva ispracena UZ folikulometrijom
Pozdrav

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
30.7.2014 12:52:47   
Pcelica Lila
Da li TSH malo preko 2, utice na ovulaciju?

(odgovor članu jeca ph)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
30.7.2014 15:00:25   
jeca ph
Moze li se koristiti Baby Time test ako mu je istekao rok nekoliko meseci??
Mojoj drugarici ostalo, pa bih ja to iskoristila..
Interesuje me da li ce to uticati na rezultat testa??

(odgovor članu Pcelica Lila)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
31.7.2014 12:37:04   
gogili75
Isla sam proslog meseca na folikulometriju i utvrdjeno je da mi je 13dc pukao folikul, endometrijum je bio troslojan 8,5mm, moja dr me je uputila da 21dc uradim progesteron i rezultat je 5,00 a ref. vrednosti su od 6,8 do 83. Izgleda da ovog meseca nije bilo ovulacije. S obzirom da sam vise puta ostajala trudna da li je moguce da samo ovog meseca nije dosli do ovulacije ili imam hronicno nizak progesteron i sta ciniti dalje?

(odgovor članu jeca ph)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
11.8.2014 16:58:22   
Cakana84
Dobitnice u trecem krugu su:

1. jeca ph
2. verolina
3. Dada81
4. snovi
5. rošula
6. superm

Čestitamo i da nas što pre obradujete lepim vestima.user posted image user posted image user posted image

P.S. Ovaj put 6 dobitnica zato što se prosli put nije javila jedna dobitnica.

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
11.8.2014 16:59:41   
Cakana84
U toku nedelje stizu odgovori nase doktorke.


(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
11.8.2014 19:39:05   
Dada81
O,hvala dragoj RR ,posto mi planiramo trece user posted image mada ima jos vremena,zelim da se posvetim jos malo ovom bebanu user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
11.8.2014 20:55:29   
Cakana84

IZVORNA PORUKA: Dada81

O,hvala dragoj RR ,posto mi planiramo trece user posted image mada ima jos vremena,zelim da se posvetim jos malo ovom bebanu user posted image




Dado, vi ste baš vredni. ;)

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
11.8.2014 21:20:15   
Dada81
Pa,Cakana,retko ko od muzevih prvih rodjaka ima troje,a njih dosta ima ,sa svekrove strane,dok ja i svekrva nemamo gotovo nikoga.Pa je bas lepo videti kada se oni svi skupe ili samo cuju,nazovu.. A,usput,''ganjamo''devojcicu user posted image user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji ...
11.8.2014 21:31:32   
Cakana84
Lepo, lepo. Kada vi žene sve to stignete, da rodite i odgajite? Svaka vam čast. user posted image

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Devojčica rođena iz embriona zamrznutog 27...
Porodica iz Tenesija se godinama borila sa neplodnošću, a onda se povezala sa Nacionalnim centrom za donaciju embriona (...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here