|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Abortus
20.9.2014 20:12:33   
Anoniman
Zasto ruzno.Pa cekajte ona hoce da uradi abortus i samo sam htjela da otvori oci.I opet cu sve to reci ako treba.Nikiga nisam uvrijedila vec istinu reklu.Pitajte zenice koje se godinama muce sta one misle o tome.
A sada VAS pitam ovdje bi li mogle ubiti to dijete sto ste rodili a ovo drugo roditi?

(odgovor članu pocahontas)
  Direktna veza do poruke: 851
   RE: Abortus
20.9.2014 20:22:38   
zeksi
Ja sam se mucila da rodim dete i posel pet godina nakon inseminacije i prevremenog porodjaja dobila sina. Kad je imao 6-7 meseci, pomislila sam da sam trudna i zapitala se sta sad i pomisljala na abortus, jer sam bila u veoma losoj finansijskoj situaciji, na primer roditelji su mi kupovali mleko za bebu. E, sad ispostavilo se da nisam bila trudna tako da nisam morala da odlucujem da li zadrzati bebu.
Ali mogu reci da nikoga ne treba osudjivati, jer se nemozemo staviti u tudju kozu.
I moram da kazem da nisam za abortus kao vid kontracepcije, ali ako se vec desilo tako, Tanja ima pravo da uradi ono sto smatra kao optimalnim resenjem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Abortus
20.9.2014 20:23:29   
serpica
Tanja verujem da znas da je na ovom forumu vise od pola zena bez dece,na tvoj post mozes dobiti samo paljubu,jer se mnoge od njih godinama bore da dobiju dete,ako si vec odlucila da abortiras trebala si to da uradis bez da iznosis ovde ( dobronamerno ti kazem ) a za savet koji si trazila svakako ces pitati dr.
Ja sam rekla vec da ostanem 6 puta trudna,6 puta cu da rodim pa makar i zivot rizikovala,a da ne pricam o finansijama koje su na poslednjem mestu koliko god to ludo zvucilo. Zelim ti srecu kako god da odlucis.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Abortus
20.9.2014 20:31:17   
Maslacak15
Potpuno se slazem sa Sanchy ( i to se desavauser posted image user posted image ) Pozdrav za Sanchyuser posted image . Ali " strogo smo se pazili" je validno samo ako si na piluli ili imas spiralu ili ste koristili kondom u sta ne verujem da je slucaj. A i ja imam slucaj iz vrlo vrlo bliskog okruzenja sto nista nisam rekla pre desetak godina a ta osoba i dalje ima ozbiljnih problema da se izbori sa posledicama svoje odluke. Mozda je bolje da sam nesto rekla dok je bilo vreme?!?! Vredjanju nema mesta, ali mislim da se od razgovora ne treba ustrucavati.
Pravo na odluku imas, ali to jeste beba kao i ta koju si rodila samo 15 ak meseci ranije... Toga treba da si svesna. Srecno.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Abortus
20.9.2014 20:43:26   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Cece1

Zasto ruzno.Pa cekajte ona hoce da uradi abortus i samo sam htjela da otvori oci.I opet cu sve to reci ako treba.Nikiga nisam uvrijedila vec istinu reklu.Pitajte zenice koje se godinama muce sta one misle o tome.
A sada VAS pitam ovdje bi li mogle ubiti to dijete sto ste rodili a ovo drugo roditi?



kazu da ne postoje glupa pitanja vec samo glupi odgovori... ja i te kako mislim da postoje glupa pitanja...odgovor na tvoje je ne.

ovde smo da pomognemo jedna drugoj u nevolji, da se savetujemo i da se zajedno, virtuelno, radujemo i tugujemo, nikako da osudjujemo pa jos na ovakav nacin.
svaka od nas zna svoje i ostaje da zivi sa posledicama svojih odluka i postupaka.
abortus je skakljiva tema jer je takvom napravljena u javnosti. smatram da svaka zena ima pravo na odluku.




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Abortus
20.9.2014 20:51:45   
wivern

IZVORNA PORUKA: Cece1

Zasto ruzno.Pa cekajte ona hoce da uradi abortus i samo sam htjela da otvori oci.I opet cu sve to reci ako treba.Nikiga nisam uvrijedila vec istinu reklu.Pitajte zenice koje se godinama muce sta one misle o tome.
A sada VAS pitam ovdje bi li mogle ubiti to dijete sto ste rodili a ovo drugo roditi?


Da otvori oci? Ne razumem. Evo ja se godinama mucim i razumem zenu u potpunosti, to je samo njen izbor. Problem je sto ti svoj problem sa zatrudnjivanjem prebacujes na drugoga a to je jako ruzno i tu bi ti trebala da otvoris oci.
Ko je meni kriv sto imam problema i sto sam morala na vto-niko, ko je meni kriv sto neko ne moze, ne zeli dete u ovom trenutku-niko, ali ja nisam tu da nekome otvaram oci. Ja sam tu da dam podrsku ako mogu ako ne mogu onda barem necu da osudjujem.
Zena je zeni najgori neprijatelj.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Želim abortus
20.9.2014 20:52:49   
tanja1982
Nisam zelela nikoga da uvredim sto se tice prekida trudnoce,zato sam i dosla na ovu temu "zelim abortus " niko ne zna kolko sam pravila prvo dete da bi me kritikovale,a koliko sam videla svasta se prica na ovom forumu pa sam zato mislila da je mom pitanju ovde mesto...hvala svima na savetima i dobronamernim i onim manje

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Abortus
20.9.2014 20:58:44   
doktorkakristal
SERPI je dobro rekla ovde se veliki broj zena bori sa sterilitetom i za njih je abortus kao so na ranu,opet ce se razviti diskusija u nezeljnom pravcu po TANJU ,draga zene samo zele da ti daju savet i ne misle nista lose

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Abortus
20.9.2014 20:59:10   
Trcosava
Tanja najbolje zna kako je došla do ove odluke. Niko nema pravo da je osuđuje, još manje vredja. Prošla sam kroz dva abortusa/kiretaže pa idem dalje. Živa sam, odtugovala i glavu gore.
Koliko ja znam pilule ne smeju za vreme dojenja, nek me ispravi neko ko je upućeniji od mene, naravno, može kondom. Ali opet, nije na nama da sudimo.

Verujem da je zenicama koje imaju problema da ostanu u drugom stanju jako teška ova tema, ali ovo nije forum samo o tome.
Moje mišljenje je ako je već došlo do neželjene trudnoće, a nema sredstava, mesta i ostalog bolje očistiti nego posle prosjaciti i jedva krpiti kraj sa krajem.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Abortus
20.9.2014 21:04:15   
Olga75
sad totalno nevezano za ovaj slucaj
vec rekoh da ja nemam stav o abortusu
ali : zena ima pravo da radi sta hoce sa svojim telom - tu se slazemo
da li ima pravo da radi sta hoce sa tudjim telom koje je u njenom telu - to je ta neka i religijska i eticka dilema
i eto diskusije
a da li ce ga neko uraditi ili nece to je stvar samo te osobe i njenog partnera
i koja god odluka da se donese mora biti konacan
a svako svoju kozu nosi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Želim abortus
20.9.2014 21:05:13   
Anoniman
Meene to apsolutno ne dotice sto ovako reagujete.
Za one informisane imam jednog predivnog djecaka kojeg upravo dojimuser posted image
Nikada necu podrzati abortus,a ako se neka nadje uvredjena i prozvana to je njen problemuser posted image

(odgovor članu tanja1982)
  Direktna veza do poruke: 861
   RE: Abortus
20.9.2014 21:06:50   
tanja1982
drago mi je sto imas dete,sve najbolje ,al si osula paljbu po meni a posle kazes da nisi,procitaj tvoje odgovore...sve najbolje u svakom slucaju

< Poruku je uredio Olga RR -- 20.9.2014 21:07:51 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Abortus
20.9.2014 21:10:35   
nata11
Tanja prvo pitanje- dobila si odgovor, ali ostatak razgovora i postova mi izgleda kao da zelis da cujes DA i umiris svoju savest. Tvoje dete, tvoje telo, tvoja sloboda izbora ali razmisli dobro, nazad nema..
Valjda smo svi razliciti, neznam user posted image Mislim da bih se pre ubila, skocila kroz prozor nego da abortiram zdravo dete.

_____________________________





(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Želim abortus
20.9.2014 21:13:01   
wivern
To bi isto znacilo da ja sve vas koje ste prirodno ostale trudne ne uvazavam jer se zaboga niste pomucile i ne znate kako je to kad se mucite?
Abortus je licna stvar sa kojom ce neko ziveti, i potpuno mi je bzvz da neko svoje frustracije leci na drugome. Mozes reci slazem se ili se ne slazem ali ne smes nikome nabijati na nos svoje problemei frustracije. To se radi sa psihologom, ja radila zbog steriliteta i sad mogu normalno da prihvatim tudje odluke u vezi trudnoce, abortusa ili samog zatrudnjivanja.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Abortus
20.9.2014 21:15:01   
Anoniman
Nisi mi odgovorila bi li mogla ubiti tu bebu od 7 mj a ovu od 5 nedjelja pustiti da zivi

(odgovor članu tanja1982)
  Direktna veza do poruke: 865
   RE: Abortus
20.9.2014 21:17:39   
tanja1982
mesas babe i zabe ...a i poredjenja ti nisu na mestu,ne znam da li imas neki problem u zivotu ...jer sa tobom je glupo dalje polemisati o bilo kakvoj temi

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Želim abortus
20.9.2014 21:18:58   
mamica 91
user posted image user posted image svaka ti je zlatna user posted image
IZVORNA PORUKA: wivern

To bi isto znacilo da ja sve vas koje ste prirodno ostale trudne ne uvazavam jer se zaboga niste pomucile i ne znate kako je to kad se mucite?
Abortus je licna stvar sa kojom ce neko ziveti, i potpuno mi je bzvz da neko svoje frustracije leci na drugome. Mozes reci slazem se ili se ne slazem ali ne smes nikome nabijati na nos svoje problemei frustracije. To se radi sa psihologom, ja radila zbog steriliteta i sad mogu normalno da prihvatim tudje odluke u vezi trudnoce, abortusa ili samog zatrudnjivanja.


(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Abortus
20.9.2014 21:19:30   
tanja1982
na dalje postove sam se samo zahvaljivala ,a na jedan sam bila prinudjena da se branim :) i tako je krenula polemika jer je sve krenulo oko pitanja u vezi dojenja i prekida trudnoce i onda se razvezalo
IZVORNA PORUKA: nata11

Tanja prvo pitanje- dobila si odgovor, ali ostatak razgovora i postova mi izgleda kao da zelis da cujes DA i umiris svoju savest. Tvoje dete, tvoje telo, tvoja sloboda izbora ali razmisli dobro, nazad nema..
Valjda smo svi razliciti, neznam user posted image Mislim da bih se pre ubila, skocila kroz prozor nego da abortiram zdravo dete.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Abortus
20.9.2014 21:20:00   
Anoniman
Wivern duso ne znas moju pricu i borbu.
Necu da izlazim iz teme,

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 869
   RE: Abortus
20.9.2014 21:21:02   
pocahontas
zena nije ni pitala za misljenje o abortusu vec o dojenju nakon abortusa...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Abortus
20.9.2014 21:21:41   
zece
A zasto da abortira zasto ga ne rodi I daje na posvajanje ako nema uslove da ga odgleda znate li koliko ljudi cekaju da posvoje dete zasto da ga ubie kad moze mu dati da zive. znate li vi koliko ljude kao mene place za decu a neki gi tek tako ubije

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Abortus
20.9.2014 21:21:55   
wivern
Cece vidim ja tvoj problem, prosla sam kroz njega hvala bogu uspesno.
Uzivaj u bebironu i izbegavaj ovakve teme, samo se bzvz nerviras.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Abortus
20.9.2014 21:22:01   
Sanchy
Kao sto rekoh i u prvom postu na ovoj temi ne osudjujem niciji izbor jer nemam prava na to,kao i niko drugi na ovoj temi,mozemo samo pokusati da razgovorom manje ili vise uticemo na odluku clanice koliko god se ne slagali ili slagali,niti je nas zivot niti nasa odluka u krajnjoj liniji..protivnik sam abortusa i uvek cu biti zato sam veci deo svog zivota koristila kontracepciju i uvek ponavljam to je najlakse uraditi a ne susresti se sa jednom jako jako teskom odlukom koja moze da ostavi teske psihicke posledice po zenu..zao mi je sto bilo ko mora da se susretne sa ovim pitanjem ali svi mi sami krojimo sopstvenu sudbinu..nadam se da ce biti sve ok...Maslacak,generalno mi se ne slazemo samo u vezi vakcinacije tj.samo oko jedne vakcine a to je naspram toliko tema na forumu,zanemarljivo neslaganjeuser posted image ..izvinjavam se na off/u

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu tanja1982)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Abortus
20.9.2014 21:22:02   
tanja1982

IZVORNA PORUKA: pocahontas

zena nije ni pitala za misljenje o abortusu vec o dojenju nakon abortusa...

upravo tako,a sad vidim da je bolje i da nisam pitala nista user posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Abortus
20.9.2014 21:23:28   
Olga75
pa odgovoreno je na pitanje o dojenju
i sasvim je nerealno ocekivati da se nece razviti diskusija
zato vas molim da rasprava bude pristojna , bez teskih reci i vredjanja inace ce tema biti zakljucana

Olga RR

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here