|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 14:08:53   
anita
Srculence i meni mm pomaze od samog starta.
Pomagao je i ranije ali sada mnogo vise. On usisava, brise pod, iznosi smece, sredjuje kupatilo.
Ja sam u kuhinji mada cesto i on zna da me iznenadi pa da spremi nesto.


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1751
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 14:09:56   
bubulence
wiv slobodno daj muzu da te sredi, bice srecan sto vidi Milku Canic posle 100 godina user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1752
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 14:10:12   
srculence25

IZVORNA PORUKA: bubulence

srculence meni moj pomaze od kada smo u braku, a to je za mesec dana tacno 4 godine user posted image . bez zezanja, kupatilo, izbacivanje smeca, sredjivanje ostave itd su njegovi poslovi i kada nisam trudna . sada sam mu dodala samo usisavanje, ranije je to radio ko stigne. nema kod nas muskih i zenskih poslova, posebno od kada se E rodila. bitno je da je cisto a nema veze kod koga je krpa. jedino se u kuhinju ne mesa. osim kafe i supe iz kesice nista drugo ne zna sam da spremi. i ne mora.
Ana, jeli sada sve spremno?

Bubi blago tebi prava si srecnica stvarno user posted image
Ja dok nisam bila trudna radila sam bukvalno sve od poslova cak i zimi vukla ogrev za lozenje kao konj vec mi je bilo dosta svega.
Na njega kad sam cekla da donese koju kantu drveta pre cu se smrznuti nego ogrejati.
Najvise sto me nerviralo znaci dovucem ogrev nalozim vatru drva stoje pored i odem recimo negde na kafu.Dodjem kuci vatra ugasena a drvo ni pipnuto a sve spremno
bilo mu tesko da baci pogled user posted image
E sad i oko lozenja sve to njega ceka

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1753
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 14:39:19   
wivern

IZVORNA PORUKA: vonavoj

ja sam vec bila na depilaciji,nesto mi se nije cekao poslednji dan..sve sam mislila da ce me boleti vise..
a pred porodjaj cu samo malo da je doteram,brijacem..tj,mm ceuser posted image

Hmm, znaci vreme je da i ja zakazujem user posted image
Bubitaman da se ispozdravljaju nije je video bas 100 godina user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1754
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 14:41:29   
vonavoj
Srculence,kakva baba,i tm,mada i ja mom crtam,i stalno zvocam,inace bi prosao isto pored kanteuser posted image
Wiv,ucini mu usluguuser posted image ..ja sam mog terala da skrati,kaze,ijaoj sta sve necu raditiuser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1755
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 14:53:59   
Ana13
Au,moj poslednji post na 46 strani.Prvo mi je trebalo vremena da nadjem gde sam stala,pa da procitam sve na ovamo.A izmedju sam morala malo da ruckam...jedno 3-4 puta,pa da pijem nesto... Ljudi moji,ja kao provaljena.Samo bih da zvacem nesto.Ne osecam glad,vec neki nemir.Nesto sam nervozna,a ja jedem kad sam nervozna i kad mi je dosadno.Sad mi definitivno nije dosadno.
Sa majstorima jos nije gotovo,sutra krece nova runda.Imamo jos hodnik da okrecimo i jednu terasu da zatvorimo.Mrtva sam umorna,a nista ne radim.Sve radi mm,ja samo nadgledam.Svaka koskica me boli.Kad malo duze lezim,bole me ledja i kukovi dok se ne razradim.Jos uvek mi nije nesto veliki stomak,pa mi bar on ne smeta.

Zadnjih par dana imam bolove u donjem delu stomaka kao kad treba da dobijem.Jel to ima neke veze sa kontrakcijama? Znam da treba da se oseti neko stvrdnjavanje stomaka,a to nemam.Samo te bolove user posted image

Vidim da ste mi sve dobro,bebci uzivkaju.Spisak user posted image ispred mene je sve kraci user posted image Veselo,veselo
Serpi,upadaj dok sam jos tu da se bar malo druzimo.Nas dve nikad u istoj temi.

Devojke,sve vas user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1756
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 15:15:34   
srculence25
Anita i tebi sto prava srecnica.
Pre trudnoce mm nekad kad je bas raspolozen uzme da usisa a da mu ja kazem rekao a sta ti radis kad nemozes da usisas
Von donekle su slicni user posted image
Jos baba me sad svaki put optereti da idem sa njom kod lekara zato sto je gluva i nece da nosi slusni aparat.
A ima njenu pravu snaju nego namerno meni kaze da ja moram ici sa njom jer zna da me to nervira.
A mm kaze pa sta ce ti faliti idi sa njom user posted image
Bas mi nesto tesko

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 1757
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 17:20:05   
Štetica
user posted image samo da vam mahnem. Ulenjila sam se opasno za pisanje,mada redovno citam sta pisete. Moje dete se izgleda mrdnulo sa besike(nepiskam na svakih 15min),al zato me razbi zeludac,pojedem 5zalogaja i krece gorusica. Ja sutra idem na fetalnu ehokardiografiju,nadam se da ce sve biti ok.
A i konacno cu da vidim kolica koja bas dugo gledam na internetu,nadam se da ce mi i dalje biti ok,jer umem tako da se zalepim za nesto na netu pa se posle razocaram kad vidim uzivo kako izgleda. E da mm ide samnom,tako da mi ga unapred zao,jer kad udjem u radnju znam i po 2sata da se zadrzimuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1758
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 19:38:17   
17 joka
Štetice naravno da ce biti dobrouser posted image

user posted image i ja sam takva kad idem u radnje,a tek bebece e tu je da neznam kad da izadjem

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1759
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 20:06:15   
Trcosava
Anči, kontrakcije za porođaj kreću od leđa, pa se onda šire na stomak. Doduše nisam pipala stomak da vidim da li je tvrd, ali to nisam zaboravila. Dakle, one prave kreću od krsta, pa se preko boka šire na stomak.

Nego ja provalila od čega me bole prepone. Sedela sam onaj dan napolju na nekoj klupici sa detetom i raskrečim se jer mi tako lakše zbog stomaka i izgleda da sam 'istegla mišiće' user posted image

Wiki, nadam se da tumorou pojemo fuka na skipetu

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1760
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 20:09:31   
soni
user posted image sao da vas sve zagrlim... i dlaje sam tu 7+0 sve ok samo sto krvarenje jos uvek imam..na uz doktor kaze da je sve u redu , cuje se srce i plod se razvija kako treba... nema bolovanja user posted image ...

nista nisma ispratila ovde evo sad sam sela kad smo dete stavili u krevet...

ima li novih trudnica....stare jel se drzite??

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1761
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 20:13:49   
anita
SOni bas mi je drago da si se javila. Super jer je sve ok sa bebom.
Saljem ti veliki user posted image

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1762
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 20:14:17   
serpica

IZVORNA PORUKA: Ana13

Au,moj poslednji post na 46 strani.Prvo mi je trebalo vremena da nadjem gde sam stala,pa da procitam sve na ovamo.A izmedju sam morala malo da ruckam...jedno 3-4 puta,pa da pijem nesto... Ljudi moji,ja kao provaljena.Samo bih da zvacem nesto.Ne osecam glad,vec neki nemir.Nesto sam nervozna,a ja jedem kad sam nervozna i kad mi je dosadno.Sad mi definitivno nije dosadno.
Sa majstorima jos nije gotovo,sutra krece nova runda.Imamo jos hodnik da okrecimo i jednu terasu da zatvorimo.Mrtva sam umorna,a nista ne radim.Sve radi mm,ja samo nadgledam.Svaka koskica me boli.Kad malo duze lezim,bole me ledja i kukovi dok se ne razradim.Jos uvek mi nije nesto veliki stomak,pa mi bar on ne smeta.

Zadnjih par dana imam bolove u donjem delu stomaka kao kad treba da dobijem.Jel to ima neke veze sa kontrakcijama? Znam da treba da se oseti neko stvrdnjavanje stomaka,a to nemam.Samo te bolove user posted image

Vidim da ste mi sve dobro,bebci uzivkaju.Spisak user posted image ispred mene je sve kraci user posted image Veselo,veselo
Serpi,upadaj dok sam jos tu da se bar malo druzimo.Nas dve nikad u istoj temi.

Devojke,sve vas user posted image




Hocu Anci,u sredu boze zdravlja kucam na vasa vrata,a sto se teme tice uskoro ces u razgovorima mama,tu te cekam user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 1763
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 20:16:36   
soni
hvala anita kako si ti....
serpice vucemoooo

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1764
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 20:18:38   
nata11
Serpi znala sam da cu ovde da te nadjem u ovoj temi. user posted image user posted image

_____________________________





(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1765
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 20:20:38   
serpica

IZVORNA PORUKA: nata11

Serpi znala sam da cu ovde da te nadjem u ovoj temi. user posted image user posted image




Nato,ja samo da najavim dolazak,a zvanicno nadam se uskoro.
Soni povuci jos malo i ti,beta je pozitivna samo jos jednom da se uverim da dobro raste i eto me user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1766
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 20:21:28   
soni
oooo vuceeeeemmmm user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1767
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 20:27:30   
Sanjalica1980
Soni draga, dobrodosla user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1768
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 20:47:56   
Ipokrisia
Dobro vece oblice noblice moje slatke user posted image ja ovih dana samo zujala negde,djavo mi nije dao mira user posted image jedino mi malo u subotu neka vrtoglavica pokvarila planove, par sati nisam mogla da ustanem iz kreveta koliko mi se vrtelo.Problem jos veci nastao kad besika htela da pukne i muz pokusava da me podigne i odvede do wc a ja nikako nisam mogla, ali na kraju sam uspela user posted image u svakom slucaju to je trajalo negde do posle podne i prestalo i odmah sam onda izletela napolje u setnjicu pa do svekijevaca. Onda u nedelju krenuo stomacic da pritiska i rasteze se,pa onako bas bolelo, jos sam i spremala kucu detaljno dolazili nam neki gosti, a ja opet udarila u setnju,lepo vreme bilo, a ovo toliko bolelo da sam jedva hodala...malo malo pa sam morala da sednem na klupicu, no snaga volje je bila jaca pa sam junacki prepesacila ceo kej i nazad user posted image e danas sam se vec malo primirila da iskuliram. Jel imate vi iskustva sa vrtoglavicom u ovoj fazi trudnoce, ja nisma malokrvna a i gvozdje mi je 21, tako da nije od toga,verovatno je neka cirkulacija iliti sto bi rekli od trudnoce je user posted image to su vam "ukratko" moje vesti od ovih dana, sad se spremam za ekspertski , zakazan mi u sredu.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1769
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 21:21:13   
bubulence
Ipokrisia zar vec drugi ekspertni? meni je dr rekao posle 22. nedelje...
mi smo ceo dan lutali, kod kuce smo bili samo dok je Ema spavala, divno je vreme bilo a kazu da ce tako biti do cetvrtka pa treba iskoristiti

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1770
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 21:23:11   
plačljiva
Soni user posted image biće sve u redu kao prošli put...user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1771
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 21:24:40   
jovicaa
hej trudnice, sta ima novo? user posted image
ja samo da vam mahnem... izgleda da cekamo decaka opetuser posted image
da li ste radile ekspertni uz u 12,13 nedelji? moja doktorica smatra da nema potrebe za njim ,a ja se premisljam, mozda bih ipak uradila, hm? kakva su vasa iskustva....

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1772
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 21:40:50   
anita

IZVORNA PORUKA: soni

hvala anita kako si ti....
serpice vucemoooo


Soni ja sam ok tj. mi smo ok. Dobro smo, napredujemo, rastemo user posted image

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 1773
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 21:46:01   
Ipokrisia

IZVORNA PORUKA: bubulence

Ipokrisia zar vec drugi ekspertni? meni je dr rekao posle 22. nedelje...
mi smo ceo dan lutali, kod kuce smo bili samo dok je Ema spavala, divno je vreme bilo a kazu da ce tako biti do cetvrtka pa treba iskoristiti



Moja ova zapela kao ona voli odmah da uradi ekspert. u 20 . nedelji. I meni malo cudno iskreno, logicnije mi je da prodje malo vise vremena, al ajde ako ona tako kaze sta cu user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1774
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 09/14 [chat]
29.9.2014 21:50:24   
bubulence
jovice zar vec 14. nedelja!!?? jaxsam radila ekspertni i sa Emom i sada. mislim da je bolje uraditi.
ipo, radi kako tvoja dr kaze, nemamo mi sta da pametujemo kada oni rade svoj posao...

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

omeksivac
sneza90

koji omeksivac koristite za bebinu odecu?

duel (21%)

lenor (21%)

chicco (34%)

neki drugi (9%)

ne koristim (15%)


Ukupan broj glasova: 307

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here