|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
29.10.2014 21:56:17   
Chipsy
Lela, ovu moju drugaricu su porodili na carski, nije bilo sanse drugacije

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 1926
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
29.10.2014 22:32:36   
lelaigor
Chipsy, a kako je sasznala da ima tu simfizu? I jel' imala unapred zakazan CR? Joj...user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 1927
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 0:02:29   
Chipsy
ma ne, ostala u bolnici iz drugih razloga. Nakon nekog vremena dobila je te uzasne bolove, nije mogla da mrdne, a jos u bolnici

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1928
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 0:02:55   
srculence25
Lelo od kad to tebe muci?mislim pre trudnoce nisi imala user posted image
Da sam na tvom mestu isla bih u hitnu za fizijatra zaista se dugo ceka i moze biti kasno

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1929
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 1:27:49   
srculence25
Zenice drage pala sam u iskusenje.
elem,malo sam guglala i procitala ovo Nemojte se iznenaditi ni ako vidite krojački metar. Njime ginekolog meri veličinu trbuha od pupka do stidne kosti. Veličina tako izmerenog trbuha trebalo bi odgovarati broju nedelja Vaše trudnoće.
I ja lepo uzela krojacki metar da se merim i nepoklapa se kod mene ima manje user posted image

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1930
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 2:08:41   
vonavoj
Srculence,i meni su merili pred porodjaj..
Ali pojma nemam koliko cm je bilouser posted image ..obim je 118..a ovako mozda 38
.A bila 40ta!

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1931
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 7:31:56   
serpica
Dobro jutro user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1932
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 8:10:37   
anita
Dobro jutro drugarice

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1933
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 8:21:50   
Trcosava
Jutar okruglice!

Lelo ne pišem ništa jer nemam pametno ništa da ispišem. Mene jesu bolele prepone, ali ne do te mere koje tebe bole i to sam pripisala trudnoći. Prošlo me i to je to. Nadam se da ćeš što pre rešiti taj problem.

Neko pisao za merenje user posted image meni niko nikad ništa nije merio, ni kkove na porođaju, tj pred porođaj.

Mene stegao virus od Ane. Grlo me boli užasno. Uveče samo kašljem i to izgleda na suv vazduh. Ne znam da li bi smela tantum verde pastile ili sprej? Svakako danas idem do apoteke. Ali prvo na depilaciju pa mučenje - pedikir, posle ću i do apoteke. Vreme je brrrrr

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1934
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 8:35:34   
bubulence
dobro jutro
srculence zabranjujem ti da citas bilo sta vezano za trudnocu user posted image !
gde su nam Njica i Ipokrisia??? nema ih... a ni Ana nam se ne javlja...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1935
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 8:46:57   
Ana13
Cim se ne javljam,znaci da se nista ne desava user posted image Sinoc sam isla na pregled (Daco,nisam te videla user posted image ).Dr kaze da imam kontrakcije,ali je grlic bas cvrst,ne otvaram se ni malo.Ulozivost za vrh prsta. Sledeci pregled u utorak.Bas me nerviraju ove kontrakcije,boluckaju,a ne rade nista konkretno.A meni je termin u sredu,tako da cu izgleda da ga docekam.Nadam se ne i predjem.Taman mi je dr dezuran na termin user posted image
Sestra mi je tu,a imam i majstore jos pa ne stizem ni da pridjem lap topu.
Pozdravljam vas sve i odoh da na'ranim goste.
Inace ja sam svima rekla da se poradjam danas,mm je angazovao neku pevaljku i rezervisao restoran i sad smo se svi komplet smorili user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1936
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 8:58:39   
lelaigor
Joj, chipsy baš sam se ponadala da ćeš reći da su joj unapred to otkrili i spremili za carski. Ja se bojim da mene u Betaniji ne forsiraju da se porađam prirodno ako me ovo ne prođe, jer ja mislim da ću se raspasti, ja na kauč ne mogu da sednem i podignem noge a kamoli da se popnem na porođajni sto i da dižem i širim noge. Noćima ne spavam jer se budim kad se okrećem u krevetu i noćas sam već valjda toliko bila umorna da sam se ukomirala i spavala satima na jednoj strani i onda sam htela u snu da se okrenem i lepo kao da mi nije ništa raširila noge i krenula ds se okrećem, i onda me probudio bol i zvuk kao da se lome kosti, onako "trrrrrrrrr". Užas, evo i sad se naježim kad se setim.
Mislim da ću sutra zvati tog fizijatra, i reći mu da dolazim, da ne mogu da čekam.
Srculence, nije me mučilo to pre trudnoće. Do letos me je bolelo sve standardno od trusnoće, a onda je pre neka 2 meseca počelo ovako, slabijeg intenziteta i onda se pojačavalo do te mere da u ponedeljak nisam mogla uopšte da hodam.
Mene isto niko nije meri nikad. U betaniji ono karlicu pred porođaj i to je to. ovo ostaloništa. Srculence nemoj da se tripuješ! user posted image
Trco ja mislim da ne smeš tantum, jedino pantenol.

IZVORNA PORUKA: Ana13

Inace ja sam svima rekla da se poradjam danas,mm je angazovao neku pevaljku i rezervisao restoran i sad smo se svi komplet smorili user posted image


Ahahahah, umrla sam sad na ovo! user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 1937
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 9:03:32   
daca77
Dobro jutro!!!
Ana13, ja sam izasla iz ordinacije u 19.40h i bas sam gledala da li ces doci, ali tebe nije bilo. A za pevaljku svaka cast...naljutice se zbog otkazivanja pa nece doci kad trebauser posted image

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1938
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 9:17:49   
branki*
haha,ana,dobri ste,bitno da ste vi angazovali pevaljkuuser posted image jos i trubace da unajmis,pa lepo ko covek sa trubacima da odes na porodjajuser posted image !
lelo,lepo kazu zene,daleko je taj 21.novembar...
trco,da ozdravis brzo!
ja bial na komisiji,naravno da mi fali 1 papir,pa sutra idem opetuser posted image
krenula da trazim riblje ulje po apotekama,nigde nema kao sirup,samo kapsule,ali moradoh da se vratim,ovi iz radnje dovezli stolice.mnogo mi sad nekako tesno,ja navikla na onaj moj prostor..jos kad ubacimo i sto...videcemo.
dobro jutro,svima!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1939
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 9:18:41   
Ana13
More ima da dodje i da pita jel treba jos da peva user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1940
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 9:37:50   
Trcosava
Ahahahah Ana koji ste vi likovi!!! user posted image user posted image

Ti barem imaš kontrakcije, ja ništa! Nit kontrakcija nit otvaranje. Tutnuše mi one vaginalete za otvaranje - sat vremena ništa i onda kontrakcije na 5 minuta i tako je to trajalo od 2 do 6, pola 7. Biće sve ok user posted image Ali pevaljka hahahahaah genije!

LElo, videću u apoteKi kojo mi daju, mada vrlo verovatno da će biti ništa. Med mi pomaže i čajevi. Za sad. Žderem i mandarine u neograničenim količninama. Ma ništa mi to nije strašno, samo da ne kašljem zbog stomaka, ostalo ću pregurati.

Branki, nadam se da nije bila Mica ubica na šalteru, mada je razumem za uras'o nokat user posted image

Ostale moje trudničice user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 1941
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 9:38:46   
wivern
Jutar i od mene..
Lelo ne cekaj vise nista, olaksaj sebi nemoj da se mucis.
Branki kako ja ne podnosim to FT1P...dobijem nervni slom kad mi to kazu..
Anci tebe tvoja devojcica vise zeki nego ovaj moj mene. Ja nista ne osecam, danas popodne idem kod dr pa cu videti. Prosle nedelje je vec grlic bio mekan ali nista vise od toga user posted image
Trco sad bih ti rekla sta da pijes ali necu user posted image , da me posle psujes ceo dan...nisam luda user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 1942
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 9:43:10   
lelaigor
Trco, probaj soko djednog limuna i kašika meda, jeste jako, oči ispadaju ali to suni u grlo i manje boli.
E baš sam htela da napišem kako mrzim FT1P kad me Wiv preduhitri. user posted image
Rešila sam, sutra zovem dr.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1943
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 9:47:30   
bubulence
Ana ne otkazujte nego lepo pod ruku sa muzem i idote da proslavite i da vidis kako ce beba da pozuri napolje user posted image .
Trco probaj sa serbetom (uprzeno mleko sa secerom) to bas mnogo pomaze oko grla... ili sisaj pantenol...
Lelo, mislim da je tebi beba prikljestila neki zivac... mozda neka masaza pomogne...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1944
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 9:48:13   
Trcosava
Wiki nemoj srećo nemoj danas user posted image Med mi odradi pos''o. Manje već boli. Popodne mene prestane, uveče isto i onda ujutru me zacementira. Oćemo kafenišemo?

Lelo, čitala ja juče. Napravila bi se blesava i u hitnu išla. Anu sam prošle godine vodila samo kod dežurnog jer pedijatar me vraća sa ''vrtić''. I ja popiii i vodim je kod dežurnog i odradim posao. Tako i ti brate mili, ako te otkače sad - u hitnu!

Bubi ma mogu da sisam kojo ''oću kad znam da mi od toga nema vajde, ali ajde... uzeću danas. Popodne.


< Poruku je uredio Trcosava RR -- 30.10.2014 9:49:09 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1945
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 9:52:25   
branki*
nije bila mica ubica,trcouser posted image ova je bila fina..nije do nje,nego ovi u domu zdravlja pojma nemaju sta sve treba ili i ne obracaju paznju sta pricaju,pa ides 100 puta.za jedno produzavanje bolovanje 4 procesa treba da obavim,mislim stvarno!


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1946
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 9:52:37   
lelaigor
Ja sumnjam na to što je Chipsy rekla, jer identične simptome imam. Ne deluje mi kao živac, ne bi mene koske bolele i mogla bih da hodam. Boli me pubična kost, krcka mi kad se krećem...ma svašta. Videću sutra kod fizijatra.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1947
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 9:56:00   
bubulence
lelo a za porodjaj ne brini, samo spremi 150e i prodjes kao carica...
branki, najgore je kada ljudi rade nesto sto ne znaju...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1948
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 9:58:27   
Ana13
Bubi,juce sam ribala prozore,pomerala sama namestaj,kacila zavese,setala...ma nema sta nisam radila i ocekivala sam da mi dr sinoc kaze da se spremam za porodiliste,kad ono...Moram jos neko kolce da opicim user posted image
Inace da ne bude da smo bas toliko fiju-mau pa se organizujemo kao za svadbu,restoran je nas,odnosno lokal,a pevac i pevacica su prijatelji naseg druga. Pa je mm sve unapred dogovorio da ne budu posle zauzeti.Petkom i subotom rade,tako da moram da se poradjam u toku nedelje user posted image
Malo mi je bzv sto je meni veci deo drustva u Bg-u i Ks-u,pa nece moci svi da se organizuju zbog posla u toku nedelje user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1949
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 10/14 [chat]
30.10.2014 10:00:27   
wivern

IZVORNA PORUKA: bubulence
lelo a za porodjaj ne brini, samo spremi 150e i prodjes kao carica...

Ahahahaha nazalost tacna konstatacija...uzas user posted image
'Ocu kafenisem samo da trknem po bureci user posted image , da se podmazem ako ovaj danas krene.user posted image
Oko nas su svi u takvoj euforiji da koga god pozovemo od prijatelja ili rodbine prvo sto pita je "jel krenulo" i onda komentar "pa sta me zoves koji moj onda" user posted image



_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here