|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 10:19:45   
Trcosava
Tu sam, upravo dadoh malog da spava.
Eco i da ima ctg, posle termina se uvek šalje u bolnicu gde planira da se porodiš. Moja stara je imala ctg, stavljala me negde u 7. mesecu čini mi se, a posle termina na 2-3 dana se ide u bolnicu na ctg i nekad urade i ginekološki. Torbu nosi uvek sa sobom, nikad ne znaš zašto će da te ostave.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 10:41:15   
jovicaa
sve ti je jedno choopa koliko si otvorena, ja bas analizirala dosta to, i procitala svasta, i ispada da je totalno neizvesno kad ces se poroditi sve i da si pet prstiju otvorena, znaci nema veze uopste. tako da je nebitno koliko si otvorena. neke zene budu otvorene 2-3-4 prsta po mesec dana, pa ne krene, a nekima krene cim se toliko otvore, neobjasniv je taj mehanizam pocetka porodjaja.
ja mislim da ti mozes opusteno da se kreces, do skoro si bila zatvorena? plus nemas kontrakcije... ne znam sto si na strogom mirovanju?
ja sam zato i resila da ne idem na kontrolu sad u osmom mesecu, tek kad udjem u deveti cu, osim ako ne poludim pa ipak odem ranijeuser posted image
necu uopste da se tripujem da li sam otvorena ili koliko, a i uz su nepotrebni svaki mesec kao sto se rade kod nas, potpuno neopravdano.

< Poruku je uredio jovicaa -- 1.2.2015 10:43:50 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 11:25:38   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

sve ti je jedno choopa koliko si otvorena, ja bas analizirala dosta to, i procitala svasta, i ispada da je totalno neizvesno kad ces se poroditi sve i da si pet prstiju otvorena, znaci nema veze uopste. tako da je nebitno koliko si otvorena. neke zene budu otvorene 2-3-4 prsta po mesec dana, pa ne krene, a nekima krene cim se toliko otvore, neobjasniv je taj mehanizam pocetka porodjaja.
ja mislim da ti mozes opusteno da se kreces, do skoro si bila zatvorena? plus nemas kontrakcije... ne znam sto si na strogom mirovanju?
ja sam zato i resila da ne idem na kontrolu sad u osmom mesecu, tek kad udjem u deveti cu, osim ako ne poludim pa ipak odem ranijeuser posted image
necu uopste da se tripujem da li sam otvorena ili koliko, a i uz su nepotrebni svaki mesec kao sto se rade kod nas, potpuno neopravdano.

Zašto misliš da su nepotrebni? Na UZ se dosta stvari vidi. Čak i ovde, gde nema zilion i jedan pregld, rade UZ svaki put. U ranijoj trudnoći na 5-6 nedelja pregled, pred kraj na 3 nedelje i svaki put UZ. Dok recimo ginekološki uopšte me nisu pregledali do termina. Jednom je samo vaginalnom sondom pogledala grlić.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 11:38:44   
serpica
Slazem se sa Trcom,i u zdravoj trudnoci meni je ok da se uz radi jednom mesecno a kamoli ako je rizicna trudnoca ili nesto drugo.Meni je sad najduzi razmak izmedju uz,i vec ludim iako znam da je sve ok,osecam bebca,mrda se,ipak se brinem dok ne odem na pregled.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 12:02:46   
*boka*
Gde ste mamike?
Ja sam danas odspavala do 10, pa dok smo doruckovali, oprala sudove, posredila malo, tek sad sam sela da popijem kafu i da vam se javim. Eca ode na CTG... mozda je danas ostave user posted image
Ja se isto slazem sa Trcom da je UZ jednom mesecno veoma pozeljan, jer se jedino tako moze pratiti pravilan rast i razvoj bebe. ne rade lekari to zabadava i zato sto im je dosadno. Evo moju drugaricu su zadrzali pre 4-5 dana u bolnici bas zato sto su na UZ videli da beba u odnosu na prosli UZ nije napredovala, odnosno nije porasla, pa su je zadrzali u bolnici da prate i urade dodatne analize. Da nisu uradili UZ ne bi ni znala i ko zna kako bi se do kraja sve razvijalo.
Ja u ovoj trudnoci radim UZ na svakih 4-5 nedelja, a u prethodnoj koja je bila rizicna u bolnici su mi radili svaki drugi dan. Pitala sam bas Dr. moze li to sad da steti bebi ili meni, jer se ipak zraci i on mi je rekao da ultra zvucni zraci nisu stetni ni po plod ni po majku. UZ se koristi i u medicini i u kozmetici, ja u svom salonu imam UZ aparat koji koristimo za anticelulit tretmane i za tretmane lica. MM je profesionalni sportista, on jako cesto zbog povreda ima terapije ultrazvukom. Naravno aparati i frekvencije na kojima se rade se razlikuju, ali vazno je znati da nije stetan, naravno ukoliko ga koristi strucno lice.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 12:20:29   
bubulence
meni je ok da imamo uz ali onda neka nam kazu ‘sve je ok‘ i gotovo. a i mi da smo pametnije pa da ne citamo svasta na internetu. nego nas oni bombarduju bespotrebnim informacijama i onda jos mi svadta citamo i samo se traumiramo...
zene, odosmo mi na ruckic, casti mm user posted image

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 12:21:36   
eca89
Evo i mene, nista vratili me kuci. Beba se pomjerila i onaj ctg poceo pistati, beba pomjerila, a ja se prepala da nema otkucaja, umrla sam, uh. Opet za 2 dana!user posted image

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 12:24:10   
Trcosava
Eco nemoj to da te plaši. Pogotovo ako osećaš bebu da se mrda. Pa ja bi premrla na svim ctg-ima onda. OVaj moj je imao žurku svaki put i makar 3x su morali da dolaze i da love otkucaje user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 12:29:15   
eca89
Eh, sad i ja znam, ali danas prvi put, uh kako sam se prepala. Joj, da mi je da me ostave danas sve ženice 8,9 dana prenijele i nist kuci ih poslase.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 12:58:17   
serpica
Eco ne brini,mozda te sledeci put ostave,kod nas tolerisu do 7 dana preko termina onda ostavljaju..nego radi amlo vezbice vise setaj mozda pokrenes nesto user posted image
Kod nas ogrejalo sunce a znam i zasto,mm doso ranije sa dezurstva user posted image bas me iznenadiouser posted image sad pijem kafu,rucak imam pa cu da odmorim malo.
Bubi prijatno user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 13:10:08   
choopa choops
Jovice, znam da sve zavisi od žene do žene, ali ja sam od tih što sese otvaraju dok si rekao keks user posted image , čudi me da me nije pregledala user posted image .
Ja se nadam da nisam otvorena, zadnji put prije mjesec i po mi je grlić bio uloživ za jagodicu prsta i "mekan kao puter" user posted image Ali ležala sam sve do sad, pa se nadam da je sve kako treba, a mislim i da su mi stale kontrakcije, tj ne osjećam više tako često to stezanje stomaka, mada ne mora da znači ni da ih nema jer ja imam taj problem da ih ne osjećam (dr kaže bolje bi bilo da ih osjećaš, onda bi mogla da se alarmiraš nekako, ovako možeš samo da čekaš CTG-a ni njegai nije radila sad?! )

eco ne stresiraj se, to je normalno user posted image Mada mogu da zamislim kako si se uplašila, trebali su da te upozore da se to dešava kad se beba pomjeri. Meni bi u toku jednog CTG pomjerali po nekoliko puta to za srce jer su oni bili koprcavci.

Ljudi, ja prije išla na donji sprat da vodim maloga u WC i rekoh ajde kad sam već tu da vidim da uzmem kese sa robicom i pelenama, pa da sortiram. Nemam ništa! 4 tetra pelene, 5/6 švedskih, 2 benkice(plavu i zelenu user posted image ) i jedan (plavi) bodi user posted image . Ja sam sve dala!!!user posted image Ej, nijedan, jedini bodi za djevojčice, nijednu zeku, štramplice...Ništa! A para ne, a para nemaaaaaaaaa! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 13:10:27   
choopa choops
Dupli post...

< Poruku je uredio choopa choops -- 1.2.2015 13:11:35 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 13:29:41   
jabudic
E drage moje, kakav dan.

Ustala sam oko10h, spremila doručak, oprala sudje, i počela da čistim.
MM čitav dan gleda tenis, svekrva čita knjigu. I očistim ja sve redom, kuhinju, dnevnu, podove, prašinu, hodnik, kupatilo, i čistim kamin, taman završavam, kad se začu neki strašni prasak. U trenutku ne shvatam šta je, dok ne osjetih komade toplog pasulja po sebi. Ekspodirao mi ekspres lonac.Sve ovo što sam očistila plus čupavi tepih mi je zamazao. Plafon, zid, prozor u kuhinji- užas. Došlo mi bilo da plaćem. Svekrva je ustala da mi pomogne da čistim,, a mm ni ta bomba nije podiga user posted image

Evo sad sam se istuširala i kuvam djeci supu sa knedlama, a ostali neka se snalaze, mrtva sam umorna!

Čupo, ni ja nemam ništa. Ni muško ni žensko user posted image

< Poruku je uredio jabudic -- 1.2.2015 13:35:00 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 14:05:34   
choopa choops
Joj jabudicu user posted image Kakav užas! Naruči nešto dostavom za tebe i djce, a njih ko šljivi!!!

I meni je danas nikakav dan, mora da nam je do horoskopa user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 14:18:22   
Mariya

IZVORNA PORUKA: jabudic
Meni je i Lana simpatično. Svidja mi se Lena malo više, ali kolega skoro dao ćerki ime Lena, baš mi bzvz da se ponavljamo. A Lena se svima svidja, čak i mm user posted image
Dječak, bez diskusije - Jovan!
Ja sam inače oduvjek za Luciju, mada se svi nešto zgražavaju. A što se mojih kući tiče, biće kako ja kažem user posted image


Jabude,sto se tice imena Lucijauser posted image user posted image user posted image Moja prva bubica se zove Lucija, ime je predivno a bas retko. (Mada ne zvuci bas crnogorskiuser posted image , ali ako se lepo slaze sa vasim prezimenom, sto da ne) A za drugu cerku smo birali izmedju Lene i Helene i posto je Lena bilo bas puno u zadnje vreme mi smo je nazvali Helena. Pa joj tepamo Lena.
Da ti ne stajem na muku pitanjem, ali sta tvoja svekrva radi kod tebe? Pa zar nije trebala da ode?
Soni, a da probate da prebacite njen krevet kod vas u sobu, tako ce vam biti blizu a ipak nece biti sa vama u krevetu. Mozda jeste linija manjeg otpora s obzirom da odavno spava u svojoj sobi (ako sam dobro razumela) ali ovako cete se odmoriti i naspavati i svi zadovoljni.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 14:21:29   
jabudic
Čupo, izgleda da Ribama nije dan user posted image
Još mi se vrat ukočio, uhhhh.

Mariya, za svekrvu se pozivan na 5. amandman, nemam snage da se nerviram više za danas user posted image
Što se tiče imena Lucija, crnogrsko je koliko i srpsko user posted image tj. ne vidim neku razliku izmedju srpskih i crnogrskih imena...

< Poruku je uredio jabudic -- 1.2.2015 14:30:41 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 14:38:38   
*boka*
Jabude kad ono ideš na UZ?

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 14:42:09   
jabudic
Boko, idem 10/02. Dr mi je odmoru do 09/02.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 14:55:25   
Klarisa
Pozdrav svima!
imam ultrazvik 5. februara. hoce li doktorka moci da vidi pol tada, sta mislite?

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 15:06:28   
jovicaa
opravdana su samo tri uza u trudnoci, jedan za utvrdjivanje, jedan za pracenje bebe zbog merenja i jos jedan ne mogu da se set__im zastouser posted image
bebino stanje i sve ostalo moze da se prati i bez stalne upotrebe uz-a za koji se jos ne zna da li je mozda ipak i stetan, posto se prekratko koristi da bi se izveli bilo kakvi zakljucci.

znam choopa ja sam u 37+3 bila otvorena 3-4 prsta, aposultno nisam imala bolove, samo pripremne kontrakcije, nikako nisam ni pomislila da sam toliko otvorena i moj dragi doktor me stavio na indukciju i porodio. posle citam iskustva mnogih zena su da se uopste ne moras poroditi i da mozes tako jos dugo, moze i ne mora da krene porodjaj kad si toliko otvoren. a beba ipak treba da ostane koliko zeli u stomaku, to je uzasan stres za njih, indukovan porodjaj i nikako nije zdravo ni za mamu ni za bebu, eto da nisam otisla na tu glupu kontrolu, ne bi mi bio bzv izazvan porodjaj. tako da pregledi no no, sto se mene ticeuser posted image

nigde ne pregledaju vaginalno tako cesto kao kod nas. cak citam da babice cesto nece ni da pregledaju do 40. nedelje

< Poruku je uredio jovicaa -- 1.2.2015 15:11:04 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Klarisa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 15:22:14   
bubulence
mene su vaginalno pogledali na pocetku i u 27. nedelji. i vise nema. mada cu ujutro otici ovde do dr da vidi kakvo je stanje... razmisljam da li da idem u SM da se porodim... sutra cu zvati tamo jednog dr da vidim sta kaze...
bili smo na rucku, lepo sam se najela ali me i dalje dosta boli stomak... odlepicu...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 15:26:18   
mika79
bubulence ako nešto treba šalji na pp, što se mene tiče sve pohvale za doktore i sestre u porodilištu u SM.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 15:27:35   
jovicaa
bubulence tvoj lekar je super, po svemu sto si pisala cini mi se. nije od onih koji prepisuju lekove, teraju na lezanje preterano i sl i prave bolesnike od zdravih trudnica.. a nazalost takvih je puno.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 15:42:17   
bubulence

IZVORNA PORUKA: mika79

bubulence ako nešto treba šalji na pp, što se mene tiče sve pohvale za doktore i sestre u porodilištu u SM.


miko brat mi je rekao da zovem nekog njegovog prijatelja pa da se dogovorim ako se odlucim za SM, a sve vise me vuce da idem tamo... jos cu videti...
jovice, jeste, moj dr je bas super. i kada sam pocela da se otvaram on nije bio za neku terapiju. rekao je bolje da se porodim pocetkom devetog meseca bez terapije nego uz kojekakve lekove da izdrzim nedelju dana duze. ali eto mene jos malo u desetom mesecu user posted image

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 15:45:02   
jovicaa
eto viidisuser posted image superuser posted image bebica ce biti zrela!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here