|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 23:39:09   
bubulence
jeste Boko, bas im se razlikuju velicine. a u pravu si i za Carters, imaju divne dezene...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 23:39:11   
jovicaa
jako je to diskutabilno cipsi... ne znam ni sama. do infekcije moze doci naravno, ali vecina nas dole i ima potencijala za razvijanje bakterija, ali u pitanju je recimo i ishrana. i ja sam citala da bakterije mogu da izazovu prevremen porodjaj, ali pretpostavljam da u tom slucaju zena ima neke tegobe. meni recimo ni u jednoj trudnoci bris nisu radili.. ni pred porodjaj..
ako se trudnica zdravo hrani, sanse za tako nesto su minimalne. a bolnicko okruzenje je to koje povecava sansu za infekcijom, logicno, u bolnici ima svega i svaceg, koliku god higijenu odrzavali. a i bas sami pregledi mogu da izazovu infekcije i prevremeno otvaranje i zato se i ne preporucuju cesto. u svim razvijenijim drzavama je mnogo drugacije nego kod nas. recimo holandski zdravstveni sistem se smatra jednim od najboljih, a kod njih se 50 posto porodjaja obavlja kod kuce. ili u kucama za porodjaje i td... njihova statistika nije nista losija nego onih porodjaja u bolnici, cak i bolja.

sve koje zanima ova tematika toplo preporucujem knjigu "vodic kroz prirodan porodjaj " ina mej gaskin, mogu staviti link za pdf, koga zanima. knjiga je zaista ozbiljna nikakva smrljava internet literatura, nikakav clanak. zaista dobra knjiga.

< Poruku je uredio jovicaa -- 1.2.2015 23:40:26 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 23:41:17   
*boka*
Meni mama kaze da u njeno vreme trudnovanja nije bilo Uz, a ja imam 36user posted image Imam info da se prvi Uz pojavio 1985.


Ne znam Chipsy, ja sam baš danas pitala mamu, radila ga je i sa mnom i to u Makedoniji i sa blizancima u Somboru, ja sam 80. godišete a brat i sestra 82.
Na UZ je i saznala da nosi blizance i sa njima ga je radila mnogo češće nego sa mnom, valjda zato što su dve bebe.

< Poruku je uredio *boka* -- 1.2.2015 23:42:19 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 23:52:12   
choopa choops
Jovice tačno sam znala da se nismo sporazumjele. Nisi bila otvorena 3/4 prsta, nego 3/4cm?! Je l' taako? Ni ovdje te ne bi za to porađali, nego pustili da stvari idu kako idu, ukoliko nema tegoba, tipa sekret, bolovi i šta ja znam. Mene brine sekret. Ta cura o kojoj sam pričala je došla otvorena 3prsta (iliti 6cm jelte user posted image ) i samo je nastavila da se otvara do jutra. A nije ništa osjećala, došla je u bolnicu zato jer je imala ogroman pritisak. Ali kad smo pričale njoj je toliko curio sekret da je mijenjala uloške non stop. Plus je imala e.coli. Ja sam za to da se sve fino pregleda i onda si miran user posted image

Ja sam inače mišljenja da se vani pregledi ne rade tako često jer je zdravstvo skupo. Koliko gastarbajtera dođe ovdje kod nas da popravlja zube, zato jer ne mogu sebi tamo to da priušte. Nemam strah nikakav od pregleda, mislim nemam strah da će bebi nešto da se desi od UZV-a ili od pregleda. Ali to sam ja, ja volim da znam sve šta i kako. Ispešli ako mi nekoliko dr kaže istu stvar.

Ma ima raznih iskustava, ja čitam po forumima stranim i ima svega, baš kao i kod nas...Isto kao što se na nekom našem forumu javljala neka doktorka iz Amerike da piše kako ne valja davati Progesteron trudnicama, bal, bla, a ja (jer sam se isto bila uspaničila što mi ga daju da pijem a pročitala tako nešto) našla fino na WHO sajtu da se daje npr. trudnicama sa slabim grlićem u posljednjem trimestru, pa čitala po forumima kako ga i žene tamo piju. Mislim ima svega. Evo u mojoj oklini ja sam jedina koja ga pije, i sad ga neki stranac pita nekoga o Utrogestanu, rekli bi mu da to ovdje nikome ne daju. A ako bi došli na forumu, pomislili bi: Bokte tamo svaka trudnica pije Utrogestan.

Ja sam 1981-vo i bilo je UZV-a u Kotorskoj bolnici koja je tad bila baraka, poslije zemljotresa, tako da vjerujem da ih je na drugim mjestima bilo. S tim što naravno doktori nisu znali dobro da gledaju, pa su tako mami rekli da sa bebom nešto nije uredu, da nije normalna, da su blizanci, da ima ogromnu glavu u odnosu na tijelo i tako dalje user posted image

Chipsy ma hoćemo, pomirićemo se mi sutra i nije uredu da rasturaju sobu, naročito sad kad je ja bukvalno jedva očistim i doovorimo se fino šta gdje treba da stoji, a oni naprave atimsku bombu. Ali mi krivo bude što im nisam rekla ranije, nego sad pred odlazak u krevet user posted image Baš sam nemajka.

Kod nas je tako loš izbor robice, sad ću da gledam po ebay, možda tamo nešto trgujem...Upravu si za veličine, za odjelca idu na 0-3mes. sama sam sebi smješna, ništa ne znam šta ono treba user posted image

Je li kupovao ko u KIKu?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 23:57:34   
bubulence
i meni se pojavio sekret poslednja 3 dana, bas mnogo ali je bez mirisa, bele je boje... videcu sutra sa dr sta ce da kaze...
a Cupka kako imate tako los izbor? jel mozes nekako u Srb da porucis?
ja jos nisam nasla posteljinu....

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
1.2.2015 23:57:49   
jovicaa
joj choopa tako i ja sa mojima, ziva se pojedem kad se posvadjamo, ali moraju se malo dovoditi u red.. moji decaci su otkaceni, ne mozete da zamislite sta je to sve.
aki ne zeli da skuplja igracke skoro nikad i jedno vece mm i ja popizdeli i ja reko nosi igracke u supu. i on mu kaze lepo sve sto ja skupim nosim. i tako i bilo. e ne da je plakao, dusa nam se kidala.. ali izdrzali smo do jutra i od onda znas kako skuplja samo krenes su... ne moras do kraja ni da izgovoris rec. znam da zvuci brutalno, ali nekad se moraju disciplinovati.

e pa vidis kod te devojke je bilo stvarno stanje bas za porodjaj. ja dosla zdrava prava, bez ikakvih problema, osim pripremnih kontrakcija, na prvi ctg 37+3 sam bila. krenuo doca da me pregleda kad upsss sav sokiran pa ti si otvorena 3-4 cm. nije ni on ocekivao. ali kod mene stvarno sve bilo ok i nije bilo potrebe da me taj dan indukuje. stvarno bzv

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:01:50   
Chipsy
Bubi, Juca je dobro, hvala na pitanju. Samo se blizi taj 10., i svi postajemo sve nervozniji.user posted image
Sto se tice robice, ima u Aksi i prelepih bodica domace proizvodnje, stvarno su kvalitetni

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:05:18   
choopa choops
Nestalo nam je struje., udario grom negdje. Pisem s moba a moji debeli prsti i on su na ratnoj nozi.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:08:44   
wivern
Di ste user posted image
Ovi moderatori da skinu anitu sa spiska, samo me zbunjuje user posted image
Meni mama kaze da u njeno vreme trudnovanja nije bilo Uz, a ja imam 36user posted image Imam info da se prvi Uz pojavio 1985.



U moje ga vreme sigurno nije bilo, moj cale je ocekivao decaka kad ono opet popisulja..
Ja sam 75' - baba-devojka do skoro user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:09:52   
jovicaa
ajoj ja ne volim na rr da pisem sa moba.. ubijem se dok ispisem post...
a crko mi lap top, zato retko i pisem. jer i ako legnem obicno zaspim, posto nemam lap top pri ruci. veceras okupala decu, sredila ih i legla u 20 h i spavala do 22 h, sad cu do pet biti budna, strasno.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:11:06   
choopa choops
Jovice ma taj je tacno htio pare. Kreten.
Ja imam srecu da moja dr uopste nije sujetna,naprotiv. SaM me poslala u pg danse poradjam da bi ako nesto krene po zlu mogls i ja da budem sa bebom.a mogla je tu da me porodi i da mi uzme pare. A da njega mozda posalju u pg.
Chipsy bice to sve ok ali znam da ti je puno tesko.
Bubu ma imala bih kod koga u bg ali trebala buh prvo da izaberem a sajtove ne azuriraju i ponuda nije nest.
Bravo nisam se ni sjetila cartersa imaju radnu u budvi mogla bih muza da posaljem


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:12:53   
choopa choops
Slobodno se smijte mojim greskamauser posted image Imam radnicke rukeuser posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:17:27   
choopa choops
Jovice ni meni Matija nece da sredjuje. Pa onds ona sam kao sredi sve. Meni je bude zao i vicem ga ali on nece. Uzassn je lijenjivac. Ne znam sta da mu radim.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:38:53   
*boka*
Šutnula me beba user posted image user posted image user posted image
Sad sam 100% sigurna da je to bila beba. Dešavalo se prethodnih dana da osetim nešto, ali nisam bila sigurna jesu li creva ili beba, ali sad sam sigurna jer me baš šutnula user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:43:38   
Sosa Mena
Jao Boko sad sam se raznezila. Pozdravi je od teta Mare. user posted image

< Poruku je uredio Sosa Mena -- 2.2.2015 0:45:41 >


_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:50:24   
*boka*
Marusko i ja sam se sad sva raznežila... držim sve vreme ruku tu gde me je šutnula, ali ćuti ... možda se mrdnula u snu hihihi

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:52:06   
Sosa Mena
Ili je pak nocni covek. Samo neka mrda. Nema lepseg osecaj. user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:52:59   
choopa choops
Stigla nam struja jeeeeeeej ponovo na kompu user posted image

IZVORNA PORUKA: *boka*

Šutnula me beba user posted image user posted image user posted image
Sad sam 100% sigurna da je to bila beba. Dešavalo se prethodnih dana da osetim nešto, ali nisam bila sigurna jesu li creva ili beba, ali sad sam sigurna jer me baš šutnula user posted image


Divno user posted image Bebiron mali <3

I mene je moja šutnula, al' glavom u Veselinku user posted image Piškim svakih 15 minuta. Najteže mi je noću....

bubu, ma ok je sekret ako je bez boje i mirisa, odnosno ako nije mijenjao boju. Tako bar kaže moja dr user posted image
Mene buni jedino što ga nemam na gaćicama, ali kad se obrišem to je tona????

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:56:44   
choopa choops
Popo user posted image

IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Ili je pak nocni covek. Samo neka mrda. Nema lepseg osecaj. user posted image


Zbilja jeste, ti prvi pokreti su nekako posebni user posted image Popij kakao ili nešto tako možda se javne opet...

A moji su svo troje noćni tipovi, ali ova mala ja mislim najviše. Sad već ponekad ne mogu ni da zaspem kad krene da "burgija". user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 0:59:17   
Sosa Mena
user posted image Veselinka. Ludaku. user posted image
Manja mi je dusu pojele. Pet meseci nisam spavala ko covek. Mislila sam da kad se porodim da cu da rodim dvoglavu azdahu kad ono jagnje pitomo. Da ne poverujes.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 1:07:22   
*boka*
A pa soso ti nisi upoznata... Veselinka nam je novi naziv za gospoj'cu, sto je meni posebno milo user posted image
A znate šta je čudno, mada sam čula da je to tako... mene Eli noću nije šutkala, ali svako jutro u isto vreme, oko 6 pola 7 se javljala i kad se rodila uvek je spavala celu noć i budila se u to vreme da sisa. Evo i dan danas celu noć spava i svako jutro kao satić da ima navijen u 7 se budi.
Kako je bilo kod vas?

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 1:07:55   
choopa choops
To smo joj dali ime po nečijoj svekrvi ovdje :))) Trca je zvala Svetlana, ali smo je naknadno nazvali i Veselinka. Ima dva imena, evropska gospoDža user posted image

Ma moji su bili koprcavi i u stomaku, a i sada su. user posted image Mada ima im po kome doć. A nije po tati. user posted image Kad smo bili mali pa išli na selo i nije imalo mjesta, nego smo morali po dvoje u krevet (u krevet sas šuške bre), niko živi nije htio sa mnom da spava, nego jedino tata. Jadan nije ni čudo što je stalno imao problema sa kičmom, šutirala sam za medalju.

Al' se najedoh sad kiselog kupusa, ima da me uhvati žgaravica, neću znat gdje sam!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 1:08:57   
jovicaa
eto cudno ali meni se cini da imam najmanje sekreta u ovoj trudnoci, ne znam da li je to ok? i imam napade kada cesto piskim, ali mislim da sam u prethodne dve mnogo cesce isla.

choopa znaci prst predstavlja 2 cm? molim te razjasni mi zato sto sam sa ovim oduvek u rebusu, koliko god citala.

< Poruku je uredio jovicaa -- 2.2.2015 1:09:34 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 1:09:58   
choopa choops
boko moji se budili cijelu noć. Matija naročito. L je htjela dudu pa nas je to donekle spašavalo, ali ovaj mi je jade zadavao.user posted image Od 3/4h ujutru bi se budio na svakih pola sata da sisa. Baš sam noćas čitala u temi Kako uspavljujete djecu?!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat]
2.2.2015 1:12:35   
Sosa Mena
Svetlana i Veselinka. user posted image Dobro je kad nije Marika user posted image

Manja je nocu bila aktivna i to bas mnogo tako da sam mahom danju spavala. A kad se rodila spavala je po celu noc tj imala je jedno budjenje oko cetiri da sisa pa nastavi do osam ujutru. Preko dana je isto spavala. Mada i sad spava ne moze je topovi probude. To je na oca samo da kazem. user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here