|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
10.2.2015 13:55:46   
Azra_
Klaro, pa daj mu, ništa ne gubiš... Možeš samo da izbegneš injekcije. U najgorem slučaju, dolaziš na scenario koji ti je već obećan danas.

Mi smo 7 dana bili na berodualo. Dr ga poslušala, kao, ok je sada, a on i dalje kašlje. Ona ga pregledala još u petak. Nisam smela da ga ostavim bez ičega. Dajem mu sirup spalmotil. Grešim? Čini mi se da na njega bolje reaguje nego na berodual.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Inhalacije
10.2.2015 13:57:45   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Klarita

I hocu vecerasuser posted image samo mi trebala podrskauser posted image
MK, kad je ranije K zaglavljivala, bilo je 15-20 min posle inhalacije berodualomuser posted image



mi smo Nikoli davali prvo Berodual, negde oko 7-8h pa onda Pulmikort oko 22h, pa opet berdual - to kad smo ga inhalirali berodualom na 4 sata
user posted image
a kad god ti treba podrška samo kaži user posted image tu sam

< Poruku je uredio Modessty RR -- 10.2.2015 14:00:01 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Inhalacije
10.2.2015 14:03:33   
mama krava
Ovi u Dragiše Mišovića -dečja plućna bolnica, ovo kao što sam ja rekla, zovu mrežne inhalacije uz ovo objašnjenje koje sam vam ranije napisala...

IZVORNA PORUKA: mama krava

Ne znam...meni je logicnje ovako..

Jer je Pulmikort za gornje (bar su nama tako reklli) disajne puteve, pa da ih on otvori I oda kad se oni prošire Berodualč da očisti od sekreta.

Pozz


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Inhalacije
10.2.2015 20:17:34   
Didy
Koliko često smem dete inhalirati pantenolom i fiziološkim u toku dana? Boli ga grlo i vidim da mu inhalacija pantenolom baš pomogne, ali ne znam koliki razmak treba da bude između dve inhalacije.
Inače, dete ima laringitis, dobio je fluimucil i efedrin kapi od pedijatra da se inhalira, ali pošto mu nije pomoglo, dala sam mu jutros pulmikort i mnogo je bolje (hvala Torbi još jednom, grlim te do neba što imam koga da pitam i u sitne sate šta da radim kad je frkauser posted image ).

< Poruku je uredio Didy -- 10.2.2015 20:20:00 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Inhalacije
10.2.2015 21:55:52   
Didy
IZVORNA PORUKA: Didy

Koliko često smem dete inhalirati pantenolom i fiziološkim u toku dana? Boli ga grlo i vidim da mu inhalacija pantenolom baš pomogne, ali ne znam koliki razmak treba da bude između dve inhalacije.



Niko nema neki konkretan odgovor? user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Inhalacije
10.2.2015 21:58:34   
Ivanka 75
ne znam za decu ali kada je mene bolelo grlo ja sam se pantenolom inhalirala 2x dnevno, tako mi dr rekla
pretpostavljam da je i za decu slično pošto pantenol ne bi trebalo da ima nikakve sporedne efekte, inhalirala sam se prvo 7 dana pa mi produžila na još 5

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Inhalacije
10.2.2015 22:04:31   
Didy
Hvala Ivanka. user posted image
Ja sam njega inhalirala 4 puta pantenolom i fiziološkim danas. user posted image Poslednji put u razmaku od 2 sata. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Inhalacije
10.2.2015 22:09:41   
Sanjica26 RR
Ovo bi najbolje znala da odgovori Torbica.user posted image Ono sto znam da mi je za sve sto sam je pitala odgovorila da treba 8 sati da bude razmak, a ako je losije stanje 6 sati. Eventualno na 4 sata. Nadam se da me pamcenje dobro sluzi.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 10.2.2015 22:10:29 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Inhalacije
10.2.2015 22:17:25   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Didy

Hvala Ivanka. user posted image
Ja sam njega inhalirala 4 puta pantenolom i fiziološkim danas. user posted image Poslednji put u razmaku od 2 sata. user posted image



Ipak nemoj toliko često, ja sam imala mnogo jaku upalu grla, glasa nisam imala pa mi je 2x pomoglo, napravi veći razmak, bar 6h izmedju 2 pantenola.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Inhalacije
10.2.2015 22:36:33   
Didy
Znala sam da sam preterala. user posted image Videla sam da mu pantenol baš pomaže, a onda sam se setila da su Sofiju u bolnici inhalirali berodualom na 2, pa na 4 sata, pa rekoh - pantenol je opet slabiji od beroduala, ali verovatno ste u pravu.
Neću opet da diram Torbicu, sinoć sam je skoro iz kreveta digla kad je bila frka.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Inhalacije
11.2.2015 11:23:44   
Modessty
Didy nemoj da prekidaš inhalaciju pulmikortom. Inhaliraj ga na 12 sati pulmikortom nekoliko dana a između možeš Pantenolom

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Inhalacije
11.2.2015 12:32:17   
Klarita
Didy, mozes 3x koliko ja znam, 4x maksimalno. ne prekidaj pulmicort.

Mi stigli sa kontrole. Stanje malo bolje. Dala mu je pancefuser posted image a, KKS mirna i dobra. Odvedemo ga kod kucne prijateljice kuci da ga poslusa (dr na hitnoj pred penzijom i jos drugarica nase pedijatrice) i ona ga poslusa i kaze da njoj ne deluje tako lose, da, da ima spazma, ali da nastavim inhalacije i ne dam AB, vec sekretolitik. Odem u apoteku, ne daju mi sekretolitik, jos pozovu moju pedijatricu telefonom koja potvrdi da ne sme sekretolitik nijedan, jos doda da od fluimicila deca mladja od godinu dana mogu dobiti konvulzijeuser posted image i sad, sta ja da radimuser posted image Da dam AB? Ne bih nikako, iako me mm nagovara. Da dam sekretolitik neki? Koji sme dete mladje od godinu dana? Nijedanuser posted image grrrrrrrrrrr mrzim sto ne radim u struci, samo u ovakvim situacijama

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Inhalacije
11.2.2015 13:27:59   
Azra_
Konkretno pitanje, u vezi Bisolvona. Bolje da mu dajem sirup, ili da se inhalira rastvorom???

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Inhalacije
11.2.2015 13:31:09   
Klarita
Sirupuser posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Inhalacije
11.2.2015 13:33:56   
veselicaa
Mi Stasu uglavnom inhaliramo,ali A. ga pije.Verujem da pomaze i kao inhalacija i kada se pije.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Inhalacije
11.2.2015 13:36:35   
Azra_
Hvala žene... Valjda ćemo se grupno očitaviti i pobeći sve iz ove teme!!

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Inhalacije
11.2.2015 14:20:52   
Didy
Nisam prekinula pulmikort, inhaliram ga na 12h njime, a izmedju pantenol i fizioloski. Mada danas skoro da ni je kaslje, pa ga nisam ni inhalirala pantenolom.
Cime mogu Sofiju da inhaliram, pocela je dosta da kaslje bas zrelo. Mogu li fluimucil rastvorom, imam u akpulama i da li da dodam par kapi efedrina u to?

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Inhalacije
11.2.2015 14:26:58   
Modessty
juče otišao mm da kupi efedrin kapi za Nikolu i u apoteci kažu da nema više efedrina u prodaji?! kao nije dobar za decu?!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Inhalacije
11.2.2015 14:30:06   
Azra_
Svašta! Mi nismo efedrin koristili, ali znam da puno ljudi jeste... Mod, možda ima negde ako je zaostala neka bočica...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Inhalacije
11.2.2015 14:30:30   
Didy
Hmmmm... Ne znam sta bih rekla. Ja ih svojima nisam mnogo ni davala. Sofiji mislim da nisam nikad. Cime da je onda inhaliram da brze izbaci sekret? Da joj samo dajem fluimucil prah da pije bez inhalacija? Stefanu pedijatar pre neki dan prepisao inhalacije efedrinom za laringitis i ja ga najnormalnije kupila u drzavnoj apoteci.

< Poruku je uredio Modessty RR -- 11.2.2015 14:35:47 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Inhalacije
11.2.2015 14:34:31   
Sanjica26 RR
Mislim da je bisolvon dobar za izbacivanje sekreta ako je zreo.user posted image
A moze i taj fluimicil.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Inhalacije
11.2.2015 14:37:40   
Modessty
ja sam se šokirala pravo da vam kažem! A mislim da je privatna apoteka u pitanju. Onda su tupili oko Operil kapi. Rekla sam mu da uzme one 0,5 jer im 0,25 ništa ne pomaže kad im je tako puno zapušen nos. On Rekao da je za dete od 6 godina i onda mu dali.
Probaću danas da proverim sa kumom koja je faramceut ovo oko Efedrina

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Inhalacije
11.2.2015 16:15:48   
Klarita
Mod, nisam cula nista. Mada kod nas ni nema, tek u Le u jednoj jedinoj apoteciuser posted image
Resena dilema, nema sekretolitika za N. Zvala sam decijeg pulmologa koji lecio K i objasnila u cemu je stvar, procitala rezultate i zena rece da ne dajem nikako sekretolitik jer su pluca dece mladje od godinu dana jako male zapremine i ukoliko se ravodni taj sekret moze doci do gusenjauser posted image samo sto vise tecnosti. Bezobzira na KKS cije rezultate procitah, ipak je za AB jer je dete mladje od godinu danauser posted image Dadoh ABuser posted image
E tako...

Didy, ja ne volim da mesam lekove, bolje jedno pa drugo...znam da mnogi mesaju, ja nisam pristalica. Na kraju krajeva, mozda bolje da inhaliras efedrinom a, das oralno nesto. Bisolvon? Ja se kunem u njega za K

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Inhalacije
11.2.2015 19:47:59   
Didy
IZVORNA PORUKA: Klarita

Didy, ja ne volim da mesam lekove, bolje jedno pa drugo...znam da mnogi mesaju, ja nisam pristalica. Na kraju krajeva, mozda bolje da inhaliras efedrinom a, das oralno nesto. Bisolvon? Ja se kunem u njega za K


Klarita, pedijatar Stefanu prepisao inhalacije 1,5 ml fluimucila i 10 kapi efedrina. user posted image Pošto sam mu ipak dala pulmikort jer je efedrin bio preslab za njegovo stanje, ostale mi te ampule fluimucila, pa rekoh da iskoristim. A imam i bisolvon za inhalacije, ali mi reče pedijatar da on baš tera na kašalj, a moji oboje imaju i sekreta, a i jako ih nadražuje. Ne znam ni ja, nisam pametna. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Inhalacije
12.2.2015 0:16:35   
Azra_
I meni to oko kašlja i sekreta ništa nije jasno. Idem na temu o kašlju, da ne mašimo...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here