|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
30.8.2015 23:19:47   
choopa choops
Aha Ok user posted image

Hvala user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Inhalacije
30.8.2015 23:20:09   
Sanjica26 RR
Tako obicno i krece. Kod beba se brzo sve odvija, nazalost. Super sto vam je zakazala odmah kontrolu. Tako ce brzo da reaguje ako bude trebalo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Inhalacije
30.8.2015 23:20:45   
Sanjica26 RR
Kad si je poslednji put inhalirala?
Ma ja sam ovo izucila da komotno kad dete cujem znam sta je ciniti. user posted image Sa Sofijom se od njenog drugog meseca mucimo sa kasljem.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 30.8.2015 23:22:16 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Inhalacije
30.8.2015 23:33:25   
choopa choops
U 20,30h. Onako kako ja čujem, mislim da bi trebala još da se daje terapija, ne mnogo, možda još dan, dva. Ali zaista danas na pregledu nije djelovalo kao da je ona uopšte bolesna. To mi se svaki put dešava, kući budu užasno bolesni, kad dođemo tamo kao najzdravija djeca na planeti user posted image
Ova dr je stvarno super, nikada nijednu primjedbu nisam imala, i sviđa mi se što ne daje tako olako terapije, nego je od onih- dvaput mjeri jednom sjeci. Zato nam je i rekla da dođemo sutra....

I mi se sad zakašlje, ali mnogo manje neo recimo sinoć i danas kad smo došli iz DZ. Evo taman mi je još budna, neka izdrži još sat vremena pa da joj dam još tu jednu inhalaciju.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Inhalacije
31.8.2015 12:37:47   
Ivanka 75
Choopo, javi sta je bilo kod lekara (kad stignes naravno) user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Inhalacije
31.8.2015 12:45:11   
choopa choops
Evo malioprije došli...
Ništa, poslušala je, kaže nema ništa na plućima sve čisto, ukinula je Berodual i da inhaliram samo sa NACl (rekla je 3% ali pošto kod nas nema nigdje da se kupi, onda onom običnom od 0,9%) i da dođemo opet u srijedu na kontrolu. U slučaju da joj se pogorša kašalj, da dođemo danas ili sutra.
Ona mi je dobro spavala noćas, sinoć mi je povratila nakon inhalacije, onda je jela i fino odspavala kasnije. Manje je kašljala, sada opet pomalo kašljuca, ali ništa straašno. Davaću joj čaj od sljeza, da joj malo "podmaže" grlo jer ne znam šta drugo smije i napraviću ono od lovorike, kamilice i soli da isparava u sobi.
Javljam kako će biti. Nadam se da je kraj problemima, uvijek ih uhvati kad je neka frka (sutra ovima počinje škola, vrtić, M prekosutra rođendan user posted image )

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Inhalacije
31.8.2015 13:13:10   
Sanjica26 RR
Samo ti daj caj od belog sleza i bice ok. Nisam pisala sinoc da je Sofi par puta izvukao caj od belog sleza.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Inhalacije
31.8.2015 13:25:36   
choopa choops
Hoću, vidim da joj prija. (Nije tema, ali ja rekla Mm da kupi čaj, on kupio 1,5e, donosi normalnu kutiju ja otvorila kad unutra mala kesica. Ja mislila neko potrošio, gledam na pakovanju a ono 30gr user posted image . Strava nema za tri upotrebe user posted image )

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Inhalacije
30.9.2015 10:29:55   
dunja RR
Da li se inhalacije rade kod svake vrste kašlja (ja još ne znam kakav nam je kašalj), S ima 15,5 meseci?
Koji inhalator da kupim, ako bude trebalo, šta preporučujete?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu sneza90)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Inhalacije
30.9.2015 11:04:33   
Azra_
Evo i ovde... Moje dete kada bi bilo bolesno, obično je išao nos i kasnije kašalj... Uz odgovarajuću terapiju, prolazilo je. Nekada brže, nekada sporije. Prvi put mu je dr prepisala inhalacije kada je imao 3 godine. Tada je baš baš imao problem sa kašljem. Pitala sam se, dok je bio manji, zašto se sva deca inhaliraju kad kašlju , a on ne. Tek kada je tada počeo da kašlje, shvatila sam da je to njegov prvi ˝ozbiljan˝ kašalj, koji se mora tretirati inhalacijom. Dakle, Dunja, polako... Mislim da je najbolje da se konsultuješ sa dr da li treba inhalacija ili ne.

Imamo Omron inhalator i zadovoljna sam.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Inhalacije
30.9.2015 12:05:42   
dunja RR
Azrić, hvala ti puno!
Pratiću do sutra, pa ću ga najverovatnije sutra odvesti kod dr. jer nam naša dr. sutra radi sa bolesnom decom. Njemu je krenuo jutros kašalj, retko se nakašlje ali čujem šlajm. I nosić mu je malko pun, stavila sam mu fiziološki i tek onda videh slince. Kinuo je par puta. Nema T, veseo je, igra se, lepo je doručkovao. Spremila sam čaj od belog sleza koji i ja pijem ovih dana, pa ću mu i to dati uz neku skuvanu voćkicu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Inhalacije
30.9.2015 14:37:04   
choopa choops
Ja ne bih uviodila inhalacije na svoju ruku. Isprati, pa ako se pogorša odvedi kod dr, pa kako ti ona kaže. Evo moji su kao bebe prvi put imali inhalacije, i kasnije možda još jednom dva puta.

Mislim da je bila posebna tema o inhalatorima, ali ajde da napišem. Mi imamo kompresorski, Medel je proizvođač, super je, koštao je oko 40ak eura. Ne mogu da nađem isti, ali ovakav sličan kao ovaj narandžasto žuti. Ima i onaj dio kao maska, ne samo ovaj kao pištaljka user posted image


KLIK

< Poruku je uredio choopa choops -- 30.9.2015 14:41:04 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Inhalacije
14.11.2015 17:42:26   
Sanjica26 RR
Zene koliko se stavlja pantenola za odrasle? Grebe me grlo i tera me da kasljem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Inhalacije
6.12.2015 1:50:20   
bojana92
Prvo dete mi ima 2,5 godine i za to vreme ni jednom nije koristio inhalacije.Drugo ima 8,5 meseci ,i juce smo zavrsili sa inhalacijama,To mu je bio drugi put da ih je koristio.Na pocetku se jako bunio,kad smo mu stavili masku,ali se kasnije privikao.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Inhalacije
6.12.2015 17:49:33   
mama krava
Samo da podelim da ovom mom slinavcu Spalmotil mnooooogo bolje i brze sredi stvar nego Berodual. Ima li neko slično iskustvo...ja koliko kapiram Berodual je kombinacija Spalmotila i još nekog leka, alu njemu se od Spalmotila odmah pokrene sekret i krene da kašlje...odnosno da iskašljava. Naravno obavezna drenaža posle inhalacine.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Inhalacije
6.12.2015 18:08:59   
Ivanka 75
MK, Spalmotil sirup ili inhalacija?
Berodual i Zpalmotil ne smeju da se kombinuju.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Inhalacije
6.12.2015 18:37:20   
Rosita

IZVORNA PORUKA: mama krava

Naravno obavezna drenaža posle inhalacine.


Sta pod tim podrazumevas?

Ja sam mislila da je to jedno te isto, da je berodual lek prvog izbora a spalmotil zamena user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Inhalacije
6.12.2015 18:38:25   
mama krava
Inhalacije...tj kapi za inhalaciju.
Ne kombinujem ih...samo kazem da je Berodual kombinacija spalmotila i jos nekog leka...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Inhalacije
6.12.2015 19:12:10   
Ivanka 75
Dok nismo imali inhalator Iva je pila Soalmotil sirup. Kupili inhalator i dr rekla da ako pije Splamotil onda ne inhaliramo uopste.
Ainhaliramo Berodualom onda ne sme Spalmotil.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Inhalacije
6.12.2015 19:28:05   
mama krava
Pa logicno...ako ima Spalmotila u Berodualu....da se ne duplira doza.
Elem, ja sam samo prokomentarisala kako nama Spalmotil bolje pomaže 😆

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Inhalacije
6.12.2015 19:55:32   
Ivanka 75
MK, Iva je od Spalmotila mnoooogo kasljala, od Beroduala ne kaslje a izbacuje sekret.
Ja uvek posle 5 dana Beroduala nastavim Prospan sirup jos barem 7 dana, to je neka kombinacija koja se pokazala delotvornom kod Ive.
Eto, svako dete drugacije reaguje.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Inhalacije
6.12.2015 22:36:03   
Rosita
Nama je ovaj put trebalo nbesto da odrzi efekte beroduala, po dr bilo dovoljno 5 dana ujutro i uvece, vnaon dva, tri dana opet nesnosno kasljao, ja na svoju ruku ponovila berodual uvece jos par dana, 3/4, opet bilo bolje... i sad opet kaslje user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Inhalacije
6.12.2015 22:51:06   
Ivanka 75
Bas zato je nama dr preporucila da dajemo Prospan sirup posle Beroduala.
Prospan ne skodi a moze da se pije i dve nedelje zaredom.
Dosad nijednom nismo omanuli.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Inhalacije
7.12.2015 11:05:51   
mama krava
Rosita,

ja te razumem i mislim da je imamo isti problem...

Ovaj moj ako zaglavi i zalepi mu se šlajm treba mu nešto da to odlepši. Nama nije problem kašalj ako je produktivan. nama je problem što on kašlje onako bezveze, šlajfuje. Ne može ni da udahne kako treba, kratak mu je dah... A čim uključim Spalmotil uz OBAVEZNO dreniranje, tj lupkanje po ledjima, on počne da kašlje onako baš kako treba tj, produktivno.
Veruj mi posle 2 inhalacije Spalmotilom on je počeo da izbacuje. A pre toga smo bili 3 dana na Beroduali i jedino je dobro što nije dobio opstrukciju, ali nisam videla boljitak.

Pitaj dr za Spalmotil. A i berodual ne preporučuju duže od 7 dana.

user posted image

Da ozdravite brzo!user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Inhalacije
7.12.2015 17:19:20   
bojana92
Pvi put smo koristili pulmicort,a drugi put pulmicort i brodual,pre dva dana smo zavrsili s inhalacijama,i za sada je sve ok.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



Anketa

Nedoumica
BokicaVuk

Koje ime da dam decaku

Vuk (32%)

Veljko (22%)

Maksim (29%)

Tadija (17%)


Ukupan broj glasova: 59

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here