|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bezbedn...
20.5.2015 12:43:17   
marketing RR
SAMO 20% RODITELJA u Srbiji koristi auto-sedište, A ČAK 90% NJIH nepravilno ga postavlja u automobil. DA LI STE I VI MEĐU NJIMA?

Dragi roditelji, pozivamo vas da napišete vaše mišljenje, stav, iskustvo na temu - upotreba auto-sedišta.

U ovoj temi, pišite nam - zašto je bitno koristiti sedište, koje vrste sedišta postoje, kakva je situacija u zemljama u okruženju, šta kaže naš Zakon, zašto roditelji izbegavaju korišćenje sedišta i sl. Cilj ove kampanje je da zajedno podignemo svest o korišćenju auto-sedišta. JER, BEZBEDNOST NIKADA NIJE NA ODMORU!

Pomozite nam na putu ka tom cilju, pridružite se, pišite. Pratite Ringeraju jer vas u junu čeka vredna nagrada - auto-sedište Britax Römer Advansafix!


< Poruku je uredio marketing RR -- 20.5.2015 14:04:35 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 12:45:36   
marketing RR
Najavljene promene Zakona o bezbednosti saobraćaja izazvale su brojne reakcije u javnosti. I dok se roditelji bune zbog finansijskih troškova koje ih čekaju ako se obavezna upotreba auto-sedišta produži do uzrasta od 12 godina i visine do 135 centimetara, dotle su stručnjaci koji se bave bezbednošću saobraćaja saglasni da su takve promene neophodne, jer će sačuvati mnoge dečje živote.

PROČITAJ VIŠE ...

user posted image

< Poruku je uredio marketing RR -- 20.5.2015 16:48:04 >

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 13:50:46   
dijana1*
Sjajna temauser posted image
Stariji sin ima 5 godina i svoju sedalicu do 36 kg a mladji 1.5 godinu i sedalicu do 18 kg. Trece dete cekamo tako da ce nam auto biti puno sedalicauser posted image
Decu obavezno treba voziti u sedalicama i vezati. Tako su najsigurnijiuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 13:57:24   
Ana RR
Kod nas nema mrdanja iz AS, ni na dva minuta.

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2015 13:58:58 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 14:29:52   
World
I kod nas nema mrdanja, najezim se kad vidim da neko vozi djecu bez sjedista. Nedavno gledam covjek stavio malu bebu sebi u krilo i vozi!!! Pa ima li ista strasnije, ne znam gdje je tim ljudima pamet stvarno. Moji su se navikli od rodjenja da idu u sjediste i ne prave problem nikad.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 14:34:18   
Maraj
U Srbiji vise niko ne kontroliše od ovih koji bi trebalo da kontrolišu kako se deca voze....

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 14:41:55   
imperial
Najbitnija stvar u voznji,obezbediti decu ,kupiti prava AS,mi smo skoro kupili dva komada i mirni smo do cetvrte godineuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 15:20:14   
amdn
Odlicna tema, neki roditelji zaista posrtavljaju pogresno sediste,
ali bolje i to nego sto ih ne vezuju nego skacu po autu,
videla sam skoro mamu koja vozi sa bebom u narucju,
nisam usppela da fotografisem, majke mi moje prijavila bih je.
A nas decak kad ulazi u auto odmah seda u svoje sediste.
Samo sto ga cesto prebacujemo iz dedinog auta u nas i obratno.

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 15:27:27   
Buba Mira
Pre par godina smo na Rrajinom nagradnom konkursu dobili autosedište i evo dan danas ga koristimo jer je "multipraktik", može do 36kg i fino se podešava kako dete raste. Dakle - ne želim da se opet kandidujem za nagradu, samo da pomenem da su sva RRajina sedišta super i da se takmičite. :-)

Druga stvar, dobijem nagon za nasilničkim ponašanjem kad vidim mame koje vozaju decu van sedišta. Mojoj poznanici sin sedi na onom spoju između dva prednja sedišta, iznad ručne, dobijem fras kad ih vidim tako.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 15:27:33   
Anoniman
mi koristimo a. sediste, a recite mi za koji uzrast se uzima buster, i od koje visine?

(odgovor članu marketing RR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 15:39:56   
degu
moje misljenje je da je od sve opreme za bebe as najbitnije,da se tu ne sme stedeti. A generalno po manjim gradovima je retkost videti dete u as-u. To je strasno. Dobro je da se zakon pozabavio time. Zalosno je sto roditelji sami nemaju svest o bezbednoj voznji svog deteta.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 15:41:30   
Anoniman
Moj dever je pre mesec dana , posao da uzme majku sa posla, i stavio dete od 6, meseci sa njim ispred volana, mm i ja smo se cudili, to je strasno, ni kada ne znas ko vozi u drugim kolimauser posted image

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 15:45:12   
amdn
od nesavesnih roditelja nema nista gore. ja kad udjem u auto odmah stavljam glavu u dzak.
jer u Bg-u se vozi nenormalno, zato obavezno dete u as, muka mi je kad vidim da klinci sede
napred, i jos skakucuuser posted image

< Poruku je uredio amdn -- 20.5.2015 15:46:14 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 15:54:04   
Ivanka 75
Mi imamo tri AS!
Iz porodilista je izasla u AS, kad smo je kao bebu vodili u savetovaliste, vozili smo e u AS, (iako su se idredjene persone bunile kako smem u to dete da stavim, pa dete se drzi u krilu jer je tamo najsigurnije).
Kada je prerasla sintezu kupili smo sediste do 18kg, a prosle godine i do 36kg. Ona zna gde je njeno mesto kad se vozi, nikad se ne buni jer vidi i nas da se vezujemo pojasom (cak i ja se vezem kad sedim pored nje pozadi).
Imali smo nekoliko "cimanja" tokom voznje, na kruznom toku i sl, ona u sedistu i ne oseti da se nesto desilo, tih 5 tacaka vezivanja cine svoj posao odlicno!
E, te odredjene persone su konacno razuverene nakon one nesrece u Makedoniji kad je poginulo dete jer nije bilo u sedistu.
Shvatili su da kupovina AS (u nasem slucaju 3 komada) nije bacanje para vec mera predostroznosti, zastita deteta, i svako ko kaze "moje dete nece da sedi u AS" treba da se zapita da li donosi dobru odluku i povladjuje trenutnom decijem hiru.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 16:17:04   
amdn

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Mi imamo tri AS!
Iz porodilista je izasla u AS, kad smo je kao bebu vodili u savetovaliste, vozili smo e u AS, (iako su se idredjene persone bunile kako smem u to dete da stavim, pa dete se drzi u krilu jer je tamo najsigurnije).
Kada je prerasla sintezu kupili smo sediste do 18kg, a prosle godine i do 36kg. Ona zna gde je njeno mesto kad se vozi, nikad se ne buni jer vidi i nas da se vezujemo pojasom (cak i ja se vezem kad sedim pored nje pozadi).
Imali smo nekoliko "cimanja" tokom voznje, na kruznom toku i sl, ona u sedistu i ne oseti da se nesto desilo, tih 5 tacaka vezivanja cine svoj posao odlicno!
E, te odredjene persone su konacno razuverene nakon one nesrece u Makedoniji kad je poginulo dete jer nije bilo u sedistu.
Shvatili su da kupovina AS (u nasem slucaju 3 komada) nije bacanje para vec mera predostroznosti, zastita deteta, i svako ko kaze "moje dete nece da sedi u AS" treba da se zapita da li donosi dobru odluku i povladjuje trenutnom decijem hiru.



Bravo Ivanka, potpuno se slazem, cesto deca placu, nece u AS pa roditelji popuste, kao nece mu biti nista.
A to je zato sto smo skoro svi mi odrasli bez AS

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 16:27:55   
Maraj
E pa zato i kazem. Ocito moraju nadlezne sluzbe pojacati kontrolu da bi neki roditelji poceli da vode racuna o bezbednosti svoje dece....

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 16:33:25   
Mala Elena
Mi smo do godine koristili nosiljku kako se vec zove, a od godine smo pozajmili auto sediste samo za privremeno dok ne skupimo za svoje .
Vi pricate o skakanju po autu, kako je to strasno ali ja sam imala priliku jednom da se uverim u to na sopstvenom primeru. Putovali smo oko 6sati i bas je bila nervozna , bolesna, vristala je, bacakala se. Bila je vezana i pustili smo je ali nju nista nije zanimalo, nije mogla da se smiri pola sata, jecala je najstrasnije .Ja sam morala da je dignem , smirim pa vratim. Visa sila, sta da radim.
Bitno je da se pravilno namesti as, mnogi grese u kom smeru treba da bude, da li u suprotnom pravcu ili ne.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 16:35:14   
wivern
Mi jos uvek koristimo chicco-vo jaje za maksu, od prvog dana ga vezujemo i nema micanja. Imali smo fazu uzasnog urlanja u kolima ali nikada nismo popustili i izvadili ga iz sedista. Uvek je vezan a sediste zakaceno u autu po propisu.

Nasli smo na netu sjajno OBJASNJENJE kako se pravilno kaci jaje, nama je bas dobro doslo jer smo u pocetku sve pogresno radili user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
20.5.2015 16:52:58   
Ivanka 75
Jedan par nam je govorio kako smo ludi sto smo kupili AS za dete, pa oni ce njihovo voziti u onom "majcinom krilu", a mama ce rukom pridrzavati da ne sleti sa zadnje klupe. Pa kad im je sletelo jer mama nije dovoljno jako drzala odmah otrcali da kupe sediste.
Niti zelim da pridrzavam, niti da mislim o detetu. Mirna mi glava kad znam da je ona bezbedna.
A moju sestru je policajac u KG zaustavio jer je nepropisno skrenula u njenu ulicu (tj, svi to rade, ili da obilaze skoro 2km da udju sa gornje strane ili odozdo ali nepropisno jer je tih 10ak metara jednosmerno a nije prometno uopste), malecki bio u sedistu pozadi i policajac sve lregledao, vozacku, saobracajnu, i rekao joj da joj nece lisati kaznu samo zato sto joj je dete - bebica u sedistu, odgovorna majka.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
21.5.2015 7:45:54   
tekilica
Odlicna tema! Moram Vam reci da je prvo auto-sediste koje smo kupili bilo ogromno i jako skupo, tako da se ne slazem da to malo kosta. Medjutim, ako je to problem roditeljima, onda se lako mogu naci i jeftinija i polovna. Mislim da nije to najjaci razlog zbog kojeg se ne kupuje toliko cesto,odnosno zasto i dalje svi roditelji male dece nemaju auto-sediste u autu. Nase prvo je bilo veliko, kao korpica, a smestili smo ga u juga :) Eto ga prvi problem. Pozadi nema sigurnosnih pojaseva, sto znaci da je moralo da se stavi na suvozacevo mesto. Policija je to odobrila, ali ja se pitam sta rade roditelji koji imaju blizance, a voze neki takav auto??? Kako to? Ili ako imaju troje dece? Sta treba, tri auto sedista? I dok se vozila u njemu, okrenuta mami, naravno, jer se tako male bebe voze, i dok je bila mirna, bilo je sve ok. Kad nije, tako malu bebu svaka majka mora uzeti, sto znaci da se opet pola puta, ako ne i vise ona vozi van tog sedista. Ne bih da me neko kaznjava zbog toga sto mi je dete van sedista, jer ono se kupuje da bi se koristilo, a ne samo da bi se stavilo u auto. Sad smo kupili drugi auto, ona je prerasla ovo prvo, vec pikiram jedno bez naslona, sa nekim decijim motivom, koje je pritom i jeftinije dosta. Lepo je sto ce se sada navici na svoje mesto, sada je veca i nece biti potrebe da je uzimam u ruke da bih je smirivala. Ako je potrebno imati sediste u autu samo da bi ga policajci videli, bezobzira gde je dete u tom trenutku u autu, da li kod mame pozadi ili pored ili kako vec,onda ono zauzima mesto, a ako i dete mora da bude u njemu, onda je nelogicno da je starosna granica ta koja jeste, jer je neizvodljivo da mala beba bude sve vreme u njemu! Isto vazi i za 12 godina i tu visinu. Sta ako neko ima 13, a nizi je od toga,ili 12 a visi je? Znate sta je poenta ovog mog pisanja? To da roditeljima ne treba da se predstavlja Zakon koji nalaze da se auto-sediste postavi niti treba da Zakon odredjuje te granice! RODITELJIMA TREBA DA SE RAZVIJE SVEST O TOME ZASTO JE NEOPHODNO IMATI AUTO-SEDISTE, bez spominjanja Zakona. Zakon asocira na drzavu, drzava na...znate vec, ljudi su umorni od nametanja obaveza i pravila! Svako o svom detetu neka brine onako kako misli da treba, ali toplo preporucujem auto-sediste u autu. Gomila je razloga, jedan je, naravno, najvazniji, a to je BEZBEDNOST DETETA. S druge strane, gledajte na to kao na divnu priliku da dete dobije svoje sigurno mesto u autu, na kojem ce sedeti mirno, bas kao sto ce se to od njega traziti i u javnom prevozu i u tudjim automobilima.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
21.5.2015 8:03:32   
emicaa
Autosjedište obavezno i koliko god da plače nema uzimanja iz istog,ima i drugih načina da je smirim.Mi imamo römer sjedištei prezadovoljna sam.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
21.5.2015 9:34:18   
Modessty
tekilice u pravu si za sve što si napisala! NE može se cela problematika geldati samo iz jednog ugla.
Moja deca su u sedištu. Tj Nikola je u sedištu a Danilo je vezan pojasom auta koji ide preko struka. Ali kod dede u kolima (Jugo) nema pojaseva pozadi. I šta onda?! Da deda proda auto i kupi drugi?! A ko će mu taj drugi auto platiti?! Država koja nam već skida od plata i penzija?! Neko će reći mogu se u jugo ugraditi pojasevi. Da mogu. Ali to nije atestirano. Platiš pojaseve i opet platiš kaznu. A deca kozna koliko su zaista sigurna sa tim ugrađenim pojasevima.
Drugo, kupiš autosedište za dete kao moj kum. I onda te nakon nekoliko meseci zaustave policajci i kažeu, lepo je što imate sedište ali nije po propisima. Pitaš kako nije, kažu nije atestirano! ALi ja sam ga kupio u toj i toj prodavnici i tamo kažu da je po zakonu! E pa crvc. Nije po zakonu. Pre mesec dana je izašlo uputstvo koja su sedišta atestirana akoja nisu. Ali ja sam moje kupio pre 6 meseci.?!
I tako dalje....

Da ne shvatite pogrešno - ja JESAM za to da deca budu u sedištu i da budu vezana, uvek, koliko god godina imali i koliko god visoki bili. I ja se vezujem uvek kad sednem u auto. Samo hoću da podvučem da je mnogo toga trulo u ovoj našoj zemlji i da nam svi zakoni imaju rupe i rupetine. O primenljivosti na svaku životnu situaciju da i ne počinjem! A posebno da ne pominjemo one koji ttaj zakon sprovode!

Sa ovim se sasvim slažem: "Za poštovanje zakona jedini argument za primenu ne sme da bude kazna. Jer, što se tiče kazni za prevoz deteta van sedišta, one su užasne. A to je da ostanete bez deteta ili da ono ostane trajni invalid."
A ovo je totalna glupost - "Dečje sedište može da se kupi već po ceni koja jednaka jednomesečnom izdatku za pelene. Nije problem u ceni već u stavu roditelja da im sedište ne treba."
Ma ne mogu ni da komentarišem ovako glupu izjavu!

Gospodo političari i poslanici i ministiri i svi ostali dušebrižnici - povećajte nam plate, dajte nam mogućnost da sedište kupimo kao što bi detetu kupili igračku, a ne da ga odplaćujemo čekovima i na rate. Dajte nam šansu da decu vozimo u NOVIM automobilima a ne šklopocijama iz predhodnog veka! onda možemo da pričamo o zakonima i kaznama.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
21.5.2015 10:28:22   
wivern
IZVORNA PORUKA: Modessty RR
Ali kod dede u kolima (Jugo) nema pojaseva pozadi. I šta onda?! Da deda proda auto i kupi drugi?! A ko će mu taj drugi auto platiti?!


Zene da znate da ste u pravu i da nije problem samo u Jugu. Igrom slucaja smo na par dana vozili svekrov nisan primeru, to nije mali auto ali da ne poverujete nase jaje ne moze da stane na klupu pozadi. Nema mesta za jaje. Morali smo da ga uglavima na sredinu klupe tj prednji deo izmedju sedista vozaca i suvozaca a o kacenju nije bilo ni govora.
Mnogo tu problema ima koji bi trebalo da se resavaju pocevsi od atesta koje je mod pomenula (isto kao kad kupis novi mercedes i u njemu dobijes prvu pomoc, ali nasima to nije odgovarajuca prva pomoc nego moras kupiti ovu domacu?!?), pa do edukacije samih roditelja. Masa roditelja pozajmi sediste samo da bi izbegli kaznu, a potpuno ga nepravilno koristi.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
21.5.2015 10:41:28   
jabudic
Meni je ovo jako bitnja stavka. Nažalost, imam često priliku da vidim djecu kako stoje pozadi izmedju dva sjedišta, ili još gore voze se kod mame u krilu. Moji su od malena naviknuti na pojaseve i vezivanje, to im je jednostavno normalna stvar, kako svakodnevno poutuju do vrtića 15-20 min u jednom pravcu, u sezoni i više. Obično se vozim sama sa njima i ne pada mi na pamet da mislim šta rade pozadi. Vežemo se i zdravo. Jedini problem je što ću uskoro morati da kupim novi auto, jer u ovom nemam mjesta za tri sjedišta user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Važno je i tvoje mišljenje na temu - Bez...
21.5.2015 10:52:07   
dunja RR


IZVORNA PORUKA: Modessty RR
Ali kod dede u kolima (Jugo) nema pojaseva pozadi. I šta onda?! Da deda proda auto i kupi drugi?! A ko će mu taj drugi auto platiti?!



Nisam 100 % sigurna, ali mislim da je Lesicin Bane kupio pojaseve i sam postavio pozadi u keca,



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here