|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
23.1.2015 15:07:32   
degu
uh kod vas je bas jaka alergija. Ajd kad toliko cekate da budu negativni rezultati, drzim fige jako user posted image

< Poruku je uredio degu -- 23.1.2015 15:09:04 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
13.3.2015 8:32:34   
Peace*
I dalje čekamo UniCap iz Dečije bolnice, reagensa nema, tender oboren te se ne zna kad će biti reagensa...

Pošto u utorak idemo kod dr, prošlo je godinu dana od prethodnog PRICKa, i mislim da će ga sad ponavljati, juče sam odvela dete privatno i izvadili su mu krv da se urade Sec IgE na mleko i kazein, rezultati će biti u subotu.

U vrtiću deca padaju od varicella, nadam se da nećemo dobiti pre kontrole...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
13.3.2015 11:59:04   
Modessty
ne mogu da verujem da još uvek čekate na rezultate! user posted image
kakav se test radi za utvrđivanje alergije na belanac i kada se radi taj test? Mislim koje starosti treba da bude dete?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
13.3.2015 12:45:53   
Peace*
Већина др каже да се пре 3ће године не раде алерготестови, а ја на питам, шта би било са мојим дететом да их нисмо одрадили???

Дакле, моје мишљење је да старосна граница не постоји.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
13.3.2015 12:58:19   
Modessty
Tako su i nama rekli u bolnici, ali na[a pedijatrica smatra da ybog MMR-a treba odraditi ranije, ali verovatno ne pre druge godine

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
13.3.2015 13:53:18   
Peace*
Па наравно да треба да урадите!
У најгорем случају - биће негативно, а ти при давању јаја видиш реакцију, па муљаш за одлагање ММР, до 3ће год, кад ћеш поновити алерготест.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.3.2015 14:58:33   
Peace*
user posted image


Već pola sata plačem. Šta ću da kažem tom mom mučenom detetu koje mi svaki dan objasni da i mleđi od njega piju mleko, i kako on onda nije dovoljno velik?
Kako ću da mu kažem da su stigli rezultati i da su još gori nego što su bili kada smo vadili krv sa njegovih 4,5 meseca?
I kako bre uz toliko truda i pažnje mogu biti biti sve gori??

pre 4 godine, mleko je bilo klasa 0, a sada klasa 2, kazein je bio klasa 1, sada klasa 3.

Nikada neće proći, mamicu mu ja je*em! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.3.2015 15:17:56   
remark
Naš sinčić sada ima 3.5 godine. Već od 2-3 meseca starosti dijagnostifikovan mu je atopijski dermatitis i alergije na: mleko, jaja, belo brašno, čokoladu, kikiriki, histamin, itd. - Sve prilično visoke vrednosti.
Od tada do danas ne pijemo mleko (samo Aptamil Alergy digestive care), ne jedemo jaja, jedemo samo heljdin, pirinčani i kukuruzni hleb. Nikakve slatkiše, sokove,... Jedemo meso, povrće (ne svo), voće (ne svo), čips (običan), kokice, korni.
Kupamo se svaki treći dan u emolijentnoj kupci i mažemo takvim kremama (A-Derma).
Vodila nas je doktorka u dečjoj bolnici, i u više navrata radila PRICK test, koji je uglavnom pokazivao slične rezultate. Sada već duže vreme nismo vršili nikakva testiranja.
Kažu posle treće godine deca stiču imunitet na alergije i tek onda se mogu očekivati poboljšanja. Za sada ih ne vidimo jer često kad odemo na neki rođendan gde ima torte ili nekih peciva sa sirom/jajima i deca se igraju desi se da neko dete ili roditelj prstima dodirne kožu našeg sina i odmah se vidi reakcija.

Sad bi smo hteli da ponovimo test na alergije pa nas interesuje šta bi bilo najbolje? Ponovo u dečju bolnicu na prick, u neku laboratoriju na test iz krvi ili nešto treće? Vidim da se ovde spominje neki UniCap test, za to nismo čuli?!
Čuli smo za Badawi kliniku u Subotici i neko Vega testiranje bez krvi, bez bockanja, sa nekim sondama. Ima li neko iskustva sa tim, malo sam skeptičan prema tome?

Pozdrav.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.3.2015 15:23:48   
Peace*
UniCap... Googlajte. Koliko sam razumela - međunarodno priznati test, najpouzdaniji. Ali nema reagensa u Dečijoj bolnici. Oboren tender, čeka se...

Histamin... nema alergije na histamin. Histamin je reper da se poredi šta je normalna rekacija, tj gornja granica.

Npr, moj sin ima histamin 3mm, a mleko 7mm, to znači da ima 100% više antitela na mleko nego što bi trebalo.

Ja savetujem PRICK.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu remark)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.3.2015 16:16:33   
Modessty
Tash žao mi je što su vam lošiji rezultati nego što ste očekivali user posted image
Nemam ti zaista šta pametno reći sem da ti pošaljem jedan veeeeeliki zagrljaj! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.3.2015 17:03:50   
degu
Tash user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.3.2015 20:46:22   
mama krava
Ufffff...

Tasho, drzite se... Bas mi zao malise💖

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.3.2015 20:46:54   
milicicak
Tash user posted image
Remark, ja bih prvo odradila PRICK test pa eventualno test opterecenja. Taj vega test bih zaobisla u sirokom luku.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.3.2015 22:40:32   
Rosita
Taš, baš mi je žao user posted image . Pričaj mu polako sve kako jeste, možda ćeš moći, možda nećeš, možda uskoro, možda ne još dugo... pa polako. Veliki je on , sve će razumeti.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
17.3.2015 22:47:18   
little_one
Uh Tash! Zao mi je zaista! Drzite se i gurajte dalje, iz ove koze se ne moze! Nazalost! user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
18.3.2015 7:44:42   
daca77
Tasho, grlimo vas jakoo user posted image
Bas mi je zao...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
19.3.2015 10:27:06   
Peace*
Bili smo kod dr.

Ona kaže da ovo uopšte nije jaka alergija, da se iskuliram, I DA ĆE PROĆI!!! Uf, kako bih volela da mogu tako bezuslovno da joj verujem, ali ja se sve manje nadam da će to ikada proći. Mislim da počinjem da razmišljam na duge staze o tome kako ću ako ne prođe.

PRICK je rekla da je bzvz da mu radimo, jer šta ćemo videti? Da je alergičan? To vidimo i ovako. Da je reakcija manja? I šta ako je manja, kad i dalje ona ne može dati zeleno svetlo za uvođenje ičega na osnovu Spec IgE. Samo maltretiramo dete - i u pravu je. Rekla je kontrola Spec IgE za godinu dana - pratićemo ga kroz klase, a ne po PRICK-u.

Vigantol da mu dajem u svim mesecima koji sadrže "R" (septembaR - apRil), kaže da on mnogo deci jača imunitet i pomaže kod prevazilaženja alergije. user posted image

Sve u svemu: do njegovog rođendana moram da imam PRAVU i LEPU tortu koju će jesti on i sva ostala deca, a ne da ga odvajam - to sam mu obećala. Ja bih volela to već za Uskrs da izvedem (pošto je meni rođus ove godine na Uskrs, pa će biti torta, želim da i on jede lepu tprtu a ne smuljanu plazmu! Tako da u temi "Jelovnik bla-bla" očekujem sve moguće i nemoguće predloge! Hvala unapred! Kiss za sve drugarke! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
19.3.2015 11:39:11   
Modessty
Tash vidiš da nije sve tako crno! Ljubi nam drugare! Biće Mare dobro!!! user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
19.3.2015 15:24:52   
remark
Mi smo zvali Dečju bolnicu da zakažemo pregled, zakazali su nam tek za 29.07.
Imate li da predložite nekog dobrog alergologa u N.Sadu koji radi privatno?
Tash, odakle ste, kod kog Dr vi idete?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
19.3.2015 16:21:53   
degu
Remark mi idemo u NS al uopšte nismo zadovoljni, nama je odrađen test odmah jer smo primljeni u bolnicu. Žene ja sam tek sad shvatila da se alergija ne prerasta baš tako brzo, sve sam bila ubeđena da ćemo s godinu dana to da prerastemo, al vidim da je to zapravo retkost user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu remark)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
20.3.2015 11:20:38   
Peace*
Mi smo išli kod dr Tomić, i ona je za mene kraljica, spomenik da joj dignem, otišla je u penziju, i koliko znam, radi privatno kod dr Bulatovića.
Sada nas u Dečijoj bolnici prati dr Đuretić, i dopada mi se.

Inače, u Dečijoj bolnici zakazujem pregled čim izađemo iz ambulante sa pregleda user posted image ako su pregledi na pola godine. Pošto je sada kontrola tek za godinu dana, nisam odmah zakazala.

degu, ne padaj! Glavu gore. Lagano! user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 20.3.2015 11:22:40 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
23.3.2015 13:29:26   
milicicak
Tash, da li znas kojom metodom su radili specificne IgE iz krvi? RAST ili nesto drugo?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
23.3.2015 14:53:39   
Peace*
ELISA? user posted image Nisam sigurna.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
23.3.2015 15:29:47   
milicicak
Ok, hvala user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
20.4.2015 15:37:55   
Figaro88
Andrea juce dobije t,vec neko vreme ne moze da dise na nos,i jutros bili kod otorinolaringologa koji nam kaze da njoj sve to uopste ne izgleda kao treci krajnik vec kao posledice nelecene alergijeuser posted image Nos,grlo,krajnici sve je nateceno i jako crveno,tesko dise,ekcem joj opet izlazi,ima glavobolje.Kada zavrsimo sa terapijom za infekciju treba da radimo alergo-test i da idemo kod pulmologa.Jos nam kaze da ne moze da veruje da nam pedijatri nisu dali ranije sve to da zavrsimo,a ne bi ni sada da ja nisam trazila uput za ORLuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here