|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
29.4.2015 16:28:51   
Figaro88
U utorak idemo kod alergologa u Dragise Misovic.Onda nam oni daju uput za alergo test.Zna li neko koliko dugo se ceka kod njih?Andrea kaslje,nocu uzasno dise,promukla je,nos zapusen.Dr kaze grlo super,pluca cista ali sluznica nosa jako natecena.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
3.6.2015 23:28:17   
mila83
Figarro,ajd napisi kako ste prosli.Ovo sto si opisala skoro je identicno kao sa mojom M,isto nos,kasalj,slivanje, hrce nocu, ekcem, vodila privatno kod dermatologa, nista ,bezveze nesto.a nas dr ORL je katastrofa.Moracu i ja negde privatno da je vodim i ispitam detaljno sve.Sumnjam na alergiju jer se to vec trece prolece javlja, abude i u jesen,ali manje. Ekcem se jako pogorsao ove zime.

Trebala bi mi preporuka za alergologa u Ns,ili negde u Vojvodini.. eventualno Bg...i sta bih uopste od testova trebalo da radimo?Cisto malo da se informisem.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
4.6.2015 16:58:16   
ishler
Dobar dan.Zelim da podelim moje iskustvo sa vama mozda nekome pomogne.Moja starija cerka koja ce sada napuniti 4g,je dobila alergiju na jaje sa 8 meseci posle uvodjenja zumanca.reagovala je tek kada sam uvela celo zumance i to povracanjem.Napravili smo pauzu mesec dana i probali ponovo mrvcicu ista prica se ponovila.Tada je radjen pric test i pokazao je alergiju na belance a ne na zumance iako nikada nije probala belance.Sledila je pauza 6 meseci probali ponovo i opet isto.Zatim smo radili test sa godinu dana tada je bio negativan,i doktori u Tirsovoj su me ubedjivali da nije alergicna i da dam jaje i mmr vakcinu.Pametan moj pedijatar zbog i dalje reakcije tj povracanja predlozi da ne dam vakcinu pa da vidimo sta ce biti dalje.Odvedem dete kod dr Radlovica cuvenog lekara kaze ne raditi testove do 3 godine pa cemo videti i to sve vreme bez jaja.Sada smo sa 3,5 radili ponovo test jaka reakcija i na zumance i na belance,inace hvala Bogu da nisam vise davala u medjuvremenu i da nisam dala vakcinu.Nadam se da ce nekome moje iskustvo pomoci

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
4.6.2015 17:18:32   
Figaro88
Bili smo na pregledu,nismo bili kod alergologa nego na decijem plucnom,dr je pregledao,uradili smo spirometriju i onda su nam zakazali testove za deveti jun,posto nam je to bilo dugo za cekanje otisli smo privatno u Hemikal.Test se radi tako sto se stavi kap alergena na kozu,bocne i onda se ceka dvadeset minuta na reakciju.Dete pre testa treba da jede,da bude zdravo,i da nije bar dve nedelje pre uzimala antibiotik,nesto protiv alergije.Nama u Hemikalu nisu dobro uradili test user posted image Bili su uzasni,dr je posle pet minuta obrisala sve i rekla kako nema reakcije,kada sam ja rekla da se tako ne radi,da se reakcija vec vidi,i da je trebalo da se uradi na 26 alergena a ne na devet kako su oni uradili,ona mi se izvinila,pokusala da me ubedi da i tako moze,i da Andrea nema nikakve reakcije.Kreteni.Jos su mi trazili da platim tri hiljade user posted image Andrea je reagovala odmah na polen trava,a za ostalo cekamo da opet prodje dve nedelje pa cemo u Dragise Misovic da radimo ponovo test kako treba.Ona sad ima bronhitis,inhalira se pulmikotom i pije areus i u nosic nasonex pa ne mozemo devetog.


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
4.6.2015 17:25:33   
Figaro88
Mila nama su rekli da sve to moze da bude treci krajnik koji je uvecan ili alergija.Cak su pominjali i astmu zbog cestih bronhitisa i otezanog disanja nocu.A opet nasa dr u domu zdravlja kaze da se po njoj vidi da ima i alergije.Kija,nosic joj curi,oci su crvenkaste,onako vodnjikave,desavalo joj se i da otekne deo lica,ali to prvi put sada,kada je se valjala po travi u selu.I pitali su nas da li u porodici imamo nekog sa alergijama,astmom,a mi svi imamo alergije,tako da ima i genetsku sklonost.Krivo mi je samo sto nismo proverili cim je napunila tri godine,ali tada nismo imali ovoliko problema i ako je i tad imala sve simptome.


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
5.6.2015 11:20:04   
mila83
Figaro, moja jedino sto nije bila tako cesto bolesna,nije nijednom imala bronhitis,ali iz nosa jako cesto ima slivanje, bila je nekoliko meeci i promukla bez ostalih simptoma, hrce nocu,imala je i ekcem...Imala je i zacepljeno jedno uvo, pa su joj cistili da ispadne taj cepic, i dalje joj se jako maste usi....moracemo mi to detaljno da ispitamo. Neki razlog postoji, mislim da njoj sve krece od tog nosa.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
5.6.2015 13:54:31   
Modessty
Hoće od nosa da stradaju i uši i grlo. Tako je sa mojim Danilom. On ima potvrđenu alergiju na grinje ali ja mislim da mu smeta pomalo i prašina i polen. Noću nije mogao da spava zbog zapušenog nosa. Dešavalo se da se toliko zaceni od plakanja u snu da prosto počne da se guši, a ne možemo da ga probudimo i rasvestimo i po sat vremena! Imao je terapiju Galitifenom i dva meseca je pio Singular. Prskali smo i Nasonex, ali mu nije odgovarao jer on mnogo suši sluznicu nosa.
I Danilo i Nikola su atopičari na žalost. Nikola je već sa godinu dana imao alergijski laringitis. A alergičan je i na belance. na belance još nismo radili test. Dr iz doma zdravlja kaže da je bolje da sačekamo da napuni dve godine pa onda da radimo. I reče da se inače alergo testovi uglavnom ne rade do treće godine.
Danilu treba da radimo alergo test na amoksicilin.
Jao izludeću od njhovih alergija!

< Poruku je uredio Modessty RR -- 5.6.2015 13:56:09 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
5.6.2015 16:51:43   
branki*
Danas stigli rezultati bozinih intolerancija.izuzetno visoka osetljivost na gluten,soju,grasak,boraniju,sargarepu i jaja.kako da izbacim gluten i jaja,kako kad iovako jede par stvari.ne mogu da se borim vise sa ovim,jednistavno ne mogu,muka mi je od zivota

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
5.6.2015 17:20:50   
eca89
Joj, Branki draga mogu samo zamisliti kako ti je,user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
5.6.2015 17:31:45   
Ana RR
Branki user posted image ne znam šta da ti kažem...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
5.6.2015 20:48:18   
ishler
Eh branki.Zivot dece sa alergijama vise smeta nama cini mi se nego njima.Moje dete zna da ne sme jaja i naviknuta je na to.A ja sam ta koja je u panici sa negde ako odemo slucajno ne pojede nesto.Sada ce mi biti jos teze ako mladja sme a ona ne :|.Moje dete je isto dobilo sa 2 meseca ekcem koji smo.Na svu srecu uz pravog lekara resili. A bronhitisi udruzeni sa laringitisom krenuli sa 1,5god sa polaskom u vrtic.kada sam je ispisala sa 2,5,godinu dana nije se zakasljala i od 3,5krenulo opet,uradili smo sve testove i pored jaja je alergicna na polen drveca i grinje.Sada smo na galitifenu,jer dobro reaguje do kraja avgusta pa prekidamo.Ali nije lako sa alergijama...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
5.6.2015 21:54:04   
Rosita
Branki :(. Za pocetak, on voli makarone, a one imaju i bezglutenske. Pa samo sa sirom, mlekom. Ufff. Polako.
Mi jos nismo radili respiratorne testove, ali definitivno je osetljiv na vlagu i kisu, pod obavezno dobija laringitis :(. Ovih dana smrca u suze mu oci... alergije su smor zivi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
5.6.2015 22:23:14   
branki*
Ma,ne mogu da vam opisem koliko sam se smorila,celo popodne placem.a,zamisli,nnema intolerancije na kazein,tj mleko sme.ali,mi to ne olaksava jer on cisto mleko,sir,jogurt nece ni da lizne.ne znam da li i kako da se upustim u tu pricu,a opet dr je ubedjena da to sve kod njega deluje neurotoksicno i utice na mozak!
Isler,nama pise srednje visoka intolerantnost na kokosija jaja.da li sad treba posebno da testiram jaja druge zivine ili to vazi za sva jaja?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
5.6.2015 22:35:59   
Kata90
Brankiuser posted image verovatno da vazi za sva jaja......sta te snaslo......bas mi zaouser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
5.6.2015 22:44:02   
mila83
Branki draga user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.6.2015 8:48:06   
lesica
Branki moja mila, preguracete vi to, kako- ne znam, ali znam da hocete! user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
9.6.2015 16:40:06   
Christabel
Branki, mnogo mi je zao sto je tako ispalo. Pretpostavljam da bi najteze bilo bez glutena. A da probas polako s bezglutenskim brasnima da mesis nesto, da se navikne?

Verovatno si pisala ali mozes li mi reci koji ste to test intolerancije radili?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
9.6.2015 21:16:11   
milicicak
Branki, samo da te user posted image
znam da sada sve izgleda kao smak sveta ali ce za mesec dana, kad se uhodas, sve postati normalno. Srecom sada ima zaista puno bezglutenskih i proizvoda i namirnica za pravljenje jela.
Tebi sad ostaje da probas, da vidis da li promena ishrane pomaze. Iskreno se nadam da hoce.
Ti si jaka zena i divna majka i videces, sve ce to biti dobro user posted image

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
9.6.2015 22:33:15   
branki*
Devojke,hvala vam puno,divne ste!
Vec sam malo bolje,dosla sam sebi...danas nam je,moze se reci bio prvi dan bez kazeina,glutena,soje,secera,jaja!da mi je neko rekao da cu ovako morati da hranim dete,pomislila bih da je lud.danas smo dobro prosli.sreca,pa voli pilece meso i sme to da jede.ja sam danas nakupovala gomilu necega-makarone pirincane,makarone od prosa,laneno brasno,heljdino brasno,kukuruzne galete,neki keks bez svega toga..sutra se upustam u avanturu da mu napravim neki hleb.nadam se da ce jesti.
Cristabel,radili smo u laboratoriji analiza na nbgd-u,igg test intolerancije na 90 namirnica.iz krvi.
Milicicakuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.6.2015 14:50:29   
Christabel
Hvala branki. Poslacu ti za vikend na pp neke recepte bez jaja, mleka, soja i glutena. Imam za neke kolace i imam par za hleb. Gluten jos unosim, ali jedem i bezglutenske muckalice.

Za test sam pitala jer razmisljam sta bih mogla da proverim kod bebe pre tog pregleda u Bgu. Njoj su eozinofili stvarno niski. Razmisljala sam da li da je odvedem privatno da joj izvade ukupan igg iz krvi i iga (to prvo je za intoleranciju, drugo za alergiju, je l tako?). Sumnjam da ce gastro to predloziti ali ja opet ne zelim da lezim tamo u bolnici da jedem sve da bi oni navodno gledali kako beba kaki kad jedem sve. Jer necu da mi uniste ovu visemesecnu dijetu, lakse ce mi biti samo gluten da izbacim sad nego da se cistim ponovo od mleka, jaja, soje, citrusa, ribe i jos ponecega

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.6.2015 15:00:42   
Christabel
Zaboravila sam da napisem, mada vecina vas zna, beba ima 4.5 meseca, samo sisa, ali ima sluzave kake i povremeno tackice krvi. I ja sam na dijeti. Pitam vas (jer je nasa dr u fazonu da ne radim nista na svoju ruku, a ja razocarana iskustvom od pre 3 godine ne mogu i necu da slusam samo jednig lekara ako nisam zadovoljna koliki god da je specijalista sa dr mr prof spec ispred imena), da li vredi da bebi provere igE i igG? Ako je povecano, to znaci da ima nesto, a ako nije povecano, je l to znaci, mozda nema intoleranciju / alergiju a mozda i ima?

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.6.2015 18:08:17   
branki*
Christabel,hvala ti!
Ja nemam pojma,nas je uputila bozina dr,napisala sta da radimo i gde.ja imam broj te laboratorije,analizu radi mr radica,mozda najbolje da nju pitas sta i kako i da li da to radis.


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.6.2015 15:51:56   
degu
radili smo retestiranje, Prick test i sada je negativan. Receno nam je da mozemo da krenemo s pavlakom i jogurtom, a mene je strah iskreno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.6.2015 20:32:27   
milicicak
Degu user posted image to su divne vesti user posted image
negde sam vec napisala, ja sam u jednom trenutku presekla i odlucila da ne zelim da moje dete bude talac mojih strahova... i uzasno sam se plasila kad sam joj dala da proba jogurt i pavlaku. Aerius je bio pri ruci, dokumenta spakovana, kola spremna... ali morala sam da probam i zbog sebe i zbog nje.
Znam da je tesko i da se plasis, ali jednom ces morati da probas... i samo polako i strplivo sve ce to biti dobro user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
28.6.2015 21:27:30   
degu
uh,uh,uh...ovo su bile prave reci u pravom trenutku :*
Kako mini buba reaguje na mlecno?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here