|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.7.2015 13:59:02   
Mariya
Kakav čiz praviš, presni ili pečeni?
Pečeni možeš danas, ako ćeš presni, to ostavi za sutra, ako ćeš u subotu da je poslužuješ.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.7.2015 14:39:34   
mama micki
Presni, znači ipak sutra! Hvala draga!

_____________________________

Mladost imamo da činimo gluposti, a starost da za tim glupostima žalimo...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.7.2015 14:43:54   
vikiveki
Mama micki,dok ja stignem da ti dam savet,već su te svi posavetovali...tako da ću ja reći da se slažem sa ostalima,da salatu praviš što kasnije da bude sveža,a čizkejk sutra

< Poruku je uredio vikiveki -- 16.7.2015 14:44:39 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.7.2015 18:38:27   
Mariya
Mm,još jedan savet za čiz,ako praviš onaj sa voćnim prelivom na vrhu,preliv napravi u subotu.jer preliv se brzo napravi i stegne,ali hoće da oboji kremu ako duže stoji.neće torti ništa faliti,samo neće biti tako lepa ako se oboji.

< Poruku je uredio Mariya -- 16.7.2015 18:41:19 >

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.7.2015 18:43:25   
mama micki
E to nisam znala, hvala imaću to na umu. Pravim sa prelivom od višanja. Nego imam još jedno pitanje za čizkejk, Kako da ga napravim bez kalupa, na primer u tepsiji pa da ga posle prebacim na tacnu?
Kada sam rešila da pravim nisam razmišljala o tome da nemam kalup a sad nisam u mogućnosti da kupim, niko nema da mi pozajmi, svi prave za neku kućnu varjantu u tepsiji? I hvala svima puno na savetima.

_____________________________

Mladost imamo da činimo gluposti, a starost da za tim glupostima žalimo...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.7.2015 22:37:01   
veselicaa
Stavi foliju pa posle polako prebaci koru na tacnu.To mi nekkao deluje najlakse.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Proslava dečijeg rođendana
17.7.2015 0:32:20   
Mariya
MM, fil za čizkejk (presni) je najčešće dosta čvrst jer se pravi od sira i sl. pavlake ili šlaga, pa još staviš i želatin. Prvo napravi fil, pa ako vidiš da je dosta čvrst i možeš lepo da ga oblikuješ onda odmah napravi koru na tacni pa na nju oblikuj fil rukama. Tako ti možda kalup neće ni trebati.
A ako je fil ređi... Hm, napravi ga i ostavi u tepsijiuser posted image hehe, šalim se, kao što kaže veselica, stavi foliju u tepsiju i to duplo, pa da pomoću nje izvadiš čiz iz tepsije.

< Poruku je uredio Mariya -- 17.7.2015 0:33:52 >

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Proslava dečijeg rođendana
17.7.2015 8:36:04   
mama micki
Hvala drage moje na pomoći, nadam se da će sve biti ok! Javljam!
Jedan veliki user posted image za vas!

_____________________________

Mladost imamo da činimo gluposti, a starost da za tim glupostima žalimo...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Proslava dečijeg rođendana
17.7.2015 8:38:58   
milicicak
Mm, ne znam da li imas one okrugle kalupe za kore kojima se skidaju strane. Ja u tome pravim ciz kad ga negde nosim.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Proslava dečijeg rođendana
17.7.2015 9:22:47   
mama micki
U tome i jeste problem, nemam!user posted image

_____________________________

Mladost imamo da činimo gluposti, a starost da za tim glupostima žalimo...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Proslava dečijeg rođendana
17.7.2015 9:25:53   
QueenJ
Pa nema kalup, zato i pita za savet. user posted image
Micki, moj savet ti je isti, u neku pliću tepsiju, šerpu, pleh... Staviš 2-3 sloja providne folije, pa prvo napraviš koru. Ostaviš da se stegne malo, pa prebaciš na tacnu. Isti sistem sa filom, čvrst je on. E sad za preliv je problem. Možda da improvizuješ kalup sa debljim slojem alu-folije. Obmotaš oko torte lepo, preliješ, ostaviš da se stegne, pa skineš alu-foliju. To mi jedino pada na pamet. Mada, tehnika nije isprobana. user posted image
Ja ću verovatno danas ići da naručim rođendansku tortu, imam osnovne ideje, tj. tema rođendana je crveno-bela pozadina i sa motivima žirafe. Ali ne znam kako to da uklopim u tortu.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Proslava dečijeg rođendana
19.7.2015 22:15:21   
mila83
evo malo atmosfere sa naseg duple proslave user posted image

user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Proslava dečijeg rođendana
19.7.2015 23:05:15   
Ana RR
user posted image divni su!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Proslava dečijeg rođendana
19.7.2015 23:09:26   
vikiveki
Divni su Mila...jeste li slavili u igraonici ili ste kući?

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Proslava dečijeg rođendana
19.7.2015 23:10:56   
lesica
Dusice slatke user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Proslava dečijeg rođendana
19.7.2015 23:14:34   
mila83
Hvala ! Slavili smo u igraonici,Mimin 7. i Dimijev 5.rodjendan,bilo je ukupno 22 dece i desetak odraslih.Imamo jako malo dvoriste,pa smo slavili u igraonici koja ima i veliko dvoriste,pa su deca vecinu vremena provela napolju. Bilo je lepo,samo nisam uspela mnogo da slikam,sto zbog dece i gostiju,sto zbog moje mrvice Teodore.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Proslava dečijeg rođendana
20.7.2015 8:50:46   
vikiveki
Mila, kako se zove igraonica...moja sestra je prošle godine slavila rođendan ćerci isto u nekoj igraonici sa velikim dvorištem,možda baš u kojoj ste i vi slavili,a trenutno ne mogu da se setim nazivauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Proslava dečijeg rođendana
20.7.2015 10:25:30   
mila83
Igraonica Spin je sa dvoristem.Ostale dve nemaju dvoriste,samo su klasicne igraonice sa onim spravama za decu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Proslava dečijeg rođendana
20.7.2015 12:46:48   
vikiveki
Zaboravila sam kako se zove ,samo znam da je imala jako veliko dvorište a i sama igraonica je unutra imala dosta prostorija...ove godine je pravila u nekoj igraonici čini mi se u blizini tj. preko puta onih Kineza, čini mi se da se zove Maraton,i tu je bilo lepo iako nije bilo dvorišta,animatorke su tu odlične

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Proslava dečijeg rođendana
20.7.2015 14:04:25   
QueenJ
M. i D. user posted image divnoće male... user posted image user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Proslava dečijeg rođendana
20.7.2015 14:25:55   
mila83

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Zaboravila sam kako se zove ,samo znam da je imala jako veliko dvorište a i sama igraonica je unutra imala dosta prostorija...ove godine je pravila u nekoj igraonici čini mi se u blizini tj. preko puta onih Kineza, čini mi se da se zove Maraton,i tu je bilo lepo iako nije bilo dvorišta,animatorke su tu odlične


Jeste,ta je igraonica dosta mala ali su animatorke ok.U ovoj gde smo bili ima dosta prostorija,dodatno su sredili dvoriste,oslikali malo,ima dosta rekvizita,fino je..ali mi animatorke bas nisu nesto..ali svejedno,zabavili su se.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Proslava dečijeg rođendana
20.7.2015 14:26:29   
mila83

IZVORNA PORUKA: QueenJ

M. i D. user posted image divnoće male... user posted image user posted image


Hvala QueenJ ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Proslava dečijeg rođendana
21.7.2015 9:11:38   
vikiveki
Mila, ja se sećam kada sam bila u toj sa dvorištem,čini mi se da su animatorke više sputavale decu nego što su im dozvoljavale da se igraju...sećam se jedne korpe sa igračkama,moj S. hteo nešto da uzme iz nje da se igra, a animatorka odmah prišla i kao da mu pokaže nešto drugo,da ne bi rasturaouser posted image puna soba igračaka a deci nisu davale sve igračke,već samo neke glupave velike puzle...baš mi bilo neprijatno.S. je onda imao 2 i po godine pa sam non stop išla uz njega jer sam videla da malo malo pa ga opominju da ne dira neke igračkeuser posted image totalan debakl.A igra sa decom sastojala se u oslikavanju lica i puštanju karaoki

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Proslava dečijeg rođendana
21.7.2015 15:27:18   
Bibilib
Pa meni je to glupo i bezveze,dece zele da se igraju igrackama a animatori im nisu bas tolko zanimljivi,mozda na prvi pogled i nekih 5-10 min.posle deca jure za igrackama...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Proslava dečijeg rođendana
21.7.2015 15:48:26   
mila83
Nije tako bilo kod nas.Deca su uglavnom bila napolju,igrala skolice,fudbala,preskakala vijace,plesali uz muziku,igrali vije,zmurke itd..Unutra malo ko da je bio,imaju igrice,ali nisu deca puno igrala.Moj D je voleo da bude u nekoj kucici od kartona,tu su se decaci dosta igrali.A napolju je bilo i takmicenje u plesu,preskakanju konopca,pevanju..nije bilo slikanja po licu zbog vrucine. Samo su usli kada je bila torta user posted image ali generalno,vise su se sami zabavljali nego sto su te animatorke njih zabavljale,one su ih vise cuvale.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Veliki petak, najtužnija godišnjica i vera...
Godinu dana kasnije bol je i dalje tu. Veo tuge i dalje viori oko škole, na hodnicima, u učionicama ali i nad celom Srbi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here