|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 49 [50] 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 8:37:28   
cockic
jutro mameuser posted image
odveli decu u vrtic.ja pijem kafu,posle na posao.a pre toga sve kao i po obicaju da sredim malo stan i da stavim nesto za rucak.nemam pojma sta cu.sinoc bili na rodjendanu deca se izigrala bilo je lepo,popadali od umora lena jos u kolima se uspavala.ipak je kasno do 21:30h je trajao.mi krenuli posle 21h jer je malo dalje od nas.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 8:40:59   
Sanjica26 RR
Dobro jutro. Kaze mi mm pri polasku na posao da izmerim Sofi temperaturu.Nesto mu je topla.
I naravno ima. Mada par puta sam joj merila i nema vise. Mozda je samo trenutno. Tek se probudila.
A ja ponedeljkom imam najgori moguci dan u skoli. Valjda nece da ima.
T spava. Izgleda je jucerasnji dan izmorio. Inace kad sam pocela da placem pogledam sa strane sve majke placuuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 8:53:27   
Maraj
Sanjice mogu misliti kako cu ja da ridam kad vidim moje dete tako.... mi kad imamo priredbu u skoli sa predskolcima ili malcima joj knedla u grlu mi stoji tad

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 9:56:26   
Mariya
Jutro mame!
Sanjice,bravo za malecku, eto meni su oči zasuzile dok čitam tvoje postove,pa šta će biti kad moje devojčice budu nastupaleuser posted image
Maraja, što ga ne pustiš samo da sisa.ja kontam da je on sisao dovoljno kad nije iz prve popio sve što si mu napravila.
Žene,ja ću da izludi.devojčice su opet bolesneuser posted image
user posted image prvo je L slinavila, juče imala i t38, a i H je procurela i to toliko da se davila u slinama,u 4ujutro sam palila usisivač fa joj očistim nos,pa sam joj stavila kapi da može da spava mirno
A 13.11.sam zaključila bolovanje,znači nisu bile 3 nedelje zdrave. Naravno L je kašljala pola noći,H se prevrtala,skenjala,gušila,ništa nisam spavala...
Tako mi je žao što se muče bubice moje...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 11:05:24   
jess021
Dobro jutro!
Maraj, da. I mi idemo sutra na uz kukova.
L je sinoc sikila i popila flasicu u 21h, pa je sikila u ponoc, zaspala i spavala jutros do 8h, sikila i nece flasicu nema sanse. A dok je sikila opet je zaspala, jedva sam je razbudila i naravno da sam se uspanicila.
Jel to ok da spava 8-9 sati, a da nije gladna?
MM ce da odlepi od mene, jutros sam citavu paniku napravilauser posted image
Sanjice, bravo za Tuser posted image
Marya, nadam se da ce decica ozdraviti sto pre.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 11:14:30   
Mariya
Jessuser posted image i ja se nadam da će brzo.Zvao me muž da podnese izveštaj, kaže dobro su,nemaju T.
Ženo,pusti dete da spavauser posted image spavaj i ti sa njom. Eto, pre nekoliko dana si kukala da ne spava celu noć, a sad ti ne valja kad spavauser posted image
Šalim se,jess draga. U redu je da spava.i user posted image za siskanje bez flašice!!

< Poruku je uredio Mariya -- 30.11.2015 11:16:09 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 11:21:48   
jess021
Maryauser posted image Dobro da nemaju t.
Ma znam da ispada da mi nikako ne valja, ni kad spava, ni kad ne spava, ali ja panicim cim se ne ponasa uobicajeno, ali sto kaze mm ni mi nismo svaki dan isti. Sve ja to znam, ali treba primeniti i srediti ludu glavu.
Kad smo kod lude glave, prati li mozda neko od vas Anu Bucevic ili nesto sl. na fazon Louise Hay?

< Poruku je uredio jess021 -- 30.11.2015 11:22:12 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 11:58:13   
wivern
Jess meni je Luisa Hay ikona, ja njenu knjigu iznova i iznova čitam kad mi je teško.
Ja samo da vam mahnem, gotova pauza user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 12:05:10   
jess021
Wiv, koju citas?
Ja sam kupilaonu Volite sebe, izlecite svoj zivot, stigla do pola i onda je stigla Lenkauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 12:05:56   
Trcosava
Evo me na kratko. Mm danas od 8 zvone telefoni.

Sanjice, drago mi je da je uspela da ode na balet. A za cmizdrenje - ja sam cmizrela kad je Ana sa vrtićem imala neku predstavu.

Inače, sad me zove mama, tj rođaka jedna išla sa njom kod lekara. Išli na EEG i kao rezultati su dobri, ali kao neko mora sa njom da bude 24h ili mora u dom. Tj doktorka pitala ko je ona (rođaka), pa kad je rekla da je u principu pratilac, dr pitala jel ima mama nekog. Kaže ima ćerku, ali je u Sloveniji. Kao, recite ćerki da ne može ona sama.
I šta sad ja da radim? Mislim, ja sam je pripremala za taj trenutak, pričala sa njom i rekla da ako dođe do toga, ona mora u dom, jer ja nemam drugi način.
A sad se dere iz dnevne da neće u dom.
Veselo mi.

Idem malom da dam užinu, pa da rasklonim veš što opeglah.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 12:12:05   
jess021
Trco, nisam u toku koji problem ima tvoja mama? Jel` sama u BG?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 12:39:04   
Trcosava
Jess moja mama je prvenstveno hipihohondar, pa onda panicar i povrh svega bolesna.
Imala je tri ili četiri moždana, visok pritisak, trombozu, šećer... Bolje da ne nabrajam dalje. A sama je u Bg-u od kako je tata umro. Bilo je nekad priče da mi dođemo dole da živimo, ali smo od toga odustali jer jednostavno nemamo gde, a oboje dole bez posla bi bili prvo vreme. I tako.
Ima mama sestru, ali ona pazi dedu, tj njihovog oca.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 13:06:08   
emicaa
Trćo vratite se vi u bg i tražite posao,to ja zbog tebe user posted image
Moja cura jutros do 8 spavala,morala sam je budit,konačno sam i to dočekala user posted image
Ja bila kod očnog pa moram ići još jednom na neke testove ali tek za mjesec dana.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 13:07:24   
eca89
Trco jesi li ti jedinica ili imas još sestru? Čini mi se da imaš sestru, ili sam te pomiješala sa nekimuser posted image ?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 13:11:39   
vonavoj
Uh,Trco,mnogo nezgodno..ne moze niko da zivi sa njom,verujem da i sestra ima svojih obaveza..najbolje u dom,ali to je tesko prihvatiti,i jeste tuzno.
Emice,jel radis jos?

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 13:19:15   
emicaa
Radim Von,pokušaću izmoliti bolovanje za restoran a ako mi dr ne dadne odnda ću morati dati otkaz jer ne mogu više a kod ove djevojke mi nije uopšte problem ići.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 14:27:45   
Trcosava
Emice, mislili smo i o tome, čak sam jednom išla i na razgovor za posao u Bg-u. verovatno bi ga onda i dobila, ali jbg.
Realno, dole dve plate (solidne) su manje nego jedna ovde. Da, bilo bi meni bolje dole. A gde su svi ostali. Pričali smo mm i ja davno o tome i rekli da ako ćemo da se selimo - to da radimo pre Aninog polaska u školu. Ana mi je krenula u školu.

Tetku (maminu sestru) ne mogu da opterećujem da još i mamu pazi. Ako ćemo iskreno, ni moja majka nije gledala svoju majku i oca. Ostavila je celu kuću sestri da ona pazi na njih. Kako seješ, tako ćeš i da žanješ. Jel tako? Stoji, mama je jurila lekare po bolnicama i veze i vezice dok je baba bila u bolnici (baba šećeraš), ali ona je nije pazila. Ne pazi ni dedu sada.
S druge strne, svesna sam da bi mami pomoglo da smo mi dole, ali moja deca su meni preča.
Mm vidi da sam skenj, jer ne mogu ništa da uradim, pa kao ako hoću ja da idem dole, da ispišemo Anu, pa da odemo dole i on će kao da šalje pare. Ja nisam osnivala porodicu da bi je rasturala.

Onda kažem mm a šta sa kućom dole? Ako je izdam, gde ćemo mi kad odemo dole!? U hotel?! A da zvrji prazno opet nije ok. Postoji opcija da dam bratu od strica da bude dole, pa kad mi dođemo će on već prespavati tih nedelju dana kod brata (u istoj smo kući). Jedino što ne znam koliko su dole domovi. Tj kuma mi je nešto pominjala... Ne znam.

I tako... moram i sa tetkom da pričam, da proba da je ubedi.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 14:36:55   
Sanjica26 RR
Trco ne znam da li si pominjala, a jel moze ona kod vas da dodje? Ili ona nece?
Dosla sam kuci. Odoh da dremnem, pa opet na posao

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 14:43:18   
jess021
Trco, apsolutno te razumem i mislim da ispravno razmisljas, da su ti tvoja deca i tm na prvom mestu, ali verujem da ti svejedno to nije dovoljno da ne bi razmisljala o njoj i da ne bi brinula.
Imam ja slicnu situaciju, ali mrzi me da pisem o tome, ali kako znaju biti teski i sebicni kad omatore to je posebna prica.
Nadam se da cete uspeti da je ubedite da ide u dom.
Ima li sanse da nedkog plati da je pazi? Ne znam kakva ima primanja.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 14:46:40   
Maraj
Trco , bas nezgodno....mama je mama sto bi rekli....

jess ni meni L juce nije hteo da jede na flasicu. Place. Ja ga stavila na ledja da lezi i dam mu flasicu , on popio sve. Zasto , kako pojima nemam al nije hteo juce da jede kad ga drzim samo kad lezi. Doduse juce poceo stomak da ga muci...danas mu isto creva cujno zavijaju....

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 14:53:13   
Trcosava
Sanjice, nemam je gde. I da dođe, može na 3 meseca, pa opet dole. Jedva i mi stajemo ovde, kamo li još ona. Plus ne daj Bože da joj pozli, ja nemam te pare da platim lekara (bez obzira na zdravstvno koje ima)

Probali smo i sa tom pričom - da je neko pazi, ali tu stupa paranoja na scenu. Svi će da je potkradu. Žena je bila možda msec dana i otišla. Zvala čak i mene, da mi se žali. Pri tom je tu ženu izabrala tetka, rekla sam joj da je razumem, ali ja nju nit plaćam nit sam je ja birala. Da proba da me razume i da to raspravi sa tetkom. Pri tom,tetka mi nije ni rekla. Samo jedan dan žena je tamo.
A mama je prijatelje izgubila jer je u stanju bila 24h da priča o njenim bolestima. Držala je bre lekarste rezultate na stolu, pa kako ko dođe na kafu krene da maše sa papirima, dok joj ja nisam rekla da ni ja kao ćerka, kojoj je bitno da je zdrava, neću da slušam 24h o bolestima. Tad je ublažila... No nije ni bitno, moram svakao sa tetkom malo da pričam, pa da vidimo kako dalje.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 15:01:58   
branki*
Jao,trco,bas nezgodno,stvarno!ja sam isto mislila kao sanjica da nekako ona dodje kod vas,ali...bas nezgodnouser posted image


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 15:26:52   
wivern
Jess - Kako da izlecite svoj život, fenomenalna knjiga.
Trco vrlo nezgodno, realno njoj treba nega i pažnja i sve će joj više trebati. A ti joj ne možeš pomoći odatle i samo ćeš se nervirati. Ja nemam ništa protiv domova i uopšte ne mislim da je to nešto strašno, mi smo dedu stavili u dom on je to želeo. Da nikome ne smeta. Ali je bitno da ona to prihvati sama. Tebi bi to mnogo značilo, da nte moraš i o njoj da razmišljaš.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 16:21:06   
emicaa
Trćo gadno ali moj ti je savjet,ne vraćaj se ni u kom slučaju dole bez tm,nemoj vam to radit,ili zajedno pa snaćete se nekako ili sjedi gdje si.
Ja se nadam da će me djeca kad bude vrijeme smjestit u dom,imala bih svoju sobu uredjenu kao mini stan,tri obroka,šetnje svaki dan,vikendom izlete.Pa gdje bih nešto bolje user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Razgovori mama 11/15 [chat]
30.11.2015 16:57:03   
janabons
Mamike, sta radite?
Trco, nadam se da ce se naci neko resenje.
Mina mi spava, ja pijem kafu, cekam mm da dodje s posla.Jana je danas krenula u vrtic, sve je proslo ok, samo sto je pitala sto puta vaspitacicu hoce li mama doci po nju, da ne ode opet u bolnicu...dusa moja, i kad sam otisla po nju, ona presrecna... valjda ce je sad vise proci ti tripovi sa bolnicom.
Mleko mi i dalje procuri na dva sata, nadam se da ce se i to uskoro stabilizovati.
Um, ljubi nam drugaricu, preslatka je

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 49 [50] 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 49 [50] 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here