|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
2.12.2015 15:01:43   
Dragić
Znači, genetika tu ne igra nikakvu ulogu... user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Spontani pobačaj
3.12.2015 14:09:13   
Maraj
Igra kod urodjene trombofilije al se kod nikog u mojoj porodici to nije ispoljilo. Samo kod mene. Ja nisam mogla da zatrudnim pa su mi otkrili trombofiliju. Ja sam jedina u porodici koja je imala problem sa začećem a niko hvala Bogu nije imao tromb. Eto da nisam imala ppoteškoće sa zatrudnjivanjem ne bi ni otkrila da to imam....

jesu li tebi videli na uz da beba zaostaje u razvoju? Nemoguce da nisu videli jedino je pitanje sto te nisu uputili odma na pretrage cim su videli

< Poruku je uredio Maraj -- 3.12.2015 14:10:43 >

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Spontani pobačaj
4.12.2015 8:30:32   
Dragić
Nisu vidjeli Maraj, zadnji uzv kad sam bila sve je bilo ok, bar mi je tako dr rekla, ali pošto sam išla jednom mjesečno na kontrole, a trebala sam ići 19.10. na sledeću kontrolu, a 16.10. sam izgubila bebu. Znači, ili se zastoj desio u tom mjesecu poslije zadnjeg uzv ili dr uopšte nije vidjela. Beba je napredovala još neko vrijeme nakon što je posteljica stala. Valjda... ni sama više ne znam da li se moglo i šta se moglo poduzeti da do toga ne dođe, ali sad i da znam kasno je...

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Spontani pobačaj
4.12.2015 9:28:37   
Maraj
Joj dragic ne znam sta da ti kazem. Bol je tu pa je tu..... sad si otkrila uzrok , ti mozes zatrudneti prirodno , tako da cim zatrudnis-terapija i bice sve ok. Samo dr ti moraju gledati protoke(uteroplacentarne i fetoplacentarne cirkulacije) . Meni su to uvek gledali na uz. Tako vide kako se beba "hrani". Tebi ocito to nisu gledali....

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 9:07:50   
Dragić
Nisam još otkrila uzrok, analize su u toku, a na ovaj nalaz se čeka do 15 dana. A bol ne prolazi, kad pomislim da je malo manji nego prije stigne me tuga, kao što je sinoć, ne znam samo odakle više izlaze sve ove suze. Pomislim da ludim. Kada sam bila u bolnici, jutro nako što sam se porodila na moj prozor je sletio golub i gledao je u moju sobu. Sinoć mi je palo na pamet da je t bio moj sin, došao da vidi kako sam. Umirem svaki dan iznova, da li ikad ovaj bol prolazi?

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 9:28:12   
Maraj
Joj dragic rasplaka me user posted image

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 9:31:13   
jess021
Dragicuser posted image
Draga, probaj s necim da okupiras paznju, da sto manje razmisljas, ako ikako mozes. Umanice se bol, vremece uciniti svoje. Neces nikad zaboraviti, ali kad opet budes trudna i rodis dete bice mnogo lakse. Od srca ti zelim sve najbolje.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 9:53:52   
Peace*
Dragić, sad čitam šta si pisala. Jako mi je žao.

Moja jetrva je izgubila bebu u 7mom mesecu, tj, sa bebom nešto nije bilo ok pa su morali bebu da joj uspavaju u stomaku pa onda prirodni porođaj...

To je bilo pre oko godinu i po.

Pre skoro 2 meseca je rodila zdravu pravu devojčicu.

Glavu gore, nećeš zaboraviti nikada to što se desilo, ali će bol lagano proći i rodićeš svoju srećicu! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 11:44:19   
choopa choops
Joj Dragić user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 11:58:06   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Dragić

Nisu vidjeli Maraj, zadnji uzv kad sam bila sve je bilo ok, bar mi je tako dr rekla, ali pošto sam išla jednom mjesečno na kontrole, a trebala sam ići 19.10. na sledeću kontrolu, a 16.10. sam izgubila bebu. Znači, ili se zastoj desio u tom mjesecu poslije zadnjeg uzv ili dr uopšte nije vidjela. Beba je napredovala još neko vrijeme nakon što je posteljica stala. Valjda... ni sama više ne znam da li se moglo i šta se moglo poduzeti da do toga ne dođe, ali sad i da znam kasno je...


Draga moja! Nemoj se izjedati time šta bi bilo da je bilo! Ni lekari ni mi nemožemo ništa protiv prirode!
Bol će proći. Odnosno umanjiće se kako vreme prolazi. Naučićeš da živiš sa tim.
Ali nemoj da odustaješ! Nikada nemoj da odustaješ!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 12:14:27   
jekiki
Dragic potpuno razumem kroz sta si prosla, isto to sam prosla pre dva meseca na dan termina. Glavu gore i furaj samo napred, ne osvrci se na proslost, ne mozes je promeniti. To nikada necemo moci da zaboravimo, ali zivot ide dalje i potrudi se i zbog sebe i tvog muza, a i buduce bebe, Boze zdravje, da sacuvas zdav razum i da psihicki i emotivno se stabilizujez. Meni se jos uvek vracaju slike moje smizle, kako je izgledala, kako sam je izgrlila i izljubila, i tako se oprostila od nje. Boli jos uvek, ali vreme ce verujem umanjiti i taj bol, a ja i mm se trudimo da gledamo u buducnost i da budemo jedno drugom podrska.
Ti si bar dobila nalaz obdukcije, ja moj jos cekam. Zakazala sam kod endokrinologa i hematologa, da uradim te neke analize, onda cemo videti sta i kao dalje.
Ako je bilo jednom, bice valjda ponovo, zivot je cudo, nama su svi doktori rekli nemamo sanse za bebu, pa posle trinaest godina prirodnim putem sam zatrudnela.
user posted image


_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 12:24:05   
Maraj
Jekiki user posted image ti si jedna hrabra zena! Samo napred!!!

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 12:25:41   
Leptiric123
Jao žene rasplakaste me user posted image

ne smem ni da pomislim kako vam je, nema većeg bola od toga da tako vidiš svoje dete...user posted image

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 12:33:16   
Zemunka85
Boze...
Nema reci kojim bih opisala koliko vam snage zelim. Pretuzno.

Tu je vera u sledecu trudnocu najvaznija, da se sacuva zdrav razum. A tuga ostaje..svakako...

user posted image

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 12:37:59   
Leptiric123
Ja ovo kad čitam, a naročito jer sam prisustvovala nečemu sličnom u porodilištu, mislim da sam negde pisala, žena je ležala pored mene u sobi radili ctg sve bilo ok otišla na porodjaj, beba nije živa rodjena...imam veliki strah od tad što se tiče nove trudnoće.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 13:18:42   
Dragić
Hvala svima na zagrljajima i podršci, jeste, strašno je. Ja nisam neko ko gleda unazad i svi koji me znaju, znaju da sam borac i uvijek, ali uvijek gledam naprijed i u svemu lošem tražim svijetlu tački i neko opravdanje. Ali ovo me slomilo. I hrabra sam, počela sam nedavno raditi, ali preko sedmice mi sve skupi i obično nedjeljom puknem, mm mi je ogromna podrška, a najgore mi je kad vidim da je i njemu preteško, ali neće da pokaže zbog mene. Jekiki, divim ti se draga. Ja nisam mogla vidjeti svoju bebu, zažmirila sam da bih manje patila poslije, ali sad se kajem. Trebala sam vidjeti ga, da mi ostane u sjećanju i nikad da ga ne zaboravim, ovako samo mogu da zamišljam kakav bi bio. Mi ćemo ponovo raditi na bebi kada uradim sve ove nalaze, ali mislim da mi to neće umanjiti bol za mojim prvencem...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 13:24:12   
emicaa
dragic pratim od pocetka od kad se to desilo ali ne znam ni sama sta da ti napisem.samo ti znas kako ti,mnogo mi je zao user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 13:26:21   
choopa choops
Žene ja ne znam šta da vam kažem. Sve što bih rekla, nekako nije dovoljno. user posted image user posted image user posted image

Drugi dan kad se I rodila, jedna žena se porađala u 7 mjesecu, beba nije preživjela. Naše porodilište je malo, sve se osjetilo. Najtužniji dan u porodilištu user posted image Tu ženu srećem stalno, ima stariju djecu u školi, kad je vidim plače mi se...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 13:32:53   
eca89
Jekki i Dragic, samo vam mogu reci da ste prehrabre zene!
Zelim vam svu srecu i da drugi put bude sve u najboljem redu.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2015 14:11:13   
mamin mish
Jekiki, Dragic stvarno nemam reci koje bi vam mogle bilo kako malo olaksati. Jedino vam mogu pruziti jedan veliki user posted image .


_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Spontani pobačaj
14.12.2015 17:55:59   
jekiki
Evo i meni danas stigao nalaz obdukcije, posle dva meseca, u prevodu infarkt posteljice, tacan uzrok se ne zna user posted image moje misljenje ko laika, iako to ni jedan dr nece da prizna, trebali su me poroditi ranije. Sada je gotovo, vreme da vratim ne mogu, idemo dalje i nadamo se da cemo jednog dana ipak imati uz nas jednog malog andjela. Pozelite mi srecu, trebace mi je izgleda puuuuno

_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Spontani pobačaj
14.12.2015 18:02:43   
serpica
Jekiki user posted image bice ponovo,mora,nemam reci utehe za tako nesto...zelim ti puno srece i hrabrosti.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Spontani pobačaj
14.12.2015 20:51:54   
branki*
Jekikiuser posted image bice,bice!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Spontani pobačaj
14.12.2015 20:57:35   
eca89
Jekki, zelim ti svu srecu ovog svijeta, da se sto prije oporavis i dobijes bebana!user posted image user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Spontani pobačaj
14.12.2015 21:08:16   
vocicana
Moja najdraza Jekik, znas sve.
Svoje sam misljenje dala, sve ti rekla, znas koliko navijam za vas, da vas bude troje, ti si jedna hrabrica, jedna lavica, svaki dan na tebe mislim, svakog dana te spominjes, svi ucute, znas gde radim, a ja onda za sve one koje su dozivele to...slatko otvorim usta I razvezem jezik pa nakritikujem sve I koje treba I koje ne treba.
Budi hrabra, vesela, jaka, moras, jer treba da poneses titulu majke, trebas, jer toliko mnogo to zasluzujes!
Veliki, najveci user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here