|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 21:11:40   
pngpme
Ljudi moji što sam se iznervirala. Molim vas da imate razumijevanja jer sam jako osjetljiva sad u trudnoći i plačem kad upalim TV, a nerviram se za sve.

Bila sam kod doktorice. Pregled UZ je trajao 2 minuta. Izmjerila je bebu i rekla je: vidiš kako se mrda, evo ga i srce i to je to. OK. TO i jeste to za 10 nedelja (sutra će biti punih 10 nedelja). Taj dio se završio dok sam trepnula okom. Dobih sličicu i bila sam presrećna. Onda ide drugi dio.

Nalaze nije ni pregledala, kaže odlični su i zatvara. Ja je još jednom pitam kakvi su nalazi, ona nevoljno pogleda, kaže urin nije baš nešto, pij Uvin čaj.
Daje mi ona uput da idem da vadim krv za dabl u utorak, a tada sam 10+3. Ona i sestra su htjele samo da me izbace napolje, nisu mogle da nabodu na kompjuteru to što je trebalo i bile su nervozne. Ja sam SAMO upitala zar za dabl ne treba i UZ da se radi, poseban, a ona je počela da urla na mene i rekla je: Evo sad smo radili UZ za dabl, zar nisi vidjela??? I šta ispituješ kad ne znaš? Htjela sam da je pitam za briseve (jer zaista želim da ih vadim), ali ona mi je ubacila papire u ruke i rekla je - ćao! Ja kažem - pa kad da dođem sledeći put, a ona je opet počela da viče, pa kad ti nalazi budu gotovi, šta me pitaš to!

Ja sam sad već sigurna da nisam hipohondar i da nisam paranoična nego da me prije svega intuicija vodi da se loše osjećam kad god pomislim na ovu doktoricu! Ne mora da me vaga i da mi mjeri pritisak i da me pita kako sam i imam li neki problem, jer sama mogu tu da se pobrinem za sebe, ali ja imam pravo da radim dabl test onda kada se on radi, a to je idealno u 12. nedelji ali može i prije i posle jednu nedelju, koliko ja znam. Osim toga, radi se ekspertski gdje se gledaju razne stvari, ne samo da li srce kuca.

Naravno da dabl ništa ne garantuje itd itd itd ali imam pravo na to da prije 4.mjeseca neko pregleda bebu kako bi trebalo zbog ne daj Bože genetskih bolesti. U utorak vadim krv, ona je uradila UZ i to je to. Posle me kače praznici, a ja za Božić ulazim u 4.mjesec.

I problem je u njenom odnosu prema meni. Dok sam bila unutra dolazi sestra druga i kaže da je tu pacijentkinja sa strašnim bolovima, trudnica a ona kaže: da ima strašne bolove bila bi u bolnici, neka čeka.

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 21:14:10   
pngpme
Ne znam je li uopšte dozvoljeno pisanje ovolikih romana, izvinjavam se, jednostavno sam ljuta, ljuta, ljuta!

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 21:25:06   
madre
pngpme, mogu misliti koliko si ljuta i besna! ali nije mi ovo uopste neobicna prica, cula sam je vec mnogo puta i vise se ne iznenadjujem... ovaj kraj posta je tek da poludis! mozes li da menjas dr?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 21:30:34   
Anck Su Nmaun
Strasno!
Imala sam iskustva bas puno puta sa ovakvim Dr. ne neljubaznim vec da samo otaljaju posao i ajde izlayi.
O Prvoj trudnoci sam najvise naucila, ne od dr. vec sa ovog foruma! I to sviuma uvek govorim.
Probaj da promenis dr.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 21:31:26   
pngpme
Pa ja sam bukvalno odmah pomislila da ja sutra mogu da budem ta trudnica sa bolovima i da očekujem pomoć a da ona unutra takve komentare pravi.

Mislim da ne mogu. Svi su zauzeti.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 21:34:26   
alex88
PN menjaj dr,nemam reci kakvo bezobrazno stvorenje,naravno da za dabl ide detaljno merenje,ima tu nekih parametra,bitna je nosna kost koliko se secam.Ali ne nerviraj se,menjaj dr a i zali se zastitniku prava pacijenata,imas pravo.Madre pa i ti jos malo ulazis u 9,user posted image

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 21:42:04   
pngpme
Plašim se da se žalim i da mi ne daju promjenu nego je samo ,,opomenu'' i onda je opet završim kod nje, a da zna da sam se bunila itd. Inače sa kim god sam pričala i pomenula ko mi je dr u poslednjih mjesec dana, niko nije čuo ništa dobro za nju. Ugavnom su baš loša iskustva.

Užasno mi je to što sam bila tako srećna i nasmijana kad sam vidjela bebu, da bi me posle polila hladnom vodom tako. Moram da vidim šta da radim u vezi dabla- da idem privatno, jer ona nema u vidu nikakav UZ. I ne znam koliko je relevantno da sada radim dabl krvne pretrage.

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 21:49:23   
Animsaj9
Evooooo meee sa Ctg user posted image
Dok smo obišli još sve radnje po NS, dobro smo dosli kući...
Uglavnom sve je ok, idem opet u četvrtak. Pre mene je bila neka devojka kad je izasla kaže joj dr da ide kući i jede, pokupi stvari i u betaniju user posted image
E sad idem da pročitam sta ste sve pisale, vidim ima svašta, još semenke da načnem.. user posted image

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 21:49:56   
alex88
Mislim da treba neko da je opomene,i da bi se ponasala bolje,dok ne pokazes zube ponasaju se kao da smo stoke.Potrudi se makar da je promenis,jer nije nimalo prijatno da se svaki put tako ponasa prema tebi,samo se stresiras.A za dabl neznam sta da ti kazem,ja sam ga radila sa 12+dan,dva,popodne uradio dr uz,izmerio sve sto treba i ujutru dala krv.
Anim user posted image za ctg

< Poruku je uredio alex88 -- 18.12.2015 21:51:40 >

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:04:19   
Animsaj9
Ohohohoohoh user posted image Mamamaj moja krenuo kolostum, divna vest, bas si me obradovalauser posted image
Joleee ženo kako pade, uhhh jel te boli nešto? Stomak ne boli? Bebane su dobro zastićene, jedino neki jak udarac ih može uzdrmati.
PNg uhhh i jq bi bila besna, strašno! Koliko znam dabl test se radi od 12-najkasnije 14 nd i vadis krv TAJ dan ili sutra, a zna se sta podrazumeva Euz, a ne običan uz u 10nd. Ne znam odakle si, ali otidji u porodiliste i pokusaj da zakazes ekspertni, ja sam moja sva tri radila u Betaniji, a krv sam vadila privatno posto nemaju reagense, ako ne idi kod privatnika negde ja bi tako bar taj prvi.

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:20:17   
vocicana
Menjaj doktorku I promeni svoj stav, budi drska I svoja, tvoje dete I ti najvazniji na svetu! Kada se jednom tako postavis, neces vise biti tako odj....!

< Poruku je uredio vocicana -- 18.12.2015 22:24:05 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:21:46   
vocicana
Mamaj user posted image user posted image saljem ti pregrst pozitiveeee!!!! Super za kolostrum, moj je odavno prisutan, samo za nasu decicuuser posted image
Anim user posted image za ctg, bas sam srecna kada vidim dobre reci, lepe redove.

< Poruku je uredio vocicana -- 18.12.2015 22:22:33 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:25:02   
vocicana
Isi ako sam dobro shvatila, danas je tvoj rodjendan, e pa neka ti je srecan, da si ziva I zdrava! Debela I prava!user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:27:46   
Animsaj9
Vociiiii user posted image saljem veliki zagrljaj ... E kolike su meni grudi user posted image mislim da je meni kolostum trebao krenuti u trecem mesecu, mada su me sa početka bolele kao kad treba da dobijem, a saaaad nista jos se ujutru i malo ispuvaju user posted image
Isi Srecan Rodjendan, sveee najlepše, puno ljubavi, zdravlja i osmeha

< Poruku je uredio Animsaj9 -- 18.12.2015 22:30:43 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:34:03   
marinchica
Jole pazi se bre zence user posted image
PN doktorka ne odgovara-zahtev za promenu izabranog lekara i cao. Niko te puskom ne tera kod nje da budes. Ako ti ne daje odgovore koje trazis, nema razumevanja, menjaj. Ja sam malo pretemperamentna, ja bih se tako izurlala na nju, zapamtila bi me dok je ziva, a onda bih je i prijavila. Cuj, ako ima bolove bila bi u bolnici. Koja skotina.
ne verujem da ne moze da se promeni, ja sam se zamalo potukla u prethodnom DZ, cula se s drugaricom, dobila preporuku za ovo moje zlato od dr, otisl tamo-ja hocu a kod nje, nisma ni pitala jel moze ili ne moze ima li mesta ili nema. Zahtev za promenu, dala adresu ovima u prvom DZ tj taj papir iz ovog drugog. Za dve nedelje je stigao. Prezadovoljna sam sad. Niko ne moze da ti zabrani promenu i nema ko sta nju da opominje. A ti nemas cega da se tu bojis. Ona treba tebe da se boji obzirom da se tako ponasa.
Veliki kiss za sve trudnjace. mnogo ce mi faliti ove zenske sto nas uskoro napustajuuser posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:35:11   
vocicana
Moja Anim user posted image ma krenuce mlekce, kada bebironac povuce, ima da ide kao voda. Ja iskreno ne racunam ma laktaciju prvih 2-3 dana, ali nadam se da ce sve biti ok.
Jedva cekam da se upoznamo, nas dvoje user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:37:18   
vocicana
Jao I meni, ali se radujem sto cemo se jos duuuugoooo druziti u temi koja nema rok trajanja kao crtice I trudnice.... Razgovori mamauser posted image
Png menjaj doktora! To je tvoje pravo kao pacijenta.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu marinchica)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:40:16   
pngpme
U Podgorici živim. :( Ovdje do bolnice dolaziš samo na nosilima.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:41:28   
MAMAMAJ
PN, a kako mogu da ti ne daju promenu lekara i da li možeš da promeniš dom zdravlja, ne znam gde živiš, izvini...
Ne može niko da te natera da budeš kod nekog lekara ako ti to ne želiš.
Alex, gledala sam tvoje slike, ženo, kakav si ti transformers user posted image ali si lepa kao lutka.
A kuče je otkačeno skrooooz... user posted image
Anim noja nila, nasmeja me s grudima user posted image
Ma, ne opterećuj se, ja sad prvi put imam taj kolostrum pre porođaja, tako da provereno znam da to ništa ne znači. Biće to sve ok, ne brini ti ništa. Još ćemo se o tome konsultovati, polako... user posted image

< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 18.12.2015 22:51:16 >

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:43:06   
alex88
Ja ocekivala bujne grudi user posted image a one ni cm ,nosim iste bruseve,a u prvoj trudnoci su buknule ko lude.Al dobro lakse mi je ovako,nije vam lako pore stomaka jos i grudi da nosite user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:45:34   
Animsaj9
Ma nosim i ja iste bruseve kao i pre ali to je nesto nabujalo user posted image imam osećaj da su mi se i pluća raširila tj grudni koš...

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:48:04   
alex88
neznam sta bi da mi nije njega,pametan je,poslusan,sve razume.Sto se tice transformensa malo se ubucim,pa smrsam i tako u krug user posted image .Deca su ti ko medici,a ima i na koga user posted image ,jedva cekamo da vidimo novog clana

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 22:56:37   
MAMAMAJ
Alex, kakav pametni pogled ima tvoj pas, kamo sreće da su neki ljudi 10% takvi, kao npr ova koza doktorka od pngm... user posted image
Hvala, nisam odavno izbacila neku sliku, moraću uskoro, porasli su. Sad kad im tetka stigne, to se samo pući i montira i slika, hahahah, biće slika...

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 23:04:40   
alex88
A da ga samo vidis user posted image ,kad ga pitam gde ti je beba on stavlja glavu na stomak i mazi se,kad odem negde i vratim se prvo njuska stomak da vidi jer je tu beba,pametan je jer smo mu posvetili dosta paznje,a decu rodjaka ili iz komsiluka obozava.
Jedva cekamo da stigne sestra user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/15 [chat]
18.12.2015 23:14:23   
MAMAMAJ
Ja nisam vatreni obožavalac pasa, ali ne pamtim kad je neki pas ovako ostavio utisak na mene, stvarno se vidi da je poseban.
Odoh ja da pavam malo, laku noć, kuckamo se tomorrow user posted image

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here