|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
19.5.2016 14:13:05   
Anarunika
Čupo mislim da tačno razumem šta te je iznerviralo. Ja često idem sa decom i u prodavnicu i u DZ i svuda negde, i kad je muž tu jer on je vozač user posted image a ako me onda i deca moraju sa nama. Ali nikada nisam decu uvodila unutra, on ostane ispred sa njima ,šetaju se ,igraju se odu do parkića...a u prodavnici i kada hoće da nas puste preko reda kažem neka,neka nek se uče od malena,ionako ih to u životu čeka...Tako da ta žena što je sebe i dete od 4 godine stavila u isti rang sa tdrudnicom ,a pritom je tu i baba koja može dete da zabvlja ali je verovatno mrzi jer nema živaca ni snage ni volje...alal joj vera.

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
19.5.2016 14:26:17   
Milena18
Pngpme, možda bi i trebalo da tražimo prednost, ali ja nešto računam da kad neko vidi trudnicu u poodmakloj trudnoći, trebalo bi sam da se seti, posebno ako treba dugo da se čeka u redu i to stojeći. Meni je nekako bez veze da tražim, a i uglavnom se ne osećam toliko loše da ne mogu da izdržim, osim kada mi pritisak padne, tada izbegavam mesta na kojima je gužva koliko god mogu, baš da ne bih dovodila sebe u neprijatnu situaciju.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
19.5.2016 14:30:24   
Anarunika
Milena , ja se sa tim slažem. meni je jako neprijatno da tražim da me puste. To sam uradila samo jednom u SUP-u jer stvarno nisam mogla da čekam,svi se pravili ludi a na šalteru ogromnim slovima piše ko sve ima prednost. Naravno, gospođa na šalteru me je mrko pogledala ali je morala da me pusti.
A najviše mrzim kada mi kažu "Trebali ste da porođete" .P šta,da igram ragbi,da se guram ,laktam, ne razumem šta oni očekuju da uradimo.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
19.5.2016 16:03:10   
jess021
U prosloj trudnoci sam uglavnom imala prednost, ali nisam nikad insistirala. Sad posto sam uglavnom sa malom bebom svi kontaju da sam debela, a ne trudna opetuser posted image user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
19.5.2016 16:32:07   
Mala Elena
U drugoj trudnoci sam isla do banke i to sa sve Elenom u kolicima , da bi se neka zena nasla ispred mene, naravno svi su me propustili samo ona nije htela: "Ja zbog nekoga ne mogu da popijem otkaz ! Zurim !" . Bez izvinjenja, bez icega. Svi su prevrnuli ocima i izvinuli mi se kad je zavrsila.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
19.5.2016 16:37:18   
Mala Elena
U drugoj trudnoci sam bila u banci sa sve Elenom u kolicima, kad su se svi izmakli jedna guska od zene nije sa obrazlozenjem da ce popiti otkaz . Svi su mi se izvinuli jer je bila bas drcna. Uzas.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
20.5.2016 12:20:47   
pngpme
Da, ja nisam nijednom tražila prednost i kažem, to je možda moja/naša greška jer nam je ponos na prvom mjestu. Meni zna da pozli zbog niskog pritiska i šećera i svaki put ako ne mogu da čekam okrenem se i odem. Ako bismo direktno pitale, teško da bi neko imao obraza baš da nas odbije.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
20.5.2016 14:29:58   
MishMash
Čitav život ustajem starijima, trudnicama i mamama sa decom u prevozu, takođe ih uvek i propuštam preko reda. Dok sam prethodni put bila trudna niko me nigde nije propustio niti jedan put. To je po meni stvar vaspitanja, a ljudi su generalno postali vrlo samoživi i nekulturni. Treba se boriti za sebe i svoja prava, jer su pojedinci u stanju da pregaze trudnicu ili majku sa detetom. Bezobzirnost nema granice!

Meni su se desile i neke situacije koje su za skrivenu kameru.

Bila sam negde 7. mesec trudnoće, jul mesec, u prevozu mi prilazi jedan stariji gospodin i zamoli me da mu ustupim mesto. Ja se lepo izvinim i objasnim da ne mogu jer se ne osećam dobro. Kakvu paljbu je osuo na mene, pa ne možete da zamislite. Od muke sam počela da se smejem, a ostali gledaju i ćute. Na kraju sam mu rekla da treba da ga bude sramota jer je od autobusa punog mladih ljudi našao od trudnice da traži mesto i da se istresa. Izvinjavao se posle, kao nije video da sam trudnica (?!).

Mene je ubedljivo najviše izluđivao odlazak i povratak iz šetnje. Vrata zgrade se otvaraju ka spolja, ja ih pridržavam jednom rukom, dok pokušavam drugom da izmanevrišem kolica u željenom pravcu. Dok se borim sa kolicima, moje drage komšije se uredno guraju pored kolica i prolaze dok im ja pridržavam vrata. Da me ne shvatite pogrešno, nisam očekivala pomoć, ali na takav način gurati kolica sa nečijim detetom mi je neoprostivo. Te iste komšije se guraju i sada dok pridržavam vrata svojoj šmizli kada izvozi bicikl iz zgrade. Sada se bez pardona izvinim i kažem da bih volela da mi ne sruše dete sa bicikla, a umem i da budem oštrija u zavisnosti od toga ko je u pitanju.

Pošto je mm često na terenu, moja mišica je išla sa mnom i u DZ i u banku, ma svuda. Uvek me ljudi gledaju sa nekim prezirom, a ja zaista nemam kome da je ostavim, niti tražim da me bilo ko pusti preko reda.




_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
20.5.2016 17:57:21   
isidora88
ja sam imala okrsaj u posti, lepo pise da zene sa malom decom imaju prednost, mateja je tad bio mali, nisam mogla da mu objasnim zasto cekamo, posle nekog vremena se rasplakao jer smo cekali poprilicno, i kad sam resila da prodjem do saltera, neki magarac me napao, kako je i on mogao da pokupi decu sa ulice i da i on ima prednostuser posted image
grozim se kakvi smo to ljudi postali, uzas.
jedino u banci me je redovno obezdbedjenje propustalo, tj.odmah je zvao da me prime preko reda ili da dodje nova sluzbenica i otvori salter samo zbog mene, hvala mu na tomeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
20.5.2016 18:03:08   
Mala Elena
Mishu, strasno !
Verujete li da smo jednom, samo jednom i nikad vise , isli trolom do parfimerije sa oba deteta, i da niko nije hteo da ustane nego je mm stariju nosio u ruci, u drugoj neke kese a ja sa kolicima i dizem malu koja se zavristala i nemam gde da sednem! Uuuuufff.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
21.5.2016 2:48:48   
branki*
strasno,zeneuser posted image jadno i bedno.ja nisam imala losa iskustva,zaista su me svuda pustali preko reda trudnu ili sa detetom,pogotovo u beogradu,ovde u mm mestu su ljudi malo nekulturni i prosti,pa te ovde niko ne zareztuje da l si trudan,bolestan,kljakav,briga nekog.a,to sto kaze isi za tog magarca,koji idiot.ko da neko voli da vuklja decu sa sobom u banke,poste..meni se isto nekad cini kad mi se desi da moram da ih povedem sa sobom u postu da neki ljudi misle da sam namerno povela decu da bih zavrsila preko reda!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
21.5.2016 8:32:38   
Sanjalicaaa
Mishu sad si me podsetila. U redovima, posta, banka, ma svuda sam imala predost i hvala dobrim ljudima. Ali se secam jedne situacije u nasoj zgradi, ja 7-8 mesec trudnoce, nosim G koji je imao dobrih 18kg, na ledjima njegova torba, ispred mene ulazi komsija ja idem iza njega i on mi zalupi vrata ispred nosa. Kad sam bila pod tolikim teretom, sta su jedna vrata da otvorim, nego sam vise ostala u soku da se covek nije ni okrenuo. Pa, deca pa mi zadrze vrata, bila trudna ili ne.

Skoro mi se desilo u banci da sam htela da propustim zenu sa stomakom, a ona nije trudnica, nego porodilja, i to se porodila pre jedno 2-3m, ali stomak joj je bas bio veliki. Posle mi je bilo krivo da se zena ne uvredi. Cesto mi se i u prevozu desi da ne mogu da ocenim da li je trudna ili je samo stomak.

Nije tema, ali je slicno. Prosle nedelje sam svaki dan isla po G u vrtic i vracali smo se busom. Ustanu ljudi, ali ne bas milo i ne odmah.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.5.2016 13:38:27   
pngpme
Evo da ispričam najsvježiji događaj, jučerašnji. Trebalo je da podignem dokument, uzeh broj i vidim da ima 70 ljudi prije mene. Izađem da prošetam, uhvati me kiša, vratim se unutra i srećom nađem mjesto da sjednem. Čekam ja tako pola sata i više, ali od 3 šaltera radi samo jedan... Ide strašno sporo, još se guraju ljudi da nešto pitaju ili da se ubace preko reda... Šta da se radi, ne gine mi 2 sata čekanja, ali pripremila sam se psihički jer je uvijek tako tamo.
Dođe jedna žena, isto stranka, pogleda me i kaže-koji ste broj, ja joj pokažem, a ona poče: idite preko reda, nema smisla da čekate, idite, tražite... Ja kažem - hvala, ali neću, neprijatno mi je, sačekaću svoj red. Ona ne prestaje da priča, ode žena do šaltera i kaže-možete li da primite trudnicu preko reda, ona ne treba da čeka, a čekaće sigurno još 1,5, 2 sata, službenica me primi, ova žena ode pozadi... Meni je neprijatno, završi se to, ja odem do nje da joj se zahvalim i krenem da izađem a jedan čovjek od 50ak godina me zaustavlja i kvarno mi kaže-koji je vaš broj? Ja sam prolazila samo pored njega i nastavih, bilo mi je neprijatno, a ova žena opet uskoči, okrećem se, vidim da mu nešto govori a on se prezrivo osmjehuje, kao nema smisla. Eto, zanimljivo iskustvo.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
9.9.2016 0:12:23   
Mariya
Bože,kako ljudi znaju da iznenade... U ovom slučaju žena pozitivno,a taj muškarac... Šta je njemu smetalo što je trudnica ušla pre njega,umesto da čeka svoj reduser posted image
Još nisam bila u situaciji,a i dosad sam više izgledala kao debela,a ne kao trudnicauser posted image ,ali sad počinje da mi se vidi stomak,bogami ću da se guram preko reda svuda sa onim: " Izvinite,imaju li ovde trudnice prednost?"

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
9.9.2016 0:23:34   
degu
Ja ovog puta nisam dozivela ni da mi stanu da prodjem preko pesackog bez obzira na stomak i malo dete koje vodam sa sobom. A nisam nedto cekala u nekim redovima, tako da nije bilo prilike da me puste preko reda

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
9.9.2016 23:58:38   
Mariya
Degu, to je strašno! U Topoli recimo se baš često dešava da ljudi stanu da te puste da pređeš na pešačkom, pogotovo ovih zadnjih dana kada mi se stomak već vidi,a i kad idem sa devojčicama. Ili pridrže vrata,pomognu sa kolicima...ipak je manja sredina. A u Subotici... Ni da te pogledaju... Dok u Segedinu svi trče da ti pomognu,baš sam se pozitivno iznenadila. Valjda je do mentaliteta.. A kod nas se ljudskost i solidarnost odavno izgubilauser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.9.2016 0:19:35   
dunja RR
Meni poslednjih par dana ustaju u tramvaju user posted image

Dok sam bila trudna i nisu nešto user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.9.2016 0:29:08   
degu
Slute ti nesto Dunja, nadam se da ces uskoro user posted image Marija upravo to, Vrbasani inace vaze za bahate ljude,samim tim i vozace.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
23.9.2016 0:32:57   
degu
Evo i ovde da pohvalim Kamenicu! Tamo imam prednost, divni su !

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
5.11.2016 10:32:49   
Изида
Ја сам прекјуче била у болници, не на гинекологији. И намерно сам рекла пацијентима да сам трудна. Нико се није понудио да ме пропусти. Размишљам да следећи пут питам могу ли преко реда.
Не знам да ли да кажем да сам трудна у продавници кад је велики ред.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
12.11.2016 12:12:29   
anica988
Evo da dodam i ja svoje iskustvo :D ljudi su u 80 posto slučajeva prijatni i puste me,ali uvek ima baksuza koji bi da se svađaju.Kao da ustanu ujutru da bi se svađali.Tad iskuliram i ne obraćam pažnju,nek se svađaju sami sa sobom.Ali ako mi je takav dan,umem i ja da odgovorim,i to dobro :D Ali treba se boriti za svoja prava,nego kako!

(odgovor članu Изида)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
12.11.2016 14:28:14   
Изида
Ја сам у четвртак била у болници и рекла сам једном пацијенту да сам трудна и он ме је пропустио.

(odgovor članu anica988)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
12.11.2016 21:42:48   
krin 40
Ja i ne cekam da se "neko seti" da me pusti,ulazim svuda,ako me neko pita kazem da sam trudna i cao.Bas sam vadila zdravstvenu,pa opet usla za ovu novu i za mene i decu.U Vojvode Vuka red od prizemlja do drugog sprata.Kad bih cekala da me neko pusti"srusila bih se".Injekcije progesterona primam,isto tako,ulazim bez pardona:P

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Изида)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
14.12.2016 22:44:29   
Ena85bg
U prevozu jedva ustaju, jednom mi se cak desilo da mi jedna zena nije dozvolila da sednem jer je cuvala mesto za svog muza, a oboje su bili zdravi i pravi. Ustao mi je decko koji je sedeo preko puta njih dvoje. Desavalo mi se da me muskarci pogledaju i okrenu glavu na drugu stranu, pa me zene sa drugog kraja autobusa dozivaju da mi ustupe mesto. U redovima uvek cekam, prevrcu ocima kad me vide.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
15.12.2016 8:48:28   
mali_mis
U busu te kuliraju cak i kad udjes sa malim detetom. Kako spaze malo dete, svi glave usinu na gore i utvrdjuju da li se nakupila paucina po krovu autobusa. Jednom sam odlepila nacisto, i dreknula na devojku koja se gurala, i jos odvali "nisam ga videla" user posted image

(odgovor članu Ena85bg)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here