|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
18.3.2016 16:54:15   
IvanaSK RR
Zašto si cekala toliko?! To je, ipak, previse. Trebala si da se pobunis.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
21.3.2016 9:11:39   
Anck Su Nmaun
Ovo vam nisam pricala ..posto sam se zalila kako nikad nigde niko ne gleda trudnice..
Pre neki dan bila na komisiji i radnik obezbedjenja mi odmah ponudi da sednem u njegovu fotelju da cekam, covek je trckao da mi otvori vrata da mi ne bude zagusljivo user posted image da mi je na kraju bilo smesno, ali lepo je i to doziveti user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
21.3.2016 9:15:05   
nikiteki
Lepo sa njegove strane malo je takvih

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
21.3.2016 9:55:55   
jocajaca
Ovo se baš ne može nazvati prednost u redovima ali jako pozitivno sam se iznenadila. Juče sam išla da se pričestim u crkvi I jedna vrlo mlada djevojjka je insistirala da prođem ispred I da se prije ispovijedim. MIslim u crkvi je to inače običaj ali nekako me baš ona iznenadila tako mlada a tako brižljiva obično ova vrlina ne krasi mlade djevojke. Svaka cast roditeljima na odgoju user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
21.3.2016 10:05:14   
IvanaSK RR
Hahaha, Anck, ekstra :)
Joco, da, svaka čast roditeljima!

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
3.4.2016 22:40:56   
ognjena28
Do trećeg meseca trudnoće, a posebno u tim prvim nedeljama kada sam imala strašne mučnine i kada sam najviše brinula, preko mi je bila potrebna prednost u redovima, sedište u autobusu, smetali su mi ljudi koji se guraju, a posebno aljkavluk prodavaca kada sam kupovala pecivo i hranu. Znala sam i da izgrdim kada sam se osećala ugroženom, ali i da tražim prednost. Nisam uvek nalazila na blagonaklonst, pa sam shvatila da su ljudi bezosećajni i bezobrazni. Sada, kada mi se već primećuje stomak jer se vreme prolepšalo i sve više se vidi preko odeće, ne primećujem neku promenu i zato se borim gde god mogu i nije mi teško da odbrusim ili podviknem. U redovima tražim prednost od obezbeđenja, ali ovaj svet je tako nervozan da bih lako mogla da se mnogo iznerviram kada bih čula da neko negoduje jer imam prednost jer sam trudnica. Uznemrim se kada se svađam, ali to je izgleda jedini način da se izborimo sa nekim minimalnim beneficijama, ako to mogu tako nazvati.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
4.4.2016 12:46:57   
marinic
za sada me postuju i u posti, banci, prodavnici pa cak i prevozu, mada ga ne koristim bas tako cesto, ali stvarno,
slagala bih kad bih rekla danemam prednost...mada sam cula jako puno prica od drugih trudnica kako imaju probleme
upravo oko navedene teme...user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
15.5.2016 20:14:43   
Anarunika
Jao evo jedne anegdote na ovu temu koja mi se dogodila juče u Idei tu kod mene u kraju.
Otišla ja predveče oko šest da kupim šta mi fali. Stanem u red ,ispred mene njih troje. Kad neka mlada devojka što je bila na redu na kasi počne da insistira da prođem preko reda. Ja se prvo zbunim, ne znam o čemu je reč i onda se set_im i pitam je da li misli da sam trudna a ona kaže da. Meni bi smešno i neoprijatno u isto vreme pa se set_im da se izvučem kao "Nisam ja trudnica nego porodilja" A ona kaže pa nema veze prođi,nemoj da te beba čeka,i tu svi navališe ajde ,ajde prođi slobodno, a ja kao ma nema veze nije ona toliko mala user posted image
Mislim porodilja od pre 15 meseci. Eto toliko o ljubaznosti i o mojoj kilaži tj. mom stomaku user posted image
Inače to mi se dešavalo i pre nego što sam treći put ostala u drugom stanju,već sam pisala čini mi se.

< Poruku je uredio Anarunika -- 15.5.2016 20:20:30 >

(odgovor članu marinic)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
15.5.2016 20:18:49   
Khaleesi
Bila je fina, najbolja namera da te pusti...user posted image Mene u toj istoj Idei nikad nisu primetili, iako sam dan pred porodjaj stajala i cekala sa sve starijom cerkicom...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
15.5.2016 20:19:36   
Maraj
Joj anarunika. To se i meni desilo kada je L imao mesec dana. Malo mi bezveze bilo. Al kad sam rekla da nisam trudna , ina je bila u fazonu "ok" , okrenula se i ja ostala na kraju reda , a ispred prodavnice me cekala mama sa L u kolicima. Al ja budalala ne znam da iskoristim

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
15.5.2016 20:25:34   
Khaleesi
Ja uglavnom kad me vide i kazu prodji, ako je beba ok kazem neka, i sa cekam... Ali kada beka vristi, tada su svi ludi i gluvi pa opet cekam.... A u trudnoci mi je starija znala da prevrne sve one police oko kasa sa lizama i zvakama, ali iskreno nisam joj ni branila, jer jedva stojim sa onolikim stomakom, cekam i neka dete neka se zanima, a oni posle neka redjaju user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
15.5.2016 21:10:06   
Maraj
Jao dobra si user posted image
mene su samo jednom propustili sa stomakom. U delta city-ju u Komercijalnoj banci. Covek iz obezbedjenja me pustio preko reda. Nikad vise. Cak ni sad kad udjem sa bebom u toj istoj banci , stojim u redu . One salt_eruse vide da sam sa kolicima i nece da me prozovu preko reda
Meni glupo da se sama namecem.. Naravno tog iz obezbedjenja vise ne vidjam

< Poruku je uredio Maraj -- 15.5.2016 21:11:14 >

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
15.5.2016 21:14:50   
Khaleesi
I meni je jako glupo da kazem ej imam bebu koja ceka svega 3 min i onda place... ali kada njih ne zanima ssto im vrsljamo po rafovima, ne zanima ni mene :D bolje da nas propuste hehe

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
16.5.2016 22:35:05   
choopa choops
Neki dan u gin. ordinaciji "zauzmem" drugo mjesto. U međuvremenu doalzi dosta žena, jedna žena sa djetetom od otprilike 4 godine, i jedna trudnica 7 mjesec. Trudnica inače došla da sredi neke papire jer je izašla iz bolnice na svoju ruku nakon napada bubrega. Jasno se vidjelo da ima pomalo bolova, ništa strašno što i ona sama kaže, ali bolovi su bolovi. U međuvremenu dolazi moj red, ja jasno i glasno kažem: AKo se svi slažete ja bih propustila ovu trudnicu, ipak je iz bolnice izašla?!" Možda jedna žena se onako složi sa mnom, ostale ćute, gledaju me nekim čudnim pogledima. ne dozvoljavam da se moja ideja ne sproved u djelo, kažem sestri: "Neka ide ona prije mene!" Trudnica se izvinjava krivo joj, žao joj žene sa djetetom i td. Nakon što je ušla, kaže meni, onako pomalo ljutito, neka baba što je došla sa tom ženom sa djetetom: Pustite onda i i ovu ženu sa djetetom, mala ne može više da čeka! Kaže žena: "Pustite i mene onda!? I mene propustite!" Ja kažem: Nema problema ako mislite da treba slobodno izvolite ako se ostali slažu ja nemam ništa protiv.
Iskreno malo sam bila razočarana...Onoga momenta kad sam rekla da se propusti trdunica, svi su nekako mumlali, a ova je našla za shodno da traži da se pusti preko reda. Ja imam troje djece, a zbog ove posjete ginekologu i propustanja drugih sam kasnila po dijete u školu, jer je muž čuvao drugo dvoje. Zatim tu je bila i jedna svježa porodilja, kojoj je beba sigurno manja nego to dijete od 4g. Ne znam, ne želim da griješim dušu, ali nikada ne bih vodila dijete sa sobom u DZ. Ona trdunica nema gdje da ostavi to čedo u stomaku i na jedvite jade je propustiše, ali ovo mi nije jasno nikako...Ne znam da li sam bila ljuta ili tužna što ima takvih ljudi! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
17.5.2016 4:39:44   
isidora88
Choopa ja sam vodila sina u DZ jer je pregled bio popodne kad sin nije u vrticu, muz na terenu i nije imao ko da ga cuva. Ali sam cekala svoj red, nekad i duze od 2 sata jer ulazi ko kako hoce. Iato sam bila trudnoca pa niko nike hteo da me propusti, doduse nisam ni pitala, mahom su sve starije zene bile koje sigurno nisu trudne. Meni je strasno sto su zsne pune osude, recimo muskarci se uvek sete da propuste i puste preko reda dok zene samo gundjajuuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
17.5.2016 7:57:55   
emicaa
Ja sam sad u Doboju čekala preko sat vremena u hitnoj za pregled,što je najgore niko me nihe ni pogledao,čak ni onaj što dolazi po pacijente.A u čekaonici sve babe i djedovi koji će ionako pomrijeti za mjesec dva,svi kao bolesna a raspričali se kao da su na pijaci.
Na kraju me taj primjetio i kao zar ste vi trudni,trebali ste odma ući unutra i kao da odma udjem.A baš tad i jest bio moj red.I još da ispadne dobar nije mi htio naplatit pregled jer sam toliki čekala.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
17.5.2016 10:10:19   
choopa choops
Isi nije meni problem da je pustim, ni nju ni bilo koga. Naprotiv. Ali radi se o tome da se kod nas pregled ne zakazuje, znači možeš da odeš kad hoćeš. I ja sam svoje (troje) ostavila. Mada to i ne bi bio problem, ne znam koja joj je muka i OK je da je propustimo bez obzira na sve. . Ali me iznervirala ta njena ravnodušnost i maltene ljutnja kad sam propustila trudnicu u bolovima, koja je izašla iz bolnice da bi tu došla (a koja takođe ima dijete doma) i taj način na koji je rekla: E ako si nju pustila, sad ćeš i mene! To ja ne razumijem user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
17.5.2016 10:58:49   
Nimfa
Prosto je uzasno kakvi sve ljudi postoje i poceli su stvarno da me iritiraju. Tako i kad sam ja skoro isla na pregled jedna trudnica manja trudnoca ali je zena zatrudnela preko vto plus stalno uzima utrogestan stajala pored mene i zapricale smo se o tome, pogledala sam okolo i videla sve same babe kako sede , ja sam deveti mesec (manji mi je stomak pa bogati nema veze ako stojim) i niko mi nije ustao , a nju naravno niko nije ni pogledao. Videla sam babu kako na sedistu drzi torbu i rekla sam ovoj zeni da ode i da trazi da pomeri torbu da sedne ipak ne stavlja taj utrogestan da bi stajala sat vremena . Kad je zena otisla do babe cula sam njen komentar " dobro da si trudnica inace ne bih pomerila " Nisam imala snage da se raspravljam ali cini mi se da bih i nju i torbu izbacila napolje . user posted image
A inace ta sto je vodila dete koliko sam razumela nije bila sama vec je povela i babu deteta sa sobom, pa zasto nije baba prosetala dete dok majka zavrsi ?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
17.5.2016 14:18:56   
Maraj
Strasno chupo. Citam i ne verujem. Ma zene su najgore. E ko da ne znaju kako je toj trudnici! Muskarci i ne znaju pa su spremni i da propuste u redu i da pomognu , a zene ko zene....stvarno neshvatlhivo sto smo takve...

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
17.5.2016 14:48:08   
Milena18
Strašne su mi ove priče.
Ja sam juče čekala u redu u prodavnici, bilo je sigurno 7-8 ljudi ispred mene, naravno niko ne vidi da sam trudna. I hajde, to me ni ne čudi, nemam ja ni neki veliki stomak, a ni ne očekujem da me nešto puštaju preko reda. Ali baš ispred mene stoji moja koleginica i kao ni ona me ne primećuje, i kad smo stigle na kasu, okreće se prema meni i pita me kako sam i konstatuje da lepo izgledam za sedmi mesec user posted image Ja se lepo zahvalim na komplimentu i sačekam svoj red, šta ću.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
17.5.2016 15:08:27   
pngpme
Vidiš, ja baš imam divna iskustva. Nije sad da me puštaju preko reda nego se još i guraju na sve strane preko reda, ali inače je odnos ljudi prema trudnicama u mojoj okolini divan. Za redove sam digla ruke odavno i muka mi je i da pomislim na to. Osim redova, ljudi su super na sve strane. Svi gledaju da me ne gurnu, ne udare, izvinjavaju se, smješkaju, daju komplimente, zaista su svi divni. Oduševljena sam. Kada bi stalno svi bili takvi prema ljudima, kao što su prema meni u trudnoći, a vjerovatno i prema drugim trudnicama, zašto bih ja bila izuzetak, svijet bi bio predivno mjesto.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
17.5.2016 15:48:45   
isidora88
Choopo nisam mislila nista lose, ti si ispravno postupila. Nego sam ogorcena na zene koje ne pustaju trudnice a i same su to nekad bile. Ja sam jednom dosla sa bolovima i kontrakcijama i cekala 3 sata, presavijala se na hodniku i niko nije hteo da me pusti a nijedna nije bila trudnica niti sa detetom. Samo od zena moues cuti ogavme stvari kao : znala je da siri noge a ne zna da ceka i slicno

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
17.5.2016 15:55:35   
Maraj
Ja sam u 9.mesecu isla sa mojima u Rodic. Kupovali su neku masinu na piku pa sam morala ja da idem posto se vodi pika na mene. Preko pola sata smo bili u redu. Meni stomak do zuba. Nikom na pamet nije bilo da me pusti preko reda. Ja jedva stojim. S noge na nogu. Stomak me bolucka. Prilaze mi neki srednjoskolci i pitaju da li mogu da ih pustim preko reda posto oni imaju samo neke sokice. Jao kad sam dreknula na njih
Bas sam pobesnela bila. Mene nasli da pitaju da ih pustim preko reda a ka jedva stojim
Naravno svi ispred mene su samo pogledali i okrenuli glavu. Uzas i bezobrazluk

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
17.5.2016 18:34:13   
choopa choops
Jao Milena user posted image

isi ma shvatila sm ja tebe odmah, svi smo na istoj strani.user posted image

Ja sam jednom prilikom kao trudnica (koja je bila na strogom mirovanju) došla na red za pregled kod gin u 21,30h. Od 14h. Uvijek kad mi se ukaže prilika ja propustim trudnice, ali eto...Recim taj isti dan je prva ne redu, prije mene, bila djevojka od nekih 20ak godina, ni na pamet joj nije palo da joj ponudi da uđe prva.user posted image Žena je ženi vuk.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
19.5.2016 12:59:28   
pngpme
Ja sam primjetila da se sa daleko više pažnje prema meni odnose muškarci svuda nego žene. I kad su redovi u pitanju i sve.
Ja nemam prednost u redovima, kao što rekoh, ali ljudi su inače jako prijatni i zadovoljna sam, osmijeh i pitanje možete li je dovoljan.

Nigdje nisam pitala da me puste preko reda, vidim da ni vi to ne radite, možda je naša greška? Kad stojim često mi pozli, osjetim malaksalost i vrtoglavicu i uvijek trpim. Trebalo bi možda da tražimo prednost ako se zaista čekanje oduži.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here