|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 14:46:36   
AnaAna1
Marija, to je super, prakticno je pocelo user posted image

I ja sam sinoc rekla muzu da ce meni da se slosi kada odem u porodiliste i cujem zene koje vriste, zavijaju, placu, kad mi stave kanilu u ruku od koje imam fobiju kad je samo vidim na necijoj ruci, na svojoj hvala Bogu jos uvek nisam imala prilike da je osetim. Mislim da ce mi skociti pritisak u 200 od okruzenja sto kaze Marija, a ne od mog porodjaja... mene ce vise da potrese ono bolnicko okruzenje user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 15:12:12   
Mariya
Ja stigla kući,ostavila sam 3000 din.u apoteci za lekove. Panklav, pa uz njega moram probiotik i vaginalete, sve na recept 2000din user posted image user posted image Plus sprej za nos i panadol... Jao,samo da me što pre prođe..
Ana ne spominji onu braunilu, ja sam to imala samo na porođajima,srećom, nekoliko sati, nekih sat vremena nakon porođaja su mi je skidali ali odvratno je!! I da,zvuk tuđeg porođaja je prilično strašan..
Pa da, počelo jeuser posted image osećam kontrakcije, kako ne. Na ctg su išle do 50-60 i te opisujem kao neprijatne. One iznad 80 su već bolne.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 15:25:24   
krin 40
Divno,predivnoouser posted image Mariya iskreno ti zavidim.Uskoro ćeš držati svoje zlato.Ja mogu da se poradjam svaki dan.Samo ne volim da budem trudna.Ali ni malouser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 15:49:44   
Skockica
Mariyaaa pocelo, jeeee user posted image
Ja sam danas jedino korisno uradila sto sam rucak spremila. Mm dosao sa posla, rucali i sad sam opet legla pored njega. Pa kad vec mogu odmarati sto to da ne iskoristim hihi

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 18:35:41   
Mariya
Ako ćemo tako Skockice, ja ništa korisno nisam uradila danasuser posted image
ležim ili sedim otkako sam došla kući. A tako sam provela i prethodna 3 dana, samo u subotu sam skuvala ručak, otad svekrva kuva a ja ležim.

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 19:32:20   
MicinaMama
Dobro vece zene!

Vidim pisete o prehladi,virusima...Ja sam bila non-stop bolesna u pocetku trudnoce i ono sto mi je pomoglo da malo ojacam su trudnicki vitamini.Od kada to pijem odlicno sam.

Do duse Mariya ti si vec pri kraju,i moja kuma je bila uzasno bolesna pred porod.Mislila sam da ce joj zbog toga biti teze na porodu,ali kaze da joj je to dalo snagu da bebaca sto pre "ispali" iz sebe.Porodila se za 15min i bez epiduralne.Nazvala me sutradan- ozdravila!!!

Krin bas tako ,sve nas ceka porod...mada bolje mi je da ne razmisljam o tome za sada user posted image

Anaana ako je normalno za osmi mesec onda je ne-normalno za sesti user posted image

Ja sam se uzvrtila po kuci,radim,raskrcujem i sve to jedva.Isla danas kod zaove,bas mi je tesko se kretati,boli me stomak ispod vise na desnu stranu i bol se siri na noge.


(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 21:10:46   
Skockica
Zene moj se bebac neobicno smirio danas. Istina i ja sam danas dosta mirovala dugo spavala ujutru i plus popodne pa se mozda tad vise pomerao. Obicno u ovo vreme kad sedim stuca premesta se levo desno sad ga jedva osetim. Razmisljam da zovem u porodiliste da pitam sta bi to moglo biti ali rekoh prvo vas da pitam.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 21:54:22   
krin 40
Skockice normalno je da se ponekad i umiri beba.ne brini.Ja bila na kontroli😃Beban napredan,opet sedam dana prednjači(pu pu da ga ne ureknem).Porasla
mu i kosica.Na slici se slabo vidi na UZ baš je ima.Nije čudo što me ubi kiselina.Ima 850 g što je prosek za 27 mu a ja sam juče ušla u 26 tu.Kaže dr ako ovako
nastavi bez problema ćemo da se poradjamo sa punih 37.Što znači izmedju 15 i 20 majauser posted image

user posted image

< Poruku je uredio krin 40 -- 21.2.2017 21:57:01 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 21:55:55   
AnaAna1
Skockice normalno je da se nekad smiri, i njima nekad "nije dan" kao nama, pa se malo smire i spavkaju... desavalo se i meni da 2,3 dana luduje i onda jedan dan nema nista od ujutru do uvece pa se ja uplasim, a sutra opet sve normalno... popij malo vise vode, pojedi nesto, prosetaj malo i lezi na levi bok, kazu da ih to aktivira, mada ja nisam probala... malo protresi stomak kad legnes ako bas hoces da ga probudis da se smiris, ali sigurno se samo lepo namestio i sad odmarka...

Marija dodjoh da vidim kako ide kod tebe :) na koliko minuta imas te kontrakcije sada?

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 21:58:09   
leptir 40
Draga Krin baš sam čačkala da vidim kako si, tražim te . Mašalauser posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 21:58:29   
AnaAna1
Krin opet ti i ja pisemo u isti minut user posted image cestitam na lepim vestima, super sto je napredan bebac user posted image vidis da nema razloga za brigu vise pred UZ, sad sve ide svojim tokom :)
Bas im je kvalitetan ovaj UZ, ja nemam ni jednu ovakvu sliku :(

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 21.2.2017 22:00:24 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 22:04:08   
krin 40
Hvala devojke😃Leptiru draga želim ti da se što pre priključiš nama u ovu temu.Jako te vučem😍Anči super je uz samo ne umem da izrotiram sliku.Emica će kada
vidiuser posted image
Uživo je još bolji

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 22:35:07   
Mariya
Veče user posted image
Ja ispod ćebeta,inhaliram se.
Mojoj H izbile boginje danas. Super što će ih ona odležati ali tajming nije baš dobar user posted image Ana isto na 15-20 ili ređe čak. Javiću vam se,bez brige, čim bude neke promene!
Krinuser posted image za naprednog drugara!!
Skockice, normalno je da se umiri. Protresi ga malouser posted image
Micina, kad bih i ja tako... Da ozdravim čim se porodim user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 22:41:05   
nikiteki
Kako ste trudnicice?Ja evo mesila tortu sinu mi sutra rodjendan. Bas sam umorna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 22:55:18   
Skockica
Jao krin sto je meden user posted image

Hvala vam svima malo ste me umirile, mada se on u medjuvremenu pomerao malo tek da me smiri, sto rekoste vrv mu nije dan, odmara covek.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 23:31:07   
Mariya
Skockice ti se odmah uspaničila, pa treba momak da odmori ponekad user posted image
Nema nam Mimice odavno da se javi.
Ja odoh da spavam, danas nisam ceo dan, bilo bi lepo kada bi mogla odspavati bar do 6 u cugu. Ako me ne probudi bol,verovatno ću sama od sebe,podsvesno, jer ću morati da proveravam H, ima temperaturu.
Laku noć user posted image

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 23:50:22   
Skockica
Pa sta da se radi kad cujes svasta od doktora i na fb citam kako zene pitaju sta da rade ne osecaju bebu, one je sve napadnu sta ceka dete joj je vrv vec (daleko bilo) mrtvo , pa ne mozes bas biti hladne glave. Evo mi ga uzvrtelo se samo kucka i golica me user posted image

Mariya zelim ti mirnu noc, da odmoris lepo trebace ti snage za ono sto sledi.

Laku noooc

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
22.2.2017 7:21:55   
AnaAna1
Dobro jutroooo

Moja mala definitivno vec ima navijen sat, budi se kad i tata za posao i onda krece zurka u stomaku... svako jutro me razbude njih dvoje kao vampira u 6 ujutru i onda se smaram od dosade ceo dan, da bar mogu da odspavam do 9 da mi brze prodje dok se ne vrati s posla...

Joj jedva cekam sutra popodne, idemo u skolicu i ucimo kupanje i povijanje bebe :) bice nam interesantno bas, nismo do sada to radili, samo sam gledala drugarice tu i tamo kako sredjuju bebice :) kakva je sada filozofija oko povijanja, jel se stavlja nesto preko pampersa zbog kukova u pocetku ili ne? Slusam razlicita iskustva, neko kaze ne treba, neko stavlja, bas cu da vidim sta ce nam sutra patronazna sestra pricati o tome...

Marija kako je prosla noc?

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
22.2.2017 9:35:14   
Zemunka85
Kriiiiiiiiiiiiiiiiiiiin user posted image user posted image joooj Boooozeeeeee, pa stvarno je priroda savrsena. Srce malo medeno, divan je user posted image
Mariyja, ja ne verujes sta citam i sta je tebe snaslo. Sto sa sobom samom, sto sa decom. Jako mi je zao user posted image , verujem da ti ni malo nije lako, ali skontah po svim pisanjima da si zmaj, pa i ovo guras kao sto bi retko ko. Jos malo, samo jos malo i bice lakse i sve lepse user posted image .
Nikiteti, srecan rodjendanciccc user posted image . I tebi zeno svaka cast, tek sad skontah da imas tri srecice vec.

Ja muku mucim sa klopom sve mi je user posted image . Sada sam 11+4, nadam se da ce brzo proci.
Pakujem cerku za Divcibare, ide u petak, prvo samostalno zimovanje, malo sam tuzna, puno srecna, jos vise uzbudjena i tako u krug.
Uzela sam online iz Lagune 4 knjige (lagaaane, ljubavne), taaaako mi je nedostajalo citanje, ali zaista pored onoliko ekonomije nisam imala vremena i za to. Juce stigle, sva srecna, procitah prvu prepodne u dahu, bas su tinejdz i kao sad cu lagano ostale dok je cera na zimovanju, kad setih se da ja treba jos diplomski da pisem sto uuuuuopste nije mali posao. Idem sada do faksa da potvrdim temu, pa se bacam na to. Trebace mi oko 2-3m, ali svakako moram sto pre, dok ne budem bas kao slon.

Danas najavljuju lepse vreme, zelim vam lep dan ... user posted image

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
22.2.2017 11:04:06   
krin 40
Jutroo.Hvala devojke,jeste sladak,nije što je moj..haha.Još na slici zbog plodove vode malo mutnjikavo.Na UZ je uživanje gledati.Jeste Zemunka priroda čudo.
Pola sata sam ga gledala.Kosa kao kod brata.Moj prvenac je imao dugu kosicu.Krupne oči.To su sva deca od mene pokupila.Prćasta gornja usna kao sestra.Još da i on na tatu bude visok
dasauser posted image .Mariya kakvo je stanje?Ja bila i na komisiji do malopre.Ušla,sela..gleda doktorka uput i moju "godinu proizvodnje".Kaže da izgledam
,hodam i "skakućem" kao devojka a ne trudnica na pragu sedmog meseca u 41 - voj godiniuser posted image Da ne ureknem,hvala Bogu,tako se i osećam.Gledam u čekaonici ženice kako se muče,koči ih kuk,boli
rebro..tako ja već mesecima očekujem da me to strefi,ali ništa još Bogu hvala.Skockice batali te priče po netu samo će ti gore biti.Stvarno nema Mimice..a ni Sunce ništa nije javila.Zumbulić se javi povremeno.Anči brže ti prolazi vreme na tim vežbicama.Uživajte curice u divnoooom suncu danas😃

< Poruku je uredio krin 40 -- 22.2.2017 11:10:16 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
22.2.2017 11:41:41   
Skockica
Dobar dancic moje user posted image user posted image user posted image
Mi se polako spremamo za setnjicu i ovde progrejava. Baka spremila pite i projice pa ko sta voli nek izvoli.

Ana stavlja se kod nas siroki povoj, tj. preko pampersa 1 ili 2 tetra pelene pa preko toga svedska pelena. To bebe kod nas obicno nose do 6. meseca ili kako ortoped na osnovu pregleda odredi. Ovde se to, medjutim, uopste ne koristi. Sad sta je bolje, ja ne znam, znam samo da kad mi je dole dosla sestra iz Svajcarske sa sincicem od 3 meseca on se prevrtao i okretao po krevetu a Vasi koji je stariji 2 meseca samo lezi ko trutic user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
22.2.2017 13:27:59   
MicinaMama
Dobar dan drage moje!

Nikiteki srecan rodjendan sinu!

Mi smo danas dobro,sinoc su me uhvatile jake kontrakcije,ali prosle su.Ovih dana me stomak boleo cini mi se od rastezanja,ali beba je jos uvek gore i mrda se tako da je sve ok.

Danas imam obaveza i odoh na kafu kod svekrve.Nismo se videle nedelju dana,pozelele smo se!user posted image user posted image

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
22.2.2017 13:28:33   
Mariya
Dan user posted image
Ja se inhaliram, pa da popijem lekove i odoh da spavam. Noć je bila,blago rečeno UŽAS! Ako smo sastavili 2 sata sna, i to sve po 5-10-15 minuta. H je celu noć bila budna. Imala je tu T 37,8 koja nije za snižavanje ali je muči, pa je celu celcatu noć plakala, dozivala nas, ustajala,sedela u krevetu, zaspala je tek u 7 ujutro, a ja sam u pola 8 prešla u dnevnu i tamo spavala do 9.45,tad me L budila da je vreme za ustajanjeuser posted image
A H je katastrofa, ima toliko boginja naspram L, ima ih na čelu i ispod linije kose na deset_ine, a o telu da ne pričam user posted image
Sad ću da se strovalim u krevet i da spavam, toliko nisam pri sebi!
Imala sam jutros kontrakcije na 9-10 minuta, već sam htela da kažem mm da se sprema ali prestale su oko 7 i otad ništa.
Zemunka user posted image i ja kažem, neverovatno kakav sam baksuz, gde me sve baš sad snađe...
L je sutra maskenbal u vrtiću, rekoh mališi da kad već dosad nije izašao nek još ovo sačeka i posle može napolje! Danas mi je malčice bolje nego juče, pa dok se porodim i izađemo iz porodilišta i H će izbiti sve boginje, možda i sasušiti se pa neće biti zarazna,možda sve bude dobro na kraju!
Ana,sve zavisi od dr. On kad pregleda bebu kaže da li treba široki povoj ili ne. Ja devojčicama nisam stavljala,ni ne znam kako se stavlja!
E i kod nas je vreme divno, prestao je da me boli kuk, samo odjednom, pa sam ja odnela L u vrtić i malo disala na svežem vazduhu, ima 16 stepeni! Eto mališa je sačekao i lepo vreme da može da se šeta user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 22.2.2017 13:31:45 >

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
22.2.2017 14:44:57   
krin 40
Mariya bar ti je malo bolje.Dragi Bože šta te sve snašlo.M mama moja dolazi za neki dan.Kada muž puž ode da mi doveze auto,nadam se za vikend,dovešće i svekrvu.Mada znam da neće hteti da ostane duže od dva-tri dana.Ona stalno brine da ne smeta.Ja volim kada je tu,pravi mi društvo.Prodje brže vreme.


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
22.2.2017 17:53:29   
AnaAna1
Marija, a kako to dodju kontrakcije do 10 min razmaka pa prestanu user posted image ja sam mislila kad krenu i kad vec budu toliko cesto da mogu samo da se jos vise ucestale, da ne mogu da prestanu?

Ne zamerite na glupim pitanjima nas prvorotki, ali pokusavam da zamislim kako ce sve to da izgleda, jer sam cula mnogo razlicitih scenarija user posted image

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 22.2.2017 17:54:55 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here