|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 10:24:54   
AnaAna1
Krin, ti to mene prozivas??? user posted image user posted image hehehe polako bre, jos 3 nedelje imam do 9.meseca... sad za vikend cu da nakupujem sve sto mi treba za porodiliste za mene i bebu (strasno zvuci hehe) i da narucim krevetac jer im treba 10ak dana dok stigne, da kupim sve one sitnice za bebu za kad stignemo kuci, tako da ja sve lepo spremim dok jos mogu da funkcionisem... izvadicu i one papire sto nam trebaju za prijavu...

Marija ne stresiraj se toliko, kod tebe ce to ici brzo kako god da ga izazivaju, zavrsices ti to bez problema...javljaj kakva je situacija danas :)

Deguuu kako si nam ti? Jel mozes sad bez pomoci da hodas i radis oko bebe ili i dalje ne mozes bas?

Sinoc sam bila u skolicu u DZ, drzale su nam patronazne sestre predavanje na lutki kako se kupa i presvlaci i kako se sredjuje pupak gazicom. Po njima ne treba ni svedska ni tetra pelena, samo pampers i benkica... i kazu vlazne maramice sto manje, bolje vlaznom tetra pelenom da se prebrise ili da se opere guza pod vodu... pavlovicevu da ne mackamo na genitalije nego malo guzu samo... eto, to su neke osnovne stvari koje su pokazivale...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 10:29:57   
Mariya
Dan user posted image
Evo me,sedim u krevetu,opuštam se, dobila sam injekciju bensedina user posted image pritisak mi je 145/95!! Kod kuće je 128/85. Šta reći. Sad čekam još sestru da me priključi, valjda me nije zaboravila. sama je a baš ima posla danas, jedna trudnica im je već u sali pa sam ja u sobi. Rekla mi je da će mi doneti loptu, da mogu da se šetam i ne moram da ležim. Tako da mi je tel.tu pri ruci, javljaću vam se. Kaže čekaćemo Ne otvarajte još temu slučajno, sačekajte da odem u salu.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 10:50:27   
emicaa
Mariya srecno,mislimo na tebe user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 11:01:44   
krin 40
Anči samo se naglas preslišavam.Kad izguramo odavde Mariyu,Skockicu pa tebe Zumbulić i ja nastupamo.Jupiiii!Jedva čekam
Hajde Mariya..povlači nogu.Joj jedvs čekam da "mene priključe"user posted image .Javljaj.Ulazim svaki čas da vidim jesi li još 2in 1

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 11:13:53   
Skockica
Zdravo moje debelice. Ja sam sada sam u kuci, Vasi izveo baku u setnju user posted image mm radi, opustencija.

Mariya, samo hrabro, daj Boze da se to danas zavrsi! Samo misli na nesto lepo, kako ces uskoro drzati svog andjela u rukama, to nek te smiruje, uz tebe smo user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 12:10:11   
Mariya
Evo priključena sam. Sad čekamo kako ću da reagujem...Da ide turbo brzinom, ne verujem da će išta biti pre 5-6 sati. I ja se nadam da će se pokrenuti porođaj i da ćemo završiti danas, kad sam već tu da odradimo ovo i da se konačno upoznamo moj sin i ja.
Sad se mislim da li da odremam malo,do 3 nisam mogla da zaspim, u 6 sam ustala da popijem antibiotik i H se budila 3-4 puta. I to mi je bilo spavanje.
Ana user posted image za školicu, pa i tebi se polako bliži termin! Pisale smo na temi prva bebina garderoba za benkice, one su neverovatna glupost i užasno nepraktična stvar, nemoj da kupiš nijednu, uzimaj bodiće za bebu.
Njima u porodilištu valjda odgovara da ih koriste jer lako presvuku bebu a tamo samo leži. Kući je ti dižeš,nosaš, dojiš,presvlačiš i beba u benkici se ispaše, za sekund su joj gola leđa.
Švedsku ja nisam koristila za devojčice,to ti pedijatar kaže kad pregleda bebu na otpustu, da li treba ili ne.
Za pranje uzmi one rukavice za kupanje, po meni je praktičnije nego tetra pelena, u nešto sipaš toplu vodu i tako opereš bebi, nije baš uvek praktično da je pereš pod česmom. A mene su i babice i patronažna učile da kod devojčica baš treba da se mažu genitalije pavlovićevom, da se zaštiti od infekcije.

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 12:30:35   
Duškić
Ooo Mariya, tako sam i ja otisla u 7 a porodila se u pola 6 sa indukcijom.. A pokusaj, da ne dizes pritisak, meni je svaki put dok sam cekal.ctg slakao pritisak. Opusti se, disi, disi...bice sve dobro!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 12:34:03   
krin 40
Mariya na indukciji si?I ja sam N mazala genitalije.Skoro sam išla da vidim dve bebe.Od brata i od zaove.I slušam od njih "sveže fore"iz savetovališta.Svake
godine nešto izmisle.Meni to na jedno uvo udje na drugo izadje😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 12:49:24   
MicinaMama
Mariya srecno!!user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 12:51:56   
Zemunka85
Mariyja srecno!!! Javi se sto pre, svi mislimo na tebe!!!! user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 13:10:56   
AnaAna1
Jao Marija moram da priznam da ti zavidim po malo user posted image kako bih ja sad praaavo u porodiliste, da sto pre vidim moju curicu user posted image
Kuckaj nam ako ti to ubija vreme dok cekas :) jeste ti skocio pritisak, verovatno od svog tog uzbudjenja, ali sad ce oni da te nakokaju infuzijom i zacas ces ti da zavrsis sve to, danas 100% user posted image

Ej jeste u pravu si, i rekli su bodic, sad gledam, nego sam ja pomesala bodi i benkicu, ne mogu vise da pohvatam sta je sta. Znaci bodi preko pampersa i to je to :) a zeke jel su prakticne posle za preko bodija?

Krin i mene nervira sto stalno nesto menjaju, cak i ove patronazne kazu da ce neki pedijatri da kazu da se stavlja svedska a neki ne. Isto vazi i za kremicu, neki kazu mazite stalno a neki kazu samo kad se iziritira, da se ne navikne na kremu pa posle cim je ne stavis crveno bude user posted image ne znam ni ja sta cu da primenjujem....

Malopre sam bila do akse da vidim sta sve ima, hvatam zalet pa cu za vikend sa muzem u jednu malo vecu nabavku...jel su tamo najjeftinije ove sitnice koje su neoophodne sto se tice bebi opreme?

I jedno pitanje za kadicu, jel imate onaj drzac metalni ili je stavljate na krevet/sto/komodu sta god?

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 13:30:49   
krin 40
Mariya ima li pomaka?Mislimo na tebe.Anči ja stavljam gde stignem.I ja ću većinu u Aksi kupitu.Mrzi me da obilazim radnje a Aksa outlet mi je blizu baš.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 14:15:48   
Skockica
Ana ja sam za Vasija kupila onaj stalak i ne znam da li sam ga jednom koristila, nekako mi se cinilo previsoko i nestabilno. Zato sad to nisam ni kupila.
Mi smo se sad naklopali domaceg hleba, paniranih kotleta i salate, bebac samo skakuce. Da ispratimo papija nazad na posao pa u krevetic. Kakve promene vremena nije cudo da sam bala bala, juce skoro 20 stepeni, a sad sneg provejava.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 14:26:21   
Mariya
Pa smaram se malo pa ću vam kuckati. Kaže sestra ne sme naglo, da me nakoka user posted image samo postepeno, jer dosad ništa. Ni k a ne kontrakcijauser posted image Stvarno me zaj*bava da izvinete na izrazu ovaj moj sin! Ovde počela kiša, kaže sestra pa vidiš kakvo je vreme, ne izlazi mu se. Rekoh joj, pojačavaj to, ima da ga isteramo, ja ne idem kući bez njegauser posted image
Ana na tebi je da saslušaš savete pa ti odluči šta ćeš prihvatiti, šta ti odgovara ili misliš da je pametno. Za mazanje guze npr. Nose pelenu 24 sata koja je skoro uvek upišana ili ukakana. Pa šta je bolje, da imaju na guzi sloj pavlovićeve koja će da im štiti kožu ili da satima bude nezaštićena koža u upišanoj peleni?
Pa bodi ti je super praktičan, bez i kratkih rukava ga oblačiš ispod zeka ili duksića, kao sebi potkošulju. Bodi dugih rukava ispod štramplica, kad bude toplije onda može da bude samo u njemu.
Što se tiče Akse, pre 5 godina sam uzimala krevetac,komodu i dušek,tamo su bili najjeftiniji ali za odeću mi je preskupa, pelene, kašice,kozmetika isto, ako nije na akciji skuplje je nego drugde.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 14:58:14   
Skockica
I ja sam u Aksi kupila krevetac, komodu, pult za presvlacenje, kadicu tj. skoro sve od opreme, a sto Mariya kaze garderoba, kao i igracke su dosta skupi. Imala sam i njihovu karticu, mislim da smo posle na bodove kupili muzicki projektor, to je eto neka prednost ako tamo kupis sve.
Maro reci ti njemu, nema veze sto je kisa, kad ti dodjes bice sunce user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 16:42:19   
krin 40
Mariya ima li pomaka?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 17:31:24   
zumbulcic
Vece bebele, kako ste mi?
Vidim uveliko je icekivanje Mariyom, neka je sa srecom draga...da se sto prije kutarisesuser posted image

krin slicica user posted image je preeedivna user posted image
Ja evo cekam da mi supa bude gotova pa da rucam. MM otisao na put pa sam sama veceras. Danas sam vadila nalaze da pripremim za utorak da ponesem na pregled. urea mi je malo ispod ref vr, i naravno urin puzn bakterija,ostalo je sve ok.
Iskreno jedva cekam da odem dr i da me pored uz pregleda i vaginalno. Razumijem da su bolovi i raznorazna ziguckanja normalna, da se sve siri ali ja ne mogu setat 10min a da me ne pode po dnu stmaka presjecat, pa kao da me neko reze nozem....a da ne pricam o pritisku i osjecaju na tiskanje. Bas se brinem user posted image Sve dok sam u stanu pa svako malo legnem ok je

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 18:00:23   
emicaa
pomislicete da sam trudna pa pisem sa vama user posted image Samo virkam sta je sa Mariyom pa vidim i sta Zumbulcic pise.
Ja nisam uopste mogla hodati,napravim desetak koraka pa me presjece i ostanem u mjestu i stalno tako.Nosila sam bas nisko,a na to se nadovezala i kicma.Ti naravno otidji doktoru da budes sigurna ali ja mislim da ne moras brinuti.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 18:10:23   
zumbulcic
emicee meni su rekli prije 4-5 sedmica da je nisko bas kad sam isla na 4d, glavica je bila skroz u karlici. Dr mi je tad rekla da malo vise lezim i isla sam naredne dvije sedmice na uz, bebica se digla i postavila vodoravno ispod pupka. Kao da ne brinem jer je jos uvijek mala beba. I dalje je izgleda tako postavljena, jer je bas nisko osjetim.
A kad spomenu kicmu i ona me pocela bolit, negdje na sredini
Sad mi je redovni pregled pa cu vidjet s dr mozda da uzmem pojas.

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 19:23:59   
krin 40
I ja sve virkam da vidim javlja li se Mariya.Mora da se nešto dešava čim je nema.Zumbuliću pregledaj se zarad svog mira,što kaze Emica

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 19:29:56   
MicinaMama
Vece drage moje!

Mariya svi verno pratimo tvoja desavanjauser posted image .Nadam se da ces imati lak porod!!user posted image

Zumbulcic odmaraj sto vise!

Ja sam nosila bas nisko prve dve trudnoce.U drugoj trudnoci bilo sve ok do 5-og meseca Dunja vec bila okrenula glavicom dole i nalegla na grlic.Posle se zakrenula i bilo je ok.

Sada ovu bebu nosim "u zubima" visoko,nisam bas sigurna kako ce to funkcionisatiuser posted image

Voli da bude blizu maminog srca user posted image


(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 19:40:37   
Mariya
Veče drage mojeuser posted image , ja više to nisamuser posted image
Ja se porodila najzad! Uspeli smo,upoznala sam konačno mog sinčića!
Jako liči na L, a tako i na mmuser posted image odležala sam svoja 2 sata, sad sam u sobi, večerala sam malo, ne smem puno odjednom, jaako je čudan osećaj da nemam ništa više u stomaku, a osećam sve organe, i pluća i želudac, kao da su puni kamenja. I neverovatno mi je da mogu opet da vidim svoju user posted image
Otvorila sam svoju temu sebiuser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 19:44:08   
Ana RR
Mariya, nasmeja me user posted image čestitam još jednom!!! user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 19:50:02   
Zemunka85
Ahahahaha ti si blesava user posted image
Cestitaaaaaaaaam user posted image . Napokon user posted image !!!!
Svaka cast!! Puno zdravlja i brz oporavak user posted image .
Iako si poslednjih dana imala teske trenutke, delovalo je kao da se igras dok prolazis kroz sve.
Volela bih da imam bar deo tvoje pozitive i snege!
Uzivaaaaaaaaaaaaajte...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
24.2.2017 19:53:12   
krin 40
Bravo Makiuser posted image Eto vidiš kako je divna indukcija😃 Očekujemo detaljan izveštaj.Neka je živ i zdrav sto godina

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here