|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
27.4.2018 21:44:41   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: milicicak

Onu :)


Jeeej user posted image jesam li bila u pravu za cenu?


Jesi :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
27.4.2018 21:57:09   
Ana RR
Dobro je, nisam izlapela user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 6:36:39   
milicicak
Da podignem temu :)
I kad mogu da spavam ne spavam user posted image jos pola sata da odlezim pa da skuvam kafu :) pa cu posle da vidim sta cu. Moram nagovoriti mm da me pusti negde da na kratko prosetam torbu user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 7:25:36   
pari
Dobro jutro! Ja bila juce kod dr...radili mi samo ctg i briseve. Ctg je dobar...zakazali mi opet za nedelju dana...Ja sam taman mislila da cu videti bebu na uz ali ipak ne...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 7:47:52   
Maraj
Jutro i od mene. Bas divno jutro...
Mili, obavezno user posted image i ja kad kupim nešto, ne mogu da drzim u "kutiji". Odmah moram da obujem/obucem
Pari, vazno da je ctg dobar user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 9:05:57   
vonavoj
Jutro!
Sanjala sam da se poradjam..mora da me je toliko boleo stomak..
I sad jedva hodam i ustajem..preterala sam juce..

Pari i i ja imam ctg u ponedeljak..i nosim rezultate..i da uzmem porodiljsko..a zvala sam da zakazem uz.nema termina..a nisam bila od 26.3..dugo mi da cekam do kraja maja..dok se ne porodim..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 10:26:03   
milicicak
Ja jutros duvala svecice pa u to ime izvolte, posluzite se
user posted image

user posted image


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 10:35:08   
lesli
Milicicak, srecan rodjendan! user posted image

Maraj, sto ne pozoves ordinaciju i zamolis sestre da pitaju dr za ogtt?

Mene je isto sinoc toliko boleo stomak da sam sanjala da me boli stomak i da sam prokrvarila. Posle se stomak smirio, ali se bol spustio u prepone. user posted image A onda mi je i gospodjica malo rovarila po utrobi u 4 izjutra user posted image Sve u svemu vesela noc...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 10:39:43   
vonavoj
Milicicak,srecan rodjendan! Imas li temuuser posted image
Joj zene, raspadam se..nije mi ovako bilo sa njih dve..ali sad i ne odmaram,kosti se treci put sire..ma sjajno..treba izdrzati jos mesec dana..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 10:43:16   
IvanaSK RR
Srecan rodjendan user posted image podignuta njena temauser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 11:01:56   
Misha i Ljisha
Srecan rodjendan Milicicak i ovde. user posted image

bogme von priblizilo se. Jooj znam kako ti je tesko meni je sve bilo tesko pred kraj. Evo prosle nedelje sekla D noktice i danas, ma tako jednostavna radnja ne moze da se uporediuser posted image Sva sam se bila preznojala prosle nedeljeuser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 12:00:14   
smeško
Mili, user posted image
Sve najbolje, draga!
Maraj, ogtt ne rade sve trudnice, ali su indikacije dijabetes u prethodnim trudnoćama, visak plodove vode, veca beba, ili prekomerno dodavanje kilograma u trudnoci. Ili ono sto dr misli.user posted image Moja preporuka je samo ako ga radis da uradis kako treba, a da li ces raditi odredjuje ginekolog.
Lesli, bas ti je nemirna devojcica!user posted image
Idem na koncert Z.Vasica 10. maja! Ne mogu da verujem da je suprug kupio karte bez pitanja!user posted image
Ubijam se od dosade. Usisavala bih, ali nemam usisivac. Kupili nov i pokvario se posle nedelju dana. Reklamirali i danas mm treba da uzme nov. Deca i on su na nekom turniru u Sumicama, a ja blejim kod kuce. Nedostaju mi.user posted image

< Poruku je uredio smeško -- 28.4.2018 12:03:10 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 12:13:37   
lesli
Smesko, ne pitaj!
Do pre 10tak dana sam se pitala da li je to sto osecam ona, od pre par dana sam sigurna da jeste. I sinoc kao da je vrtela glavu bez prestanka po donjem delu stomaka. Sva sreca pa je trajalo svega nekoliko minuta.
A tek smo 19. nedelja user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 12:18:03   
smeško
Je l' ti prva beba?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 12:34:29   
lesli
Jeste. Ma samo neka ona udara, ali bi mogla da izabere bolje vreme. user posted image
Mada ne bih to verovatno ni osetila tj. sumnjam da bi me probudila da sam spavala. Ali posto sam ustajala u wc, pa me mucio stomak/prepone, ona se samo nadovezala. Ljubi je majka, sad bar znam da je nisu zamenili u laboratoriji (ja sam bila pravi user posted image u stomaku) user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 13:42:54   
smeško
Da, nije obicaj da se prva bebica toliko oseca u 19. nedelji. user posted image Bice vam bas veselo.user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 13:47:20   
Maraj
Mili srecan rodjendan
Mi bili do Usca i da mm kupi trenerku. Trebala sam u ja sebi tasnu da vidim....al povedosmo i L. Jao majko moja , moje dete ne zna da hoda. On konstantno trci. U Home centru, da ga izgubimo medj rafovima. Jos sto mm kaze da obori neki tv od 170 000 pa jos i to da placam. Mi ne mozemo nigde u kupovinu sa njim. Pali smo s nogu.
Sad dosli kuci. Valjda ce da zaspi uskoro da mi odmorimo. Rucak imam od juce. Grasak. Tako da ne ulazim danas u kuhinju. Samo kupus salatu da napravim.
Smesko ne znam sta da radim. Da l da odem privatno onda da odradim ogtt ako je 1000 din. Meni je i L bio krupan 4050 g i 54cm na rodjenju. Mada mm i ja smo bili tezi. Otkud znam....dr privatno me salje sa 100g glukoze na sat, dva i tri a iz Doma zdravlja me salje samo sa 50g glukoze i to samo na sat da odradim. I ja zakazah taj u Domu zdravlja sad za sredu....ne znam da l da otkazem ...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 15:13:23   
lesli
Haha, videcemo. :)
Ja sam inace bas osetljiva kad treba da spavam i treba mi potpuni mir, tako da zam zaspala tek kad se ona umirila. A sve mi se cini da se ona bas nekako nezgodno namestila u tom trenutku, jer sam je osetila od jutros u par navrata, ali nije bilo to kao sinoc. Vise poneki sut tu i tamo.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 17:55:35   
Maraj
Sta radite drage?
Mene L ceo dan mrcvari. Nije ni spavao posle podnevnu dremku pa nisam mogla ni ja . Nos mi se opet zapusio... ceo dan razmisljam o nekom testu
Bas mi se jede nesto iz pekare a ne znam ni sta bi. Pocela sam da izmisljam neku hranu, a uopste nisam gladna.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 18:05:39   
Misha i Ljisha
Ja narucila picu hihih..moji nisu tu. I oni jeli u gradu pa red je valjda i ja da se pocastim hihih...A i da imam mleka user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 19:18:05   
Maraj
Pametno Ljiso user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
28.4.2018 22:50:39   
smeško
Lesli, tek ce biti ,,namestanja".user posted image I ja se sve teze uspavljujem i ustajem par puta nocu, ali to vec lici na mene van trudnoce.user posted image
Maro, nadrljala si kada dodje i seka. Tvoj suprug bi sada trebao da se pozabavi pitanjem autoriteta da se ti ne bi uzbudjivala, sto sigurno hoces cim L pruzis otpor. A tek kada seka vidi ,,recept" od bate kako se postupa sa vama...Ali, ne zelim da mislis da te kritikujem, potpuno je suprotno. Sto se tice ogtt-a, meni su u trudnoci sa M rekli da cu raditi test jer je prethodna beba imala preko 4000 na rodjenju. Koliko se to mora zbog toga, ne znam. Ali, znam iz drugih razloga da je kod ove vrste testa opterecenja jako bitna kriva koju pravi nivo glukoze. I ne mozes je dobiti sa samo jednim merenjem. Minimalno opterecenje je 75g, a merenja su od nultog do isteka treceg sata. Van trudnoce dovoljna su i dva sata. Nije dovoljno samo videti koliko je porastao nivo glukoze vec i kako se ta glukoza metabolise. Sa tim jednim merenjem nista nece zakljuciti. Ali, poslusaj dr u kojeg imas vise poverenja. Ja sam o tom testu citala i van trudnoće jer se spremam da uradim i merenja glukoze i insulina, ali to je vec nesto drugo, necu vise da skrećem sa teme.
Danas smo bili na Adi sa nekim drugarima. Bas mi je prijalo.
Maca nam nije dobro, ali ne da da je pipnemo, a kamo li uhvatimo da bismo je odneli kod veta. Povredjena joj je vilica, ne znam ni ja kako, kao da ju je neko sutnuo. Plakala sam ispod ograde ubedjujuci je da sidje, ali nije vredelo. Sada je nema. Ne znam ni koja ambulanta, uopste, radi nedeljom...user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
29.4.2018 5:55:57   
milicicak
Jutar tridnice :)
Hvala na cestitkama, bio mi je juce stvarno dvan dan :)
Moram da priznam da progesteron radi posao, juce me skoro uopste nije boleo stomak user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
29.4.2018 7:52:27   
Maraj
Jutro i od mene. Ja budna od 4. Nisam mogla da spavam....pa sam se vrtela pa palila tv....krenulo nespavanje...
Smesko, sve znam ..juce sam bas rekla mm i mami. Oni me napali kako ja mnogo unapred gledam i planiram. Kako ce L da se promeni kad dodje beba(na bolje). Ja u šoku, sta mi pricaju. Bas sam se naljutila. Rekla sam im da nemam posrsku od njih, oni crkose od smeha. Eto ja sam budala sto ih upozoravam na moj odnos sa L kad dodje beba. Rekla sam da necu vise nista da im pricam

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/18 [chat]
29.4.2018 8:41:51   
smeško
Dobro jutro!
Idem da trazim Lea po terasi.
Maraj, najgore je kad delujete razlicito. Mm i ja se u vaspitanju slazemo, a moji roditelji ne smeju da se mesaju. I uglavnom se ja pitam

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here