|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 7:17:11   
vonavoj
Masnice, znas me..tesko da ce biti pre termina...iako sam u treningu!
Pari,meni je jos bebac visoko,mada i ja moram cesto u wcuser posted image
Probudim se ovako rano kao vampir, umesto da spavam dok mogu..kad mi se bude spavalo necu mociuser posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 7:23:49   
pari
I ja se budim oko 6...a i slabo spavam nocu...doduse navikla sam jos od prethodne trudnoce...kad sam rodila M,on je jako slabo spavao od pocetka pa sve do svoje 2.godine a i posle se budio...pa cak i dan danas se nekad budi.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 7:28:41   
vonavoj
Pari,moja mladja je taman pocela da spava sa sestrom u sobi i ja zatrudnimuser posted image nista od spavanja...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 7:38:42   
pari
Eee vonavoj...tako je to ;)
Naspavacemo se u penziji user posted image

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 12:33:24   
lesli
Ja opet nista nisam spavala. Daj boze da sam sastavila 4h.
Mislim da sam sinoc opet imala kontrakcije. Imala sam utisak da mi se sve steglo iza pubicne kosti i nije popustalo sve dok ne popih pola bensedina. Sada nemam vise taj osecaj stezanja ali imam pritisak i zarenje na tom mestu.

Ima li neko pojma koliko cesto treba kontrolisati grlic u ovakvoj situaciji?
Na poslednjem redovnom pregledu je bio oko 4cm unutrasnji deo i oko 2 spoljasnji. Pre 7 dana kada isto zbog kotrakcija nisam mogla spavati je bio 38mm. Ali ne znam da li su merili ceo kao sto je to uradila moja dr ili samo taj unutrasnji deo? I da dodam da je bio bez tunelizacije...

< Poruku je uredio lesli -- 6.5.2018 12:35:03 >

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 13:11:01   
Maraj
Gde ste drage. Ja se vratila iz dz. Juce smo pali s nogu. Skoro ceo dan majstori ugradjivali 2 klime. Pa onda cuscenje kuce. Crkla sam....
Pari sve sam vise ubedjena da je vena. Ne boli me vise od onog dana. Al i dalje je prisutna

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 13:22:12   
Ana RR
Lesli draga, moraš malo da se opustiš. Stalno će postojati neki bol, čudan osećaj i slično, jer se telo širi, kosti se pomeraju na kraju krajeva. Nemoj odmah posezati za bensedinom, ja i dan danas ne mogu da verujem da se to prepisuje trudnicama. I nikako ne verujem da ima više koristi nego štete.
Što se grlića tiče, moja dr je merila prilikom svake kontrole koje su bile na 4 nedelje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 13:48:17   
lesli
Ana, a ti si imala kontrakcije ili ne?
Uzela sam ga jer je bilo vece, jer mi se pre toga uzasno spavalo i bila sam premorena i jer taj osecaj pritiska nije popustao pa jedno sat-dva, najmanje. Nadala sam se i da cu zaspati ako ga popijem. Stomak jeste popustio posle nekog vremena, ali ja nisam uspela zaspati...

Ne znam vise sta da radim. Uzasno sam iscrpljena, ali ne mogu spavati. A razmisljam ako se sve ovo ponovi veceras, ja nemam snage za jos jednu ovakvu noc user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 14:04:43   
vonavoj
Lesli, do neke 24te nedelje je i mene sve bolelo...to je normalno..a grlic ti je i vise nego dovoljno dugacak, znaci da ga to sto osecas,te kontrakcije ne skracuju i ne otvaras se. Mozda ti jednostavno ne prija polozaj kako spavas..nemoj na ledjima npr. Ili sa ispruzenim nogama,jer mene i danas zaboli kad ispruzim noge.
Mene danas prepone bole..od jucerasnjeg dana..sad dok sam rucak,pa rucali..mrtva..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 14:10:55   
Ana RR
Lesli, ja sam imala kontrakcije od samog početka trudnoće pa sve do kraja. Bukvalno. Stezanje stomaka, bol - meni je to bilo normalno. Zato ti i kažem, moraš da se opustiš. Ako je na kontroli sve u redu, grlić zatvoren, beba ok - nema razloga za brigu. Bol u pubičnoj kosti je skroz normalan, ja sam recimo imala utisak da je on toliko nisko da će mi ispasti iz stomaka user posted image a uopšte nije bilo tako. Nije bio nisko, samo je osećaj bio takav. I pored toga što je bila rizična trudnoća, što su kontrakcije bile svakodnevne, ja sam zaista uživala. Toliko sam bila srećna što sam konačno trudna i znala sam da će sve biti u redu. Uživaj, trudnoća brzo prođe a zaista je jedinstveno stanje user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 14:25:51   
vonavoj
Ana,bas si lepo rekla..i pored svih problema si uzivala,a nije ti bilo lako sigurno..
Ja sam stava kako mislis tako ce ti i biti...ako si stalno u strahu i samo negativne stvari ti se motaju,tako ce ti se i desiti..ja sam i na porodjaj isla pozitivna..strah je normalan,ali ne prizivati ruzne stvari.
Lesli,bice sve ok,ja ti opet kazem,da su te kontrakcije opasne,vec bi bila u bolnici i imala bi serklaz.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 17:00:33   
Maraj
Lesli verovatno si isprepadana od silne zelje da imas dete, pa to nije odmah islo, pa sad kad si napokon uspela, ti se pribojavas svega.
Sto devojke kazu, normalno je da boli. I mene malo malo nesto boli. Neko spomenu ispruzene noge...ja kako probam ujutru da se protegnem.i ispruzim noge, tako krenu grcevi u nogama. Opusti se i uzivaj. Ja sam u prvoj trudnoci i ako sam je godinama zelela, kao i ti, naprosto uzivala. Kad mi se spava -spavam. Kad mi se seta -setam. Ma ugadjala sam sebi a i drugi su mi ugadjali. Sad u ovoj drugoj trudnoci j zaboravim da sam trudna. Kad me stomak zaboli, onda se setim. Danas sam sat i po peglala. Poceo stomak da me bolucka. Znam da sam preterala, al ne mogu da gledam tonu nepopeglanog vesa.
Uzivaj. Sto babe kazu, uzivaj dok mozes. Nema lepseg stanja i osecaja nego biti trudan
Jos kad je prva trudnoca. Piiiih...kad se setim. Znam da sam stalno muzu , lada sam se porodila, pricala kako je lepo kada si trudan. Zaboravi covek i bol i neprijatnosti. Al ugadjanje, to ne zaboravljam user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 17:09:47   
Maslacak15
Lesli sve Sto uzimas ide bebi. Budi oprezna molim te. Bensedin Nije Sala. Nesanice Su normalne U trudnoci. Bol U pubicnoj kosti isto. Ja mislim kao i druge zene da je tvoj Problem 99 posto U glavi. Da ima elemenata, bila bi U bolnici, a tebi je grlic 4 cm.
Prva je trudnoca, sve se rasteze, materica pravi mesto, normalno je da ima bolova....ja mislim da tebe ubi dosada i lrzanje i osluskivanje sopstvnog tela. Ja bi se aktivirala i bar otisla negde na capriz Divan i sladoled za pocetak.ili negde na slavu. To bi pomoglo Garant.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 17:39:17   
lesli
To sto pisete je istina. Srah je ogroman i umesto da bude manji on je svakog dana sve veci...nazalost.
Lose iskustvo iz prve trudnoce, ovu smo dugo cekali i zeleli, a krenula je bas traljavo i sada samo svaki novi bol pali alarm za uzbunu.
Malo sam se umirila. Trudicu se i da ostane tako. Malo i odremala posle podne. Sada je stomak uglavnom ok. Gospodjica lupka iznutra, pa mi i to malo podize raspolozenje.

Maslacak, znam da nije za igru i trudim se da ne pijem bez preke potrebe.
Nekada mm insistira da popijem cim se pozalim na neko stezanje, sto mi ne pada na pamet. Za njega je rec lekara zakon. A njihov stav je da moze i 1x dnevno bez stetnih posledica po bebu, u sta ja iskreno sumnjam.

Hvala na podrsci i savetima user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 17:53:31   
Maslacak15
A jel???? E pa onda ga zamoli da mi posalje gde to pise crno na belo :) Nee u vidu reko lekar taj i taj , nego postoji klinicka studija u kojoj je sistematski provereno i ustanovljeno. Ja samo znam za one koje kazu da su jasni negativni efekti na bebu neuroloski ako se uzima u trecem tromesecju blizu porodjaja, bebe su grogi i imaju prave withrawal simptome "floppy infant". Znaci postaju zavisne. Za te studije znam. Zato americka FDA ga kategorizuje u grupu D ili ti - jasno stetni efekti za bebu. I mogla bi da postujem vise njih.

Ja sam po profesiji naucniik, respektujem svakog ali i svakog proveravam. Moje iskustvo, koje na zalost nije malo mi kaze da lekarima nije za verovati. Barem ne slepo. To naravno ne olaksava zivot prosecnog pacijenta koji nije duzan da se razume u medicinu. Ali je na zalost tako. Meni se cini kao i za ginipral da se samo srpske trudnice se kljukaju. Ovde nisam ni jednu upoznala da ga je dobila prepisanog. I kao sto rekoh vidim svojim ocima na Pubmedu ( biblioteka NIHa ) sa svim medicinskim studijama o brojnim stetnim dejstvima benzodiazepama itd.... I sad treba da verujem rekla kazala srpskih lekara "nema to veze, nije to strasno".
Tako da bih jako volela da mi neko pokaze neku konkretnu referencu gde je to stvarno pokazano. Da su bezbedni. Jos narocito to , jedna dnevno....

Znam da se plasis, ali nema razloga. Idi negde na sladoled. Poslusaj meuser posted image .

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 18:04:15   
vonavoj
I.moj dr nije pristalica uzimanja bilo kakvih lekova...ne voli da ih prepisuje kao bombonice..pogotovo sto kaze da se u trudnoci u organizmu desavaju stvari koje nemaju kako on kaze pravi razlog,konkretno npr.za visok pritisak nije dokazano sta dovodi do njega...a trudnice kljukaju lekovima..
A za sve to bolove.kad pogleda na uz,kaze to je sve normalno..i zaista jeste..u prvoj trudnoci je materica cvrsta..u kasnijim je sve "razgazeno"pa hoce i od toga da bude osetljivija..ma hormoni zenski su neispitaniuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 18:14:35   
Ana RR
Slažem se sa Maslačak. Ja ne bih popila lek za smirenje (ni u trudnoći ni van nje) pa nema šanse. A pogotovo u trudnoći. I sećam se da sam bila u totalnom šoku kada sam čula (tj verovatno sam ovde pročitala) da je trudnici prepisan bensedin.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 18:37:06   
lesli
Ironija je sto to nije misljenje jednog lekara. Nego bar njih 3oje sa kojima sam se susrela. Jedan od njih ima podosta godina i zvanje profesora, a ostalo dvoje su u srednjim godinama. Znaci svi imaju solidno iskustvo. I naravno svi rade u bolnici.

Ja ne verujem u to njihovo da moze bezbedno da se uzima svakodnevno. Zdrav razum mi nalaze da svaki lek mora da ima i negativnih posledica i po odraslog coveka, a kamoli za bebu koja se tek razvija.

Samo u jucerasnjoj situaciji da sam u toku dana primila progesteron, a uvece pocelo stezanje nisam videla drugu opciju, pogotvo jer se nije smirivalo. Desilo se to isto u toku dana, u povratku iz dz, ali se smirilo vrlo brzo posto sam se upakovala u krevet.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 19:03:14   
Sanjica26 RR
Mnogo, mnogo svi masite temu. Imamo temu trudnoca i lekovi, pa vas molim da nastavite tamo. user posted image

Lesli, moze celu trudnocu da budu kontrakcije.I moja sestra i ja smo imale celu trudnocu kontrakcije. Nikad u zivotu nisam popila nijedan bensendin. Lazem dali su mi na porodjajnom stoluuser posted image
Moras da se opustis. Svi smo na tvojoj strani. user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 6.5.2018 19:07:25 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 21:19:24   
Maraj
Gde ste drage..
Mi bili napolju, malo nas uhvatio pljusak. Kad smo dosli kuci ja obucem neku pamucnu haljinu do kolena. Prvi put u trudnoci. Covece....kolika su mi kolena. Bas sam se napunila vode a nisam nj primetila

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
6.5.2018 22:03:09   
lesli
Sanjice, necemo vise! user posted image

Hvala zene, bas ste divne! user posted image
Ja sam dosta bolje. Psihicki narocito, stomak je tu i tamo, po obicaju... user posted image

Vecerah, muzic napravio cokoladni "puding" od cia semenki, pa sad klopam bez grize savesti. Poceh kao Maja Volk - karbonara od tikvica sa slaninom od kokosa user posted image

Nego, gde nam je smesko? Nadam se da je dobro...

Maraj, ovo vreme je bas ludo. Pretoplo je za pocetak maja...tako da me ne cudi sto si otekla.

< Poruku je uredio lesli -- 6.5.2018 22:08:42 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
7.5.2018 7:17:49   
pari
Mi bili juce van kuce ceo dan...kontam da necu moci vise da se udaljavam toliko od Bg...
Nocas mi se M dva puta budio...zalio se da ga boli noga,plakao...to mi se sad prvi put desilo da je bio takav...svaki put se umirivao posle 5 min ali bas mi je bilo zao sto place...
Sad sam tek iscitala sve sto ste pisale juce...i ja se slazem sa vecinom da je sve u glavi i da je normalno da nas sve boli...i pubicna kost i prepone i stomak i ledja...ipak je drugo stanje ;)

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
7.5.2018 7:37:17   
Maraj
Jutro drage.
Ja jedem bananu. Gladna od ranog jutra....
Stavila rucak da se kuva
Pari ja sam sad na pocetku 7.isla za Zlatibor i vise se ne udaljavam iz bg-a dok se ne porodim. Bas mi tesko palo sedenje u kolima

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
7.5.2018 7:41:50   
pari
I ja pojela i bananu i bademe user posted image
Mi bili juce do Palica...bilo bas lepo...ali sad me vec strah da se udaljavam negde gde se vozi vise od sat vremena od kuce...Sad moze da bude kad god...
Malo me strah hvata s vremena na vreme...znam da ce sve biti u redu i da ce sve dobro proci ali eto...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
7.5.2018 9:01:21   
Maraj
Pari taj strah je normalan. Ja sam malo opustenija jer idem na cr kao i prvi put. Ali nije da ne razmisljam, da ne krene daleko bilo samo od sebe user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here