|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Milka torta
23.11.2009 22:59:52   
sani
Potrebno je:
200 grama bele Milke cokolade
200 grama mlecne Milke cokolade
500 grama margarina
300 grama Plazma Keks
300 grama slaga
24 kasike oraha 1.5 prasak za pecivo 200 grama lesnjaka
800 grama secera
1- 1.5  Gustin
1,5  Prasak za pecivo
7 dcl mleka
21 Jaje

3 Kore po: 7 belanca sa 15 kasike secera, dodati 8 kasike samelvene Plazme, 8 kasike Oraha i 1/2 praska za pecivo
Fil: 21 zumanca sa 270 grama secera u prahu umutiti i skuvati na paru, posebno skuvati 7 dcl mleka sa 7kasika gustina i 7 kasika secera. Dva margarina umutiti sa 50 grama secera u prahu.
Kad se mase ohlade, spojiti i dodati 200 grama izdrobljene plazme i 200 grama krupnije mlevenih lesnjaka, pa masu prepoloviti i u jedan deo dodati 150 grama seckane bele cokolade, a u drugu i 150 grama melecne. .Ivicne strane torte filovati sa slagom a gornju povrsinu glazurom od crne i bele cokolade

Slagati ovim redom: kora, tamna krema, svetla krema, kora, tamna krema, kora, svetla krema.  
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Milka torta
23.11.2009 23:02:47   
Lilly*
Uuu, deluje mi preskupo user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Milka torta
23.11.2009 23:08:42   
gagana83
IZVORNA PORUKA: lilly.79

Uuu, deluje mi preskupo user posted image

Mozes da improvizujes;neku drugu cokoladu umesto Milke,a ko voli moze da stavi neslan kikiriki umesto lesnikauser posted image
A zvuci lepo.Ja imam neki drugi prepis,stavicu kasnije.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Milka torta
23.11.2009 23:09:27   
sani
nije lilly, samo ti se cini. toreta ogromna, a i poteska user posted image , meni bude i za igraonice (tj za djecu i mame)  i za kucu (za svu rodbinu, a ima ih user posted image ), jer iskreno poslije prvog rodendana sam skontala da mi je lakse napraviti jednu veliku nego dvije 

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Milka torta
23.11.2009 23:10:45   
sani
a ako zelis manju slobodno prepolovi mjeru i u tom slucaju ces dobiti tortu normalne velicine

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Milka torta
23.11.2009 23:11:23   
Lilly*
Znači bude toliko da se, u principu može napraviti od pola mere

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Milka torta
23.11.2009 23:12:20   
Lilly*
user posted image pisale smo istovremeno

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Milka torta
23.11.2009 23:25:11   
sani
evo slike da vidis kolika je torta

user posted image

http://user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Milka torta
23.11.2009 23:26:40   
Lilly*
Odlično user posted image Stavi slike i u temu rođendanske torte user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Milka torta
24.11.2009 9:35:08   
Anoniman
MLJAC!

Mogu ja da izbacim orahe iz torte, i da li onda treba da stavim nešto drugo u zamenu ili mogu samo da ih ignorišem u celom receptu?

I zašto piše dva puta prašak za pecivo? jel to greška?

(odgovor članu sani)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Milka torta
24.11.2009 10:56:08   
Lilly*
Tasho, možeš orahe zameniti laešnicima ili bademima, ali ih moraš nečim zameniti jer oni daju gustinu toj masi. A pzp je očigledno greška... Sani, oglasi se user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Milka torta
24.11.2009 14:47:43   
Dora
Mljac, zvuči super!!! Ja nisam neki majstor za torte, ali daću mami receptuser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Milka torta
24.11.2009 16:53:34   
gagana83
Evo kako ja spremam Milka tortu
Kora:umutiti 5 belanca sa 10 kas. mlevenih oraha i 2 kas brasna,200g seckanih lesnika.Po zelji,kad se ispece kora se moze premazati euro kremom.
Fil:skuvati na pari 10 zumanca i 10 kas.secera.Posebno skuvati 2 pudinga od vanile.Kad se ohladi dodati 1 margarin umucen sa 100g secera u prahu.Fil podeliti na 2 dela;u jedan deo dodati 200g bele a u drugi 200g crne Milka cokolade.
Filovati:kora-zuti fil-300g plazme natopljene sokom od narandze-braon fil-slag


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Milka torta
27.11.2009 22:58:11   
sani
jeste grska je za prasak za pecivo, znaci treba samo 1,5 prasak za pecivo
izvinjavam se user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Milka torta
27.11.2009 23:01:07   
sani
i da Tasho moras orahe zamjeniti s necim, meni je dobra sa ljesnjacima ili mozes uzeti jeftiniju varijantu a to ti je kikiriki u ljusci

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Bele pihtije
Ringerajin kuvar: Maraj
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here