|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 16:44:49   
vonavoj
Moja opstina ne zna nista o direktnim uplatama,zvala sam ih..i dalje poslodavac isplacuje,a posle refundira..ali kao trebalo bi,ali nemaju nista zvanicno..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
29.6.2018 16:50:40   
dunja RR
Znači moguće da će od 1.7. u Beogradu prvo krenuti .. mada je tu i najviše trudnica/porodilja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.7.2018 15:27:10   
*Alexx*
Info od danas, za Beograd, za trudnice koje su porodiljsko otvorile posle 1.jula.
Doznake za porodiljsko se predaju u Sekretarijatu za socijalno, u 27.marta, soba 004. Potrebno vam je:
1. Doznake original
2. Popunjen zahtev za naknadu zarade, s tim što ga još uvek nema na netu, već samo kod njih. Biće vam potrebni podaci firme, kao i datum početka rada u istoj, pored ostalih ličnih podataka.
3. Rešenje iz firme
4. Očitana LK
5. Kopija kartice tekućeg računa

Ako ste koristile trudničko bolovanje, treba vam kopija prve doznake za trudničko. Potpisujete izjavu da oni mogu da zarone u vaše podatke, poreske prijave itd kako bi vam obračunali naknadu.

Dobijate delovodni broj, i rok za rešavanje je 2 meseca. Tek posle toga idu isplate. Danas oko podneva nije bilo gužve.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.7.2018 15:46:49   
Maraj
Alexx jwdno pitanje. Ja sam.porodiljsko otvorila od 1.7. Dakle ja upadam u tu grupu....
Sad sta me zanima, meni poslodavac to zavrsava jel da (radim u drzavnoj upravi) ja nemam nista sa tim?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.7.2018 15:54:51   
*Alexx*
Stvarno ne znam da li postoji izuzetak za zaposlene u državnoj upravi, to moraš da proveriš. Što se tiče ostalih zaposlenih, firma više ništa ne završava, nego ideš ti lično.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.7.2018 16:57:42   
Maraj
Pa to je bas strasno. Sta treba da ostavim bebu od par dana i da stojim ubrwdovima ili da je vodim sa sobom.... glupost. Do sad je to poslodavac zavrsavao u drzavnoj upravi

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.7.2018 17:05:38   
*Alexx*
Maraj, ja nisam sigurna da smo se razumele. Ovo je u pitanju naknada zarade na porodiljskom, koje se otvara najkasnije 28 dana pre VTP. Ovo odnosiš pre nego što se porodiš, naravno, ako se nisi porodila ranije. Ja pretpostavljam da može i suprug da završi. Opet kažem, proveri sa svojom kadrovskom službom da li trudnice iz državnih organa rade sve ovo isto. Ako si odnela doznake za porodiljsko u firmu i niko ti ništa nije rekao, onda verovatno ništa ni ne moraš da radiš. Mi ostale po novom zakonu, ako ne podnesemo zahtev, nećemo primati platu na porodiljskom.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
16.7.2018 18:07:17   
Maraj
Pa jesam odnela aam doznake. Al koliko su azurne kod mene u racunovodstvu one garant ni me znaju za taj novi zakon

< Poruku je uredio Maraj -- 16.7.2018 18:09:00 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.7.2018 18:17:35   
dejana007
Ovo je danas izaslo u blicu.

Za trudnice i porodilje put do plate će biti TEŽI, ali ZARADA SIGURNIJA

Zakon o finansijskoj podršci porodici koji je stupio na snagu 1. jula uveo je nekoliko novina koje će porodiljama i trudnicama osigurati finansijsku stabilnost, ali i otežati put do plate jer sada umesto poslodavca moraju same da pribavljaju i predaju dokumenta.

Novim propisima uvedena je direktna uplata zarada iz budžeta države na račun porodilja i trudnica, a ne kao što je to bilo do sada na račun poslodavca. Praktično, isplata naknade više neće zavisiti od volje ili finansijskih mogućnosti poslodavca, što je do sada stvaralo kašnjenja i do tri meseca.

- Ranije su porodilje i trudnice poslodavcima dostavljale neophodnu dokumentaciju - doznake, fotokopije izvoda iz matične knjige rođenih za svu decu, fotokopiju overene zdravstvene knjižice, izveštaj lekarske komisije. Poslodavci su potom pravili rešenje o pravu na porodiljsko odsustvo i svu dokumentaciju slali u službe dečje zaštite u lokalnim samoupravama. Sada je porodilja u obavezi da sama pribavi dokumenta i da ih najkasnije 28 dana pre termina za porođaj ili najranije 45 dana pre termina preda na pisarnicu socijalnih službi - kažu u pravnoj službi u jednoj beogradskoj privatnoj firmi.

U Ministarstvu za rad i zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja kažu za "Blic" da je zakon menjan upravo da bi olakšao procedure porodiljama i obezbedio redovnu isplatu naknade.

- Ranijih godina porodilje su se često žalile da poslodavci kasne sa isplatama. Sada su procedure pojednostavljene, poslodavac više nije posrednik i kašnjenja ne bi trebalo da bude - ocenili su u ministarstvu. Izmenama zakona predviđeno je i da se naknada za vreme porodiljskog odsustva utvrđuje na osnovu zbira mesečnih osnovica na koji su plaćeni doprinosi za poslednjih 18 meseci pre otpočinjanja odsustva sa rada. Osnovicu za naknadu neće utvrđivati poslodavac, već lokalna samouprava. Ovi podaci se evidentiraju u Centralnom registru obaveznog socijalnog osiguranja i uzima se kao relevantno ono što postoji na dan podnošenja zahteva.

Prilikom isplate zarada se ne umanjuje po osnovu novčanih obustava, poput rata kredita i slično, već je porodilja dužna da te obaveze izmiri sama.

Porodiljsko i za nezaposlene

Do sada su naknadu za vreme porodiljskog mogle da dobiju samo majke u radnom odnosu. Novim zakonom ovo pravo je prošireno na žene koje samostalno obavljaju delatnost, koje su vlasnice poljoprivrednog gazdinstva i koje su radno angažovane po osnovu privremenih i povremenih poslova, ugovora o delu i autorskog ugovora. Takođe, od 1. jula ovo pravo imaju i nezaposlene žene koje su u periodu od 18 meseci, pre rođenja deteta, ostvarivala prihode. Pravo na naknadu će imati i majka koja je u periodu od 24 meseca pre rođenja deteta bila poljoprivredni osiguranik, kao i žena koja je usvojitelj, hranitelj ili staratelj deteta. Ovoj listi pridružuju se i zaposlene žene koje su u radni odnos stupile nakon rođenja deteta. Trajanje porodiljskog odsustva u ovoj situaciji računa se od datuma kada je dete rođeno.



_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.7.2018 18:25:23   
Maraj
Meni porodiljsko tece od 1.7. Ja sam predala moju doznaku poslodavcu jos sredinom juna meseca. Jel.i mene kaci sad ovaj zakon? Jel ce mibsad poslodavac vratiti tu doznaku pa da ja sama to ganjam?

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.7.2018 21:53:36   
dejana007
Ako te hvata novi zakon onda ti nosis a ako se na tebe primenjivao prethodni zakon onda stari jer novi ne moze da vazi retroaktivno. Novi zakon stupio na snagu 01.07. E sad tebi je stari vazio u toku trudnickog pretpostavljam pa u tom slucaju ne znam. Mozda da se raspitas.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.7.2018 22:55:21   
jess021
Zna li neko sta znaci ovaj deo da pravo na porodiljsko imaju i nezaposlene zene koje su ostvarivale prihode u periodu od 18 meseci pre rodjenja deteta? ??

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.7.2018 23:11:14   
vonavoj
Maraj.odnela si papire.odnece firma umesto tebe.
Ne znam sto se digla frka,naravno da je suludo da porodilja ide i skuplja dokumentaciju,to ce i ovako veci deo trebati iz firme,sto mozw bilo ko da pokupi i sa doznakama odnese u opstinu. I do sad se zahtev za porodiljsko samo licno potpisivao,ostalo se nista ne potpisuje..znaci jedan papir vam se donese kuci i potpise se.
Napravili su medvedju uslugu porodiljama, tek ce biti ludnica.. ne zna svako sa dokumentacijom (neke i knjigovodje ne znaju), to u drzavnim sluzbama neko treba da proverava plate,uplate...bice tu dosta kasnjenja u isplatama..kad u opstinama i dalhe ne znaju kako ce to izgledati,ja sam zvala zbog mene..koja sam na porodiljskom od 3.5.i sef sam racunovodstva i moram da vodim racuna o firmi..niko nista ne zna o novim stvarima,kako ce to na dalje funkcionisati.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.7.2018 23:11:58   
vonavoj
Jess.to ni meni nije jasno..
Aaa.shvatila sam..ako u trenutku rodjenja deteta zena ne radi.a imala je taradu prethodnih 18 meseci.

< Poruku je uredio vonavoj -- 20.7.2018 23:13:07 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.7.2018 8:07:18   
jess021
Von, kako je moguce da ne radi u trenutku rodjenja deteta, a da je radila prethodnih 18 meseci?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.7.2018 16:11:16   
vonavoj
Dobila otkaz mozdauser posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.7.2018 12:40:55   
jess021
Pa zato mi nije ni jasno jer ne bi smela trudnica da dobije otkaza, zar ne?
Dok to sve dodje na svoje, dok svima bude jasno kako funkcionise proci ce godine.
Porodilje i trudnice koje medju prvima ceka ovaj zakon su obrale bostan. Nazalost, ali stvarno mislim da ce biti haos.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.7.2018 15:00:35   
isidora88
Sta se dogadja ako recimo muz otvori porodiljsko, tj.preuzme mojih godini dana recimo? Kako ce se njemu obracunavati s obziorom da sam ja po starom zakonu, koliki ce njemu biti prosek uzet?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.7.2018 15:02:03   
vonavoj
Khm.trebalo bi po novom.jer se donosi novo resenje..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
22.7.2018 15:04:29   
milicicak
Isi, tm ne otvara porodiljsko, nego bolovanje radi nege deteta. Ne znam da li tu postoji neka razlika. A i mene zanima da li neko zna odgovor :)
Evo, von odgovorila

< Poruku je uredio milicicak -- 22.7.2018 15:05:40 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.7.2018 14:53:53   
isidora88
Von, ukidaju nam 12000 od pokrajine. Bice u sluzbenom glasniku ove nedelje. Ta sredstva ce biti preuzmerena na ovo sto sad drzava daje 10 godina. Tako da umesto 23000, dobijacemo samo 12000.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.7.2018 17:00:14   
vonavoj
Isi.ne mogu da NAM ukinu,dobila sam resenje.. mogu ubuduce da ukinu..
Jel ti te pare isto uplacuju u postansku stedionicu,ili na racun koji si prilozila?
Sad sam bila i.podigla 23.500..reko odakle mi ovoliko..zar ne bi trebalo da je 12000+12000..

< Poruku je uredio vonavoj -- 25.7.2018 17:02:00 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.7.2018 20:26:51   
isidora88
Von nazovi sutra na 021452339, vidi sta ce ti reci. Meni rekose da ukidaju svoj deci rodjenoj posle 25.12.2017, kao ne moze i od drzave i pokrajine da primamo tolike pare.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.7.2018 20:28:31   
isidora88
Uolacuju mi na racun u banci. Od drzave i dalje dobijamo 11500 din, navodno od avgusta krece tih 12000 din. Mada ako nam ukinu ovo od pokrajine ja bih se radije odrekla ovih 10 godina od drzave, nek dobijamo i jedno i drugo 2 godine, bolje to jer ovo na 10 godina mi se cini sarena laza, za 2 godine ce i to ukinuti.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
25.7.2018 20:58:38   
vonavoj
Kako su mogli da mi donesu resenje pre 10 dana..kreteni..
I sad ukidaju,hoce li nas obavestiti??

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here