|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.2.2019 15:21:32   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Rosita

Poštovana dr, dete od 10.5 meseci je zbog bronhiolitisa dobilobamoksiklav. Kad je stigao brus nosa i grla, ispostavilo se da je terapija u redu. Ima morakselu u oba brisa. Dr je pride dala i hloramfenikol za nos. Negde od pre imam informaciju za koju na znam da li je tačna, da baktericid i bakteriostatik ne treba kombinovati je bi hloramfenikol ometao amoksiklav.  Ja sam počela i sa hloramfenikolom, ali se pitam. Šta vi mislite?

Hloramfenikol nece smetati Amoxiklavu jer deluje lokalno, a Amoxiklav sistemski. Hloramfenikol mazite obazrivo po nosu, nemojte ga istiskivati u nos. Najbolje je da ga ravnomerno namazete na stapic za usi i onda mazete nos.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.2.2019 15:30:00   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Rosita

Sanidej, i Vama hvala.
Dr bih još pitala i ovo- starije dete u brisu ima 60% streptokoke, inače zdrav, nema tegobe, bris rađen zbog dodira sa zaraženim. I on se ipak leči panklavom 10 dana. 6 godina ima. S obzirom da je klinički zdrav, je l može tokom terapije na sport? Plivanje je u pitanju.

Ubrisu grla ne treba da bude bakterija , ali ako je nadjen toliki procenat streptokoka, a dete je bez simtoma bolesi i pije Amoksiklav, ja bih da dete pije 72 ha lek pa da onda ide na plivanje, da ne bi zarazio drugu decu, znaci da se obesklici grlo, a lek treba da pije 7-10 dana i 2- dana nakon terapije uradite kontrolni bris. Javite mi nalaz tog kontrolnog brisa i ukoliko se pojave neki znaci bolesti u toku terapije. Pozdrav

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.2.2019 16:00:16   
Rosita
Hvala puno. Tako smo i planirali! Javljam!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.3.2019 18:42:29   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Rosita

Hvala puno. Tako smo i planirali! Javljam!

Postovana mama obecali ste mi da ce te javiti kako su deca i kada ste zakazali vakcinu.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.3.2019 19:24:44   
Rosita
Molim Vas izvinite! 
Deca su dobro! Mlađi sin ispio amoksiklav i posle još kašljao, i sad se  zakašlje ali je zdrav. Veći sin išao na plivanje po Vašem savetu. Ispio panklav. Juče stigao rezultat kontrolnog brisa, čist!
Moja deca su sve vakcine primila po redu.
Hvala Vam puno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.4.2019 14:53:32   
gaga78
Doktorka,

šta mislite o vakcinaciji pred polazak u školu i polemici oko toga?

hvala unapred.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.4.2019 18:52:09   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: gaga78

Doktorka,

šta mislite o vakcinaciji pred polazak u školu i polemici oko toga?

hvala unapred.

Po meni nikada nije bilo dileme i polemike jer deca polaze u skolu i treba da se vakcinisu, nema dileme pre svega zbog mogucih povreda i kotinuirane vakcinacije, a samim time povecanja titra antitela, za difteriju,tetanus ,polio, male boginje,zauske i rubelu, kod uredno vakcinisane dece. Po vazecem pravikniku Drzave Srbije u uzrastu do sedam godina deca se obavezno vakcinisu sa Dt Al, Polio i MMR vacinom , to je revakcinacija. Kada napune sedam godina ,a polaze u skolu primaju Dt Pprodultis ,Poli i MMR vakcinu. Tako se vakcinisu deca i u drugim zemljama i mi moramo zastititi i vakcinisati nasu decu.

(odgovor članu gaga78)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.4.2019 10:49:38   
marketing RR
Pitanje od strane korisnika Ringeraje:


Na otpusnoj listi iz bolnce Krusevac, smo dobili da beba treba da uzima babytol d3+k1 i babytol d3+omega twist off kapsule. Otisavsi u apoteku za obe, apotekarki nije bilo logicno zasto obe vrste tableta te sam uzeo samo d3+k1 kako mi je ona preporucila. Zvao pedijatra koji je rekao isto da uzimamo samo d3+k1. E sada, ja sam se informisao koliko sam mogao i vidim da je omega (DHA) kiselina veoma vazna za razvoj mozga, za koju su nam rekli da ne uzimamo, a pise na otpusnoj listi iz Krusevca. Pa me interesuje ko je suntav oni iz Krusevcas koji su to "bez veze napisali na otpusnoj listi" ili pametni doktor koji je rekao da je potrebno samo d3+k1 bez omega ?

Kako sam razumeo k1 je neophodan za prerano rodjene bebe (moj slucaj), d3 za kosti i zube, a omega 3 masne kiseline za razvoj mozga.

Zasto izbacaju omega3 i da li mislite da trebam da je dodam u kombinaciju d3+k1?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.4.2019 20:04:39   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Pitanje od strane korisnika Ringeraje:


Na otpusnoj listi iz bolnce Krusevac, smo dobili da beba treba da uzima babytol d3+k1 i babytol d3+omega twist off kapsule. Otisavsi u apoteku za obe, apotekarki nije bilo logicno zasto obe vrste tableta te sam uzeo samo d3+k1 kako mi je ona preporucila. Zvao pedijatra koji je rekao isto da uzimamo samo d3+k1. E sada, ja sam se informisao koliko sam mogao i vidim da je omega (DHA) kiselina veoma vazna za razvoj mozga, za koju su nam rekli da ne uzimamo, a pise na otpusnoj listi iz Krusevca. Pa me interesuje ko je suntav oni iz Krusevcas koji su to "bez veze napisali na otpusnoj listi" ili pametni doktor koji je rekao da je potrebno samo d3+k1 bez omega ?

Kako sam razumeo k1 je neophodan za prerano rodjene bebe (moj slucaj), d3 za kosti i zube, a omega 3 masne kiseline za razvoj mozga.

Zasto izbacaju omega3 i da li mislite da trebam da je dodam u kombinaciju d3+k1?

Ranije se koristo samo D3 vit kao preventiva kod novorodenceta koje doji, jer majcino mleko nema vit.D. Sada je stav da se kod novorodjencadi korisit D3K1 vit kao preventiva rahitisa i krvavljenja . Kod prevremeno rodjene novorodjencadi i novorodjencadi iz rizicne trudnoce obavezno je tri meseca koristi vit.D3K1, jer su sklonija krvavljnju.Tacno je da DHA je kiselina vazna za razvoj mozga, a ima je u majcinom mleku, ja bih koristla vit.D3K1 kod vase bebe.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.4.2019 21:58:02   
Filadendronka
Beba ima skoro mesec dana i na pocetku je imao stolicu svakog dana i to vise puta. Nakon izbacivanja mekonijuma krenula je zlatno-zuta stolica. Medjutim iz dana u dan sve redje i sad sam vec zabrinuta. Proslo je tri dana, pa prosli put cetiri dana, a trenutno vec pet dana nije kakio. Rec je o dojenoj bebi, koristiod skoro Waja probiotik i Coliprev kapi za grceve. Ima gasove cesto i podrigije nakon podoja, a uvece ima bas jake grceve koji traju po dva-tri sata. Da li treba nesto da preduzmem? Hvala unapred. 

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.5.2019 18:00:29   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Beba ima skoro mesec dana i na pocetku je imao stolicu svakog dana i to vise puta. Nakon izbacivanja mekonijuma krenula je zlatno-zuta stolica. Medjutim iz dana u dan sve redje i sad sam vec zabrinuta. Proslo je tri dana, pa prosli put cetiri dana, a trenutno vec pet dana nije kakio. Rec je o dojenoj bebi, koristiod skoro Waja probiotik i Coliprev kapi za grceve. Ima gasove cesto i podrigije nakon podoja, a uvece ima bas jake grceve koji traju po dva-tri sata. Da li treba nesto da preduzmem? Hvala unapred. 


Kada je novorodjence na prirodnoj ishrani moze u pocetku imati stolicu pri svakom podoju zbog izrazenog gastrokolicnog regleksa, znaci tu se uklapamo. Na prirodnoj ishrani novorodjence moze imati stolice svih boja. Moze da nema stolicu i do sedam dana, pogotovu ako neko od roditelja ima opstipaciju. Medjutim iz mog iskustva , novorodencetu je pomagala zasladjena kamilica koju bi ste davali nakon podoja i podrigivanja. Napravite kamilicu tako da na 100 ml caja od kamilice dodajte jednu kafenu kasicicu secera i time pojte dete,to radite sa kafenom kasicicom ,a ne flasicom, zbog dojenja. Ako opstipacija potraje vise od sedam dana, koliko je dozvoljeno da novorodjence nema stolicu, odvedite je kod decijeg hirurga. Sto se tice grceva oni mogu da traju i do cetiri mececa i posledica su nezrele crevne flore i postojace do njenog formiranja . Ne znam koliko sigurno neki preparat moze da pomogne, sve je relativno.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.5.2019 18:30:01   
Filadendronka
Hvala Vam puno na iscrpnom odgovoru. Svakako pratiti svakog dana da pelene budu mokre i da stomak nije tvrd. Probacu sa kamilicom nakon tri, cetiri dana bez stolice. Poslednji put je izostala pet punih dana. Hvala jos jednom. 

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
3.5.2019 14:14:01   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Hvala Vam puno na iscrpnom odgovoru. Svakako pratiti svakog dana da pelene budu mokre i da stomak nije tvrd. Probacu sa kamilicom nakon tri, cetiri dana bez stolice. Poslednji put je izostala pet punih dana. Hvala jos jednom. 

Kako je beba ,da li je dobila stolicu i nakon koliko dana, da li ste koristili caj. Javite mi.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
3.5.2019 22:16:54   
Filadendronka

Postovani/a, beba je dobro i imao je stolicu nakon punih pet dana. To je bilo ubrzo nakon mog pisanja, tako da tada nisam koristila caj. Danas je opet treci dan bez stolice i veceras sam mu davala kamilicu po Vasim instrukcijama. Videcu tokom vikenda kako ce se razvijati situacija. On je inace veseo, spava i sisa na zahtev na 2-3h. Gasove ima po ceo dan. Jedino mu dajemo Colief za grceve od pre dva dana i vitamine D3+K. 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Hvala Vam puno na iscrpnom odgovoru. Svakako pratiti svakog dana da pelene budu mokre i da stomak nije tvrd. Probacu sa kamilicom nakon tri, cetiri dana bez stolice. Poslednji put je izostala pet punih dana. Hvala jos jednom. 

Kako je beba ,da li je dobila stolicu i nakon koliko dana, da li ste koristili caj. Javite mi.



(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.5.2019 17:51:50   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Postovani/a, beba je dobro i imao je stolicu nakon punih pet dana. To je bilo ubrzo nakon mog pisanja, tako da tada nisam koristila caj. Danas je opet treci dan bez stolice i veceras sam mu davala kamilicu po Vasim instrukcijama. Videcu tokom vikenda kako ce se razvijati situacija. On je inace veseo, spava i sisa na zahtev na 2-3h. Gasove ima po ceo dan. Jedino mu dajemo Colief za grceve od pre dva dana i vitamine D3+K. 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Hvala Vam puno na iscrpnom odgovoru. Svakako pratiti svakog dana da pelene budu mokre i da stomak nije tvrd. Probacu sa kamilicom nakon tri, cetiri dana bez stolice. Poslednji put je izostala pet punih dana. Hvala jos jednom. 

Kako je beba ,da li je dobila stolicu i nakon koliko dana, da li ste koristili caj. Javite mi.




Kako je dete, da li je stolica redovnija. i javlja li se u cescim intervalima. Niste mi napisali da li neko od roditelja pati od opstipacije. Pozdrav

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.5.2019 19:19:59   
Sanjica26 RR
Postovana doktorka, starija ćerka ide prvi put na rekreativnu nastavu na Kopaonik. Recite mi da li je potrebno nesto od lekova da joj spakujem? Uciteljica je stavila na spisak da ponesemo septolete za grlo, sirup za obaranje temperature i probiotik. Ona je uglavnom zdrava.

Hvala!

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.5.2019 20:21:29   
Filadendronka
Postovani, stolica je delimicno redovnija, prosli interval je bio dva dana, ali evo opet je proslo cetiri dana od poslednjeg puta. Bebi dajem Colief protiv grceva i stanje se delimicno popravilo. Meni je krenula uzasna opstipacija od porodjaja, a i ceo zivot je tako. Jedino mi je sad tokom ove trudnoce, iako sam uzimala gvozdje, stolica bila redovna. Moram da pojacam sa vlaknastom hranom definitivno. Hvala Vam na javljanju. 

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.5.2019 18:14:38   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Postovana doktorka, starija ćerka ide prvi put na rekreativnu nastavu na Kopaonik. Recite mi da li je potrebno nesto od lekova da joj spakujem? Uciteljica je stavila na spisak da ponesemo septolete za grlo, sirup za obaranje temperature i probiotik. Ona je uglavnom zdrava.

Hvala!

Kada deca idu na rekreativnu nastavu ja sam savetovala da se obavezno ponese lek za temperaturu, lek za alergiju, neki lek za proliv, moze neki probiotok, i neka mast za kozu kod povreda, na primer ogrebotina ili ujeda insekata.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.5.2019 18:18:06   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Postovani, stolica je delimicno redovnija, prosli interval je bio dva dana, ali evo opet je proslo cetiri dana od poslednjeg puta. Bebi dajem Colief protiv grceva i stanje se delimicno popravilo. Meni je krenula uzasna opstipacija od porodjaja, a i ceo zivot je tako. Jedino mi je sad tokom ove trudnoce, iako sam uzimala gvozdje, stolica bila redovna. Moram da pojacam sa vlaknastom hranom definitivno. Hvala Vam na javljanju. 

Hvala sto ste mi se javili, sada znam da ce i beba biti na vas. Moje iskustvo u lecenju dece uvek mi je povezivalo opstipaciju roditelja i dece. Javite se kada imate problem.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.5.2019 19:18:33   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Postovana doktorka, starija ćerka ide prvi put na rekreativnu nastavu na Kopaonik. Recite mi da li je potrebno nesto od lekova da joj spakujem? Uciteljica je stavila na spisak da ponesemo septolete za grlo, sirup za obaranje temperature i probiotik. Ona je uglavnom zdrava.

Hvala!

Kada deca idu na rekreativnu nastavu ja sam savetovala da se obavezno ponese lek za temperaturu, lek za alergiju, neki lek za proliv, moze neki probiotok, i neka mast za kozu kod povreda, na primer ogrebotina ili ujeda insekata.



Poštovana dr, koju mast savetujete za kožu kod povreda?

Hvala Vam na savetima. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.5.2019 19:20:43   
Šapa
Postovana dr Julka, moje dete zadnjih mesec dana kaslje uglavnom je to zreo kasao koji ide uz zapusen nosic i pretpostavila sam da se javio od slivanja sekrecije iz nosica. Bez temperature. Stara je 10meseci. Prvo smo dobili sedam dana inhalacije beroduala 3x dnevno po 4 kapi i uz to pentraksil sirup 4ml 2x dnevno (inace ima 8kg). Nakon toga smo dobili pulmikort 0.25 2x dnevno. Sutra idemo na kontrolu, njoj je bolje, ali za nijansu. Inace nocu spava ne kaslje. Radili smo ks i crp (miran) pokazali virozu, brisevi guse I nosa dobri. Sta dalje? Vec se brinem. Hvala. 


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.5.2019 17:08:21   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Postovana doktorka, starija ćerka ide prvi put na rekreativnu nastavu na Kopaonik. Recite mi da li je potrebno nesto od lekova da joj spakujem? Uciteljica je stavila na spisak da ponesemo septolete za grlo, sirup za obaranje temperature i probiotik. Ona je uglavnom zdrava.

Hvala!

Kada deca idu na rekreativnu nastavu ja sam savetovala da se obavezno ponese lek za temperaturu, lek za alergiju, neki lek za proliv, moze neki probiotok, i neka mast za kozu kod povreda, na primer ogrebotina ili ujeda insekata.



Poštovana dr, koju mast savetujete za kožu kod povreda?

Hvala Vam na savetima. user posted image

Kod ogebotina i oguljotina pri padu, a kada je det na rekreativnoj nastavi ja bih pripremila Gentamyin mast, a kada je dete kod kuce te promene bih premazivala Povidon jodid sol. Za ujede bih preporucila Fenistil ung.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.5.2019 17:27:28   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Šapa

Postovana dr Julka, moje dete zadnjih mesec dana kaslje uglavnom je to zreo kasao koji ide uz zapusen nosic i pretpostavila sam da se javio od slivanja sekrecije iz nosica. Bez temperature. Stara je 10meseci. Prvo smo dobili sedam dana inhalacije beroduala 3x dnevno po 4 kapi i uz to pentraksil sirup 4ml 2x dnevno (inace ima 8kg). Nakon toga smo dobili pulmikort 0.25 2x dnevno. Sutra idemo na kontrolu, njoj je bolje, ali za nijansu. Inace nocu spava ne kaslje. Radili smo ks i crp (miran) pokazali virozu, brisevi guse I nosa dobri. Sta dalje? Vec se brinem. Hvala. 



Ja predpostavljam , obzirom da odojce ima 10 meseci ,da se radi o bronhiolitisu. Uradili ste laboratorijse analize koje su potvrdile da je virus uzrocnik. Terapija, kod tih anamnestickih podataka i nakon auskultacije, je inhalacija Berodualom i Pulmicortom 0.25. Ta dva leka sire disajne puteve i smanjuju edem disajnih puteva, pa nakon primene tih lekova deca kaslju zrelije. Najvaznije kakav je nalaz pri auskultaciji i kako se dete ponasa, da li ima temperature, da li jede, da li uredno mokri i ima stolicu ,da li je veselo i raspolozeno. Vazan je pregled nakon terapije. Ako je kasalj posledica slivanja vazna je toaleta nosa sa fizioloskim rastvorom i aspiracija sekreta, to se sve da proceni pri pregledu deteta. Vazno mi je da mi kazete koliko je dana trajala terapija sa Berodualo i Pulmikorto. Virusi su najcesci uzrocnici, a disajni putevi su mali i uski. Molim vas da mi se javite nakon kontrole.

(odgovor članu Šapa)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.5.2019 13:46:21   
Šapa
Dete je bilo pet dana na berodual, a nakon toga tri dana pulmikort 2x0.25 pa dva dana 1x0.25. Juce smo bili na kontroli. Pre odlaska u dom zdravlja uradila sam ponovo ks, crp, I leuk formulu. Crp I dalje dobar samo je ks pokazala pocetak bakterijske infekcije ovog puta. Dat nam je hemomicin (100mg) 1x4ml pa u ponedeljak kontrola. Inace temperaturu nije imala ni u jednom momentu, dobrog apetita, vesela. Receno mi je da to sto oni njoj na plucima nije nista veliko, samo je puna sekreta, koji nikako da izbaci. 


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.5.2019 13:52:16   
Šapa
Inače, cistimo nosic sa fizioloskim rastvorom i fiziomerom, aspiriramo, ali je puna. Grudi mazem fitobalm om, u drenaznom polozaju mi je dok spava. Lupkam je po ledjima ni bi li se "odlepio". Ono sto mene brine je sta raditi, ako ne odreaguje na hemomicin


(odgovor članu Šapa)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here