|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preminuo patrijarh Pavle
18.11.2009 14:00:41   
Lu
Neka mu je laka crna zemljauser posted image

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Preminuo patrijarh Pavle
18.11.2009 14:08:34   
Shishica
Zasto svi plakite i govorite da vam je zao?

Tako dobar covek sad je sigurno na mnogo, mnogo lepom mestu, Bog ga je sigurno smestio blizu sebe odakle ce nam i dalje pomagati...

Jedino moze da nam je zao sto nismo u mogucnosti da pricamo sada sa njim...tj. on sa nama.. Da nas utesi.. Ali i na to je mislio cika Boga, pa je nama Pavle ostavio knjige i njegove reci..

Neka mu je vecna slava.. Zao mi je sto za njegovog zivota nisam nesto bila upucena u lepotu njegove duse nego tek sad, ali... eto...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Preminuo patrijarh Pavle
18.11.2009 14:26:13   
Jeca*
Shishice, u pravu si. Meni je davno jedan Vladika rekao: kad neko umre, ti ne places jer ti je zao njega, vec places jer ti je zao sto ga ti vise neces vidjati. Plakati za nekim kad umre je sebicno, ali ljudski. Meni je zao sto smo izgubili takvog duhovnog vodju, ali to je Bozja volja. On je sad upravo tamo gde je trebao biti, jer ovozemaljski zivot je nista drugo no prijemni ispit za zivot na nebu.
Neka mu je večna slava i hvala za sve mudrosti koje nam je ostavio u amanet.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Preminuo patrijarh Pavle
19.11.2009 10:36:39   
Jeca*
upravo sam videla upokojenog patrijarha. prosla je povorka pored moje firme, idu ka Hramu. Kovčeg je otvoren, a u njemu Patrijarh kao da spava...a zvona zvone...skroz sam pod utiskom.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Preminuo patrijarh Pavle
19.11.2009 10:47:15   
Ana RR
Jeco, ja gledam na tv-u pa sam pod utiscima.. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Preminuo patrijarh Pavle
19.11.2009 17:55:51   
Anoniman
Od kad sam jutros ustala gledala sam sa mamom na TV-u povorku i sve ostalo,sve vreme sam bila pod nekim neobicnim utiskom,sva najezena! Bas mi je drago sto su ga tako lepo ispratili a zao mi je sto ja nisam mogla da budem tamo!
Kao sto rece neka zena na TV-u on je sada gore i cuva nas narod!


(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Preminuo patrijarh Pavle
19.11.2009 23:31:47   
Anoniman
Anegdote o patrijarhu

Kad su ga lekari VMA pitali kako se oseća, u dahu je izustio:
- To me pitajte kada ostarim, još sam ja mlad.

Kad se sa ortopedskom hodalicom pojavio u Patrijaršiji, prvo se našalio na svoj račun:
- Eto, ja sam samo malo pao, pa sad moram da guram ovo čudo.

Jedan beogradski boem istrčao je iz kafane „?” kad je video patrijarha da ulazi u Sabornu crkvu. Preplićući jezikom rekao mu je: „Nas dvojica smo najbolji ljudi na svetu”, a patrijarh mu je na to odgovorio:
- Jesmo, al' kad popijemo ništa ne valjamo.

Upozoravajući na štetnost duvana, često je umeo da kaže:
- Da je Bog hteo da čovek puši, ugradio bi mu odžak.

U vreme građanskog rata u bivšoj SFRJ, jedan karikaturista ga je nacrtao kao ratnika opasanog bombama i sa „škorpionom” o pojasu. Na to je rekao:
- Vi ste mislili da ćete lako sa mnom. Mislite da sam ja slabačak, a evo kako me drugi vide.
 
Pošto je bio poznat da ide kroz Patrijaršiju i gasi sijalice kako se "uzalud ne bi trošila struja”, jednom je uhvatio mladog činovnika da posle radnog vremena na kompjuteru gleda zabavne sajtove. Kad je čuo patrijarhov glas iza leđa, sledio se, a Pavle mu je rekao:
- A ti na to trošiš struju?

Idući u crkvu na Banovom brdu usred leta bio je uporan da se koristi autobus. Kad je njegov pratilac potegao argument da je vrućina, da su autobusi "prepuni razgolićenog ženskog sveta koji ide na plažu na Adu Ciganliju” i da nije zgodno, patrijarh nije popustio:
- Znate, svako vidi ono što želi.

Izlazeći iz Patrijaršije, upitao je svog pratioca:
- Čija su to tolika luksuzna kola parkirana?
- Naših vladika. Došli su njima na Sabor - odgovorio je pratilac.
- O, Bog ih video! Šta li bi tek vozili da nisu dali zavet skromnosti?! - duhovito je prokomentarisao gospodin Pavle.

-Kad je na jednom prijemu bivši ambasador SAD Voren Zimerman pitao patrijarha Pavla šta može da učini za SPC, patrijarh mu je odgovorio:
- Samo nemojte da nam odmažete, na taj način ćete nam pomoći.

Mene je ovaj covek odusevio!

IZVOR BLIC

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 19.11.2009 23:32:21 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Preminuo patrijarh Pavle
19.11.2009 23:42:16   
dunja RR
Bila sam jutros na liturgiji ispred Saborne crkve, a zatim i ispred Hrama Svetog Save, gde su citana jevandjelja i odrzano opelo; dusa mi je ceo dan ispunjena, bas kao sto je bilo i u sredu , kada sam  ujutru celivala Patrijarhovu ruku i poslednji put videla uzivo njegov usnuli lik........
Ako Bog da, da sto pre ugledamo njegov svetao i mudar lik sveca-na ikonama.

< Poruku je uredio dunja -- 19.11.2009 23:51:49 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Preminuo patrijarh Pavle
20.11.2009 0:09:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dunja
Ako Bog da, da sto pre ugledamo njegov svetao i mudar lik sveca-na ikonama.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Preminuo patrijarh Pavle
20.11.2009 7:53:45   
mihi
Vladika Grigorije je sinoć u emisiji na Studiju B govorio veoma nadahnuto o patrijarhu, baš je bilo lepo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Preminuo patrijarh Pavle
15.11.2010 12:03:44   
dunja RR

данас се навршава година дана од упокојења Његове Светости Патријарха Павла. Поносни на то што смо га имали за духовног вођу надамо се да ће поколења која долазе на данашњи дан славити Св. Патријарха Павла, јер је то оно што је својим богоугодним животом заслужио!!! Вјечнаја памјат!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Preminuo patrijarh Pavle
15.11.2010 13:18:23   
snješka
Вјечнаја памјат! Требао би да заувијек остане вјечно надахнуће овим садашњим и свим будућим генерацијама.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 37
   [Obrisana poruka]
15.11.2010 13:37:41   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: [Obrisana poruka]
20.11.2020 12:40:15   
IvanaSK RR
Slava i našem patrijarhu Irineju. Nek mu je laka zemlja. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: [Obrisana poruka]
20.11.2020 15:02:28   
Dragica Draga
Slava mu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 40
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here