|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   "Kupus" kiflice
11.5.2010 22:43:03   
Delijagirl
Zasto se zovu kupu kiflice nemam pojma jer unutra nema kupusa ali eto da ispostujem originalan naslov ... Ja sam ovo prepravila po svome ali cu vam dati link do originalnog recepta

Testo:
*550 gr brašna
*200 ml mleka
*100 ml vode
*100 ml ulja
*kesica suvog kvasca
*pola kasicice šećera
*2 kašičice soli

Fil:

*100 gr margarina za mazanje
* 1 žumance
*1 kašičica soli
* Svabski sir
*pavlaka
* vlašac, peršun, suvi beli luk

Premaz :
* 1 belance
* susam

U sud stavimo mleko i vodu i dodamo kvasac, kašiku šečera i kašiku brasn. Ostavimo da se kvasac nabudji. Posle to smesu prespemo u drugi sud i primesamo ulje i so fino promesamo i polako dodajemo brasno i umesimo testo. Pokrivenog krpom ostavimo 45 minuta da odmara...
Posle 45 minuta pregnetemo testo i razdvojimo na dvoje i svakoga posebno razvaljamo u pravougao. Umutimo margarin, zumanjak i so i premazemo sa po pola svaki pravougao. U drugom sudu izmesamo svabski sir, pavlaku, vlasac, persun i suvi beli luk ( to su kupovni zacini a verujem da bi mogao i svezi vlasac i persun ) sve to sjedinimo u masu koje opet po pola premazemo po svakom pravouglu.  Srolamo u rolat i potom secemo sa tajiricem i stavimo na pleh u koga smo prethodno stavili pek papir ( dobra zamena je i ona kesa za pecenje verujte mi na rec user posted image ) Pecicu ugrejemo na 200°c i za to vreme pustimo kiflice da jos malo nadodju a kad se rerna ugreje namazete ih belancetom i posujete sa susamom. Pecete oko 18 minuta u zavisnosti od rerne ...

Objasnjenje : u originalu stoje u filu 2 zumanjka i 100 g margarina ... Ja sam isto stavila dva i bilo mi mnogoooooo ostalo isto kod 2 belanca za premazivanje je puno ostalo pa eto samo po 1 stavite.
Sto se tice tog svabskog sira ja sam stavljala slovenacku skutu mm kaze da je drugacija od svabskog sira ali neznam stvarno meni je ista. Razmisljam da bi ovako uradila i npr sa marmeladom ili na pizza nacin ili nekakav drugaciji fil jer stvarno testo je mekano kao dusa...

Eto mog  remek dela user posted image user posted image user posted image
user posted image


I jos link na originalan recept gde imate i slikovno objasnjeno sve KLIK



_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html
Direktna veza do poruke: 1
   RE: "Kupus" kiflice
11.5.2010 22:46:08   
Anoniman
DG a gde je dragi na slici? user posted image user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: "Kupus" kiflice
11.5.2010 22:47:24   
Delijagirl
vidi se mu ruka koja jedva ceka da ja prestanem da fotografisem pa da moze da uzme user posted image user posted image user posted image
Kaze znas sreco ne volim ja ovakva testa ali ovo si spremila za medalju user posted image


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: "Kupus" kiflice
12.5.2010 17:39:24   
Lu
Ma bravouser posted image
Ja sam ih isto radila,supeeer suuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: "Kupus" kiflice
18.5.2010 14:24:51   
Delijagirl
Kao sto rekoh ... Pravicu i pravila sam pizza ukus i dosta je dobro izaslo gledajuci da sam stavila previse fila pa je izteko user posted image
I stavila sam malo integralnog brasna jel mi belog zafalilo user posted image
user posted image


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: "Kupus" kiflice
5.10.2010 9:15:25   
Lu
Sinoć sam ih pravila, ma tope se kako su mekaneuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: "Kupus" kiflice
5.10.2010 12:16:13   
snješka
Ja imam sličan recept, uzela iz Minjine kuhinjice, ekstra su. Stvarno su predobre i premekane i preukusne.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj
Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here