|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
20.3.2010 8:35:25   
minavb
Prvi put vidim.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Roditeljski dodatak
29.3.2010 21:14:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: engimengi

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Bila sam kod nas u opshtini da se raspitam za ove parice... naravno..ishla sam da vidim koji papiri mi tachno trebaju...

Uglavnom...nisam dobila konkretan odgovor...nego "sve tjete vaditi kad dobijete izvode iz matichne knjige za obe bebe"

E sad...poshto tje mi trebati po 5 izvoda za svaku bebu....znachi moram imati ukupno 10 izvoda iz matichne knjige rodjenih.... pa me sad buni...jel mi treba i 10 izvoda iz matichne knjige drzavljana? user posted image

Ginaaaaaaaaa...helppppppppppppp user posted image




Smeski,nek tvoj dragi kupi 3 fascikle.uzme tvoju lk i zdravstvenu i treba mu nedelju dana da zavrsi sve sa papirima!!Tebe ce jednom da zovu u zavod za socijalni rad da das izjavu da brines o deci i drzavljanstvo moras da podignes licno(dva primerka)Ostalo ce sve njemu da kazuuser posted image user posted image



Meni su rekli da mi treba 5 izvoda za svaku bebu... jer podnosim zahteve republici, pokrajini, gradu... za neshto ide 2 kom, ne secam se za shta... E sad...uz svaki izvod koji shaljem na razlichitu stranu moram dostaviti i moje drzavljanstvo.... Jedino sam se nadala da mogu da proguram dva zahteva sa jednim drzavljanstvom...al ne mogu jer rizikujem da se odvoje...i da zbog nedostatka dokumentacije ne dobijem dodatak. Znam za sluchaj zene koja je na jedan zahtev stavilka oba deteta...i nisu joj odobrili dodatak za blizance....

IZVORNA PORUKA: mejra81

Ja sam u socijalno morala licno da idem...
A zasto ti treba 5 izvoda,odnosno 10?
Drzavljanstvo za decu nigde ne traze,ako pricamo o parama od drzave i od grada....


Moje drzavljanstvo traze gde god se pojavim...
A prichamo o parama od drzave, pokrajine i grada

IZVORNA PORUKA: minavb

Sta  iz suda, ne treba ti nista iz suda. Dala sam link gore na ovoj strani gde mozes da nadjes sta ti sve treba i gde. Posle rodjenja se papiri nose,kad ti stignu izvodi za dete i kad sredis prebivaliste za dete,  kad ces da ih uzmes, tvoja stvar.


Iz suda ti treba uverenje da nisi lishavana roditeljskog staranja nad ovim ili nekim drugim detetom




(odgovor članu engimengi)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: Roditeljski dodatak
30.3.2010 7:54:20   
minavb
IZVORNA PORUKA: Smeshkica


IZVORNA PORUKA: minavb

Sta  iz suda, ne treba ti nista iz suda. Dala sam link gore na ovoj strani gde mozes da nadjes sta ti sve treba i gde. Posle rodjenja se papiri nose,kad ti stignu izvodi za dete i kad sredis prebivaliste za dete,  kad ces da ih uzmes, tvoja stvar.


Iz suda ti treba uverenje da nisi lishavana roditeljskog staranja nad ovim ili nekim drugim detetom





Ovde se to sredjuje u Centru za socijalni rad u opstini na kojoj si prijavljena, ne u sudu.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Roditeljski dodatak
30.3.2010 10:08:33   
Anoniman
Pa dobro...veci grad...drugachije je resheno.... mada meni je i logichno da se to uverenje vadi u sudu...jer te sud i lishava roditeljskog staranja...Tj ne oduzima socijalno starateljstvo...nego podnosi tuzbu sudu i sud odluchuje.... al dobro... user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 204
   RE: Roditeljski dodatak
30.3.2010 13:53:49   
liliana
 moraš u sudu uzeti uverenje da nisi lišena roditeljskog staranja nad svojom decom, a onda sa tim ideš u Centar za socijalni rad i na osnovu tog sudskog uverenja, oni u Centru ti daju potvrdu da nisi lišena roditeljskog staranja, a tu potvrdu odneseš (sa ostalim papirima koji trebaju ) u nadležnu Opštinu na kojoj se vodiš.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Roditeljski dodatak
30.3.2010 14:04:06   
Anoniman
a koji je rok za podnosenje dok za roditeljski dodatak?

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: Roditeljski dodatak
30.3.2010 14:08:45   
liliana
Oti, mislim da je 3 meseca od bebinog rođenja

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Roditeljski dodatak
30.3.2010 18:25:27   
engimengi
IZVORNA PORUKA: OTI

a koji je rok za podnosenje dok za roditeljski dodatak?


Mislim da je sad 6 meseci!!!Bilo je 3 meseca!!Mi smo zavrsili sve 15,20 dana al lagano!!Za novac se ceka 2,3 meseca tako su mi rekli!!


_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Roditeljski dodatak
8.4.2010 20:47:00   
Anoniman
Da li neko zna ko je skoro podnosio dokumentaciju za roditeljski dodatak sledece:
1. da li moram licno u centar za soc.rad da uzmem ta dokumenta?
2. da li posle moram licno i u Tirsovu da predam sve????


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Roditeljski dodatak
8.4.2010 21:14:43   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Trinny

Da li neko moze da mi kaze, posto ni na jednom broju telefona niko  ne zna da mi da tu informaciju... znaci luda kuca je ova drzava... da li za predavanje papira u Tirsovu za roditeljski dodatak mora majka, ili to moze i otac deteta da preda? Naravno, za one iz Beograda.



IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ne mora majka! MM je sve zavrsio. Samo mora da ima original tvoju LK sa sobom (pored svega ostalog).




_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Roditeljski dodatak
8.4.2010 22:18:21   
New Mom

IZVORNA PORUKA: OTI

a koji je rok za podnosenje dok za roditeljski dodatak?

Pitala pre par dana - 3 meseca od rođenja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Roditeljski dodatak
8.4.2010 22:21:12   
Anoniman
hvala alexx, hvala new mom

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: Roditeljski dodatak
2.5.2010 21:33:46   
gaganele
koliko se dobija u novom beogradu za prvo dete da li neko zna?

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Roditeljski dodatak
5.5.2010 15:59:53   
bebablue
Rok za podnosenje dokumentacije za roditeljski dodatak je valjda produzen na 6 meseci, po novom Zakonu.
Jel neko iz Novog Sada, uzimao dokumenta i podnosio, da malo objasni, gde se to podnosi (za republicku, pokrajinsku i gradsku naknadu), kako i sl., sto se tice procedure, a i vezano za Izvod iz maticne knjige rodjenih, to je sada trajan dokument, kako onda se sve obavlja, sa overenom fotokopijom???


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Roditeljski dodatak
6.5.2010 8:04:36   
bebablue
Zakon
o finansijskoj podrsci porodici sa decom
("Sl. glasnik RS", br. 16/2002, 115/2005 i 107/2009)

Izmena koja je stupila na snagu 31.12.2009., izmedju ostalog, a tice se roka za podnosenje dokumentacije za Roditeljski dodatak (pitanje je bilo i u temi Prijavljivanje deteta MUP, Maticar...)

Član 15
 Roditeljski dodatak isplaćuje se jednokratno počevši od juna 2002. godine i iznosi za drugo dete 50.000 dinara, za treće dete 90.000 dinara i za četvrto dete 120.000 dinara.
Roditeljski dodatak za prvo dete isplaćuje se jednokratno, počevši za svu prvorođenu decu od 1. januara 2006. godine, i utvrđuje se u visini od 20.000 dinara.
Roditeljski dodatak za drugo, treće i četvrto dete isplaćuje se u 24 jednake mesečne rate, počevši za svu novorođenu decu od 1. januara 2006. godine.
Iznos roditeljskog dodatka za decu iz člana 14. stav 2. isplaćuje se u iznosu utvrđenom za četvrto dete.
Roditeljski dodatak utvrđen u st. 2. i 3. ovog člana usklađuje se 1. aprila i 1. oktobra tekuće godine, na osnovu statističkih podataka, sa kretanjem troškova života na teritoriji Republike u prethodnih šest meseci, a njegov nominalni iznos utvrđuje rešenjem ministar nadležan za socijalna pitanja.
Visina roditeljskog dodatka utvrđuje se u odnosu na dan rođenja deteta.
Zahtev za ostvarivanje prava na roditeljski dodatak sa potrebnom dokumentacijom podnosi se najkasnije do navršenih šest meseci života deteta.






< Poruku je uredio bebablue -- 6.5.2010 8:05:31 >


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Roditeljski dodatak
6.5.2010 10:35:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gaganele

koliko se dobija u novom beogradu za prvo dete da li neko zna?


oko 27000

(odgovor članu gaganele)
  Direktna veza do poruke: 216
   RE: Roditeljski dodatak
28.5.2010 8:29:28   
buhla
ljudovi... da li treba da otvaram racun u posti.... na njihovom obrascu pise da smo duzni da otvorimo, ali mi par drugarica reklo da ne treba, da ti oni otvore namenski racun! mislila sam danas da odem i predam, pa da znam sta da radim, da me ne vrate. 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Roditeljski dodatak
28.5.2010 8:33:41   
simke
Ja sam morala da otvorim u PŠ i da im dam fotokopiju računa,ali to je bilo pre više od godinu danauser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Roditeljski dodatak
28.5.2010 8:36:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

ljudovi... da li treba da otvaram racun u posti.... na njihovom obrascu pise da smo duzni da otvorimo, ali mi par drugarica reklo da ne treba, da ti oni otvore namenski racun! mislila sam danas da odem i predam, pa da znam sta da radim, da me ne vrate. 


ne moras, Buhlic, samo opusteno, cekas da ti stigne potvrda da ce ti uplatiti, pa onda odes do bilo koje poste da ti provere kada lezu roditeljski dodatci... nish se ne sekiraj, makar su nam to malo olaksali...

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Roditeljski dodatak
28.5.2010 8:55:21   
buhla
fala na brzim odgovorima, evo ja polako krecem prvo po potvrdu u centar za soc.rad, pa u tirsovu.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 10:55:04   
New Mom
IZVORNA PORUKA: bebablue

Jel neko iz Novog Sada, uzimao dokumenta i podnosio, da malo objasni, gde se to podnosi (za republicku, pokrajinsku i gradsku naknadu), kako i sl., sto se tice procedure, a i vezano za Izvod iz maticne knjige rodjenih, to je sada trajan dokument, kako onda se sve obavlja, sa overenom fotokopijom???



Mi smo upravo to odradili. Tj. mm je sve predao. Pre porođaja sam pokupila formular iz Radničke za republički dodatak, a za pokrajinski i gradski smo formulare dobili u školici. Najbolje da pre porođaja pripremiš šta možeš: fotokopirati dokumenta, otvoriti račun u Poštanskoj štedionici i sl.

Republički dodatak (u Radničku 2):
- uverenje iz Centra za socijalni rad da nisi lišavana roditeljskog prava (prvo to odraditi. Za to treba fotokopija izvoda iz m.k.r za svu decu, uverenja o prebivalištu za svu decu, fotokopije ličnih karti roditelja i zahtev koji se dobija u Centru. Ne moraš ići lično, može neko drugi da preda.)
- zahtev za roditeljski dodatak
- izvod iz matične knjige rođenih za dete - original (nisu vratili)
- uverenje o državljanstvu majke - original (nije vraćeno)
- fotokopija llične karte majke i original na uvid
- fotokopija zdravstvene knjižice majke (koja je overena i sa istom adresom kao u ličnoj karti)
- uverenje o prebivalištu deteta iz SUP-a
- 2 fotokopije štedne knjižice Poštanske štedionice

Gradski dodatak (u Žarka Zrenjanina 2):
- fotokopija lične karte majke i original na uvid
- izvod iz matične knjige rođenih za dete (na uvid, vratili su nam)
- fotokopija štedne knjižice P.Š.(to je bilo na spisku, ali i to su vratili)

Pokrajinski dodatak (isto u Žarka Zrenjanina 2):
- izvod iz matične knjige rođenih za dete (na uvid, vraćeno je)
- dokaz o prebivalištu majke na teritoriji AP Vojvodine (vadi se u SUP-u, 400 dinara. Stoji na spisku, ali i to su nam vratili)
- fotokopija štedne knjižice P.Š. (vraćeno)
- fotokopija lične karte majke i original na uvid (nije bilo na spisku, ali traže)

Za republički dodatak su rekli da se dobija za 2 meseca, a za pokrajinski i gradski najdalje za 3 meseca. Ne znam koliko je republički, pokrajinski je 30000, a gradski 15000 dinara.

Inače se dobija samo jedan besplatan primerak izvoda iz m.k.r. za bebu iz opštine. Pri prijavi u SUP-u su vratili. Ostaje kod njih, znači, za republički dodatak i izradu zdravstvene knjižice (mada to zavisi od firme, nama su i tu vratili).
A za prijavu bebe sam pisala u ovoj TEMI.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 12:16:35   
Lilly*
New mom, u koje socijalno se ide, tamo kod Zmaj Ognjena Vuka?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 12:18:22   
New Mom
Da, Centar za socijalni rad je u Kralja Petra u nastavku ulice od stare zgrade ZOV, zgrada ima neku bordo fasadu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 12:23:59   
cicko
Jos uvek je tako, tj. mora se otvoriti stedna knjizica.



IZVORNA PORUKA: simke

Ja sam morala da otvorim u PŠ i da im dam fotokopiju računa,ali to je bilo pre više od godinu danauser posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 12:26:47   
Lilly*
Hvala user posted image I hvala što si sve detaljno navela gde šta treba i ovde i za prijavu deteta user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here