|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:50:08   
afrodita
Gde ste mame iz Novoga Sada?????????

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:53:48   
Dora
IZVORNA PORUKA: buhla

IZVORNA PORUKA: Dora

I hvala Buhliceuser posted image


nema na cemu... sve za dudarice user posted image
ajd sad stvarno idem u krefet! user posted image



Ćao Afro! Evo Buhlica i ja idemo u krevet...
msm, ona u svoj, ja u svojuser posted image

laku noć ženeuser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Roditeljski dodatak
1.6.2010 23:55:34   
afrodita
Ode i ti Dora???user posted image
Eto! Jedva vas uhvatim na delu,
a vi svi pobegoste.


(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Roditeljski dodatak
2.6.2010 0:04:16   
Mishica 77
Mi smo odavno dobili novce od grada(20 000 i poklon paket od 5000) i od Vojvodine 30 000. Čekamo još od republike. Čini mi se 27,28 000...
Joj, kad se setim šta je papira trebalo. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Roditeljski dodatak
2.6.2010 0:09:47   
Dora
evo me afro, još malo, beba sisa pa kuckam dok je držim na sisi...da ne zaspem.

uh, šta je novacauser posted image
A koliko se dobije od grada NS i šta ću ja sve lepo dobiti dal neko zna? osim ono na 24 rate, to znam. za ostalo nemam pojmauser posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Roditeljski dodatak
4.6.2010 8:01:47   
Anoniman
je l zna neko za Beograd, koje je radno vreme Tirsove gde se predaju dokumenta???

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 256
   RE: Roditeljski dodatak
4.6.2010 8:02:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

je l zna neko za Beograd, koje je radno vreme Tirsove gde se predaju dokumenta???


NASLA!
od 8h do 17h

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 257
   RE: Roditeljski dodatak
4.6.2010 8:03:22   
minavb
Sama sebi odgovaras na pitanje.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Roditeljski dodatak
4.6.2010 8:06:54   
buhla
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Mi smo odavno dobili novce od grada(20 000 i poklon paket od 5000) i od Vojvodine 30 000. Čekamo još od republike. Čini mi se 27,28 000...
Joj, kad se setim šta je papira trebalo. user posted image



wow, mi from Belgrade, imamo samo ove pare od republjike 27.000 ili koliko vec!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Roditeljski dodatak
4.6.2010 8:15:27   
Anoniman
Jel zna neko koliko se dobija za drugo dete u Novom Sadu?

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 260
   RE: Roditeljski dodatak
6.6.2010 20:51:30   
bebablue
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Mi smo danas predali sve papire, Novosadjanke cisto da znate ne moraju originali izvoda- mogu i kopije (i u Zarka Zrenjanina i u Radnickoj). user posted image


loth, je l' predajes overene fotokopije, ili obicne fotokopije? Je l' dobijes jedan izvod za bebu, s'obzirom da kazu da je izvod sada "vecan"?user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Roditeljski dodatak
6.6.2010 20:55:00   
bebablue
IZVORNA PORUKA: New Mom



Mi smo upravo to odradili. Tj. mm je sve predao. Pre porođaja sam pokupila formular iz Radničke za republički dodatak, a za pokrajinski i gradski smo formulare dobili u školici. Najbolje da pre porođaja pripremiš šta možeš: fotokopirati dokumenta, otvoriti račun u Poštanskoj štedionici i sl.





Da li se otvara tekuci racun ili stedna knjizica (ne znam jel to prevazidjeno, jer znam da npr. korisnici novcane naknade preko NSZ, imaju automatski otvorene tekuce racune u Postanskoj i da se ne koriste vise stedne knjizice), negde pise da se po automatizmu otvara racun i da kada dobijes Resenje ides u Postansku stedionicu i dizes parice.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Roditeljski dodatak
6.6.2010 21:47:28   
New Mom
IZVORNA PORUKA: bebablue

IZVORNA PORUKA: lothroniell

Mi smo danas predali sve papire, Novosadjanke cisto da znate ne moraju originali izvoda- mogu i kopije (i u Zarka Zrenjanina i u Radnickoj). user posted image


loth, je l' predajes overene fotokopije, ili obicne fotokopije? Je l' dobijes jedan izvod za bebu, s'obzirom da kazu da je izvod sada "vecan"?user posted image


Napisala sam ti o tome na prethodnoj strani. Dobija se jedan besplatan izvod, za pokrajinski i gradski dodatak ti vrate, znači nosiš samo na uvid, a za republički zadržavaju.

Što se P.Š. tiče, odeš tamo (btw, bolje idi u Tozino sokače nego kod Lutrije, neka nikog, da ne čekaš), kažeš da treba da otvoriš namenski račun zbog roditeljskog dodatka (otvaranje je 300 dinara i uz ličnu kartu), dobijaš štednu knjižicu.
E sad, mislila sam da taj račun važi za sve tri vrste dodataka, ali u rešenju o priznavanju prava na republički dodatak koje sam dobila piše da se otvara službeni račun za isplatu. Nije mi baš jasno s obzirom da na zahtevima za sva tri dodatka treba da navedeš broj računa i da predaš fotokopiju prve strane knjižice. Na šalteru P.Š. su mi rekli da će na taj račun (koji sam otvorila) doći pare od pokrajinskog i gradskog dodatka, a za republički će doći na službeni račun, a da ću to saopštenje o isplati dobiti putem poštara.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Roditeljski dodatak
6.6.2010 21:51:52   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: bebablue

IZVORNA PORUKA: New Mom



Mi smo upravo to odradili. Tj. mm je sve predao. Pre porođaja sam pokupila formular iz Radničke za republički dodatak, a za pokrajinski i gradski smo formulare dobili u školici. Najbolje da pre porođaja pripremiš šta možeš: fotokopirati dokumenta, otvoriti račun u Poštanskoj štedionici i sl.





Da li se otvara tekuci racun ili stedna knjizica (ne znam jel to prevazidjeno, jer znam da npr. korisnici novcane naknade preko NSZ, imaju automatski otvorene tekuce racune u Postanskoj i da se ne koriste vise stedne knjizice), negde pise da se po automatizmu otvara racun i da kada dobijes Resenje ides u Postansku stedionicu i dizes parice.



Otvara se štedna knjižica. Totalno demode ali istinito. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Roditeljski dodatak
6.6.2010 21:56:26   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: New Mom

Na šalteru P.Š. su mi rekli da će na taj račun (koji sam otvorila) doći pare od pokrajinskog i gradskog dodatka, a za republički će doći na službeni račun, a da ću to saopštenje o isplati dobiti putem poštara.



Kako misliš na službeni račun? Lični? Pa ja nigde nisam navodil br. svog tekućeg. Zar ne stigne i to kao izveštaj, na kuću?
Ja sam o novcu iz pokrajine dobila izveštaj i sa tim otišla u PŠ i podigla novac. Gradski novac sam podigla sa papirom koji smo dobili u opštini kad smo predavali hrpu papira za ostalo.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Roditeljski dodatak
6.6.2010 22:04:10   
New Mom
Pojma nemam. Znam samo da mi je rečeno da otvorim račun i Poštanskoj štedionici i da napišem taj broj na sva tri zahteva, kao i da fotokopiram prvu stranu knjižice i priložim uz svaki zahtev. Ali sada ispada da sam džabe otvarala taj račun ako ću za svaki dodatak dobiti izveštaj sa kojim dižem pare. Ne razumem onda što nam traže da to priložimo. user posted image
Za pokrajinski nisam dobila još ništa, za gradski imam samo cedulju da sam predala papire, a za republički sam u petak dobila potvrdu da mi se priznaje pravo na dodatak i da ce u celosti biti isplaćen na "službeni račun" (tako stoji). Žena kojoj je mm predao papire za republički je rekla samo da će izveštaj stići poštom i da sa time dižem pare.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Roditeljski dodatak
6.6.2010 22:15:54   
simke
Izveštaj će ti trebati da pare sa računa podignešuser posted image Nemoj da zaboraviš da poneseš,ko što sam ja,pa sam se vraćalauser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Roditeljski dodatak
6.6.2010 22:50:12   
Pretty78
IZVORNA PORUKA: New Mom

Pojma nemam. Znam samo da mi je rečeno da otvorim račun i Poštanskoj štedionici i da napišem taj broj na sva tri zahteva, kao i da fotokopiram prvu stranu knjižice i priložim uz svaki zahtev. Ali sada ispada da sam džabe otvarala taj račun ako ću za svaki dodatak dobiti izveštaj sa kojim dižem pare. Ne razumem onda što nam traže da to priložimo. user posted image
Za pokrajinski nisam dobila još ništa, za gradski imam samo cedulju da sam predala papire, a za republički sam u petak dobila potvrdu da mi se priznaje pravo na dodatak i da ce u celosti biti isplaćen na "službeni račun" (tako stoji). Žena kojoj je mm predao papire za republički je rekla samo da će izveštaj stići poštom i da sa time dižem pare.


Mom meni su rekli da mi ne treba da se otvara ziro racun u postanskoj iako je za proslo det trebalo, sad kazu ne.....pojma nemam zasto

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Roditeljski dodatak
6.6.2010 23:51:12   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: New Mom

Pojma nemam. Znam samo da mi je rečeno da otvorim račun i Poštanskoj štedionici i da napišem taj broj na sva tri zahteva, kao i da fotokopiram prvu stranu knjižice i priložim uz svaki zahtev. Ali sada ispada da sam džabe otvarala taj račun ako ću za svaki dodatak dobiti izveštaj sa kojim dižem pare. Ne razumem onda što nam traže da to priložimo. user posted image
Za pokrajinski nisam dobila još ništa, za gradski imam samo cedulju da sam predala papire, a za republički sam u petak dobila potvrdu da mi se priznaje pravo na dodatak i da ce u celosti biti isplaćen na "službeni račun" (tako stoji). Žena kojoj je mm predao papire za republički je rekla samo da će izveštaj stići poštom i da sa time dižem pare.


Upravo to! Otvorila si št. knjižicu. Kad ti stigne papirče tj. izveštaj sa kojim odeš u PŠ, daš teti na šalteru zajedno sa knjižicom, ona prvo iznos sa papirčeta uplati na knjižicu i ti tek onda popunjavaš nalog i "skidaš" novac.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Roditeljski dodatak
7.6.2010 13:21:25   
bebablue
Upravo sam zvala za republicki dodatak, ne mora se otvarati racun, oni ti sluzbeno otvore i sa Resenjem podizes pare, a sto se tice pokrajinskog i gradskog, isto sluzbeno se otvara, ali za pokrajinski moze da se navede bilo koji tekuci racun koji imas, tako mi je zena rekla. Malo mi je konfuzno to sve.user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Roditeljski dodatak
7.6.2010 13:30:56   
Anoniman
Šta znači da oni službeno otvore račun?

Oni mi otvore račun, pa ja bacim pasulj gde, šta, kako?

Ja imam od prvog deteta štednu u PŠ, naravno, nemam pojma gde mi je knjižica, promenila sam LK... hoće oni meni naći taj račun i dati novu knjižicu ako odem kod njih?

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 271
   RE: Roditeljski dodatak
7.6.2010 13:33:57   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Tashke

Šta znači da oni službeno otvore račun?

Oni mi otvore račun, pa ja bacim pasulj gde, šta, kako?

Ja imam od prvog deteta štednu u PŠ, naravno, nemam pojma gde mi je knjižica, promenila sam LK... hoće oni meni naći taj račun i dati novu knjižicu ako odem kod njih?



Ne gledas u pasuljuser posted image , imas Resenje i sa resenjem ces podizati pare 2 godine, za drugo dete, a mislim da nemas pravo na Pokrajinsku i Gradsku milostinju.

Ne verujem da mozes sa starom stednom (pa ne znas ni gde je), a oni ti upisu u nju iznos.
Meni su tete rekle, sto sam zvala Radnicku i Zarka Zrenjanina, da sluzbeno otvaraju racun, jedino sto pokrajina trazi da se upise racun na zahtevu, a to moze od bilo koje banke kod koje imas, samo kopiras karticu.

< Poruku je uredio bebablue -- 7.6.2010 13:35:28 >


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Roditeljski dodatak
7.6.2010 13:36:23   
buhla
IZVORNA PORUKA: Tashke

Šta znači da oni službeno otvore račun?

Oni mi otvore račun, pa ja bacim pasulj gde, šta, kako?

Ja imam od prvog deteta štednu u PŠ, naravno, nemam pojma gde mi je knjižica, promenila sam LK... hoće oni meni naći taj račun i dati novu knjižicu ako odem kod njih?



kad dobijes resenje i legne prva rata (posto je za druge u 24 dela) odes do prve postanske sa tim resenjem i licnom kartom. Broj racuna ti ne treba, oni to vide na osnovu resenja!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Roditeljski dodatak
7.6.2010 13:37:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebablue



Ne gledas u pasuljuser posted image , imas Resenje i sa resenjem ces podizati pare 2 godine, za drugo dete, a mislim da nemas pravo na Pokrajinsku i Gradsku milostinju.


Mislim da grad ne daje ništa za drugo dete, zato sam i pitala. Tako je bilo pre godinu dana.

A koliko para se dobija za od republike i pokrajine?

I... dve godine? U ratama? Nije jednokratno?


IZVORNA PORUKA: bebablue
Ne verujem da mozes sa starom stednom (pa ne znas ni gde je), a oni ti upisu u nju iznos.



Kontala sam, ime i prezime mi je isto, kao i JMBG, mogu me valjda naći u kompu!?

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 274
   RE: Roditeljski dodatak
7.6.2010 13:38:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

(posto je za druge u 24 dela)



Jao kakvo smaranjeeeeee

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here