|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ginipral, Partusisten
12.7.2010 22:21:54   
Snelle
Draga, ja sam čitav peti mesec imala celodnevene kontrakcije, verovala ili ne, i pored terapije Gynipralom, 6 puta dnevno! Dok nisam usporila ritam, odmarala, ležala, nije se popravilo stanje. Odmaraj, kao što ti je rečeno, batali sve kućne poslove i maksimalno se izležavaj....nadam se da će ti pomoći, drugi savet ti ne mogu dati!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Ginipral, Partusisten
12.7.2010 22:55:40   
Podrum Š.
Hvala puno! Pretpostavljam i da ne treba razmišljati o najgorem... Inače nisam paničar, ali sam u par dana provedenih u Betaniji videla, preživela neke ružne stvari koje mi se sada motaju po mislima.
Bežite ružne misli, iš iš!


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Ginipral, Partusisten
12.7.2010 23:30:05   
choopa choops
potom po pola tabletice na 6h (naravno uz bensedin).
Ništa se nisam otvarala, doca kaže mirovanje i sve će biti ok. A mene boli! Ne uvek ali boli, i to nisu kontrakcije već neki oštar bol u donjem delu stomaka....
Jel imao neko ovakva iskustva? Hoću li izdržati do bezbedne zone 9. meseca????


user posted image


Draga meni se cini po dozi Giniprala a i po tome sto ti je rekla da se nisi otvarala da nije tako 'strasno' stanje user posted image
Ja pijem cjelih 5 tabletica dnevno a maksimalna doza je 8. Zato samo polako i ne panici, sve ce biti u redu user posted image Samo lezi, lezi i lezi. Ja mogu reci da se osjecam mnoooooooogo bolje od kada strogo mirujem. Ove sedmice bi trebla na kontrolu pa cu da vidim kakvo je stanje.
user posted image user posted image user posted image Za sve nas da docekamo 9 mjesec!user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Ginipral, Partusisten
13.7.2010 0:01:26   
lothroniell
Ne znam ciji je post gore, ali ja sam imala takvo iskustvo. Samo lezi i miruj, sve ce biti ok, ja sam pila partusisten do 37 nedelje.

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Ginipral, Partusisten
13.7.2010 11:02:10   
Trudnicica83
Evo i ja da napisem najnovije iskustvo sa Ginipralom, mozda nekome pomogne. Ja sam od petog meseca na njemu zbog kontrakcija (koje su trajale po nekoliko sati kad se jave) i to na maksimalnoj dozi (8x). Od 30.nedelje mi je doktor smanjio na 6x, a od 34. na 4x. Zadnjih dva meseca meni se smirile kontrakcije, divota, ja krenula da spartam, svaki dan nekud idem. Medjutim, kako sam smanjila na 4x u toku prosle nedelje mi se jave kontrakcije, ali ne kao ranije, nego na 15 min-pola sata i traju po minut. Ja se prepala, ali nista me ne boli, tako da mi je sad vratio na 6x, idem u cetvrtak na kontrolu pa cemo da vidimo, da se nisam otvorila ili tako nesto. Zato sad strogo mirovanje. Sinoc sam samo skinula ves sa konopca i rasporedila ga i dobila 1 kontrakciju. Kad sam to videla - vise ne pipam nista, imam jos 7 dana do 9.meseca, i dok ne udjem u bezbednu zonu, ne pomeram se.

Tako da ako vam kaze strogo mirovanje, tako i uradite, jer je ipak bekac najvazniji!

P.S. Plus, kad imas kontrakcije, one smanjuju protok hranljivih materija od posteljice do bebe, tako da slabije napreduje. Znaci, krevet!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Ginipral, Partusisten
13.7.2010 12:21:08   
susy
Ginipral pijem od 21 nedelje 6x dnevno.Dobila sam ga zbog kontrakcija koje su bile ucestale ,medjutim moj je utisak da se one ni od leka nisu bas smanjile ,mozda su samo krace trajale.Inace te kontrakcije nisu bile bolne , samo nekako neprijatne jer mi je stomak bio tvrd i napet i to mi je smetalo kada npr. hodam , ili sedim ,stojim...Stanje se konacno popravilo kada sam usla u 8-mi mesec jer sam tada prestala da radim i mnogo sam vise odmarala tako da vise nisam toliko cesto osecala kontrakcije,ali lek sam i dalje nastavila da pijem.Sada sam u 36-0j nedelji ,doktorka mi je preporucila da sa ginipralom prestanem u toku ove nedelje , tako sto cu postepeno smanjivati dozu jer se sa njim ne prestaje naglo!
Negde sam procitala da po prestanku uzimanja ovog leka dodje brze do porodjaja ,pre nego sto bi to inace bilo.
Da li neko ima slicne informacije ?

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Ginipral, Partusisten
13.7.2010 15:43:27   
Anoniman
Ja sam naglo prestala da pijem partusisten...i mislila sam da tju se odmah poroditi...ali nisam... prestala sam da ga pijem u sredu, a u sledecu nedelju sam porodjena carskim rezom...a kontrakcije su ishle jedva do 50-60... tako da ta pricha ne drzi vodu....a i sve je individualno... user posted image

(odgovor članu susy)
  Direktna veza do poruke: 232
   RE: Ginipral, Partusisten
14.7.2010 14:20:00   
Trudnicica83
Meni je doktor rekao da prekidam za dve nedelje, ali ce mi postepeno smanjivati dozu - npr do pre nedelju dana sma pila 6x, sad pijem 4x a sledece srede smanjujem na 3x. Uglavnom picu ga do kraja 37 nedelje i kad sam ga pitala sta da ocekujem kad ga ukinem, on je rekao da kod nekih zena u roku od deset dana krene porodjaj, a kod drugih posle beba nece da izadje pa premasi termin, jer nece lako da se otvori zbog tih lekova. U principu sve je individualno, mada ja kapiram da posto sad imam kontrakcije na 15 min, sa sve lekom, cim  mi skine lek odo ja u porodiliste!user posted image

(odgovor članu susy)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Ginipral, Partusisten
14.7.2010 14:21:44   
Trudnicica83
Smeshkice, a u kojoj nedelji si prestala da ga pijes?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Ginipral, Partusisten
14.7.2010 14:33:29   
choopa choops
Ja sam ovih dana imala stomacni virus i nisam nista mogla da jedem, pa mi je bas bilo tesko da pijem tablete user posted image Zvala sam dr-a ali kako su neki praznici, on nije radio, pa sam ja sama odlucila da smanjim bar za jednu dnevno  user posted image Nadam se da nisam pogrijesila, trebala bih na pregled ove ili iduce sedmice pa cemo vidjet.Sad pijem na svakih 6 sati po jednu umjesto na svakih 5 sati. Mislim da nije neka velika frka...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Ginipral, Partusisten
14.7.2010 14:45:23   
Trudnicica83
Choopa Choops, ja ne bih smanjivala na svoju ruku, bolje izdrzi dok se doktor ne vrati. Ne znam zbog cega inace pijes lek, jel imas kontrakcije ili sta, ali ja kad sam (i to na doktorovu preporuku) smanjila sa 6 na 4 dnevno giniprala dobila sam kontrakcije, pa sam morala da se vracam na staru dozu. user posted image user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Ginipral, Partusisten
14.7.2010 14:49:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trudnicica83

Smeshkice, a u kojoj nedelji si prestala da ga pijes?


hm...sa 37+1 sam se porodila...znachi negde na polovini 36-te nedelje

(odgovor članu Trudnicica83)
  Direktna veza do poruke: 237
   RE: Ginipral, Partusisten
14.7.2010 14:52:48   
choopa choops
Ja sam pila 5 dnevno zbog kontrakcija (koje ne osjecam, ali valjda su tu) i zato jer mi je grlic maleni(1.5cm) i mekan user posted image Ali evo od juce sam smanjila na 4 i za sada ne osjecam nikakvu razliku. Inace mirujem skroz i lezim. A na pregled cu prekosutra valjda, pa cemo se dogovorit. jer sad me strah da opet pojacavam dozu, pa da poslije opet smanjujem. Bojim se da ne bude jos gore od tih oscilacija user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Ginipral, Partusisten
14.7.2010 14:53:50   
Trudnicica83
Hvala user posted image
Meni ce da ga ukine za dve nedelje, tj. sa zavrsenom 37. Pa sam htela da vidim posle koliko mogu da ocekujem posle...mada znam da je to sve individualno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Ginipral, Partusisten
15.7.2010 10:29:47   
Podrum Š.
Nažalost, sinoć sam imala epizodu sa učestalim kontrakcijama, nazvala doktora i sada pijem umeso pola celu tabletu partusistna na 6h.
Stanje se stabilizovalo ali sam još prestrašenija jer i dalje  imam neko probadanje u donjem delu stomaka.
Uz to kako sam prestala da koristim macmiror vaginalete - užas!!!user posted image
Na pregled treba da čekam do 15h!!!! Ko će to izdržati?
user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Ginipral, Partusisten
15.7.2010 11:04:27   
Trudnicica83
Podrum, drzim ti pesnice da sve bude ok. user posted image  Verovatno su u pitanju lazne ili pripremne kontrakcije, isto se i meni desava - ne znam na koliko su ti kontrakcije, meni su na oko 15-ak min i traju po 1 min. Uz to osecam poneki put i bol u donjem delu stomaka, kao kad treba da dobijem menzis. Meni je rekao da dok god ne osecam bolove preko celog stomaka i ledja (krsta), verovatno nije nista strasno, samo da pratim. Ja ih sada imam po ceo dan, a pijem 4x ginipral, Utrogestan mi ukinuo. I nece mi dizati koliko god da ih imam, jer kaze da mora da se smanjuje, da bih mogla da se bez problema otvorim pri porodjaju.

A za sta su te vaginalete koje si koristila?

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Ginipral, Partusisten
15.7.2010 11:09:23   
Trudnicica83
Choopo, slazem se da ne povecavas sad opet, nego vidi s doktorom, pretpostavljam da nije to velika razlika sa 5 na 4. Super je sto se dobro osecas...user posted image
A za grlic - i meni je na zadnjem pregledu (u utorak) na nalazu napisao da mi je grlic 1-1.5 cm, i srednje cvrst, ali nije pominjao da je to nesto alarmantno. Jel to znaci da se skratio ili sta, posto vidim da je i tebi toliki? user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Ginipral, Partusisten
15.7.2010 11:23:35   
Podrum Š.
 Više ništa ne znam...user posted image Nadam se da ću posle današnjeg pregleda biti pametnija i smirenija... Macmirror mi je dala doktorka koja me je poslednja pregledala u  Betaniji (toliko me u životu nisu čerečili) jersam imala više sekreta... Ostaje mi da danas tražim da se uradi i bris...

Hvala puno na podršci! Ljubim vas sve! 

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Ginipral, Partusisten
15.7.2010 11:31:48   
Trudnicica83
Naravnouser posted image . Javi sta su ti rekli, svi imamo manje vise slicne probleme...
Sto se vaginaleta tice, meni je doktor rekao da je pojacan sekret normalan u trudnoci, samo je bitno da nije promenjene boje ili mirisa i naravno da ne osecas svrab ili peckanje.... Najbolje bris, tako znas jel jeste nesto ili nije.

Bice sve ok, javi se.user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Ginipral, Partusisten
15.7.2010 16:06:28   
Podrum Š.
Evo me drage moje... Grlić 50mmuser posted image , CTG super, sve ok. A doktorka kaže da boli jer beba glavom pritiska debelo crevo i bešiku u svojim pomeranjima...user posted image
Treba da uradim urinokulturu (za svaki slučaj) i da naučim da praznim creva...user posted image Kako se to uči: doručkujem musli, jedem voće...
Uh važno je da sam zacementirana user posted image  

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Ginipral, Partusisten
15.7.2010 18:21:45   
choopa choops
Podrum user posted image

ja sam isto stavljala macmiror jednom kad mi je bio povecan sekret, a posto mi nije uzimao bris, dr mi ga je  prepisao jer kao on unistava i gljivice i veliki spektar bakterija user posted image

Trudnice nije strano za grlic, narocito jer si ti vec toliko trudna user posted image meni je od pocetka toliki i zato sam morala strogo da mirujem i pijem Giniprale (i jos uvijek), sve do devetog mjeseca. Mislim naravno  bolje je sto je veci i ne valja kad se rano skracuje, ali zato se ja tjesim da cemo se zbog toga lakse porodit user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Ginipral, Partusisten
17.7.2010 0:10:37   
choopa choops
user posted image Bila na pregledu. otvoreno spoljne usce za 1 pp user posted image Nastavljam sa mirovanjem u postelji (tako mi je dr napisao) i Gynipral opet na 5 komada dnevno. Rekao mi je da cu pit ginipral do kraja avgusta user posted image i da me ne brinu price dA se od njega zacementira i td. A ja se ponadala da ce mi ukinut ranije...Mada eto danas sam posla na pregled i malo sam setala poslije toga user posted image i odmah sam osjetila pritisak dolje. Bas bezveze...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Ginipral, Partusisten
17.7.2010 0:16:08   
Anoniman
zao mi je sto moras da mirujes i pijes ginipral,ali izdrzi jos malo...procitala sam da trudnice kod prestanu da ga piju uskoro se porode,eto mozda ti olaksa i ubrza porodjaj...a kad je termin'?

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 248
   RE: Ginipral, Partusisten
17.7.2010 0:17:37   
Anoniman
sorry,sad sam videla da je 13.9 user posted image

< Poruku je uredio lenaJe -- 17.7.2010 0:19:31 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 249
   RE: Ginipral, Partusisten
17.7.2010 0:19:52   
Mimče
IZVORNA PORUKA: choopa choops

user posted image Bila na pregledu. otvoreno spoljne usce za 1 pp user posted image Nastavljam sa mirovanjem u postelji (tako mi je dr napisao) i Gynipral opet na 5 komada dnevno. Rekao mi je da cu pit ginipral do kraja avgusta user posted image i da me ne brinu price dA se od njega zacementira i td. A ja se ponadala da ce mi ukinut ranije...Mada eto danas sam posla na pregled i malo sam setala poslije toga user posted image i odmah sam osjetila pritisak dolje. Bas bezveze...


nije tacno da te zacementira moja poznanica je pila do vece pred porodjaj i sutra dok je stigla do porodilista bila je vec ohoho otvorena i normalno i lako se porodila i to prirodno posle prvog carskog reza..
ja sam ga pila do srede, znaci usla sam u 9 skoro nedelju ipo i tad mi je dr ukinula
sad je bebac aktivan sve vise se lupka i stiska dole, dokle ce videcemo,  znacete vecuser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here