|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ginipral, Partusisten
13.5.2010 0:07:47   
jelena038
ne, ne, nego neposredno pred porodjaj kad se koristi, ucvrsti plod, pa teze ide porodjaj... nije frka sto si pila, ja se porodila ko od sale, pila ga 4 puna meseca.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Ginipral, Partusisten
13.5.2010 0:19:39   
Anoniman
dobro je user posted image  

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: Ginipral, Partusisten
14.5.2010 22:04:02   
Mayablue82
Ja sam u 16.nedelji trudnoce. Pre nedelju dana, doktorka mi je dala da koristim Utrogestan posto mi je grlic materice mekan i rekla da prekinem sa seksualnim odnosima. Inace sam osecala i blage grceve i boluckanje u donjem delu stomaka. Jutros sam imala slabo krvarenje (od nekoliko kapi), u panici sam odmah otisla kod doktorke i ona mi dala da pijem Ginipral na svaka 4 sata i Verapamil kao propratno sredstvo. Osecam kao neku malu uznemirenost mozda sat vremena nakon sto koristim ovaj lek, ali nije tako strasno. Takodje mi je rekla da mirujem sto ja do sada i nisam toliko ozbiljno shvatila, ali od danas shvatam ozbiljno. Pozz svima!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Ginipral, Partusisten
14.5.2010 22:07:35   
minna
samo se pridrzavaj toga sto ti je rekla i bice sve u redu...

(odgovor članu Mayablue82)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Ginipral, Partusisten
14.5.2010 23:43:12   
Anoniman
da,miruj i pij ginipral,mozda neces morati dugo..a sto se sexa tici ja sam ga imala samo jednom od pocetka trudnoce,kad sam otisla na prvi predlog zbog sumnje na vamnmatericnu meni je odmah zabranjen sex i osta do danas user posted image

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Ginipral, Partusisten
15.5.2010 11:20:52   
Mayablue82
Hvala na podrsci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Ginipral, Partusisten
15.6.2010 14:32:12   
Mayablue82
Pila sam Ginipral malo vise od dve nedelje i kad sam potrosila sve tabletice otisla sam do doktorke da vidim sta dalje. Medjutim, ona je bila na odmoru pa sam se konsultovala sa drugom doktorkom koja mi je rekla da prestanem da ga pijem. Desetak dana kasnije, opet mi se pojavilo krvarenje od par kapi sto me je skroz izludelo. Moja doktorka mi je ponovo vratila Ginipral i pijem ga na svaka 4 sata, plus Verapamil. Sad sam u 21.nedelji trudnoce i nadam se da ce sve biti u redu. Pouka koju sam ja izvukla iz svega ovog je da se ne treba zaliti na lekove jer su oni tu uglavnom da bi nam pomogli. Nemate pojma koliko mi je sad krivo sto sam uopste i prekidala tu terapiju. Nijedna drhtavica nije toliko stetna koliko strah da li ce sve biti u redu sa bebom.

(odgovor članu Mayablue82)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Ginipral, Partusisten
15.6.2010 14:33:55   
cipiripi
Meni je od juce smanjen na 1/2 tab na 12h..toga se drzim nedelju dana i onda ga izbacujem skroz user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Mayablue82)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Ginipral, Partusisten
15.6.2010 14:34:47   
Anoniman
user posted image
Ozbiljno? user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Ginipral, Partusisten
15.6.2010 14:36:42   
cipiripi
jes..od sledeceg ponedeljka treba da batalim i partusisten i utrogestan.. (propisno sam ga smanjivala) i svanuce mi kad ih bacimmmmmmmmmmmmmm user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Ginipral, Partusisten
28.6.2010 13:06:58   
minna
Imam jedno pitanje za sve mame koje su pile partusisten (ili ginipral), cini mi se da moze u ovoj temi jer je vezano za ove lekove, ali ako gresim izvinjavam se unapred...

Vec nekoliko puta sam negde procitala da su se zene uglavnom teze na kraju otvarale... pa me dakle zanima:
kada vam je dr ukinuo lekove i kada ste se porodile (jel krenulo prirodno ili ste isle na indukciju)?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Ginipral, Partusisten
28.6.2010 14:57:24   
Vekilica
ja sam u prethodnoj trudnoci pila partusisten od 3 mjeseca trudnoce a u ovoj trudnoci od 4 mjeseca (zbog kontrakcija) i to najvecu dozu, 8x1. U pocetku sam se jaaaako tresla pa sam ga kombinovala sa Verapamilom a kasnije sam se navikla na to pa sam izbacila Verapamil. Pila sam ih sve do 34.nedjelje trudnoce, tada mi je doktor postepeno iskljucivao a kontrakcije sam dobila u 36. nedjelji, kada mi je i uradjen carski rez.
U ovoj, drugoj trudnoci ih pijem jos uvijek, 8x1, sada sam u 27. nedjelji pa cu vidjeti do kad. Meni su jaaako pomogle zbog kontrakcija koje sam imala.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Ginipral, Partusisten
28.6.2010 15:49:44   
Anoniman
Ja ih pijem valjda od 12-13 nedelje,u pocetku sam imala jaku drhtavicu,srce mi je lupalo ko ludo,sada se valjda organizam navikao...user posted image  Pijem na 6 sati...Jedva cekam da prekinem...

(odgovor članu Vekilica)
  Direktna veza do poruke: 213
   RE: Ginipral, Partusisten
28.6.2010 20:45:29   
ivaj
IZVORNA PORUKA: minna

Imam jedno pitanje za sve mame koje su pile partusisten (ili ginipral), cini mi se da moze u ovoj temi jer je vezano za ove lekove, ali ako gresim izvinjavam se unapred...

Vec nekoliko puta sam negde procitala da su se zene uglavnom teze na kraju otvarale... pa me dakle zanima:
kada vam je dr ukinuo lekove i kada ste se porodile (jel krenulo prirodno ili ste isle na indukciju)?



minna,ja sam u prosloj trudnoci pila partusisten od samog pocetka trudnoce,zbog prethodnog pobacaja,pa sve do kraja.I stvarno,porodjaj je jako sporo tekao i sporo sam se otvarala.E sad, ne znam da ti kazem da li je to zbog lekovauser posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Ginipral, Partusisten
28.6.2010 21:02:01   
minna
Hvala na odgovoru u sv.slucaju... ko zna, mozda i nema pravila...vazno je da oni pomazu da se beba ne rodi puno ranije, pa sad kako bude, ja tu ne mogu nista...user posted image  nego me zanimalo cisto onako da vidim kakva su iskustva

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Ginipral, Partusisten
28.6.2010 21:17:37   
Nensi*
Ja sam pila Ginipral od 16-36 nedelje zbog kontrakcija...Do punog termina tj. do pune 40-te nedelje sam ostala skroz zatvorena,kako je dr rekao zacementirana i porodili su me carskim rezom...E sad da li je to zbog Giniprala ne znam...
Moja kuma se porodila prirodnim putem 7 dana nakon sto je prestala da pije Ginipral i nije imala problema sa otvaranjem...Mislim da je to individualno...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Ginipral, Partusisten
29.6.2010 8:35:33   
ana77
Ja sam ga pila od 20-37 nedelje (ginipral) i najnormalnije sam se porodila za manje od dva sata (lagane kontrakcije sam imala dan i po pre nego sto sam legla na porodjajni sto i vec bila otvorena 5-6 prstiju kad sam stigla u porodiliste).
Cim sam prestala da pijem ginipral pocela sam da pijem caj od lista maline, mislim da je i on pomogao...

Doktori kazu da ako zena dogura do termina i kad prestane da pije ginipral/partusisten, to znaci da nije ni trebala da ga pije :D!

Zena od brata mog muza (da li je to jetrva???) je prestala da pije partusisten i posle manje od dva dana joj je poceo porodjaj, porodila se za sat i po... (doduse, beba je bas mala bila, 2350g)!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Ginipral, Partusisten
29.6.2010 12:58:28   
minna
Hvala na odgovorima!!!

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Ginipral, Partusisten
30.6.2010 15:39:42   
Mimče
koji sam ja izlapeli kreten, pricala sam sa drugaricom i zvonio mi je alarm za ginipral i sad ne znam jel sam ga popila jednom ili dvaput, posto sam snuzirela alarm. Nadam se da ne moze nista  strasno da se desi , idem sad da citam upustvo........aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kreten ja

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Ginipral, Partusisten
2.7.2010 17:39:36   
choopa choops

Vec nekoliko puta sam negde procitala da su se zene uglavnom teze na kraju otvarale... pa me dakle zanima:
kada vam je dr ukinuo lekove i kada ste se porodile (jel krenulo prirodno ili ste isle na indukciju)?


ja sam ga pila 3x dnevno u prosloj trudnoci od otprilike 20nedelje pa do 36/37nedelje. ne sjecam se tacno. Porodila sam se tacno na termin, bez indukcije dok si rekao keks user posted image .

Sada ga opet pijem, samo je ovaj put stanje ozbiljnije pa moram strogo i da lezim,a i doza je 5x dnevno.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Ginipral, Partusisten
6.7.2010 10:24:06   
Anoniman
Da li neko zna cenu partusistena,ostala sam bez ijedne tablete,a kontrola mi je u petak. I koliko moze da kosta pregled u domu zdravlja sa neoverenom knjizicom.

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Ginipral, Partusisten
6.7.2010 11:51:21   
minna
Partusisten je tu negde oko 600din.
A za pregled nemam pojma...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Ginipral, Partusisten
6.7.2010 15:03:50   
Trudnicica83
Ja sam Utrogestan pocela da pijem cim mi je utvrdjena trudnoca,a u petom mesecu sam krenula i sa Ginipralom zbog kontrakcija. Bogami sve do kraja 7.meseca sam pila najvecu dozu,8x1 pa mi je dr smanjio na 6x1 i sad u 34.nedelji mi rekao da smanjim na 4x1,pa ce kao od 37.nedelje da mi ukine,a do tad beba mora da ostane unutra,kako je rekao. Zanima me da li si se ti porodila u 36.nedelji zbog toga sto si imala te kontrakcije? Mislim da li to moze da utice,posto se bojim da cu se i ja onda poroditi ranije? Vec nekih mesec dana nemam kontrakcije,ali i dalje sam na lekovima za svaki slucaj,tako je doca rekao!

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Ginipral, Partusisten
7.7.2010 23:00:29   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: nensi27

Dr mi je rekla da ce mi uvesti nesto od ova dva zbog kontrakcija jer Utrogestan nema vise efekta...
Citala sam da Ginipral izaziva aritmije,pa me interesuju vasa iskustva...
Da li ima razlike izmedju ova dva leka i koja je razlika?

IZVORNA PORUKA: dr boba

Nensi, istina je da Ginipral uzrokuje aritmije, ali se obavezno pije u kombinaciji sa verapamilom koji suzbija aritmije. Znam mnoge zene koje su ga pile i nisu imale problema. Partusisten je slican lek,istoi je mehanizam delovanja, moze i on izazvati aritmije, ima ga i u injekcijama za infuziju i u tabletama, ali ja jos nisam cula da je neko pio tablete, obicno ga daju u bolnicama kroz infuziju, pa onda nastavljaju sa tabletama giniprala. To je ono sto ja znam, a dr ce verovatno odabrati za tebe najbolju varijantu.

IZVORNA PORUKA: anajid

Nensi ja pijhem partusisten negde od 4 meseca,stalno,posto sam radila konizaciju i skracen mi je grlic.Vec sam cini mi se negde pisala!U pocetku sam se jako tresla,pa sam pila uz njega VErapamil a kasnije sam izbacila Verapamil da sto manje tableturina pijem i valjda mi se organizam navikao,prestala sam se tresti.Obavezno ga uzimaj poslije jela,na pun stomak,manje su reakcije.Eto pijem ga jos uvek.Kiss,ne sekirajse!

IZVORNA PORUKA: ana77

Ja pijem ginipral vec mesec dana i od pocetka nemam nikakve reakcije. Mozda ponekad ujutru kad nisam bas dobro najedena ali nista strasno. Ja uopste ne pijem verapamil sto bih i tebi preporucila ako mozes da izdrzis bez njega, mada mnogo zena to pije u kombinaciji ali sto manje tableta to bolja, valjda. Moj savet ti je da ga nikad ne uzimas na prazan stomak.

Vidi kako ce ti ici, pa ako ne budes imala nikakve strasne reakcije onda pij bez verapamila. I nisu to bas aritmije, u mom slucaju (jednom sam greskom popila, a nisam jela ni pre ni posle toga jedno 2 sata) to je bio vise ubrzan puls i kao osecaj da se malo treses ali ni to nije bilo nista toliko strasno (ali ipak bolje bez toga).

Pozdrav :D!


IZVORNA PORUKA: Lisica

Nensi moj ti je savet da pijes verapamil jednom dnevno posto lekovi za odrzavanje uticu i na puls bebe
uzmi pola tablete ujutro a pola uvece



_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Ginipral, Partusisten
12.7.2010 19:55:47   
Podrum Š.
Sapatnice, upomoć! Prvu trudnoću sam pregurala do preko termina za punih 8 dana...
Sada sam pre 10tak dana (gestacijska 29.nedelja) osetila kontrakcije koje su počele na 2 min, odsekla sam se.
Naravno, hitno u Betaniju kod ko zna koga (oba moja lekara na godišnjem - Marfi na delu).
Prva boca infuzije sa partusistemom je bila ok, čim su je ukinuli krenule kontrakcije na 3 min. Usledile su druga i treća boca i potom po pola tabletice na 6h (naravno uz bensedin).
Ništa se nisam otvarala, doca kaže mirovanje i sve će biti ok. A mene boli! Ne uvek ali boli, i to nisu kontrakcije već neki oštar bol u donjem delu stomaka....
Jel imao neko ovakva iskustva? Hoću li izdržati do bezbedne zone 9. meseca????


user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here