|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U trudnoći kod zubara!
15.6.2010 20:10:17   
Mayablue82
Ja sam se prosle nedelje namucila sa osmicom koja je bila za vadjenje. Znala sam da su mi svi zubi zdravi osim tog, ali posto mi je zubar nesto ranije pominjao da nije toliko hitno da se vadi, posto me nikad nije ni boleo, ja sam to, naravno, odlagala. I onda odjednom zesci bolovi. Doktorka mi je bila na bolovanju. Pitala sam drugu da li smem da koristim anesteziju, a ona mi rekla da to treba da proceni zubar?!?! Zubar me pitao sta kaze doktorka?!?! Nekoliko dana sam trpela zesce bolove dok nisam bila sigurna da mogu da koristim anesteziju. Ma, ko zna sta bih radila da nema interneta.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: U trudnoći kod zubara!
18.6.2010 12:45:58   
strelitzia
ja sam juče otkrila da mi je zub pokvaren user posted image donja jedinica. prije sam ga osjećala na hladan vazduh recimo ali trudnoća ga je dokrajčila bez obzira što pijem mlijeko u finim količinama.
čitala sam na netu, pa onda pitala zubaricu da li je bezbjedno pod anestezijom popravljati (mora anestezija jer je kvar pri korjenu, kod i ispod desni, užaaas kako će da boliiii) i bezbjedno je.
zakazala mi je u 17:30h. malo sam bila šokirana jer je to odmah danas znam da je bolje ali se nisam psihički pripremila na odlazak pa mi sad frka da mi nađe još kvarova user posted image

(odgovor članu Mayablue82)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.6.2010 10:47:37   
Jele
Ja sam gornju šesticu popravljala mislim negde u 9 - 10. nedelji trudnoće, vadio mi je živac, lečio zub i primila sam anesteziju - i zubar i moja dr su rekli da mogu, jer su te sadašnja anestezije kao takve da su im molekuli veliki i deluju bukvalno lokalno, tj. kao ni ne dopru do ploda. 

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.6.2010 11:41:58   
Anoniman
Zakazala sam napokon zubara, evo u 7mom mesecu trudnoće! Idem u utorak u 14.10h. 

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.6.2010 11:45:13   
strelitzia
sad pročitah šta sam pisala.
ovo gore spomenuto nije bio kvar nego kamenac, pa mi je skinula kamenac ipopravila 6-icu koja se počela kvariti ispod stare plombe. i
dala mi je anesteziju...bila sam utrnuta 2 sata user posted image
i sad mislim da ispopravljam sve što imam. imam neke sitnice.
nisu mi se počeli kvariti zubi u trudnoći. situacija je ok.user posted image user posted image

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.6.2010 22:32:31   
Kvini
Vec neko vreme imam povisene granulocite, sto ukazuje na neku bakterijsku infekciju u organizmu. Moj ginekolog mi je malo-malo davao neke antibiotike da pijem zbog tog, oni se malo smanje pa na sledecoj krvnoj slici isto! On nikako nije mogao da skonta sta mi je, posto "dole" nije problem, a nisam ni prehladjena niti imam ikakvih drugih zdravstvenih problema.
Sad razmislja da li bi problem mogao biti sa zubima (nestalo coveku opcijauser posted image ). Ja imam nekoliko zuba za popraviti, ali nisu mnogo pokvareni, niti me bole. Skoro sam popravila jedan, ostale sam mislila nakon trudnoce.
Mislite li da bi stvarno zubi mogli da budu problem, s obzirom da ja nikakvu bol ne osecam niti su mi (bar vidiljivo) ti zubi mnogo pokvareni?user posted image  Ne da mi se sad kod zubara.

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.6.2010 22:40:38   
Anoniman
DA! Ja sam danas bila kod dr na kontroli. Povišeni leukociti i granulociti, ne mnogo, ali dovoljno da pokazuje na bakterijsku infekciju. Rekla mi je da sutra uradim bris grla i nosa (pošto mi curi nos već neko vreme), UZ sinusa, da poset_im pulmologa (astmatičar sam), i odem kod zubara, jer problem nije dole, nego tu negde... gore. Imam dva pokvarena zuba (to znam sigurno), isto me ne bole, i sutra idem kod zubara.


< Poruku je uredio Tashke -- 28.6.2010 22:41:29 >

(odgovor članu Kvini)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: U trudnoći kod zubara!
28.6.2010 22:48:12   
Kvini
Hajde Tashke, molim te, napisi sutra sta ti je zubar rekao za te pokvarene zube sto te ne bole, da li su oni bas povezani s granulocitima, bas me zanima. user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: U trudnoći kod zubara!
2.7.2010 14:23:23   
Natalie018
Da li neka od vas moze da mi preporuci neke tabletice sa fluorom. Znam za fluorogal, ali sam cula da ga nema po apotekama. Je li neka od vas u skorije vreme koristila fluorogal?  Postoji li neka alternativa? 

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: U trudnoći kod zubara!
2.7.2010 16:26:41   
bebablue
Fluorogal tabletica nema na trzistu, ono sto je meni zubarka rekla da je sasvim dovoljno koristiti bilo koju pastu sa fluorom i ako pijes kupovnu vodu, npr. aqua viva, skoro sve kupovne vode sadrze u sebi fluor, dovoljno je jednom nedeljno isprati usta sa Fluorogal rastvorom (ja konkretno koristim onaj od jagode)user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: U trudnoći kod zubara!
2.7.2010 16:46:33   
Lilly*
Imamo temu Fluorogal KLIK

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: U trudnoći kod zubara!
2.7.2010 19:38:33   
Natalie018
IZVORNA PORUKA: bebablue

Fluorogal tabletica nema na trzistu, ono sto je meni zubarka rekla da je sasvim dovoljno koristiti bilo koju pastu sa fluorom i ako pijes kupovnu vodu, npr. aqua viva, skoro sve kupovne vode sadrze u sebi fluor, dovoljno je jednom nedeljno isprati usta sa Fluorogal rastvorom (ja konkretno koristim onaj od jagode)user posted image


Bebablue, hvala! Probacu sa fluorogal rastvorom za ispiranje, kad vec nema tabletica... a sto se tice flasirane vode, ja samo nju i pijem.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: U trudnoći kod zubara!
22.7.2010 12:25:04   
Anoniman
Još u ponedeljak sam zakazala zubara za sutra, i juče uveče je taaaaaaaaaaako počeo da me boli zub, da sam mislila da ću se ubiti!!! Popila Febricet, ništa nije pomogao, kao vode da sam popila. user posted image Celu noć sam se budila... I jutros sam ustala sa bolom, pre nekih sat sam opet popila Febricet, sada ne boli (kuc, kuc, da zlo ne čuje)...  Jedva čekam sutra! (mislila sam da nikada ovakvo nešto neću ni pomisliti a ne reći user posted image )

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: U trudnoći kod zubara!
23.7.2010 10:44:19   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Natalie018

Da li neka od vas moze da mi preporuci neke tabletice sa fluorom. Znam za fluorogal, ali sam cula da ga nema po apotekama. Je li neka od vas u skorije vreme koristila fluorogal?  Postoji li neka alternativa? 

Ja ih nisam koristila jos, ali sam kupila FLUONATRIL Belupo. To je isto, trazila sam po netu user posted image

Tashke neka bude bezbolna popravka user posted image

I ja bi mogla da se malo prosetam do cika zube user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: U trudnoći kod zubara!
23.7.2010 10:47:00   
Anoniman
Ma bez anestezije ne otvaram usta! user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: U trudnoći kod zubara!
23.7.2010 11:38:56   
prase

IZVORNA PORUKA: Tashke

Ma bez anestezije ne otvaram usta! user posted image


Ni ja ne bih, majke mi.
Pogotovo ako je bol bez burgijanja takav kakvim ga opisujes...
No, htedoh i nesto pametno da kazem, meni prosli put kada sam sela na zubarsku stolicu i to mi nije popravljala zub nego skidala kamenac, ladno bilo par kontrakcija... Valjda sam nesvesno grcila i one misice koje ne treba, otkud znam user posted image Pri tom, nije me nesto fest bolelo, onako, neprijatno je bilo, ali nije bolelo... ali krvi je bilo koliko hoces...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: U trudnoći kod zubara!
23.7.2010 11:44:01   
choopa choops
prase srecom pa je tashke vec kod zubara user posted image

kad si to sad napisala, ja cu ipak da se pritrpim pa cu na pregled poslije poroda user posted image

PS. ja isto ne otvaram usta bez anestezije user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: U trudnoći kod zubara!
4.8.2010 19:54:53   
Anoniman
Meni beba podivlja u stomaku čim čuje zubarkin glas! user posted image

Uglavnom, od prošle trudnoće vučem neke početne karijese, za koje mi je prethodni zubar rekao da se ne popravljaju jer ne napreduju! Kao, morao bi mi skidati i zdrave delove zuba, jer je kvar premali, a to se ne radi. Ma fino je to, ali sam ja prestala da se smejem, skroz uz desni mi se pojavilo, s prednje strane... pa ne crno, nego sivkasto-braonkasto, na dvojkama, trojkama i četvorkama. Kao neka babetina nenegovana, ma grozno je izgledalo. To je tako bilo... pa ima sigurno dve godine. Uglavnom, pre dva meseca promenim zubara, i ova zubarka mi kaže da veću glupost davno nije čula. Evo danas mi je popravila poslednju turu tih početnih kvarova, žene moje, ne možete da zamislite koliko sam srećna! Samo se kezim pred ogldalom! 10 godina sam mlađa! user posted image
Još ostaje da obavi neke neestetske popravke, tu su sada lekići, to da zameni plombom, i gotova sam!

< Poruku je uredio Tashke -- 4.8.2010 19:55:41 >

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: U trudnoći kod zubara!
5.8.2010 9:48:39   
bojanica7
super, tashke!!! user posted image znam osecaj, ja sam pre sedam dana zavrsila poslednji kvar, zamenila mi je plombe na dvojkama , koje su vec bile pozutele, i sad sam presrecna sto su mi svi zubi lepi. user posted image

i to sam popravila desetak zuba, sto kvarova, sto zamena plombi, sve bez anestezije. boli, ali izdrzi se. dobra priprema za porodjaj user posted image



_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: U trudnoći kod zubara!
5.8.2010 12:03:20   
Anoniman
Ja bogami sve sa anestezijom. U tri zuba imam lekić, a popravila sam 9 početnih karijesa. user posted image

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: U trudnoći kod zubara!
5.8.2010 13:30:00   
bojanica7
pa i ja sam generalno za anesteziju, naravno. al ova moja mi nije nudila, pa ni ja nisam insistirala. al bilo pa proslo user posted image sad se lepo smejemo user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: U trudnoći kod zubara!
26.8.2010 3:52:43   
isidora88
sta je sve besplatno kod drzavnog zubara? jel se radi izbeljivanje tj.neke estetske intervencije ili samo popravke zuba? ja bih i protezu da mi uradi ako smem da je nosim u trudnoci. koji zubar je najbolji za bojazljive pacijente kao ja??? user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: U trudnoći kod zubara!
26.8.2010 7:10:20   
Anoniman
Hej,zeno iz komsiluka,definitivno idi u DZ Bul. Mihajla Pupina,dr. Sanja Radosevic je extra i radi samo trudnice i porodilje user posted image !Meni je skidala kamenac i od mojih diiiiivnih zuba,morala sam posle dojenja popraviti 5 user posted image ,ali kod te dr. to nisam ni oset_ila.A inace se bojim zubara jer sam samo dva puta imala popravku u celom svom zivotu,ni jedno vadjenje,da kucnem zdravi zubi,ali dojenje ih pokvari user posted image .Mislim da ne rade izbeljivanje,ali proteze bi trebalo da rade...

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: U trudnoći kod zubara!
26.8.2010 12:17:39   
isidora88
jel daje i anesteziju? ja bez toga ne mogu user posted image jel se zakazuje,kako to ide? jel sam obavezna da svaki put idem kod nje ili mogu da menjam DZ?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: U trudnoći kod zubara!
27.8.2010 17:03:43   
isidora88
user posted image help

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here