|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:12:56   
Verus
bravo dijana!!!  Bas sam sad jako srecna!  Ne mogu vam opisati kako me srce boli kad neko pusi u trudnoci ili oko svoje deceuser posted image

Moja mama je prestala kada sam ja bila 9 godina stara, i nije pusila tokom trudnoce: i kaze, seca se kada sam bila mala, pa sam joj govorila: "mama molim te nemoj pusiti".  Kaze, da je srce sada boli kada se setiuser posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:13:03   
Podrum Š.
Na spratu u mojoj firmi nas je bilo istovremeno 3 trudnice, ja sam bila jedina koja ne puši.
Nekako mi bilo tužno kada ih vidim kako zapale cigaru, onako, sa stomakom... samo bih pomazila moj stomak i pomislila kako ne bih mogla da bebi pošaljem taj smrad... (verovatno nisam u pravu što se tiče smrada user posted image , ali meni užasno smeta zadimljen prostor i smrad pepeljare).
To sve govorim kao osoba koja nikada nije bila stalni pušač, već, kada odem u provod pa se malo više popije, zapalim cigaru, ili u firmi kada dođe oktobar-novembar i radim po 16h, nervoza na top level-u, ja zapalim...
Znači, nisam apsolutni protivnik pušenja, već jednostavno, žao mi beba...
Opet, smatram da niko nema pravo da osuđuje druge, pa tako ni ja mame pušače... na njima je da razmisle šta rade.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:15:29   
LillyT
IZVORNA PORUKA: gagi

IZVORNA PORUKA: LillyT

Bojanice, ja sam tako kao ti isto prestala i isito sam u sredu saznala da sam trudna, a u subotu sam popušila poslednje dve. Sada bih mogla da pušim, ali neću i veruj mi nije toliko strašno. Bila sam sa pušačima u kafiću, ali zapalila nisam.
Pa da kada sam ja citavu tvoju trudnocu duvanila umjesto tebeuser posted image


Psssst, ću morati da ti plaćam troškove za tolike cigare user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:15:30   
dijana1*
Verus user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:16:14   
Verus
 U pravu si.  Bebe preko amniotske tecnosti ne samo osete mirise (pa i smrad duvana), nego mogu da osete i ukus hrane koju majka jede.  Zato i ona da majke koje su jele puno povrca i raznoliku ishranu u trudnoci, imaju bebe koje lakse prihvataju te ukuse.  A naravno, i preko maminog mleka se polako upoznaju sa ukusima hrane...a i smradom cigara, droga...

Slazem se da nije moje da kazem, a isto tako se slazem da je to jako tuzno....ne bih svom detetu tako nista ucinila.
IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

kako ne bih mogla da bebi pošaljem taj smrad... (verovatno nisam u pravu što se tiče smrada user posted image , ali meni užasno smeta zadimljen prostor i smrad pepeljare).

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 380
   [Obrisana poruka]
5.10.2010 16:17:29   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 381
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:20:47   
viking
I meni ovo smeta, jako mi je ružno. Nije mi baš toliko strašno kad majke puše (bilo bi bolje da ne, ali je lakše reći nego učiniti), kapiram da je to zavisnost i sve to, ali ako već puše ne bi trebalo da puše u prisustvu deteta. To mi je već nebriga o deci.

IZVORNA PORUKA: dijana1
cesto vidjam dete u krilu a cigara u ruci user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 382
   [Obrisana poruka]
5.10.2010 16:22:23   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 383
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:22:23   
Verus
tako je gagi!  tvoja deca, ti odredjujes sta i kako oko njih!  Nek se nose!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:26:15   
dijana1*
posto sam pusila niko ne moze da me ubedi da se u trudnoci, dok se doji i pred detetom ne mogu ostaviti cigare.
To je po meni sebicnost i nista drugo.
ako se neko ljuti zao mi je user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 385
   [Obrisana poruka]
5.10.2010 16:27:38   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 386
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:29:20   
choopa choops
Dok sam lezala u KBC CG na patologiji je bila samo jedna cura koja nije pusila (sa mnom u sobi srecom), a na porodiljnom se u mojoj sobi izmjenilo 6 zena, sve su pusile. Pa onda stanu na prozor i puse (kao fol gledaju da ih sestra ne uhvati, a ne pitaju mene da li mi smeta)user posted image Inace moji su pusaci cijeli zivot, sad vec puse 2-3 kutije dnevno, ja sam nekad bila pusac, ali ne mogu da shvatim da je neko toliko sebican da ne mari za druge i ne pita da li je u redu da zapali? user posted image Nikad se nisam tako ponasala, narocito u krugu djece i porodilja.
Neki dan mi u djecijoj igraonici, za svakim stolom bar po jedan pusac, nakon nekog vremena igraonica se mogla nazvati pusionica user posted image
A tek juce vrhunac. Mi u istoj igraonici, dosli u vrijeme kad nema guzve bas zbog pusenja. Ulazi čiča, narucuje pivo i pali lulu user posted image Momenatlno smo se pokupili i izasli. Da je vutru zapalio, manje bi smrdilo user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:30:20   
Verus
Strasno. Nemam reci.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:30:24   
Podrum Š.
Znam da je off topic, ali, ja sam prestala da idem kod najbolje drugarice (koja ima troje dece) iz razloga što kod njih u stanu uvek dve cigare zapaljene (muž i sveki). A meni Darko slab na bronhije, pa neću dodatno da trujem dete.
Sada su se preselili u kuću pa je to malo regulisano ali pred troje dece (+ gostujuća) ti ne gasiš ???

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:31:11   
Nensi*
Ja sam prestala da pusim kad sam saznala da sam trudna i evo tacno godinu dana nisam zapalila cigaru i nadam se da necu,ne fale mi uopste,a bila sam bas strastveni pusac i jako sam ponosna na sebe user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 390
   [Obrisana poruka]
5.10.2010 16:31:54   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 391
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:32:33   
dijana1*
user posted image e jesi luda
ne kudim te
pa ti izadjes na terasu a to je nesto drugo, na svez vazduh
ne pusis u stanu ili u njihovoj sobi
dok sam bila pusac nikada nisam pusila u stanu ili u spavacoj sobi posle  hmmm user posted image   znate na sta mislim uvek izadjem na terasu user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:32:51   
Podrum Š.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 393
   [Obrisana poruka]
5.10.2010 16:34:24   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 394
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:36:02   
Verus
user posted image I ja sam ponosna na tebeuser posted image
IZVORNA PORUKA: nensi27

Ja sam prestala da pusim kad sam saznala da sam trudna i evo tacno godinu dana nisam zapalila cigaru i nadam se da necu,ne fale mi uopste,a bila sam bas strastveni pusac i jako sam ponosna na sebe user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:37:49   
Nensi*
Mm i dalje pusi,i kad mi slucajno dune u lice dodje mi da se ugusim...Kad mu pomirisem prste,user posted image a i moje su tako smrdele na cigare...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:38:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dijana1

posto sam pusila niko ne moze da me ubedi da se u trudnoci, dok se doji i pred detetom ne mogu ostaviti cigare.
To je po meni sebicnost i nista drugo.
ako se neko ljuti zao mi je user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Apsolutno se slažem sa tobom!

...neko tu reče da nemamo pravo osuđivati trudnice koje puše... ja mislim da je to lični stav ako me se ne tiče i ne dotiče, neću komentarisati ali ako i jedna bude pušila dok je samnom u bolničkoj sobi ima da leti kroz prozor zajedno sa cigaretomuser posted image user posted image
user posted image

na reklamama lepo kažu BORIMO SE PROTIV DUVANSKOG DIMA! Duvanski dim ne nastaje sam od sebe u prevodu.... borimo se protiv onih koji puše!

< Poruku je uredio Rada T. -- 5.10.2010 16:41:40 >

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 397
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:39:22   
Verus
Smesno sto to kazes, moja mama kaze sada joj sve smrdi-a kaze ona, i nama je kuca i odeca tako smrdela ali mi nismo osecali!  Zgrozi se svaki put.
IZVORNA PORUKA: nensi27

Mm i dalje pusi,i kad mi slucajno dune u lice dodje mi da se ugusim...Kad mu pomirisem prste,user posted image a i moje su tako smrdele na cigare...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:45:05   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Smesno sto to kazes, moja mama kaze sada joj sve smrdi-a kaze ona, i nama je kuca i odeca tako smrdela ali mi nismo osecali!  Zgrozi se svaki put.
IZVORNA PORUKA: nensi27

Mm i dalje pusi,i kad mi slucajno dune u lice dodje mi da se ugusim...Kad mu pomirisem prste,user posted image a i moje su tako smrdele na cigare...



Pa jeste,sad se ni u stanu ne pusi,i kad udjem u neku prostoriju gde se pusi bas mi smeta...Gora sam sad od bilo kog nepusaca...Gundjam mu non stop da ih ostavi,govorim mu da smrdi,ali ne da se...user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:45:58   
dijana1*
Dok sam lezala u bolnici porodilje koje su bile u bolnici pre mene su pusile u kupatilu koje nema ventilaciju ni prozor a ima 2 kvdrata i pikavce bacale u umivaonik i slivnik
pa kada ja posle pustim vodu pikavci se vrate ili kada se tusiram sve se potpari pa smrdi iz slivnika a one dame otisle kuci a ostavile iza sebe takvo sranje..........
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here