|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura
20.11.2010 19:14:10   
Parižankaa
IZVORNA PORUKA: Anna13

Parizankaa hvala user posted image
Tako sam otprilike i ja mislila, ali rekoh da se konsultujem user posted image

nema na čemu..to ti je moje laičko mišljenje...user posted image


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu Anna13)
Direktna veza do poruke: 2151
   RE: Spermogram i spermokultura
21.11.2010 1:02:35   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Parižankaa

Ana RR,ma je l moguće da mu posle PeruvianMace toliko loš spermogram?
Samo ja mislim da pijemo 3 meseca, pa tek onda da proverimo...nikakav rezultat se ne može videti posle samo 2 meseca terapije.Kako čitam,stičem utisak da tvom mužu-dok god je pod presijom da treba nešto da pije- to utiče i na njegov spermogram...



On je planirao posle tri meseca da radi spermogram ali pošto je krenuo kod drugoh urologa, morao je da odradi ranije. Ja mislim da bi se i za dva meseca videlo poboljšanje ili bi barem ostalo na istom. A njemu se pogoršalo.
Imao je on i veliku pauzu kada nije baš ništa pio (sem vitamina C) i spermogram mu je bio relativno ok.

Sada posle peruviam mace - užas. To mu se desilo i kada je pio speman. Nemam pojma..

Rekla mu je dr da se prvo testira na hlamidiju, urea i micoplasmu, pa ako je ok onda da počne sa terapijom.
U ponedeljak će zakazati, pa videćemo..


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 2152
   RE: Spermogram i spermokultura
21.11.2010 1:07:41   
viking
Nisam stručnjak i ne bih se upuštala u tumačenja, ali mislim da svakako treba da se prklonite doktoru koji misli da ima nade i koji nije digao ruke od vas. Svakako morate da verujete da ima šanse i da se borite. Srećno user posted image

IZVORNA PORUKA: Anna13

Da li neka od vas moze da mi pomogne da rastumacim spermogram, dva lekara su mi dala dva razlicita misljenja. Jedan kaze da je lose i da nema sanse za prirodnu oplodnju, a drugi da nije sjajno ali nije ni strasno. Broj sp. u amm3 je 30 miliona, posle 30 min 30% pokretnih, 20% slabo pokretnih i 50% nepokretnih, morfoligija 80% normalnih oblika i 20% patoloskih.


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anna13)
Direktna veza do poruke: 2153
   RE: Spermogram i spermokultura
21.11.2010 10:00:42   
Parižankaa
Ana, razumem da misliš da su 2 meseca dovoljna,ali znaš i sama da spermatogeneza traje 3 meseca i sve pre toga je produkt onog pre.
No-nebitno...ako je lošiji,onda je lošiji.Vidiš da mu je bez terapije-tj. samo sa C relativno dobar,kako kažeš.
Nek mu budu dobri nalazi hlamidije,mico i ureaplasme,pa onda novi krug...


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 2154
   RE: Spermogram i spermokultura
21.11.2010 11:06:34   
Anna13
Slazem se, nego sam ja nova u celoj ovoj prici, a vidim da devojke ovde imaju vise iskustva, pa sam htela da se posavetujem.
Naravno da ne odustajemo user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 2155
   RE: Spermogram i spermokultura
22.11.2010 13:39:48   
sana so
Kratko objašnjenje za Parižanku i ostale. Slana soba je imitacija prirodne slane pećine i simulacija njene mikroklime. Soba je potpuno obložena morskom solju (3 tone), a aparat uduvava najsitnije čestice čiste kamene soli koje prodiru u ve pore. Taj suvi aerosol pun je bakra,magnezijuma, selena, cinka, kalcijuma, litijuma, gvoždja... Udišući taj vazduh pun aerosola regeneriše se i pročišćava čitav organizam, pa ujedno i povećava plodnost kod oba pola, što se potvrdilo i u našem slučaju i evo nas u osmoj nedelji. Nisu mi trenutno rezultati spermograma pri ruci od pre nekoliko meseci i ovi poslednji, ali ću ih objaviti koliko danas ili sutra. VELIKI POZDRAV SVIMA.
Pitajte nas slobodno za sve bliže informacije

(odgovor članu Anna13)
Direktna veza do poruke: 2156
   RE: Spermogram i spermokultura
22.11.2010 22:30:55   
Parižankaa
Sana,svaka vama čast.

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu sana so)
Direktna veza do poruke: 2157
   RE: Spermogram i spermokultura
23.11.2010 20:34:22   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: sana so

Pitajte nas slobodno za sve bliže informacije


Koliko tretmana se uobicajeno radi? Koja je cena?

(odgovor članu sana so)
Direktna veza do poruke: 2158
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2010 13:22:10   
BojanBoki
Pozdrav svima.Da li je moguće da tri urađena spermograma u istoj laboratoriji imaju iste vrednosti : broj spermatozoida,broj pokretnih,nepokretnih i broj normalnog oblika.

< Poruku je uredio BojanBoki -- 27.11.2010 13:25:26 >

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 2159
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2010 13:25:43   
ksenija81
Pa malo je to cudno, jer je spermogram vrlo promenljiva stvar cak i kod iste osobe!

(odgovor članu BojanBoki)
Direktna veza do poruke: 2160
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2010 13:26:28   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: BojanBoki

Pozdrav svima.Da li je moguće da tri urađena spermograma u istoj laboratoriji imaju iste vrednosti : broj spermatozoida,broj pokretnih,nepokretnih i broj normalnog oblika.


U kom vremenskom periodu? Sa kakvom terapijom?


< Poruku je uredio Ana RR -- 27.11.2010 13:29:12 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu BojanBoki)
Direktna veza do poruke: 2161
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2010 13:27:54   
BojanBoki
Sumnjam da su jednostavno prepisali rezultat,samo su promenjene neke vrednosti volumen,leukociti,epiteli

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 2162
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2010 13:29:41   
BojanBoki
1 mart mesec
2 jul mesec
3 novembar mesec sve ove godine
Između prvog i drugog spermograma pio sam Profertil a između drugog i trećeg čaj,neke kapi i med

< Poruku je uredio BojanBoki -- 27.11.2010 13:32:30 >

(odgovor članu BojanBoki)
Direktna veza do poruke: 2163
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2010 13:31:27   
ksenija81
Moje misljenje je da promenis lab! Neverovatno je to!

(odgovor članu BojanBoki)
Direktna veza do poruke: 2164
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2010 13:36:46   
BojanBoki
Definitivno menjam lab,nego sam razočaran zato što sam mislio da mi Profertil ništa nije pomogao a i svo ovo vreme nisam imao prave podatke za spermogarm

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 2165
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2010 13:42:37   
Ana RR
Uradi i u nekoj drugoj laboratoriji, mada je vrlo moguće da ti terapija nije odgovarala.
Moj muž je pio proxeed, spermogram pre i posle terapije je skoro isti, razlika je minimalna.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu BojanBoki)
Direktna veza do poruke: 2166
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2010 17:08:52   
Parižankaa
Ne znam,kad je nalaz spermograma u pitanju,ja bih uvek slala muža,kao i što sam dosad radila,u kliniku,da biolog,embriolog odradi spermogram.Ipak da laboranti broje spermiće i pišu procente pokretnih i sl. ,aj ne pijem tu vodu,jer nam nalaz u labu uvek pokazivao bar 5x bolju situaciju nego na klinikama...da,jesu dosta skuplji,ali validniji nalazi.

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2167
   RE: Spermogram i spermokultura
1.12.2010 0:11:09   
Suncicabg
Da li mozes da nam preporucis neku kliniku? Ajd pp ako ne sme ovde

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 2168
   RE: Spermogram i spermokultura
2.12.2010 20:18:22   
Parižankaa
Sunchi,bilo koja koja se bavi VTO i ima dobrog embriologa...
ne znam,dr nada Tabš iz NS,jako je stroga pri oceni,ali nj. mišljenje ipak cenim


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 2169
   RE: Spermogram i spermokultura
6.12.2010 19:18:53   
srdjan1980
POzzz evo posle 52 dana "terapije" danas mi je stigao rezultat novog spermograma..

koristio sam Proxxed 15 dana
L-carnitin+chrome 37 dana 2-3g
L-arginin TW 37 dana 2g
Vitamin E 300mg 37 dana
Vitamin C 1000mg 37 dana
Q10 30 mg 37 dana
komplex B vitamina 37 dana
folna kiselina 10 mg ali nisam svaki dan nego kad se setim

OVO JE PROSLI SPERMOGRAM
Makroskopski pregled:


Volumen 1.8 ml
PH 7.4
viskoznost NORMALNA
Likvefakcija 15 minuta

Mikroskopski pregled:

Spermatozoida/ml 78,0 x 10/6 u ml
Spermatozoida/V 140,0 x 10/6 u ml
leukocita NEMA
okruglih celija NEMA

Zivih spermatozoida 60%
Nezivih 40%

Progresivnih brzih 3%
progresivnih sporih 13%
neprogresivnih 19%
nepokretnih 65%

Aglutinacije NEMA

MORFOLOGIJA:
normalnih formi 0,30
abnormalnih 0,70

DANASNJI

Makroskopski pregled:


Volumen 2.0 ml
PH 7.4
viskoznost NORMALNA
Likvefakcija 15 minuta

Mikroskopski pregled:

Spermatozoida/ml 137,0 x 10/6 u ml
Spermatozoida/V 274,0 x 10/6 u ml
leukocita NEMA
okruglih celija NEMA

Zivih spermatozoida 57%
Nezivih 43%

Progresivnih brzih 3%
progresivnih sporih 13%
neprogresivnih 31%
nepokretnih 53%

Aglutinacije NEMA

MORFOLOGIJA:
normalnih formi 0,33
abnormalnih 0,67

a cak 0.37 mi odnosi uvrnut rep..tako da ovo mozda i nije tako strasno

znaci jos uvek nisam uspeo da ubrzam spermice..

Nastavljam dalje.....

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 2170
   RE: Spermogram i spermokultura
8.12.2010 21:56:43   
Parižankaa
...da,kao što vidiš,samo si broj povećao...mislim "samo",ali zašto si proveravao nalaz posle samo mesec dana? 72 dana traje spermatogeneza,tek nakon tog vremena.možeš dobiti rezultat terapije-ne pre.

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu srdjan1980)
Direktna veza do poruke: 2171
   RE: Spermogram i spermokultura
22.12.2010 23:28:47   
Pretty78
zenice imam jedno pitanje..

moju kumovi zive u australiji i ne mogu da dobiju bebuuser posted image user posted image user posted image

kod nje je sve ok ali on ima jako jako jako mali broj spermatozoida i dr mu je rekao da teoretski ona moze da ostane trudna ali jako tesko.....ici ce oni na vestacku sigurno ali...znam da sam skoro ovde na rr citala na pocetnoj strani je blinktala neka reklama za lek koji povecava broj sprematozoida i sad ne mogu da nadjem

da li zna neko koji je to lek i ako moze da mikaze
hvala user posted image


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 2172
   RE: Spermogram i spermokultura
22.12.2010 23:31:19   
Ana RR
Preety, ima nekoliko lekova: proxeed, profertil, ezerex..

Mom mužu proxeed nije pomogao, sad mu je terapija profertil+ezerex.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 2173
   RE: Spermogram i spermokultura
22.12.2010 23:35:55   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Pretty78

zenice imam jedno pitanje..

moju kumovi zive u australiji i ne mogu da dobiju bebuuser posted image user posted image user posted image

kod nje je sve ok ali on ima jako jako jako mali broj spermatozoida i dr mu je rekao da teoretski ona moze da ostane trudna ali jako tesko.....ici ce oni na vestacku sigurno ali...znam da sam skoro ovde na rr citala na pocetnoj strani je blinktala neka reklama za lek koji povecava broj sprematozoida i sad ne mogu da nadjem

da li zna neko koji je to lek i ako moze da mikaze
hvala user posted image



tu je još uvek, proxeed je u pitanju user posted image

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 2174
   RE: Spermogram i spermokultura
22.12.2010 23:40:46   
Pretty78
 ne bih rekla d aje bila ta reklama....bila je drugacija user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

ime
bubamara85

Da li Vam se svidja ime Lola?

da (41%)

ne (58%)


Ukupan broj glasova: 74

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here