|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
15.12.2010 12:36:59   
šarolta
U ponedeljak smo bili kod pedijatra, Lari i Leoni je dijagnoza laringitisuser posted image . Ja polako ali sigurno ludim, od sredine septembra traje naša borba i 5 dana su zdrave 15bolesne. Od subote smo se borili sa visokim T. Od terapije nisu dobile ništa sem antibiotika i prospana. nešto nisam primetila da im je bolje, a ja padam u nesvest od umora. Celu noć kašlju, pa posle vrište i tako u krug. Danas smo trebali na revakcinaciju, ja kažem da su bolesne, dr kaže ajde da ih posluša, Lara je dobila vakcinu, navodno nema ništa na plućima, samo je grlo malo crveno. a Leona nije dobila vakcinu, jer ima početnu fazu bronhitisa. Poludeću, sad kad stigne mm sa posla idemo ponovo kod pedijatra...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
15.12.2010 12:40:01   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu šarolta)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
15.12.2010 13:16:23   
viking
Ja sam bila ubeđena da je laringitis upala grla a ne grkljana user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
15.12.2010 13:17:21   
Vučko.ba.
Laringitis je zadebljanje glasnica user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
15.12.2010 13:18:16   
viking
Uho, grlo, nos - otorinolaringologija user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
15.12.2010 13:22:44   
Vučko.ba.
ma sve to stoji , al je Meri imala jednom, i znam da su ljekari meni to rekli da je to e sad možda sam ja pogrešno shvatila, možda otok nečega pritišće glasnice, pa onda dijete promukne i kašlje kao cuko

ne gumo lupat glavu

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
15.12.2010 13:30:30   
šarolta

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Laringitis je zadebljanje glasnica user posted image

Jeste, Vučko, to je to. A deca grozno kašlju, još ako krene i sekret iz nosa pa ne mogu disati, bude tu i gušenja, haaaosuser posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
16.12.2010 8:33:06   
šarolta
Juče smo išli na revakcinaciju i prilikom pregleda dr kaže da Leona ne može primiti vakcinu jer ima početnu fazu bronhitisa ( a ja joj napomenula da je bolesna, odnela nalaz pedijatra )... šta ću, popodne ajde kod pedijatra da vidimo, ako jeste to da menjamo terapiju. Dr kaže da ostaje pri dijagnozi i da je to ipak laringitis sa kombinacijom trahitisa, da popije terapiju pa ćemo videti. Samo da prestanu već toliko kašljati, ovo postaje već nepodnošljivo. Noćas mi se čini da su za nijansu bolje spavale.
Tash, mogu li umesto prospana da im dam bisolvon sirup ili kapi za iskašljavanje, imaš li ikakvih iskustva? Od dosta mama sam čula da daju deci, pa kontam, ako će im pomoći, probala bih, jer ovaj prospan ne pomaže nešto. Hvala unapred!

(odgovor članu šarolta)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
16.12.2010 8:35:59   
Jeca*
nama je dr rekla da Luki ne dajemo prospan sirup nikako (ne znam zasto), ali da mozemo da ga inhaliramo prospan kapima. Mozda da ih malo inhaliras i deksazonom...pitaj dr

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu šarolta)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
16.12.2010 8:49:26   
šarolta
Pitala sam juče za inhalaciju i skoro ispala glupa. Dr mi je odgovorio da im u nosić ukapavam gentamicin kapi, jer sam se požalila da ne mogu uopšte disati, a i hranu odbijaju zbog toga. Poludeću više, plače mi se kad ih gledam tako mršave. Na zadnjem merenju sa meseci su imale oko 8kg, a isto toliko imaju i sad sa 18 meseci samo što su se izdužile ( porasle). Zato reših da preuzmem stvari u svoje ruke...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
16.12.2010 8:56:38   
Olga75
Uh ,Sarlota user posted image . Ako ce ti biti lakse ,Marija sa dve godine ima 11 kila

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu šarolta)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
16.12.2010 8:59:32   
Vučko.ba.
Šarlota, pokuša napraviti smjesu na način da sitno  isjeckaš par čehni bijelog luka ili da iscijediš sok iz  njega, pomiješaš sa jogurtom ili toplim mlijekom, u to ubaciš malo meda i malo putera i uvali im usta

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 16.12.2010 9:00:01 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
16.12.2010 13:19:51   
Anoniman
Davala sam Marku bisolvon kad je imao bronhitis. Pošto je malen, davala sam 2x3 kapi. Izbacivao je šlajm kroz stolicu iako su svi govorili da će ga povratiti.

IZVORNA PORUKA: Anoniman



Pošto dr sumnja da se tu malo umešala i prolećna alergija (juče smo bili u prirodi), dala mu je da pije Aerius sirup: danas 2,5ml, sutra 2 ml, i ako još i prekosutra bude jako kašljao, i tada 2ml.
Sem toga, 3x na dan (naredna 3 dana), inhalacije: 1,5ml fiziološkog i 5 kapi Efedrin 0,5%.
I tri puta na dan Prospan sirup, po 2,5ml.

Kaže dr da Aerius, sem što je lek za alergiju, deluje smirujuće i na laringitis, a u kombinaciji sa navedenom inhalacijom, još bolje, jer laringitis izaziva upaljenje glasnih žila, zbog toga se smanjuje dotok vazduha, deca teže dišu, dišu na usta, te odatle kašalj, a efedrin umiruje upaljene glasne žile.

Uglavnom, kupih i inhalator, Luka mu se obradovao, kao da je kakva igračka... već predugo ga gleda u lekarskoj ordinaciji, a nije imao prilike da ga proba.

Trebalo bi za dva-tri dana da bude dobro.

Ah da, kaže dr da je tipično kod laringitisa da deca kašlju između 1-4h ujutru. Tada ih treba proveravati, jer može doći do takvog oticanja grla da ne dobijaju vazduh, tj može se javiti gušenje. Gušenje je suprotno od gušenja kod astme. Kod astme se "sviranje" čuje pri izdisaju, a kod laringitisa pri udisaju. Ako dođe do toga, dete treba odvesti u bolnicu, jer mora da primi kortikosteroide.


To je terapija koju smo svaki put dobili kad ima Laringitis.
Znači Aerius, inhalacije efedrin + fiziološki, i prospan sirup. Već za dan je bio bolje, a za koji dan je prošlo.

(odgovor članu šarolta)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
16.12.2010 14:47:15   
šarolta
Hvala Tasho!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
16.12.2010 19:34:59   
krixtina
Mi se4godine borili sa laringitisom,terapija bila aerius+prospan+inhalacija lekom2puta na dan,a u toku dana inhalacija fizioloskim.mucili se dok nismo nabavili inhalator,i nocu jurili u hitnu na inhalaciju jer nije mogla spavati tolko je kasljala da je povracala

(odgovor članu šarolta)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
27.12.2010 11:47:00   
indy_25
Evo i ovdje da postavim nisam ni znala da imamo temu. Trazeci po internetu mislim da Sarah ima laringitis ima sve simptome laringitisa a to su promuklost, kad place rezi kao pas  i nema visoku T. Jel znate sta je dobro za to od prirodnih kucnih lijekova?

(odgovor članu krixtina)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
27.12.2010 12:18:19   
mihi
Inhalacija fiziloškim rastvorom, bosiljkom (kapi), ako nemaš inhalator pšusti vrelu vodu u kupatilu u kadu da teče, nek se napravi para, pa je uvedi da udiše malo tu paru.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.12.2010 9:56:47   
Rivana
Mi jutros bili kod doktora posle paklene noci, i dr kaze Luka ima bronhitis sa laringitisom user posted image aaaaaaa ludim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.12.2010 10:01:44   
mihi
Biće ok Ivana, samo ga inhaliraj, ako ga inhaliraš na fizološkom, zagrej ga do 37oC pa ga onda inhaliraj.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.12.2010 10:15:20   
Rivana

IZVORNA PORUKA: mihi

Biće ok Ivana, samo ga inhaliraj, ako ga inhaliraš na fizološkom, zagrej ga do 37oC pa ga onda inhaliraj.

Ok. Hvala ti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.12.2010 10:16:59   
mihi
:-), samo ozdravite sto pre, pa da se malo druzimo.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.12.2010 10:41:02   
Rivana

IZVORNA PORUKA: mihi

:-), samo ozdravite sto pre, pa da se malo druzimo.

Nadam se da nece ovo predugo trajati user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.12.2010 10:48:19   
Jeca*
user posted image  ozdravite sto pre!!!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.12.2010 10:58:44   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

user posted image  ozdravite sto pre!!!

Jao Jeco hvala ti! Nista mu bio nije odjednom nocas se ispovracao i celu noc preplakao user posted image namucio se ne moze ni da diseuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.12.2010 11:01:59   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: mihi

:-), samo ozdravite sto pre, pa da se malo druzimo.

Nadam se da nece ovo predugo trajati user posted image


Zelim vam da sto pre ozdravite.user posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here