|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RAK
26.3.2011 14:43:37   
pepino
Jel ima neko na forumu da je imao nekog u blizoj porodici da je obolio od raka,kako pomoci takvim osobama,kako se nositi sa tim?
Jel postoji ikakav nacin maticnim celijama da se lijeci?

Direktna veza do poruke: 1
   RE: RAK
26.3.2011 14:53:15   
Alexis79
pepino bas mi je zao ako se ti ili tebi bliske osobe suocavaju sa ovim.user posted image

Potrebno je puno snage ,volje i strpljenja i naravno vere.
Ja sam nacula nesto za to lecenje maticnim celijama ,ali valjda zavisi od vrste kancera i stadijuma bolesti

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: RAK
26.3.2011 14:57:49   
indy_25
pepino o kome je rijec jel o nekom tvom bas mi je zao ako jeste user posted image user posted image user posted image  citala sam jedan clanak kako pobijediti rak ako ga uspijem pronaci postavicu vrlo je poucan. Ja imam dedu koji je bolovao ali je bio puno star i umro je brzo. Znam puno osoba koje su imali rak. cula sam za nekog travara u C G moj svekar i svekrva imaju broj telefona. Kazu da je dobar i da se ljudi izlijece od tih trava. Kao posalje besplatno taj caj i onda kad odes na kontrolu ako doktor kaze da je bolje platis.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: RAK
26.3.2011 14:59:50   
pepino
ma nista me ne pitajte,nemojte se ljutiti,sad ne mogu o detaljima,imam razloge,sto vise informacija znacice mi,hvala vam

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: RAK
26.3.2011 15:01:30   
Vika
Pepino, jako mi je žao da ti treba takav savetuser posted image

Na žalost,mnogo zavisi od tačne dijagnoze. Neki su uspeli da zdravom ishranom i urednijim životom postignu boljitak, ali kada je teži oblik najčešće nema leka i tada se treba čuvati hoštaplera koji profitiraju na tuđoj nesreći.  

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: RAK
26.3.2011 15:02:12   
indy_25
ok izvini sto sam pitala user posted image  nemoj se naljutiti ? Ja cu uzeti br od svekra i svekrve od ovog travara pa cu ti poslati na pp i vidjecu i taj clanak.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: RAK
26.3.2011 15:04:00   
pepino
ma kakva ljutnja,javi sta god znas

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: RAK
26.3.2011 15:08:55   
indy_25
evo sad sam zvala svekrvu kaze da nema broj ona od tog travara ali ima moja zaova broj od te drugarice svoje pa ce nju pitati jer je njenog oca izlijecio taj travar. A ta drugarica od moje zaove njen je otac bio puno bolestan i ona kaze da ga je etaj neki pripravak izlijecio.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: RAK
26.3.2011 15:43:15   
marince1
IZVORNA PORUKA: pepino

Jel ima neko na forumu da je imao nekog u blizoj porodici da je obolio od raka,kako pomoci takvim osobama,kako se nositi sa tim?
Jel postoji ikakav nacin maticnim celijama da se lijeci?




Ja sam imala majku,ali je to vec bila poodmakla faza i nije bilo pomoci.A probali smo sve babske lekove i travare.
Kako pomoci takvim osobama...podrska,ljubav i paznja...
Treba obavezno poraditi na imunitetu,imas neke kapsule za to mislim nesto sto ima veze sa ajkulama.
Ako je to neki pocetni stadijum,a nadam se da jeste,onda se ,po meni treba okrenuti medicini.Ima puno dr koji su specijalizirali to,treba se nima obratiti.I moje iskustvo kaze uvek trazi najmanje 2 misljenja i ukrsti ih.



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: RAK
26.3.2011 16:38:31   
vukosava
moja mama je imala rak dojke 1.8 cm. operisana je, odeseceno joj je 1/4 dojke i sve zlezde ispod pazuha sa te strane. isla je zatim na hemoterapije i zracenja... promenila je bila skroz nacin ishrane 3 godine, mislim da nije jela uopste crveno meso i masne stvari, zivela onako makrobioticki. svaki dan je pravila onaj biotta sok - sargarepa, cvekla i ren - narendas , procedis i pijes ujutru. ja sam joj kupovala sokove od aloje, omega tri i jos neke vitamine zaboravila sam koje

to je bilo januara 2003 i hvala bogu, lekarima, aloji, hemoterapiji, cemu vec ... ide na kontrole stalno... i zivlja je nego ikada... kuc kuc kuc

naime meni je tata umro kad je ona imala 41 i ostala sa troje male dece... bila je tuzna svih stih godina i bez volje, nije volela da putuje... kad je primala hemoterapije isla je na zilion seminara te godine, isla na posao, bila pozitivna... otisla je u penziju 2007 da bi cuvala moju tad slabo pokretnu a sad nepokretnu baku... sad je odbornik u opstini i aktivna penzionerka... juri da sredjuje bandere po komsiluku, postavlja znakove i klupe i sl. ne neka politika grandioze, vise nesto vezane za nepokretne ljude, zene i sl...

stoga - ne znam jel pomoglo ili sta kako - knjiga ISHRANOM PROTIV RAKA
evo u platou link

elem - hemoterapija je otrov isto i zracenje, dobijes opekotine pa treba ojacati organizam da sve to podnese sto bolje... a ishranom se mnogo toga postigne

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: RAK
26.3.2011 16:41:08   
vukosava
ako je rak dojke - sifra mu je C50 i ima ga oko 500 vrsta - moja mama je dobila onaj vezan za esterogenske receptore u menopauzi...

znam jednu zenu koja je imala rak u 40-toj, izvadili joj celu dojku i sve zlezde.... rodila je posle toga dvoje dece (imala je pre toga dvoje) i dojila ih sa preostalom dojkom.. danas deca imaju 14 i 16 godina i svi su dalje ok...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: RAK
26.3.2011 17:23:00   
lanajelena
Pepino draga nazalost sam imala iskustva sa tom groznom bolescu,ne znam sta bih ti rekla nadam se da nije ona osoba koja mi je prva proletela kroz glavu od tvojihuser posted image ...jako je tesko i jako puno strpljenja treba naravno ako je bolest u pocetnoj fazi...drzi se draga,moras misliti pozitivno

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 12
   [Obrisana poruka]
26.3.2011 17:24:38   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: RAK
26.3.2011 21:29:51   
Veca77
Pepiiii moj, posalji mi pp molim te! Sta se desava?!?! user posted image
user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: RAK
26.3.2011 21:31:57   
Lu
Pepino, znam da tražim konkretne savjete, ja ih nemam... samo da ti kažem da mi je jako žao, mislim,  predpostavljam o kome je riječuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: RAK
26.3.2011 21:33:03   
LillyT
Ja imam u svom okruženju osobu koja se već 10 godina bori sa rakom, svaka njemu čast na snazi, to ga i održava. Ako nešto zaterba, pošalji mi pp, tu sam

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: RAK
26.3.2011 21:40:04   
Lu
Pa ja ustvari poznajem dosta osoba sa kancerom dojke, nažalostuser posted image
Tri su mi žene u susjedstvu u krugu od dbjesto metara, sve su išle na kemoterapije i zračenja, jedna upravo ide, sada su dobro.

Podrška bližnjih, ne dozvoliti osobi da se zatvori u sebe, depresija samo pogoršava stanje.
Treba pričati o tome, sakupljati informacije i boriti se s tim.
Pepinouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: RAK
26.3.2011 21:46:14   
Anoniman
Ja hvala bogu nisam imala nikoga. Ali slazem se sa gore navedenim kao i da ishrana i zdrav stav pomazu. Ne sme se izgubiti zelja za zivotom. Mislim da sam dosta puta cula i o tome da alge jako pomazu.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: RAK
26.3.2011 21:51:20   
mikica sa
Recept protiv raka

Po receptu ruskog ljekara Savinskog koji je aloju upotrebljavao na pametan i koristan način spravlja se lijek koji se koristi za borbu protiv raka.
300 grama svježeg lista aloe samljeti u mašini za meso (što starija biljka to je bolje).
Pomiješati sa 7 dl čistog crnog vina i sa 500 grama cikorije, 400 grama meda sa saćem i 400 ml 90% apotekarskog alkohola. Sve staviti u tamnu bocu sa širokim grlom i dobro zatvoriti. Čuvati na tamnom i hladnom mjestu, ali ne u frižideru. Nakon 7 dana može se početi upotrebljavati.
Prvih 5 dana, tri puta po jednu čajnu žlicu dva sata prije jela, a narednih 5 dana, tri puta po jednu jušnu žlicu sat prije jela.
Lijek spravljen po navedenoj recepturi pomaže kod tuberkuloze, astme, čira na želucu, reumatizma, bolesti ženskih organa pa i raka.

Draga pepolino, taman sam ti poslala pp i nakon toga nađem ovu temu user posted image  neću te ništa pitati jer mislim da znam ko je. Samo da ti poželim sreću i snagu kao i toj osobi jer vam to sad najviše treba. Plus, rak voli šećer tako neka ne uzima puno šećera jedino koštunjavo voće neka jede jer ono sadrži određeni cijanid a on ubija rak. SRETNO!!!

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: RAK
26.3.2011 21:54:47   
snješka
Jako bolna tema. Moja majka je umrla od raka materice u 33. godini.. Bilo je kasno kad je otišla za Ljubljanu, tamo je i umrla.
Ja sam čula da je jako dobro potopiti kantarion u med i to jesti.
Takođe, znam jednu ženu koja je jela samo žitarice i povrće. Izbacila je voće i meso, i izliječila se skroz. Sad je super.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: RAK
26.3.2011 21:56:33   
Anoniman
Moja mama je operisala rak dojke 1999.
Cito terapiju je odradila u NS. Nikada je nisam videla da povraća, a znam da jeste. Odradila je to nekako sama.
Zračenje je radila u Budimpešti jer aparati u NS tada nisu radili. Bila je sama.
Periku je kupila sama.
Kroz sve je prošla sama.
Iz ovog aspekta, pitam se kakav sam ja to skot da je to bilo tako?
Ali s druge strane, ja sam tada imala 18god, i nisam shvatala baš ozbiljnost situacije. Mami je više značilo da čuvam brata koji je tada imao 5god.
Tada su joj prognozirali 5-10god života. Meni je drago da su omašili.
Mislim da je stvar u stavu, i u kompletnoj promeni života! Čovek mora nekako da se suoči sa svim tim i sam, na neki svoj način, da se izbori i nađe novog sebe.

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: RAK
26.3.2011 22:08:12   
mikica sa
ja znam da je puno toga u ishrani a jedna od najvažnijih promjena u ishrani je da se pređe na makrobiotiku.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: RAK
26.3.2011 22:51:41   
Mishica 77
IZVORNA PORUKA: mikica sa

a jedna od najvažnijih promjena u ishrani je da se pređe na makrobiotiku.


Upravo.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: RAK
26.3.2011 23:18:33   
moja ciklama
Pepino, snaga ti je neophodna.

Ne znam o kome se radi, pa ću ti ukratko reći nešto o svom iskustvu..

Moja mama je obolela jan 2001god, krila je to do avg 2003, kada su joj odmah odstrranili celu dojku, i tada sam ja imala 23, sestra 18, brat 13..to su godine pakla... sve sam preživela sa njom, celu 2004, '05, '06, i '07 sam provela na Institiutu za Onkologiju, prestasla sam da živim svoj dotadašnji život..Kupili smo sve što smo čuli da može da pomogne, vodili je gde god smo čuli..ali moja mama jednostavno je kršila sva pravila koje je su joj data..ničeg se nije pridržavala, i sada je ne krivim..tada jesam..MNOGO MI NEDOSTAJE..
Prošla sam sve sa njom, od prve biospije, preko hemioterapija, zračenja.opadanje kose u premenovima, kupovanja perke, do .terminalnog stanja..mnogo sam propatila, i nikada se neću oporaviti od svega što sam doživela..

Želim da znaš da su iskustva različita, da sam tamo upoznala mnogo obolelih..ono što im je potrebno je podrška..i snaga..Neću te lagati, stašno je teško, evo zacenula sam se od bola koji sam preživela, i koji tinja mojom krvlju..i tugom koja je strašna..
ali MA KOLIKO TEŠKO BILO, BORITE SE..

Evo Rak dojke borba protiv kancera

Ne dozvoli da tvoj život stoji u mestu, već prihvati svaki izazov koji može bar na tren da te usreći!


Evo prilike, da vas sve podsetim: RAK NE BIRA, BIRAŠ TI!

p.s. ako mogu makar razgovorom da ti pomognem, tu sam, pusti pp!




_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: RAK
26.3.2011 23:56:56   
choopa choops
pepino jako mi je zao ko god da je u pitanju user posted image Drzi se, bice sve u redu user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here