|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
13.5.2011 10:54:44   
lanajelena
Bravo Mima,bice to sve ok user posted image ...Novakovka je stvarno expert za te stvari

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Amniocenteza?
13.5.2011 11:24:29   
Anck Su Nmaun
I taako ko zna kad cu podici rezultate, mojoj sestri nisu dali a l epo mi rekli ne morate licno...popiiiiizzzzzzzzzzzzzz sam i nazvala je ufff  kreteni !
Jos sestra  u 9 mesecu muci se pola grada da predje zbog nicega!
Tako da nemam pojma kad cu ih podici user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 13.5.2011 11:25:31 >

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Amniocenteza?
13.5.2011 11:56:23   
SnezaNS
:/ ja kad sam bila bio je jedan covek po rezultate, ocu reci, bez trudnice i uzeo ih.. svasta... user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Amniocenteza?
13.5.2011 12:05:31   
Anck Su Nmaun
Ajde da mi nisu rekli pa da sam pogresila,  ma uzasni su...prvo jedva docekala da budu gotovi posle mesec dana sad ne daju...

Ma nazvala sam ih tamo i posteno se izderala  user posted image ma boli me, zajebavaju ljude samo!!!

(odgovor članu SnezaNS)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Amniocenteza?
16.5.2011 19:08:17   
Anck Su Nmaun
Evo zvanicno i ovde kazem da smo uzeli rezultate, sve je Ok i cekamo Baby girl user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

Tajo nagrabusio od nas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 16.5.2011 19:09:36 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Amniocenteza?
16.5.2011 19:11:13   
liliana
Anuk,user posted image user posted image user posted image !!!
Sad čete vas 3 da imate ubedljivu večinu!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Amniocenteza?
16.5.2011 19:12:00   
LillyT
Bravo za vojčicu

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Amniocenteza?
16.5.2011 19:13:07   
Snelle
Anck, diiiivno!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Amniocenteza?
16.5.2011 19:29:16   
Verus
Anckuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Amniocenteza?
16.5.2011 19:33:31   
red sonia
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Amniocenteza?
16.5.2011 21:02:36   
*boka*
Anck user posted image user posted image user posted image Kad se setim samo koliko si se nervirala nakon double testa... Hvala Bogu da je sve super i sad mozes da se opustis i uzivkas do kraja trudnoce.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Amniocenteza?
16.5.2011 21:48:16   
New Mom
Anck user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Amniocenteza?
17.5.2011 0:21:49   
SnezaNS
cestitamo user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Amniocenteza?
17.5.2011 0:24:51   
pepeljuga
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu SnezaNS)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Amniocenteza?
17.5.2011 10:38:00   
Ana RR
Anck, bravo za dobre rezultate i za curicu user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Amniocenteza?
18.5.2011 12:22:23   
Mima1707
Konacno sam i ja dobila rezultate, nalaz uredan, zdrav deckic. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Amniocenteza?
18.5.2011 12:27:08   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Mima1707

Konacno sam i ja dobila rezultate, nalaz uredan, zdrav deckic. user posted image user posted image user posted image


Jeeeee user posted image  ...eto samo dignu frku bezveze

(odgovor članu Mima1707)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Amniocenteza?
18.5.2011 12:31:37   
Ptičica
Moju kumu su slali na aminocintezu u jednu poznatu privatnu ordinaciju. Double nije bio dobar, pa su joj rekli da obavezno radi. Na kraju je sve bilo dobro i tek tada su joj rekli da je loš rezultat bio zato što joj je posteljica tanja na jednom delu i da su to mogli da predvide, ali ipak...
Jbg, sada kome i šta verovati. I ja bih isto uradila, da mi nije double bio dobar.

_____________________________

Neke se pobede dobijaju na- juriš!!!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Amniocenteza?
31.5.2011 12:40:10   
mama kukunka
Mile moje ``iskusnije`` koleginice, imam jedno pitanje-gde  i kako ste zakazivale amniocentezu u Beogradu!!
Ja sam u totalnom zbunu. Dr  u frontu me danas posalje  da zakazem double , kod njih na IV spratu..tamo mi zakazu za 30 .06, sto ce reci , 13.nedelja cu biti tada..Onda odem u Palmoticevu, gde se zakzazuje amnio, na V spratu bez lifta :), i `ladno kazu 1. slobodan termin je 15. avgust, ja cu tada biti 20 nedelja...
Daju mi tel Majke i dete, i  kbc Zvezdara a tek  ovi me totalno zbune
1. Majka i dete, neljubaznost na nivou 100, prvo mi ocita lekciju sto je zovem sa mobilnog, takve stvari se ne rade mobilnim ( btw zivim u novoj kuci i nemam fixni), onda me naruzi sto sam zvala u 5 do 12 , a oni zakzuju od 12 do pola 2.. I jos mi kaze da dodjem 27. juna kod geneticara, da me pogleda i zakaze amni..Na moje pitanje -da li ima termina za amnio, kaze da to nije moj problem..
2. dalje, okrenem kbc Zvezdara, javi mi se gospodja koja je potpuna suprotnost ovoj prethodnoj i fino mi kaze da dodjem prvog cetvrtka posle double testa i da ce mi onda zakazati amnio, da imaju mesta itd itd..Da se placa ako radim na svoju ruku, a ako sam 35+ valjda se ne placa, itd

Sad sam sve ovo otkucala mojoj dr u sms, da ne bih gusila,  i cekam da vidim sta i gde da radim...
Gde ste vi radile, kako ste zakzaivale, koliko cekale... Moze li malo iskustava?

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Amniocenteza?
1.6.2011 11:29:45   
*boka*
Mila, a jesi li ti svakako resila da radis amnio ili ti to zavisi od rezultata double testa? Ukoliko ces svakako raditi amnio, onda nema potrebe da radis ni double ni triple test. Sta ce ti to, kad ces na amnio dobiti prave odgovore, jer to je dijagnosticka analiza, a double i triple testovi su samo statisticki i govore ti koliki je rizik, a ne i dijagnozu.
Imas jos jednu soluciju, a to je biopsija horionskih cupica (imas ovde na forumu temu i o tome), koja se radi izmedju 10-12 nedelja trudnoce. To je takodje dijagnosticka analiza, radi se na slican nacin kao i amniocenteza, s tim sto rezultate dobijes za 3-7 dana, a na rezultate amnio se ceka oko mesec dana (osim ako ne radis negde privatno, tu se manje ceka).

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Amniocenteza?
2.6.2011 12:41:21   
laura74
Pozdrav svima!!!
Ja sam CVS tj. placentocentezu radila privatno. Intervenciju je izvrsio doktor Ljubic krajnje profesionalno. Rezultate analize cekala sam 2 dana. Znam da u toj klinici doktor Ljubic radi i amnicentezu. Ukoliko neko ima bilo kakvih pitanja rado cu odgovoriti i podeliti svoje iskustvo sa vama.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Amniocenteza?
2.6.2011 14:21:58   
SnezaNS
a sto zakazujes double? user posted image koliko ja znam to se ne zakazuje, nego odes u laboratoriju i izvadis krv? a amnio zakazujes kad dobijes rezultate double testa tj ako nisu u redu...nema potrebe da sad zakazujes amnio jer mozda ti double bude skroz u redu...

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Amniocenteza?
2.6.2011 14:24:29   
SnezaNS
a nema tu dal ima termina ili ne, oni MORAJU da ti zakazu amnio ako geneticar kaze da je potrebna.. ja sam recimo u utorak bila kod geneticara i odma mi sestra zakazala amnio za cetvrtak

(odgovor članu SnezaNS)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Amniocenteza?
20.9.2011 9:44:58   
crazymama
mene su zbrzali da zakazem amniocentezu pre svih testova, sada sam 9.nedelja trudnoce, ali imam skoro 36 godina, pa kao zato...
obzirom da su mi je zakazali za sredinu novembra, da li mogu da odustanem, ako double test i tripple pokazu da je sve ok..?

(odgovor članu SnezaNS)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Amniocenteza?
20.9.2011 9:48:33   
New Mom
Naravno, sve je to TVOJA odluka. Ti potpisuješ saglasnost za amnio kad dođeš da je radiš.
Mada, treba da znaš da su dabl i tripl testovi samo statistički pokazatelji i da su tačni 60-85 posto (zavisi os lab.), nikako 100 posto.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here