|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
24.3.2011 9:03:39   
mama10
Sinoć sam dobila informaciju da je Novalak dobro i kvalitetno mleko. Kupila sam prvu kutiju i Petra ga je odlično prihvatila . U apoteci sam dobila i katalog Novalaka . Ima dosta različitih formula . Petra je jutros imala svoj prvi obrok Novalaka i popila je bez ikakvog problema . Za sada je sve dobro. A što se tiče Aptamila sve ovo o povlačenju je tačno pošto imam potvrđene informacije iz Slovenije.



(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
25.3.2011 19:50:40   
Vika
" Riječ je o pakiranjima s rokom upotrebe do 11. kolovoza 2012., broj palete je 340089760012336033. Domaći distributeri čekaju službeno očitovanje njemačkog proizvođača".
http://dalje.com/hr-zivot/u-sloveniji-povlace-aptamil-2-jer-zadrzi-previse-vitamina/346664


Shvatam da povlače samo tu paletu a ne kompletno proizvod. Liči mi na Vigantol aferu

< Poruku je uredio Vika -- 25.3.2011 19:51:40 >

(odgovor članu mama10)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
13.4.2011 0:00:54   
Anoniman
BubaMiro,
jednom si pitala vezano za 200ml koliko daješ Nini... mrzi me sve da pišem, pretpostavljam da znaš na šta mislim.
Kad sam bila u savetovalištu, bila je jedna beba od 3 meseca. Mama je pitala dr da li sme bebi davati više ad mleka nego što je označeno za njen uzrast jer misli da je beba gladna. Dr je rekla da sme, da su to na kutiji okvirno napisani ml. I rekla je nešto tia "Ako beba popije sve iz flašice, znači da može još i treba joj dati još. Sita beba ostavi koji ml u dnu flašice.". E sad, to ne važi za Marka, recimo, njemu kad god daš mleko i koliko god, on u 90% slučajeva popije sve. Ali možda tebi znači info.

(odgovor članu Vika)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
13.4.2011 0:02:50   
Anoniman
Hvala Tash . user posted image
Nina u poslednje vreme ostavlja bar po 10-20 ml od 200 ml . Znači 200 joj je doza .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
13.4.2011 0:03:52   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
31.5.2011 22:00:01   
Anab
Drage moje mame,

ja sam nova mama na ovom forumu i treba mi bilo kakva pomoc.
Moja beba ima 43 dana i ja nemam mleka nego je hranim ad.
Koristim aptamil 1 i problem je sto je ona, po doktorima,
napredovala malo za 1 mesec,a to je 680gr.Inace jako
malo jede, uopste nije po kalupu.Trebalo bi da jede
od90-120ml po obroku a ona jedva sastavi 60ml.
Po nekad pojede 120ml ali ja stvarno ne znam
zbog cega.Dok jede sve je ok do nekih 60ml,
posle toga krece istezanje, mrstenje,gicanje
a nisu klasicni grcevi.Ne place.
Cula sam da ne valja prelaziti na drugu formulu
po svom izboru ali ne znam sta da radim.
Da li je neko imao slicno iskustvo.
Pomagajte!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
7.6.2011 13:09:04   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Vika

" Riječ je o pakiranjima s rokom upotrebe do 11. kolovoza 2012., broj palete je 340089760012336033. Domaći distributeri čekaju službeno očitovanje njemačkog proizvođača".
http://dalje.com/hr-zivot/u-sloveniji-povlace-aptamil-2-jer-zadrzi-previse-vitamina/346664


Shvatam da povlače samo tu paletu a ne kompletno proizvod. Liči mi na Vigantol aferu

Ovo moje i nema bas veze sa temom user posted image ali  da se nadovezem na ovo Vikino. Mi smo sa Apt.3 imali problem- povracanje konstantno i tvrda stolica.  Do tada nam je bilo ok i imala sam nameru davati user posted image da ga jos dugo pije ali smo morali prestati.
Da ne bude bas OT uglavnom sam pratila da ta kolicina bude kao sto je napisano na ambalazi ali posle sam odustala jer je bilo dana kada  je user posted image htela  vise ali i manje od "propisanog"

< Poruku je uredio usamljena -- 7.6.2011 13:11:01 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.6.2011 22:46:26   
bubilend
nadam se da ce mi neko odgovoriti na ovo pitanje,imam bebu od mesec dana hranim je aptamilom ali me zabrinjava sledece-bas brzo ogladni od njega,recimo sada pije 90 ml i vec posle pola sata place...ponudim vodu popije malo,tako i caja,beba suva,mazena ali od UOPSTE NE SPAVA preko dana,niti zaspe odmah nakon kiupanja vec cesto jako cesto trazi hranu...da li to znaci da njoj aptamil ne odgovara,bas ne znam sta da radim.od ponoca zaspi al isto se jako cesto budi gladna,najduze do sada sto je spavala bilo je 3 sata.
jel imao neko slčicno iskustvo???sta da radim???

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.6.2011 23:01:21   
Anoniman
Ne bi trebao bit gladan posle sat vremena. Možda su grčevi?
Moja beba ima skoro 10 meseci i jede na 3 sata, sem noću kada spava od 20.30 do 5-6h. Danju jede na 3 sata.

(odgovor članu bubilend)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.6.2011 23:25:34   
Anoniman
Bubilend, napravi bebi sledeći put malo više mleka, pa joj daj, pa ćeš videti. Ako popije sve - znači da joj je falilo tih par mililitara do sitosti, i da joj treba više. Napravi joj malo više, 120ml recimo, pa probaj tako i prati sistuaciju, jer je i moja beba uvek pila više od okvirnih merila. Tek kada sam joj povećala količinu spavala je normalno i bila ok tokom dana.
Probaj pa javi rezultate. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.6.2011 23:36:17   
Mishica 77
Bubika, ote mi reči iz usta.
bubilend, koliko god beba da popije, sledeći put napravi više. ne gledaj u ml i g. Bitno ti je da je bebiša sita.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.6.2011 0:35:25   
bubilend
drage moje ja napravim 150 jer je nepredvidivo koliko ce popiti...90 sam navela kao okvirnu meru...nocas mi se bebac zacenuo od gladi...evo kakav je bio plan noci...obrok u 7.45 do 8 je popila dozu (80 ml) u 8.30 nije se snosila beba od placa dok nije dobila mleko (120 ml) i na svakih sat,sat ipo najvise ista prica user posted image
zato sumnjam da aptamil mozda mojoj bebi ne daje osecaj sitosti user posted image
da pomenem to pedijatrici bilo bi veselo,cini mi se da bi se klela u aptamil user posted image zato se obracam vama jer stvarno ne znam sta da radim user posted image
user posted image user posted image

< Poruku je uredio bubilend -- 21.6.2011 0:37:01 >

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.6.2011 1:13:33   
Anoniman
Baš čudno.
Pa, probaj neko drugo mleko. Možda je zaista u tome problem.

Možda davim, ali, kad je Marko bio tako malen (gore sam pogrešila i pisala sam ti u muškom rodu, sad vidim da je devojčica), imao je grčeve. Naime, imao ih je jako dugo, ali nije to tema, niti ono što hoću da kažem. Tada sam dojila, i kada krenu grčevi, on bi sisao. Dam mu, on sisa, i za sat-sat i po, on kreće opet u dreku, jer kreću grčevi. Ako mu dam da sisa, priča se ponavlja opet.
No, ako mu ne dam da sisa, on ispusti gasove, smiri se, i miran je 2,5-3 sata do sledećeg podoja.

Neko mi jednom reče: "Bebe kakav god problem da imaju samo bi sisale. Ako ih boli stomak, one ne znaju šta im je, pa bi da sisaju."

Ne kažem da je to, ali razmisli dal jeste. Ja ne znam tvoju bebu da bih napamet pričala.

(odgovor članu bubilend)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.6.2011 1:20:07   
bubilend
hvala ti svakako.....poznam kad su grcevi i ima obicaj tada da trazi obrok isto.
ostaje mi samo da na svoju ruku probam drugo ad mleko jer stvarno ovo postaje napor za obe user posted image
najvise ogladni ujutro oko 8 tako da cu joj tada uvaliti bocicu druge mlecne formule bas da vidim koliko ce je drzati sitom.
drugo mi nista ne preostaje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.6.2011 1:22:17   
Anoniman
Ja bih probala. Jer, ako na sat - sat i po jede po 80-120ml, a ima svega mesec dana, to je puno. Ako se dobro sećam, do 6 nedelja bi trebali piti dal 60 ili 90ml na tri sata (tako valjda piše na limenci). 

(odgovor članu bubilend)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.6.2011 1:29:33   
bratzz

IZVORNA PORUKA: bubilend

hvala ti svakako.....poznam kad su grcevi i ima obicaj tada da trazi obrok isto.
ostaje mi samo da na svoju ruku probam drugo ad mleko jer stvarno ovo postaje napor za obe user posted image
najvise ogladni ujutro oko 8 tako da cu joj tada uvaliti bocicu druge mlecne formule bas da vidim koliko ce je drzati sitom.
drugo mi nista ne preostaje user posted image

Ja ti preporucujem Impamil, moja beba je odlicno napredovala i nije cesto bila gladna.

(odgovor članu bubilend)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.6.2011 6:06:28   
vukosava
IZVORNA PORUKA: bubilend

nadam se da ce mi neko odgovoriti na ovo pitanje,imam bebu od mesec dana hranim je aptamilom ali me zabrinjava sledece-bas brzo ogladni od njega,recimo sada pije 90 ml i vec posle pola sata place...ponudim vodu popije malo,tako i caja,beba suva,mazena ali od UOPSTE NE SPAVA preko dana,niti zaspe odmah nakon kiupanja vec cesto jako cesto trazi hranu...da li to znaci da njoj aptamil ne odgovara,bas ne znam sta da radim.od ponoca zaspi al isto se jako cesto budi gladna,najduze do sada sto je spavala bilo je 3 sata.
jel imao neko slčicno iskustvo???sta da radim???


Mojoj su prvog dana u porodilistu davali 80 ml AD mleka. Spavala je 3 h tek kasnije... Ja licno mislim da sve zavisi kolika ti je beba. Nije isto ako je rodjena sa 3 kg ili 4.5 kg.

Moja je jela non stop taj prvi mesec. Ja bebi nisam ni jednom dala caj, ima 6 meseci a vodu mozda samo 4x. Moj doktor kaze bebe placu kad su gladne najcesce a ne rastu ni od vode ni od caja. Ja glasam da das detetu da jede kad je gladno. Ima vremena kad krenu da trce da brines o dijetama user posted image

A probaj da je mazis i umotavas cvrsto u kiflicu, mozda je samo zbunjena od nove sredine.

Swadlling (kiflicenje): klikni

< Poruku je uredio vukosava -- 21.6.2011 6:15:33 >

(odgovor članu bubilend)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
7.8.2011 13:11:25   
marijap
Drage mame,molim vas za pomoc...Moja beba ima skoro 4 meseca i od rodjenja je bila samo dojena.On je inace napredna beba i sad ima negde oko 7.5 kg.Sa 6 nedelja je izbacio sve nocne obroke i spavao je od 9 do 6 ujutro bez budjenja,i preko dana je jeo na tri sata.U poslednje vreme sam primetila da mi se kolicina mleka smanjila,posto mi je trazio da jede na 2-2.5 sata,a nocu je poceo da se budi i place oko 3,pa oko 5,pa oko 7.Bili smo kod lekara i ona nam je rekla da uvedemo polako dohranu posle dojenja.E sad mene zanima koliko dohrane da mu uvedem...(KAda se preko dana izmlazam imam max do 100ml mleka),a njemu koliko god mleka da dam on bi popio ,pa sad ne znam koliko mu je dovoljno da bi bio sit...I zanima me da li neko zna da mi kaze ,da li ce mu se ponovo javiti grcevi,zbog uvedene dohrane(uzela sam Nan 1 adapt.mleko)

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
7.8.2011 22:14:03   
Anoniman
Na tvom mestu, ja to ne bih tako radila, da posle svakog podoja nudim flašicu.
Kada se meni smanjilo mleko, ja sam jednostavno podoj pred večernje spavanje zamenila flašicom, a ovo preko dana sam dojila na koliko god je tražio. Posle sam zamenila i jedan dnevni podoj.
Nisam kombinovala malo sisu, malo flašicu.
Ne verujem da će dobiti grčeve.

(odgovor članu marijap)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
7.8.2011 22:40:45   
marijap
Ali bojim se onda da cu imati problem,jer se on meni uvece uspava dok sisa,i samo ga spustim u krevetac...ne znam kakva ce situacija biti ako mu dam na flasicu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
7.8.2011 22:45:52   
Anoniman
Probaj. Možda bude kao moja deca, i sisu i flašicu su prihvatali bez problema, nisu odbijali sisu zbog flašice. U krajnjoj liniji, daj mu da jede na flašicu da se najede, pa ako ne zaspe, daj mu sisu da se uspava. Ja bih tako. Možda mi je pristup kriv, većina žena bi rekla "Daj prvo sisu, majčino mleko je zdravije, pa koliko posle popije iz flašice, popije...", a ja kažem da je za bebu podjednako bitno i da spava, pa sam stava da treba da bude sit. I ako se uspava na sisi, neće tražiti flašicu, a probudiće se za 2 sata da jede opet. (ja se skroz ne palim na dojenje, iako sam oboje dojila, tako da možda nisam prava osoba da te savetujem)

(odgovor članu marijap)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
8.8.2011 11:49:45   
marijap
Hvala na savetu...e da a samo jos da pitam...Dala sam mu juce i prekljuce dohranu(30 ml posle sisanja) i sad vidim da se muci da kaki ,citavo jutro i juce posle podne se napinjao i stenjao ali nista...jel to znaci da mu ne odgovara dohrana,ili...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
8.8.2011 11:53:44   
Anoniman
Može značiti da mu ne odgovara, ali ne mora. Kada pređu na ad mleko, ne kake više milion puta dnevno i stolica postaje gušća. Videćeš, ako bude imao problema, postoje dohrane koje su baš za to namenjene, ja po tom pitanju ne znam da ti pomognem.

(odgovor članu marijap)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
8.8.2011 11:55:02   
*Alexx*
Moguce je da ne kaki zbog dohrane. Ja bih sacekala par dana, pa ako nastavi da ne kaki, promeni formulu. Andrej nije imao problema sa Aptamilom i Novalacom, ali sa Humanom jeste.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marijap)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
8.8.2011 11:56:57   
Anoniman
marijap, ako mu daješ dohranu, moraš i malo vode da mu nudiš, jer su ad mleka obogaćena gvožđem, pa se teže vare (moj sin je baš teško kakio od ad mleka, i to svaki drugi dan...). A što se tiče količine-imam slučaj u zgradi, komšinica je znala da izmuze i do 2dcl mleka, ali beba i dalje gladna user posted image Na kraju su ustanovili da joj mleko nije bilo dovoljno hranljivo i eto, morala skroz da pređe na ad mleko... tako da možda i vi imate slični slučaj... Ti mu napravi 90ml(dobićeš 1dcl od toga) pa pogledaj koliko će od toga da popije nakon podoja, ako slisti sve, sigurno mu nedostaje... A kako dobija na kilaži?

(odgovor članu marijap)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here