|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
8.8.2011 23:10:10   
degu
user posted image user posted image
Za štitnu, neka tako i ostane, super nalaz user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Policistični jajnici
11.8.2011 16:24:11   
meyo
odlicno Litle !!!!!user posted image user posted image

bdw. ajd i ovjde da pitam naidjoh da je sok od bele imele jako koristan za nas sa PCos pa dal
znate gdej se to uopste kupuje??

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Policistični jajnici
13.8.2011 14:03:03   
little_one
Hvala vam...nalazi su stvarno odlicni ali evo meni opet kasni...test nista....nalivam se vrkutom i cekam...iscekujem...Nisam cula za tu imelu...ali vrijedi pokusati i pronaci to kod travara ili u apoteci. Evo sta sam ja nasla o beloj imeli :)

Izvor : http://zdravobilje.blogspot.com/2011/03/bela-imela-nacin-pripreme-caj-za.html

BELA IMELA


Bela imela je vrlo zanimljiva biljka ona raste na drveću i to najčešće na jelama ,boru kao i na listopadnom drveću specifičnog je oblika podseća na loptu ne raste nigde drugde dakle na zemlji niti u vodi ne može da se nađe .Njena lekovita svojstva su poznata od davnina koristili su je još prvi lekari . U narodu je poznata kao veštičja sropa ,vašticina metla ,veska ,višće. Ranije su je koristili za lečenje epilepsije.Koristi se za lečenjehroničnih grčeva i histerije i promrzlina.Jako dobre rezultate je dalokod lečenja dijabetesa pospešuje rad gušterače i posle nekog vremena dijabetes postaje prošlost.Imela se koristi i kod lečenja oboljenja poremećaja metabolizma i hormonskog poremećaja . Koristi se kao čaj koji se uzima ujutru i uveče .Bela imela se koristi kod zakrčenja arterija kod šloga i moždanog udara . Pije se 6 nedelja prve nedelje se pije po 3 šolje dnevno naredne tri po dve šolje a zadnje dve po jednu i to tako da se podeli jedna šolja pre i posle obroka. Imela je jako dobra i kod krvarenja iy nosa hladna se ušmče kroz nos i krvarenje prestaje ,takođe se koristi kod svih drugih vrsta krvarenja iz creva .Zavidne rezultate pokazuje i kod regulisanja krvnog pritiska rešava probleme nesvestice i zujanja u ušima kao i probleme sa vidom.Ono što je jako bitno pomaže i kod oslabelog srca i loše cirkulacije krvi. Imela nam jednostavno podmađuje organizam i vraća elan koji smo imali u mladosti.Preporučuje se kod obilnih menstruacija kao i u prelaznom tobu jer oslobađa svih tegoba koje prate ove navedene probleme.Svež sok od imele pomaže kod steriliteta i to tako što uzimamo po 25kapi pre doručka i pre večere.Kapi imele se mogu naći u apotekama. U zadnje vreme se koristiti sve više i za rešavanje problema kancerogenih oboljenja.Imela inače pročišćava organizam od svih štetnih toksina u organizmu.Ono što je zanimljivo za imelu je to da su njene bobice otrovne jedino kad se jedu i piju kao čaj ali se zato akoriste kao melem za spoljnu upotrebu kod promrzlina .

NAČIN UPOTREBE:
Kapi se mogu naći u apoteci .
Svež sok se priprema tako što se sveži još vlani listovi iscede u sokovniku.
Priprema melema : sveže bele bobice se samelju i izmešaju sa hladnom svinjskom mašću koristi se kod promrzlina .
Priprema čaja:jedna mala kašika imele se potopi sa četvrt litra vode da odstoji u toku noći piti u toku dana čuvati u termosu .

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Policistični jajnici
13.8.2011 22:20:04   
meyo
da litle nasla sam ja to al opet zaboravih u apoteci da pitam

nadam se da nije protiv pravila ja sam nasla na more savjeta vezane za PCOS neke ovdje i po drugim stranicama i evo nekako sumirala sve pa da vam ostavim....

   u slučajevima PCOS, poželjno:

- regulisati tjelesnu težinu,  ( meni jako tesko ide user posted image user posted image )
- izbaciti slatkiše iz ishrane, ili svesti baš na min.,
- fizički se aktivirati...bilo da je to aerobik, jogging ili nešto slično!

Čajevi   -Virak              Neven, Hajdučka Trava, Kantarion  Matičnjak   Ulje zutog nocurka za ovulaciju od prvog dana m. do ovulacije tj. Prvih 14-15 dana + 1000 mg. vitamina C + vitaminE
Policisticni jajnici  - čajna mjesavina

Pomesati jednake delove sledecih biljki
Hajducka trava .... Neven ...i Kopriva
supenu kasiku te mesavine preliti sa dva
decilitra vrele vode i piti 2 puta dnevno
sta znam mozda nekom bude koristilo .. e da zaboravih našla sam i recept za med i bokvicu kao ona se sasjecka pomijesa sa medom i to se jede.. ja cu to da pripremim i probam.. uz to vitamin c i e kao i virak ajd valjda mi nesto pomogneuser posted image
 

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Policistični jajnici
14.8.2011 0:28:11   
degu
Meyo ja sam pila hajdučku travu, neven i koprivu, a u isto vreme i taj med i bokvicu i siofor, tako da ne znam šta je tu delovalo, ali mi je bilo bolje user posted image
Ja sam zavisnik od slatkiša i ne znam kako njih da izbacim, ali izgleda da ću morati user posted image

A super što ste našli ovu novu biljčicu user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Policistični jajnici
14.8.2011 10:35:09   
meyo
degu kako ti je bilo bolje?? sta si osjetila koliko si dugo pila ...

ah pokusat cu nac imelu pije se 25 kapi soka ujutro ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Policistični jajnici
14.8.2011 10:43:50   
degu
Postale su mi redovnijeuser posted image
Ali nemam pojma šta mi je od toga pomoglo, u tom periodu su mi ciklusi bili katastrofa, nisam imala i po 3 meseca, a onda se ustalilo na 30-40 dana. To sa medom sam 2 ture pojela, siofor sam pila 5 meseci, a čaj sam usput pila, ne znam koliko dugo. Posle sam prešla na virak i hajdučku travu i eto sve vreme su mi tu i tamo redovni ciklusi, mada su mi hormoni katastrofa.
Pokušavala sam da nađem na internetu to za bokvicu, čak sam i herbateku pitala za to lekovito dejstvo, ali su mi rekli da nisu upoznati sa takvim delovanjem bokvice user posted image
Mene je najviše zanimalo da li sadrži neke fitoestrogene, ali ni to nisu znali da mi kažu, ali eto po forumima sam našla da je devojke koriste. Imelu nisam probala.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Policistični jajnici
14.8.2011 10:48:35   
meyo
ma mislim da ne moze da skodi .. i meni su c. podivljali danas je 56 ti dan...  bila sam kod dr rekla je da je prije od stitne nego zbog PCOS ali su mi hormoni bili super sad zadnji put...da dodjem za koju nedjelju na UZ jer svakako sad nista ne bi vidjela
pokusat cu sa medom pijem siofor i za nekih mjesec dana cu ici dr na pregled pa pitati za dozu jer sam nasla da su pojedine zene pile i do 2000 mg. na dan..tako da po svemu ova doza je mala .. barem mi se cini

bitno je da se  fizicki aktiviram al nikako da krenem ozbiljno da se bavim time
nasla sam jos par nekih recepata al ne znam kako da provjerim koliko je to djelotvorno...user posted image


< Poruku je uredio meyo -- 14.8.2011 10:49:19 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Policistični jajnici
14.8.2011 10:55:06   
degu
Pa da i meni je onaj drugi rekao da se pije i 2000mg za plodnost.
I mnogo bi nam značilo da se fizički aktiviramo, ja sam se isto ugojila 2-3 kg, sigurna sam da mi i to malo viška smeta. Pokušaj da odvojiš bar sat vremena dnevno za neku rekreaciju, najbolje je malo trčati, malo vežbice. Meni su najveći problem slatkiši, nikako da ih izbacim, a znam da mi najviše škode.
Ako budeš uzimala tu bokvicu, najbolje je da je svežu ubereš, negde van grada, gde nema mnogo zagađivača. Ja sam probala sa sušenom i bilo mi je grozno, mora biti sveža da bi bilo podnošljivo.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Policistični jajnici
14.8.2011 10:58:07   
meyo
e da znam meni mama bere te travkice i cajeve na planini tako da ce biti 100% ekoloski
mada sam citala za med i ren?? limun i beli luk..pa vise ne znam sta probati... al sa medom i bokvicom hocu

moj problem je sto je sav visak na stomaku pa to je jos gore i opasnije ja sam sad da kazem prepolovila slatkise bas bas rijetko ih jedem a prije nisam dan mogla zamisliti bez njih..

sad pijem virak i hajducku i kod mene se nista ne desava

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Policistični jajnici
14.8.2011 11:10:36   
degu
Možda si ipak user posted image
Pa normalno je da se gojiš u tom pojasu i to je karakteristično za PCO.
A to za med i ren i limun i beli luk nisam čula.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Policistični jajnici
14.8.2011 12:09:28   
meyo
ajd kad nadjem postavim i to ovjde ... pa da razmotrimo jel valja ili ne
jutros me hvata takva muka da ja stvarno ne znam jesam li il nisam user posted image
ovaj PCOS me izludjuje mada je sezona nekih stomacnih virusa hahah koja cirkusijada kod mene user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Policistični jajnici
14.8.2011 12:12:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: degu

Možda si ipak user posted image

A to za med i ren i limun i beli luk nisam čula.

Kod Meyo se ne zna nista, dok se ne vidi srculence na UZuser posted image

Inace, ovaj recept je koristio moj kum da izbaci slajm iz pluca, jer je pusac, a onda su mu otkrili i astmu....Uzasno je ruzno i odvratnog ukusa...

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 663
   RE: Policistični jajnici
14.8.2011 12:18:20   
meyo
Moja Verka tako ti je to kod mene ..to mi je i moja dr. rekla user posted image   sacekat cu ponedjeljak i utorak i poci na Uz. valjda bi se bar nesto vidjelo ...a
evo jos jedan cajic za PCOS koloniju zena -Sladić

"kod policističnih jajnika sladić se najčešće kombinuje sa božurom. Božur takođe smanjuje proizvodnju testosterona, pa zajedno ove dve lekovite biljke imaju vrlo snažno dejstvo. Božur podstiče ovulaciju i poboljšava proizvodnju progesterona. Najbolje ih je pomešati u razmeri 1:1."

a ovo za limun i beli luk nije za PCOS ja pogrijesila nego kao za lakse ostajanje u user posted image

ide ovako 33 bela luka oljustena i 3 cela limuna sa korom se samelju zajedno i stave u 1L vode da se prokuva
Ostavi se da se ohladi i pije 3 puta dnevno po 100 ml
e sad ne pise dal se cijedi ili pije kompletno ...

Drgugi recept  - U 200 gr meda izrendati 50 gr rena i ostaviti da odstoji na dnevnoj svetlosti 10 dana.
I 11. dana se pocne koristiti po jedna kasicica na prazan zeludac.
Uz to se pije po jedna solja caja od zalfije.
Kada se popije ta smesa od 250 gr meda i rena vise se ne pije i ne pravi.Sme se piti i za vreme menstroacije.

A ovo za med i svjezu bokvicu je bas za policisticne .. od toga ja pocinjem

< Poruku je uredio meyo -- 14.8.2011 12:19:44 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Policistični jajnici
14.8.2011 12:22:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: meyo

Moja Verka tako ti je to kod mene ..to mi je i moja dr. rekla user posted image   sacekat cu ponedjeljak i utorak i poci na Uz.

Ja bih mogla da pocnem da navijamuser posted image
IZVORNA PORUKA: meyo


a ovo za limun i beli luk nije za PCOS ja pogrijesila nego kao za lakse ostajanje u

ide ovako 33 bela luka oljustena i 3 cela limuna sa korom se samelju zajedno i stave u 1L vode da se prokuva
Ostavi se da se ohladi i pije 3 puta dnevno po 100 ml
e sad ne pise dal se cijedi ili pije kompletno ...



Da...beli luk i limun imaju delovanje kao aspirin, samo sto su smrdljivija varijanta.Ali mnogo zdravija...
A med i ren se koriste za mnoge stvari-za pluca, reproduktivne organe i sl...

(odgovor članu meyo)
  Direktna veza do poruke: 665
   RE: Policistični jajnici
14.8.2011 22:09:57   
meyo
ajd navijajte ko zna mozda se desi kakvo cudouser posted image user posted image

ja cu probat sa medom i bokvicom valjda pomogne

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Policistični jajnici
18.8.2011 20:05:31   
ljubilica
Molim za odgovoruser posted image
Radila sam hormone i to samo FSH I LH, 9dc i ispalo je da mi je LH skoro dva puta veci od FSH (7.4>4.5). Ovde to vidim da dijagnostikuju kao PCO. Mada meni je doktorka rekla da su mi rezultati dobri ( i internista i ginekolog), a na ultra zvuku i na HSG se ne vidi da imam bilo kakav problem sa jajnicima. Pa sta mislite?! Da li je moguce da je LH veci zbog nastupanja O ili ovaj moj rezultat pokazuje da nesto nije u redu?user posted image


_____________________________

Sreća je kao leptir. Što je više juriš, više će ti bežati. Ali, ako se okrenes drugim stvarima, ona će nežno doći i sleteti na tvoje rame.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Policistični jajnici
18.8.2011 21:55:04   
degu
Ljubilice normalno je da LH raste što si bliža ovulaciji, na tom principu rade i LH trakice, tako da mislim da kod tebe nije u pitanju PCO. Svakako bi trebala da ponoviš ceo hormonski status na 3. DC, da vidiš i ostale hormone.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu ljubilica)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Policistični jajnici
18.8.2011 22:50:55   
little_one
Cudno mi je da te je neko poslao da radis hormone bas tada...obicno se rade 3dc jer je tad slika hormona najrealnija. Lh varira iz vise razloga. Jedan je ovulacija kao sto su vec rekli. A nas problem sa pcos se manifestuje sa tim lh i fsh odnosom ali i sa masom drugih simptoma. Najbolje je da ponovis hormone iduci mjesec.

Sad ja, jedno pitanje. Zene, kako se nosite sa svojom vjesticom i trudnocom. Meni svaki put kad dobijem, muci me strah da sam mozda i trudna jer mi user posted image nikad nisu obilne. 4 dana maksimalno traju i tako mi je i kad sam bila na piluli i bez nje. Uvijek mi je na umu da je moja mama imala user posted image a u stvari je bila trudna.

E zasto vas to pitam. Kljukamo se bas svim, npr macinom do ovulacije, za koju kazu da moze izazvati spontani, evo sad meni ide da pijem klomifen a opet se bojim a testovi mogu da laziraju. Reci cete da nece lazirati tada ali meni se vec desilo da sam radila testove i da su mi lazirali a da je UZ pokazao da sam trudna. Nazalost sam izgubila bebu ali opet, dve crtice jos nisam vidjela. Jedino da radim stalno betu, al stvarno bi mi bilo strasno svako malo ici i provjeravati betu. Sto se tice testova, kucni budzet je dobro ostecen u korist apotekauser posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Policistični jajnici
18.8.2011 23:27:57   
ljubilica
Hvala vam na odgovoru. Mislim da sam i ja preplasena svega i svacega, a najvise da me lekari ne zaludjuju i zavlace.
Degu, verovala ili ne, meni niko nije pominjao da pretrazim sve hormone. Moj gin. se zadovoljila sa rezultatom ova dva, krvi i mokrace (gde se vidi da ima nekih bakterija, infekcija) i posto je, po njoj sve u redu, uputila me je na HSGuser posted image Zato sam ja sva preplasena sada i proucavam svasta na ovom DIVNOM sajtu, jer i posto mi je HSG bio dobar rekla mi je da se javim tek za 6 meseciuser posted image Hormone naravno opet niko ne pominjeuser posted image


_____________________________

Sreća je kao leptir. Što je više juriš, više će ti bežati. Ali, ako se okrenes drugim stvarima, ona će nežno doći i sleteti na tvoje rame.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Policistični jajnici
18.8.2011 23:34:02   
degu
Verujem ti ljubilice, meni ih je samo jedan Dr pomenuo,a niko drugi na UZ nije primetio da su policistični. A kod ginekologa sam prvi put otišla sa 17 i redovno išla. Nikad ni kontraceptive nisam dobila.
Little-one ako ti je frka uradi uvek test za svaki slučaj, meni su user posted image normalne i dosta bolne, tako da ne mislim nikad da sam user posted image ako dobijem.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu ljubilica)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Policistični jajnici
19.8.2011 13:54:09   
little_one
Meni je sinoc kao nesto smedjkasto krenulo i bila sam ubijedjena da ce jutros pravo da krene, kad ono nista. Sad ne znam, jos cekam hoce li ili nece. Uradim danas test, ne sa prvim, vec maloprije, i dobijem neku bliiiiiiiiiiiiiiiiiijeeeeeeeeeeeedu drugu crticu koju sam odmah proglasila optickom varkom....grrr....mrzim ovo....ne znas kad ti je ovulacija, ne znas kad da ocekujes vjesticu, ne znas kad mozes da uradis test...ne znas u principu nista....uhhh...et izjadala sam se....opet user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Policistični jajnici
19.8.2011 13:58:29   
degu
Little_one nemoj da zanemariš tu bledu crticu, nego idi vadi betu. Ako je pozitivna pravac kod Dr-a zbog tog smeđkastog, možda fali progesterona, odmah da ga nadoknadiš.
user posted image da za pozitivnu betu.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Policistični jajnici
19.8.2011 22:21:07   
meyo
litle degu ti je rekla sve
ajd i tebi drzim fige da budeuser posted image mada ti moram reci da je meni sa prvom t. i beta bila negativna tj. doslo je do implatacije nekako kasnije nemam pojma kako al znam da se desilo tako da ponovi test il urdi betu sjutra i pravac dr.
a znam kakav je osjecaj ne znati nista jer to je kod mene konstantan osjecaj user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Policistični jajnici
20.8.2011 0:03:30   
little_one
Ma kakva beta, dragi mi je iznenada dobio temperaturu. Samo sto smo stigli iz hitne i on legao da spava. Sutra ujutro opet mora na pretrage on. Tako da beta nista. Ugl, sad mi ide opet onaj smedji iscjedak i malo me boli ispod stomaka ali mislim da cu dobiti. Sutra cu ujutro rano jos uraditi test pa cemo vidjeti. Ako nista prosvercacu se u hitnoj do ginekologa :))

Ma samo da meni MM dragi bude bolje. Nikad ga nisam vidjela ovako lose....

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here