|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
20.8.2011 15:26:07   
little_one
Ipak sam dobila jutros, a sutra bih trebala poceti sa klomifenom. Dragi mi je dobio antibiotike i citav dan je pod temperaturom. Ne znamo jos sta mu je. Sad zasto vezem to dvoje...ima li smisla da ja pijem taj klomifen i da pokusavamo ovaj mjesec ako ce on biti na antibioticima? Moram to do sutra da prokljuvim...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Policistični jajnici
20.8.2011 15:33:58   
degu
Little_one žao mi je što je stigla user posted image
Popričaj sa Dr-om što se tiče klomifena, ne znam ni ja koliko je pametno da ovaj mesec kreneš s njim. Znam da antibiotici loše utiču na spermogram, kao i temperatura.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Policistični jajnici
20.8.2011 17:35:48   
little_one
Isto sam i ja pomislila da svi ti lijekovi mogu da uticu nepovoljno na zatrudnjivanje. Ali ipak cemo mi ovaj mjesec pokusavati al bez klomifena. Strpljen, spasen bice, pa cemo cekati iduci termin.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Policistični jajnici
21.8.2011 1:50:44   
World

IZVORNA PORUKA: little_one


Sad ja, jedno pitanje. Zene, kako se nosite sa svojom vjesticom i trudnocom. Meni svaki put kad dobijem, muci me strah da sam mozda i trudna

E zasto vas to pitam. Kljukamo se bas svim, npr macinom do ovulacije, za koju kazu da moze izazvati spontani, evo sad meni ide da pijem klomifen a opet se bojim a testovi mogu da laziraju. Reci cete da nece lazirati tada ali meni se vec desilo da sam radila testove i da su mi lazirali a da je UZ pokazao da sam trudna....
Jedino da radim stalno betu, al stvarno bi mi bilo strasno svako malo ici i provjeravati betu. Sto se tice testova, kucni budzet je dobro ostecen u korist apotekauser posted image user posted image

Citam ovo sto pises, i jesi li sigurna da ti nisi ja? user posted image
Salim se, nego sve ovo sto si napisala dosad ima velike slicnosti sa mojim problemima...
Kod koga se lijecis?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Policistični jajnici
21.8.2011 17:40:01   
little_one
Prije sam bila kod drzavnog a sad sam kod jedne doktorice privatno. Joj World, javim ti si na pp. Ma sigurna sam ja da smo mi u ovom sosu sve, i da isto prozivljavamo. A godine lete.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Policistični jajnici
23.8.2011 15:34:38   
meyo
zenske naidjoh na zanimljive komentare i pozitivne kritike na racun inozitola pogotovo D -chiro inozitola
evo linkovi ko zna engleski    PCOS                
KLIK II

A sustina je da inozitol potpomaze regulaciju masti iz jetre i insulina kao i pojavu depresije koja je cesta kod PCOS zena on se obicno nalazi u zitaricama mahunarke  i kostunjavo voce govedina i jaja
d citro inozatiol se nalazi najvise u heljid i nema ga u komercijalnoj prodaji  dok se inozitol moze nabaviti u kapsulama obicno ga koriste zene koje ne zele da piju metformin.  Nadam se da sam ovo dobro shvatila i prenijela


< Poruku je uredio meyo -- 23.8.2011 15:38:39 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Policistični jajnici
23.8.2011 15:43:04   
degu
Super Meyo user posted image
Ovo mi je nešto poznato, kao da sam ranije čitala, pokušaću da iskopam nešto na netu user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Policistični jajnici
23.8.2011 15:50:06   
degu
Evo nađoh nešto KLIK

Meyo a gde to ima da se naruči?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Policistični jajnici
23.8.2011 18:13:13   
meyo
pa nemam pojma valjda ovog d inoz. nema nigdje vec sami inozatol al vidim da ga piju cure iz inostranstva moram jos procackat o ovome ..

evo vidim da ih ima twinlab


< Poruku je uredio meyo -- 23.8.2011 18:15:38 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Policistični jajnici
25.8.2011 15:18:11   
nina26
Pitanje za devojke za PCOS.

Da li je lek Siofor isto sto i Metformin, ako ne koja je razlika?

I da li bez obzira na insulin, tj ako vam je on dobar, da uzimate jedan o ova dva leka?

Bas sam citala dosta, i vidim da Dr prepisuju oba leka za PCOS bez obzira na insulin, a za Metformin sam cula da pomaze jos i kod pobacaja, sto bi meni jos vise odgovaralo.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Policistični jajnici
25.8.2011 15:27:35   
meyo
Nina koliko ja znam metformin je glavni sastojak siofora odnosno to su isti ljekovi samo su to razliciti proizvodjaci imas francuski cini mi se glucophage a siofor je njemacki
e sad ja ga pijem vec dva mjeseca ciklus mi je kasnio poprilicno i konacno sam juce dobila s tim sto iskreno mislim za neki efekat da  meni treba veca doza pa rekla bih slobodno preko 1500 mg. .. al eto ostavit cu ljekaru da procijeni
nasla sam jedan dobar clanak o dejstvu metform. na PCOS      KLIK


Navodno dovodi do smanjenja insulina testosterona i glukoze u krvi  sledstveno tome meni bi vec trebalo da se hormoni normalizuju al se meni cini a i dragi mi je to jutros rekao da mi se pojacala maljavost na licu user posted image

< Poruku je uredio meyo -- 25.8.2011 15:29:29 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Policistični jajnici
25.8.2011 16:33:11   
nina26
Uh pa bas mi je zao sto ti se pojavila maljavost, mozda je kod tebe malo tezi slucaj PCOS pa treba i vise vremena, u sustini tek posle 3 meseca mogu da se primete rezultati.

Sto se tice leka, tako sam i mislila da je u pitanje jedno te isto, ali rekoh da proverim, bolje.

Sad samo da mi da dozu moja Conti i krecem u akcijuuser posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Policistični jajnici
25.8.2011 16:42:37   
meyo
super :))
ja ti kazem jedva ccekam susret sa dr. ..al mi to daleko tek kraj septembra da mi promijeni dozu cini mi se da ovako ne djeluje al isto moram uvest neku bas rigoroznu dijetu jer iako mi je apetit prepolovljen kile ne idu

javi mi koju dozu ces pocet piti..

ja se dvoumim da krenem sa klomifenom al je problem UZ pracenje ..

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Policistični jajnici
25.8.2011 23:08:14   
nina26
Pa pretpostavljam da cu sa manjom dozom poceti sto zbog navikavanja, sto zbog mog PCOS koji nije tipican, tj mala mi je inverzija, ali opet je prisutna.


Sad kad si spomenula Klomifen, bas sam danas procitala koje se sve terapije daju za PCOS, izmedju ostalog naisla sam i na Klomifen. Bas mi je to cudno bilo, ali ko zna mozda i to deluje, nemam pojma lupam sad.

Jel ti bese imas IR?

< Poruku je uredio nina26 -- 25.8.2011 23:10:35 >

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Policistični jajnici
25.8.2011 23:12:01   
degu
Problem kod PCO i klomifena je hiperstimulacija, zato Meyo nikako nemoj da ga piješ bez praćenja UZ, ako ništa drugo idi u drugi grad na UZ, da ispratiš rast i pucanje folikula.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Policistični jajnici
25.8.2011 23:29:35   
meyo
imam nince PCOS nesto kao ti nije mi izrazena drasticno inverzija al imam IR

ma necu degu nista na svoju ruku nego mi onako doslo jer ne znam do kad ce biti ono "cekaj smiri se polako" aaa

al dobro nasla sam koji sve suplementi povoljno uticu na zene sa PCOS : Vitamin E, hrom, riblje ulje, magnezijum Q 10, cink, CLA kisjelina, biotin Vitamin B6 pogotovo zene koje piju metformin jer ga valjda nekako on apsorbuje iz organizma uz to zene koje piju metf. trebaju jos kalcijuma magnezijuma i vitamina D3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Policistični jajnici
25.8.2011 23:32:41   
degu
Super Meyo, nalaziš baš korisne informacije user posted image
Znam da nećeš na svoju ruku, a znam i da ti je DR user posted image što se tiče praćenja folikula, možda ti pomogne klomifen, nikad se ne zna, samo to mora da bude strogo kontrolisano.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Policistični jajnici
25.8.2011 23:37:03   
meyo
znas kako sacekat cu kontrolu sredinom septembra pa ako dr  predlozi taman ce mi tad stici ( valjda user posted image ) ponovo cica mica pa cemo sa klomif. ako ne budu imali drugacijih ideja
uz to cu pokusat sad pratit cajeve ove vitamincice

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Policistični jajnici
26.8.2011 14:10:52   
little_one
Meyo, super informacije!

Ja sam cak kao i malo sretna sto sam odustala od klomifena ovaj mjesec. Nekako ga se bojim.

Ipak cini mi se da cu morati to uraditi pa kako god...voljela bih da uspije isprve, a tek sto bih se obradovala blizancima :)))

Uglavnom, jos uvijek ne znam kako da od doktorice izvucem uputnicu za endokrinologa pa da pokusam saznati da li imam inzulinsku rezistenciju. Razmisljala sam da odem i privatno ali nisam sigurna da li takav doktor postoji u Banjaluci i koliko takav pregled, tj test moze kostati.

Pored tog sto siofor moze da pomogne nama sa PCOS-om nekako se radujem da bih mogla lakse skinuti koju kilu. Uh, ajmo sad degu kritike..

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Policistični jajnici
26.8.2011 15:25:28   
degu
user posted image nisam valjda tako strašna user posted image
Nisam ja protiv klomifena, nego sam samo protiv Dr-a koji ga olako daju.
On može da deluje i mislim da je OK da ga pijemo, ali samo sam za to da se hormoni prvo dovedu u red i čitav organizam pripremi za trudnoću.
Nije fora u tome da ostanemo trudne, nego da ta trudnoća bude uspešna.
Isto sam za to da se prvo odradi hsg, jer šta će nam gomila folikula ako su jajovodi zapušeni.
Što se Meyo tiče, ona već ima jednu uspešnu trudnoću, sredila je TSH, pije lekove i za IR, tu mi je već OK da proba sa klomifenom,ali da bude strogo praćena UZ. Ne znam, mene lično klomifen plaši, ako nije sve ovo odrađeno.

Little-one a zašto je toliki problem da uzmeš uput za endokrinologa? Kod nas ne prave problem oko uputa.
A ogtt test i insulin možeš da uradiš u privatnoj laboratoriji i nije skupo.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Policistični jajnici
26.8.2011 15:31:48   
little_one
Ma doktorica insistira na tome da nema razloga da mi daje uputnicu za tako nesto. Ma, evo uspjela sam se raspitati da odem privatno i da to odradim. Sutra cu zvati da vidim kad mogu da se narucim. Sto se tice HSG (to je utvrdjivanje prohodnosti jajovoda?), doktorica mi rece na zadnjem ultrazvuku da je dobro sto nemam nikakvih priraslica i da su mi jajovodi prohodni. Kako je ona to mogla da zna samo ultrazvukom?? To sam se zapitala kad sam procitala malo i o tome...Da li ima nesto sto se vidi ultrazvukom (vaginalna sonda) sto moze ukazati na to da su jajovodi prohodni ili ne...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Policistični jajnici
26.8.2011 15:38:35   
Contesa
Za Mrs. little_one,
Gotovo je nemoguce vidjeti prohodnost jajovoda sa UZ i to vaginalno, to se vidi samo sa sonogramom, koji ne znam dali postoji u Banja Luci i/ili HSG, nema druge mogucnosti za to, ni u jednoj Americi, a kamoli na Balkanu.
Ja licno preporucujem HSG odmah u postupku ispitivanja plodnosti kod parova, da se zna dali naturalno sa coljanim odnosima i/ili IUI postoji ikakva sansa za dete, ako ne, onda otpadaju sve ove opcije kao mogucnosti, ne treba zena ni biti hormonalno stimulirana uopste bez proodnosti kanala, oni moraju biti prohodni, da bi se ista i pokusavalo, u suprotnome to je cist neprofesionalizam i gubljenje vremena, novaca i energije ni za sta.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Policistični jajnici
26.8.2011 15:49:15   
degu
To ja isto želim da kažem, iako sam laik.
Meni je Dr takođe želeo da uvede klomifen bez mog hormonskog statusa,bez HSG-a, niti je tražio spermogram partnera. Srećom ja to nisam prihvatila, a ne bi bilo ni od kakve koristi jer je i spermogram partnera loš.
Tako da je zaista ovde prisutan čist neprofesionalizam. To je zarađivanje na tuđoj muci, a mi smo nestrpljivi da postanemo roditelji i verujemo svom lekaru.
Zato kažem da moramo biti jako pažljivi i pre svega informisani i strpljivi.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Policistični jajnici
26.8.2011 15:49:19   
World

IZVORNA PORUKA: little_one

Ma doktorica insistira na tome da nema razloga da mi daje uputnicu za tako nesto. Ma, evo uspjela sam se raspitati da odem privatno i da to odradim. Sutra cu zvati da vidim kad mogu da se narucim. Sto se tice HSG (to je utvrdjivanje prohodnosti jajovoda?), doktorica mi rece na zadnjem ultrazvuku da je dobro sto nemam nikakvih priraslica i da su mi jajovodi prohodni. Kako je ona to mogla da zna samo ultrazvukom?? To sam se zapitala kad sam procitala malo i o tome...Da li ima nesto sto se vidi ultrazvukom (vaginalna sonda) sto moze ukazati na to da su jajovodi prohodni ili ne...


Ja sam radila u jun hsg na paprikovcu, kod nas se ne moze raditi UZ nego rendgen i ubrizgavaju nesto.
Sto se tice endokrinologa, ja sam prije nekoliko godina isla da vadim nalaze privatno u Centar za stitnu zlijezdu, oni su u n. varosi, mislim da ti mogu odraditi sve sto hoces, cijene su im bile ok, kao i svuda.
A bolje je da trazis da ti ginekolog napise preporuku za uputnicu, meni su dali za sve sto sam radila, porodicni ti bez problema da uputnice ako je na preporuku gin, a mislim da nema sanse da ne rade to na paprikovcu.... I sve je besplatno, nema ni participacije za slucajeve kao sto smo mi....

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Policistični jajnici
26.8.2011 17:13:04   
little_one
Ja sam radila hormonalni status ali prije skoro sad vec godinu dana. Pokazao je samo raskorak izmedju LH i FSH sto je i potvrdilo policisticne jajnike. Prije mjesec dana sam radila hormone stitne i bili su ok. Sto je opet super. Menstruacije neredovne i svi to samo pravdaju policisticnim jajnicima. Vrkuta jedina pomaze, bez nje se ne bih usudila vise ni jedan mjesec jer drugacije necu dobiti.

Porodicni mi nece dati uputu nizasta sto ginekolog ne preporuci. Moj drzavni ginekolog kod koga sam isla insistira na pilulama koje ce kao regulisati (a nisu nista regulisale) pa da svaka tri mjeseca pokusavam da zabebim. Znaci tri mjeseca pilule pa beba. Pa ako ne uspije onda izazivanje menstruacije pa opet pilule i tako unedogled. Nisam pristala na to i uz pomoc vrkute pocela da dobijam. Tako da od drzavnog nema vajde.

Sto se tice privatnog ginekologa, ona je poznata po tome sto radi sa neplodnoscu. Za muzev spermiogram mi je rekla da je ok, pored te aglutinacije, normospermia, ja joj dovoljno dobro izgledam na UV, malo jesu policisticni jajnici ali nema priraslica sto je jako bitno,rekla da nema potrebe da radim ponovo hormone, stitnu sam poslije uradila na svoju ruku (i za to sam dobila uputnicu tek kad sam se rasplakala u ordinaciji pa je porodicna takav izliv emocija pripisala tome da mozda i treba uraditi hormone stitne). Uglavnom, moram pod hitno da se prestanem nervirati zbog ljudi i njihovih postupaka.


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pitali smo doktor-ginekologa: Utvrđivanje ...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here