|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 52 53 [54]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
13.5.2015 14:57:39   
nata11
Ja user posted image Imamo isti lek za prolaktin s'tim da ja nemam stimulacije jer imam redovne cikluse.

_____________________________





(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 1326
   RE: Policistični jajnici
13.5.2015 15:01:43   
saska80
Imam redovne cikluse, stimulacija je za pucanje folikula. Pregnyl ampula se primi, i dan kasnije se imaju ciljani odnosi, i onda ostaje samo da se ceka..user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1327
   RE: Policistični jajnici
13.5.2015 19:36:07   
nata11
znam koristim je pre iui. Jesi pila neki caj ili femisan kapi?

_____________________________





(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 1328
   RE: Policistični jajnici
13.5.2015 19:40:14   
saska80
Femisan a pila tri meseca, prestala.. Prešla na lekove..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1329
   RE: Policistični jajnici
13.5.2015 19:56:19   
nata11
Srecno. user posted image

_____________________________





(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 1330
   RE: Policistični jajnici
13.5.2015 20:10:37   
saska80
Hvala.. I ja tebi.. Javljam ako bude nešto novo user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1331
   RE: Policistični jajnici
19.5.2015 10:12:11   
saska80
Juce na kontroli potvrdjena ovulacija, pukao folikul..Posle dve nedelje terapije...Dobro reagovala na pregnil. Sad samo cekamo...user posted image

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 1332
   RE: Policistični jajnici
4.6.2015 20:02:05   
nata11
Saska kakve su vesti? user posted image

_____________________________





(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 1333
   RE: Policistični jajnici
4.6.2015 20:05:45   
saska80
Ništa, jovo nanovo user posted image ... Opet sve isto, opet klomifen... I tako :-\

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1334
   RE: Policistični jajnici
23.12.2015 14:42:39   
7marii
Zdravo, molila bih za pomoc. Poslednja menstruacija je bila 20.11.2015 da bi opet dobila 6.12. nakon toga otisla kod doktora. Koji kaze to krvarenje nije bila user posted image vec pukla cista i utvrdi da imam jos 3 ciste,2 od 16mm i 1 od 12mm. Sve ostalo u redu,endometrijum normane debljine za 2 fazu ciklusa. To je bilo 14.12. dr. rece da ovo drugo krvarenje ne racunam kao user posted image . Sumnja na PCOS ali mora prvo da mi proveri hormone.Medjutim moje user posted image nema,a uvek je redovna dobijam od 23-25 dana.Pa me zanima koliko je moguce kasnjenje zbog cisti,ako neko ima slicnog iskustva? Test radjen pre 5 dana,popodne i bio je negativan.
Pozz i hvala

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 1335
   RE: Policistični jajnici
23.12.2015 14:46:39   
saska80
Vrlo moguće, policistični jajnici uglavnom i daju neredovne cikluse. Hormoni drugog ili trećeg dana ciklusa će puno toga reći.

(odgovor članu 7marii)
Direktna veza do poruke: 1336
   RE: Policistični jajnici
23.12.2015 15:54:24   
7marii
Hvala na odgovoru. Pa i dr. rece da vadim hormone 2-3dc, inace su uvek redovne jedino je ova sad nema. Koliko smem da tolerisem kasnjenje? Planiram da zakazem pregled za ponedeljak,jel mi to nije mnogo kasno? Poslenja user posted image 20.11. a ciklusi su mi na 23-25 dana. Ili da idem i ranije?

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 1337
   RE: Policistični jajnici
23.12.2015 19:11:31   
saska80
Pa možeš otići bilo kad, bolje pre nego kasnije. U suštini ne kasni ti puno, ali je opet odstupanje. Najbolje će hormoni dati sliku i eventualno ogtt test..

(odgovor članu 7marii)
Direktna veza do poruke: 1338
   RE: Policistični jajnici
23.12.2015 19:13:28   
saska80
A ponovi opet test sa jutarnjim urinom.. Ko zna :-)

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 1339
   RE: Policistični jajnici
24.12.2015 10:38:35   
7marii
saska80 hvala.
Ponovicu test sutra ujutru pa ko zna, mozda i bude neceg drugog pored cisti user posted image . Stomak me ni malo ne boli tako da user posted image nece doci ni danas

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 1340
   RE: Policistični jajnici
24.12.2015 17:47:39   
saska80
Nema na čemu, tu smo da se pomažemo.. :-)

(odgovor članu 7marii)
Direktna veza do poruke: 1341
   RE: Policistični jajnici
24.12.2015 18:01:48   
17 joka
ja sam za ciste koristila kobinaciju caj od koprive, nevena i hajducke trave

posle virak ili macinu travu

sad pijem i gluformin zbog IR ali ja sam sredila jajnike i hormone sa lekom i cajevima, ishranom sad dobijam redovno cikluse i ovulacije

hormoni isto dobri

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 1342
   RE: Policistični jajnici
25.12.2015 19:45:05   
7marii
Samo da vam javim,test je -,definitivno su ciste u pitanju sto mi user posted image i dalje nema.Zakazala sam za ponedeljak pregled kod dr.
17joka pa caj od nevena i hajducke trave pijem vec nekoliko meseci unazad zbog bolnih user posted image ,nisam znala da su i za ciste dobre.A ciklusi su mi bas redovni,pa sam se zbog ovog kasnjenja i cisti bas zabrinula. Hvala na pomoci

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1343
   RE: Policistični jajnici
15.1.2016 10:31:43   
Drama_Queen
I ja imam policisticne jajnike. Pila sam Siofor od 500 mg zbog insulinske rezistencije, ali sam imala uzasne mucnine i nelagodnosti i lekar mi ga je izbacio iz upotrebe i rekao da probam ishranom da regulisem poviseni nivo insulina. Pila sam i Femisan kapi, takodje na preporuku lekara, radi stimulacije ovulacije, ali ni one nisu dale neke rezultate. Pre 8 dana sam pocela da pijem Inofolic, neki prirodni lek iz Italije na bazi vitamina mio inozitola i folne kiseline, na nagovor prijateljice koja zivi tamo. Ona kaze da Inofolic lekari u Italiji preporucuju svim zenama koje imaju problem sa policisticnim jajnicima ili sa sindromom policisticnih jajnika, jer regulise povisen nivo insulina i dovodi do spontanih ovulacija, a prilikom primene nema nikakve nezelje efekte. U Srbiji ga trenutno nema, tako da sam obezbedila zalihe za 3 meseca…
Ne znam da li je neka od vas cula za Inofolic ili imala iskustva sa njim? Na inostranim forumima sam mogla da pronadjem jako pozitivne komentare, tako da sam i ja trenutno jako optimisticna. Moja drugarica ga je pila 6 meseci, nakon 2 meseca je krenula da ima normalne i spontane ovulacije, a u 6 mesecu primene je i zatrudnela. I nije pila nista sem inofolica… Inace, trenutno nemam nikakve tegobe, a ono sto sam primetila i jako me raduje, je da mi se izgubila zelja za slatkim i to narocito u vecernjim casovima :)
Ako imate neka iskustva s ovim lekom, jako bi mi znacilo da ih podelite sa mnom. Hvala!

(odgovor članu 7marii)
Direktna veza do poruke: 1344
   RE: Policistični jajnici
23.1.2016 12:20:16   
zoom
Ja sam po preporuci drugarice koja živi u Njemačkoj, počela piti Inofolic (što je u Americi Pregnitude). Prije nego što sam ja naručila preko interneta, čitala sam puno stručnih tekstova, i istraživanja, i to je nešto što se u svijetu sve više počinje preporučivati ženamma koje imaju PCO, jer je dokazano njegovo pozivitvno djelovanje na jajnike cikluse.

Pila sam ga neko vrijeme, i nešto što je sigurno, to je da sam se osjećala mnogo, mnogo bolje, u smislu da nijesam imala valunge vrućine, promjene raspoloženja, napade gladi i potrebe za slatkim, i još mnogo toga. sigurna sam da je od njega. prestala sam ga piti, jer me doktorica iskritikovala da pijem nešto za šta jos uvijek nije proslo dovoljno godina istrazivanja, da bi se pokazalo kako on ustvari utice, i kako utice na plod.

razmisljam da mu se vratim, ali pripremam se na za iseminaciju, pa cu vidjeti prvo kako ce to proci...

(odgovor članu Drama_Queen)
Direktna veza do poruke: 1345
   RE: Policistični jajnici
25.1.2016 10:55:07   
Drama_Queen
Upravo i ja osecam sve sto si i ti rekla… Sigurno je od Inofolica, jer nista drugo trenutno ne pijem, a nikada se bolje nisam osecala… Cak sam izgubila i 2kg. Inace, pojavio se u Srbiji, imaju ga neke apoteke i mnogo je povoljniji nego u inostranstvu, tako da me to bas raduje… A i u potpuno je istom pakovanju, sto potvrdjuje da je iz Italije.

(odgovor članu zoom)
Direktna veza do poruke: 1346
   RE: Policistični jajnici
1.9.2020 18:46:05   
Anoniman
Imala sam ja pre dve godine i ostala sam y drugom stanju i nisam ni znala da jesam i onda sam ga izgubila pa sad ponovo dobila novu cistu al uzgredno lekar mi prepisao lek Infolic to se pije 3 meseca i tokom trudnoce isto msm kad ostanete u drugom stanju nastavljate da pijete


(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 1347
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 52 53 [54]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 52 53 [54]
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here