|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
3.7.2011 15:22:39   
vision
prvi put sam bila sigurna da je TO beba, na pocetku 22. nedelje :)) malo kasnije, nego ostale trudnice.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
3.7.2011 16:07:43   
PoisonEve
Negde u 17. nedeljiuser posted image

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
6.7.2011 13:01:33   
mama kukunka
Mislim da sam je sinoc osetila (14 nedeelja????!!) ali to je tako slabasno bilo..Drzala sam ruku na stomaku, kad sam osetila TO  (podsetila sam se kako izgleda posle 7 godina)-bila sam sigurna d aje bebac..Mada, verujem da je to slucajno, veujem da cu tek za 3-4 nedelji poceti kontinuirano da je osecam

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
6.7.2011 13:09:51   
magnetic
I ja sam u 17. nedelji i to bas za rodjendan.Cekala sam goste i pitala se Boze sta mi danas ceo dan buburlice stomakuser posted image .Posle par sati buburlikanja sam shvatila da je to ustvari moja bebauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
6.7.2011 13:12:40   
sonyasha
I ja sam prvi put u 17. nedelji osetila, ali posle toga se nije javljao bar dve nedelje! Negde od 20. se svakodnevno aktivno družimo - žurkica user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
6.7.2011 13:15:53   
vonavoj
shvatila sam da nisam nigde zapisala niti zapamtila kada je to bilo! ali mislim da smo sony u istom periodu osetile bebicu!user posted image

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
6.7.2011 15:20:21   
sonyasha
Jesmo ženska, mislim da je čak isti dan bio kada smo oglasile lepe vesti! user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
26.7.2011 12:14:57   
maslackic
pre nekih nedelju i po dana sam osetila kao da me neko prstom mazi iznutra,i skontala sam da je to beba...tako mi bilo jos par puta nekako kao da ribice prolaze...ali ne svaki dan, ali me zanima kada ce da se oseti svaki dan?? posle koliko od tih prvih ribica...user posted image ja bi sad trebalo da sam usla u 5 mesec jel da??

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
26.7.2011 16:02:23   
maslackic
seca li se nekoo...user posted image ja sam mislila dakad osdetim bebu jednom da ce da se desava stalno qli ono jok...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
26.7.2011 16:10:07   
vonavoj
ne brini se,tako je i meni bilo,osetila sam bebicu,pa onda tajacuser posted image

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
31.7.2011 12:02:58   
Verus
Sa Helenom u 17oj nedelji, a sada preksinoc znaci pred kraj 15te.  3-4 puta to vece, i sinoc jedanput.  Znam da sad verovatno nece biti nista nedeljama, ali je bilo super tacno znati sta je touser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
31.7.2011 12:23:49   
vonavoj
user posted image user posted image user posted image verus,tako je svima nama bilo,osetile,pa pauzaaaaa!user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
31.7.2011 12:29:29   
zivka
I ja sam neko "lupkanje" osetila oko 15-16nedelje ili plovidbu mini ribice  sa balonima ali oko 18-19 sam vec bila sigurna da mi NEKRCE creva vec da plivac pliva user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
31.7.2011 12:50:42   
anci011
Cao, ja sam Ana, u 17.nedelji trudnoce sam i prosle nedelje sam osetila prva pomeranja. Sad ih lakse prepoznajem, cesca su i ponekad snaznija.

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
31.7.2011 16:24:35   
Verus
Dobro dosla Ana!!! Pridruzi nam se i drugim temamauser posted image

(odgovor članu anci011)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
1.8.2011 21:58:11   
Njakica
I ja sam u ovoj trudnoci bas rano osetila,prvi put sam osetila sa punih 14. nedelja,ali posto bebica zuri nedelju dana,moze se reci sa 15. nedelja. To je bilo lupkanje jako blago,vremenom je pocelo jace a vec nedelju dana unazad su to pravi udarci i koprcanje u stomaku user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
5.8.2011 17:10:48   
Inica
Hm.. Ja sam fENoMEN onda.. OsetiLA sam danas lupkanje bebice. Dole skroz na dnu stoMaka, tj josh malo ispod. I uchestalo me je lupkala jeDNo minuT-dva. . Znam da je to tô, nema shta drugo da budE :) U prvoj trudnoci sam kasnije osetila, pa mi ovo bASh chudno. .

(odgovor članu Njakica)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
5.8.2011 18:51:42   
cockic
ja u ovoj trudnoci nema sanse da provalim i ako mi je drugo

jer imam i dosta gasova,tako da mislim da cu saznati to po prestanku
mucnina jer ih jos imam.

u prvoj su mi stale kad me je sutnuo.a sad cekam taj znakuser posted image

mada znam da mogu da ih imam i do kraja trudnoce tako,ali nadam se da
ce uskoro stati.


(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
6.8.2011 19:40:54   
milia
U prvoj trudnocu u 19-oj nedelji, a u drugoj trudnoci, golicanje vec u 17oj, mada nikako ne mogu biti sigurna da li je to bas od bebe... a prvo pravo pomeranje u 18+2

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
6.8.2011 21:49:51   
Nanet
Meni je ovo druga trudnoća, danas sam ušla u 21. nedelju i još uvek ne osećam bebuuser posted image . Da pre nedelju dana nisam bila na UZ i videla moju srećkicu kako se koprca u stomaku, sada bih već verovatno bila luda od brige.
Kod mene izgleda ne važi pravilo da se u drugoj trudnoći beba ranije oseti.

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
14.8.2011 10:31:41   
svirko
ja ulazim u 18-tu nedelju i nista ne osecam,nisam ni videla bebu na UZ-ma nista,tako Nanet-uzivaj...

(odgovor članu Nanet)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
14.8.2011 12:38:05   
Lilla
To sto neke mame slabije osjecaju svoje bebe kako se prcakaju u trbi moze da bude i do polozaja posteljice. Ja sam prvi put osjetila bas slabo u 16-oj nedelji, i onda je nastao tajac, pa sam pocela malo jasnije i cesce da cujem poslije 20-e nedelje. Iako ni to nisu bili oni jaki pokreti, kako neke mame opisuju. Ja sam pri ulasku u 25-u nedelju zvala babicu i trazila da dodjem na kontrolu jer sam bila zabrinuta, skroz slabo sam osjecala bebine pokrete nekih par dana. Onako malo bi se provrtio kao ribica, i to bi bilo to. Uradili su mi ultrazvuk i CTG i sve je hvala Bogu bilo u redu. Rekli su mi da mi je posteljica na prednjem zidu (sto sam znala i ranije) i da ona djeluje kao prigusivac udaraca.

Eto, ako je i vama posteljica na prednjem zidu, nemojte se brinuti, vjerovatno je zbog toga. Mada je lijepo i provjeriti kad je covjek u mogucnosti :) I jos nesto, ne vazi isto za sve mame, neke osjete prije neke kasnije, ovdje smatraju da je normalno ako se beba osjeti prvi put i oko 20-e nedelje, za punije mame granica se pomjera cak i do 23 nedelje.


< Poruku je uredio Lilla -- 14.8.2011 12:40:44 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu svirko)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
14.8.2011 12:45:58   
Inica
Naravno da je kod svakog drugachije.. Ali eto kod mene bash rano sam pochela da osecjam to komeshanje.. I dalje ga povremeno osetim.. Pitala sam dr da li je to mogucje (ali u svakom sluchaju sam bila sigurna da je to to) ona kazhe da jeste, pogotovo kod mrshavijih zhena.. Mada je mislim da je to valjda do polozhaja ploda, ili chega vecj, jer ja za sad nisam osetila pomeranje pod rukom, vecj samo ovako user posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
27.8.2011 10:53:13   
Mama 78

IZVORNA PORUKA: svirko

ja ulazim u 18-tu nedelju i nista ne osecam,nisam ni videla bebu na UZ-ma nista,tako Nanet-uzivaj...

I ja nista ne osecemuser posted image I stalno citam ove postove i sve ste uglavmom do 18.nedelje vec osetile bebu i luda sam ali brinem!user posted image

(odgovor članu svirko)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
28.8.2011 21:27:05   
Mama 78
Evo za sve buduce mamice,koje ce se brinuti,sto nisu osetile JOS bebice.Juce sam se zalila da je nema,a danas mi se buckala jedno pola sata toliko da sam je osecala i ispod ruke i mm je osetio.Kakvo odusevljene uzela sam slusalice i slusala je user posted image Divan osecaj,evo i sad je osetim po neki put.zato bez brige,izgleda samo da treba da se namesti tako.user posted image za user posted image

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here