|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakva kolica?
7.6.2009 11:50:42   
nina83
Mi smo isto vec poceli sa razgledanjem kolica i nikako da se odlucimo pored toliko modela, mada ima jos vremena..
Meni je termin 1.10. pa se pitam koliko ce mi do proleca kolica biti potrebna, jer kad zahladni, ici cemo napolje sa bebom samo kad je neophodno.
Takodje, hteli bi da nabavimo sediste za kola koje ce sluziti sto duze, a koliko smo za sada videli, one korpe koje idu u sklopu kolica i sluze kao nosiljke, su za bebu od 0-3meseca, sto je po meni bezveze.
Preporucili su nam Chipolino "Pooky" kolica, jer su laka, lako se sklapaju, imaju 3 polozaja, rucke se rotiraju i uz njih se dobija termo navlaka za zimu i navlaka za kisu, a i kostaju oko 16 hiljada.
S obzirom da smo na 4. bez lifta i imamo jako mali gepek, mislim da posebno treba da obratimo paznju na te stvariuser posted image
Svaki savet je dobrodosaouser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kakva kolica?
7.6.2009 12:03:29   
Jeca*
Mi smo "nasledili" od mog sestrica Chicco kolica. Mislim da se zovu trio transformer ili tako nekako. Ne mogu da ti nadjem na netu, ali recimo da su najslicnija ovima KLIK. Ipak, ako nemas lift ne preporucujem ti ih jer su jako teska, a bogami i kabasta su za gepek. Sa druge strane ipak su kolica sjajna. Mi ovu korpu za kola nikada nismo koristila u kolima. Meni je bebac u njoj spavao na nasem krevetu, u periiodu grceva. Stavimo ga u korpu pa ga ljuljuskamo. A sediste za kola, pravo, smo kupili tek kad je poceo da sedi. No sva tri polozaja kolica su za odredjeni bebin uzrast sjajna i nama bila vrlo korisna. Meni odgovara sto su teska, jer nekako vise volim da ga setam u teskim kolicima nego u onim lakim ciji tockici mi stalno skrecu levo desno i imam utisak da moze da nas oduva vetar user posted image  ali to je opet, mislim, stvar ukusa. Ja ova kolica preporucujem samo onima koji imaju lift i veliki gepek. U tom slucaju su SAVRSENA.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kakva kolica?
7.6.2009 12:06:02   
Dora
Obavezno uzmite kolica sa autosedištem! To je ono najmanje sedište što ide na kolica, trebaće ti za auto jer će novi zakon o saobraćaju strogo zabranjivati vožnju dece bez auto sedišta! Ono se koristi od rođenja pa do 1. godine. Sve ostalo- manje je bitno, meni je smetalo što moja kolica nisu imala rukohvat (ne znam kako se to zove) koji se okreće s obe str. kolica tako da beba može da gleda prema meni ili od mene, po potrebi. To je jako važno jer neka deca vole da vide mamu kad se voze, a moje prvo dete zbog toga nije volelo da se vozi u kolicima.
Toliko od mene!user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kakva kolica?
7.6.2009 12:14:43   
nina83
Hvala na savetimauser posted image

Dora, sto se tice rotiranja bebe ka majci, rekli su nam u prodavnici da sva kolica sa spojenim ruckama to mogu, a ona sa razdvojenim, tzv. kisobran kolica, mogu isto to, samo se rucke prebacuju, a ne korpa.. valjda sam bila jasnauser posted image user posted image
I navodno, razlika je samo u ceni, a efekat je isti.. I ona kisobran su kao laksa i lakse se sklapaju, pa smo za sada resili da cemo uzeti takva. A korpa, tj auto-sediste, jos uvek je pod znakomuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kakva kolica?
7.6.2009 12:17:24   
Dora
One što prodaju kolica pojma nemaju o kolicima, pa ako tražiš nešto konkretno, ne veruj im na reč da to može, nego traži da ti pokažu pre nego kupiš. Kišobran kolica ne možeš koristiti za bebu koja ne zna dobro da sedi. Ili sam ja nešto propustilauser posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kakva kolica?
7.6.2009 12:20:41   
nina83
Pa i meni je to cudno. Ali izgleda da pod "kisobran" podrazumevaju sva ona sa razdvojenim ruckama, a ne samo ona u sedecem polozaju user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kakva kolica?
7.6.2009 12:21:16   
sneza24
I ja mislim da su kisobran kolica za decu koja vec sede,znaci posle 6 meseci a za malu bebu treba ona obicna kolica u koja beba lezi.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kakva kolica?
7.6.2009 12:25:48   
Jeca*
Na današnjem tržištu postoji mnogo tipova kolica između kojih možete birati što zadatak o izboru vaših idealnih kolica čini sve težim.
Pre nego što se odlučite za kolica koja odgovaraju vama i vašem detetu, pametno je razmotriti tipove raspoloživih kolica tako da možete biti sigurni da su vaša kolica idealno prilagođena vašim potrebama i životnoj situaciji.

Nosiljke za bebe ili kolica sa korpom
U suštini, kolica sa korpom predstavljaju čvrstu kolevku okrenutu unazad na ramu sa četiri velika točka, koja se obično prikazuje kao klasična slika nosiljke za bebe.

Lagana kolica
Lagana kolica su najmanja, najlakša, i često najosnovnija kolica za bebe koja postoje. Lagana kolica uključuju kišobran kolica, čije ime potiče od njenih zakrivljenih duplih ručica, i jednostavnog i kompaktnog načina sklapanja, nalik kišobranu.

Standardna kolica
Standardna kolica su jedinična kolica srednje veličine, koja u svom najjednostavnijem obliku obezbeđuju sedište za vaše dete i nešto što možete gurati. Standardna kolica mogu imati, a često i imaju, dodatnu opremu kao što su suncobrani, mreže, i torbe za kupovinu.

Kolica sa sistemom za put
Kolica sa sistemom za put pružaju maksimalnu udobnost za roditelja i novorođeno dete. Kolica sa sistemom za put se sastoje od kolica sa auto sedištem za dete koje se lako zamenjuje na konstrukciji kolica.

Univerzalni nosači za auto sedište
Univerzalni nosači za auto sedište nisu baš kolica, već metalni ramovi sa točkovima kolica na koje možete postaviti većinu marki auto sedišta za bebe.

Kolica za veći broj dece i kolica za šetanje
Kolica za veći broj dece i kolica za šetanje su dizajnirana za transport blizanaca, trojki, i čak četvorki i petorki. Kolica za veći broj dece su takođe praktična za roditelje sa dvoje dece koja su sličnih godina ili čak troje dece sličnih godina, na primer malo dete i bebe blizance.

Aktivna kolica
Aktivna kolica su dizajnirana za roditelje koji brinu o zdravlju i koji redovno uživaju u fizičkoj aktivnosti sa svojom decom, a ona uključuju kolica za trčanje i kolica za sve terene. Aktivna kolica takođe uključuju prikolice/kolica za bicikl, i nosiljke za dete za pešačenje i nordijsko skijanje.

Izvor: stokke

< Poruku je uredio Jeca RR -- 7.6.2009 12:27:38 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kakva kolica?
7.6.2009 12:33:48   
nina83
Jeco, hvala, sad je mnogo jasnijeuser posted image
Citava nauka oko tih kolicauser posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kakva kolica?
7.6.2009 23:27:35   
Didy
IZVORNA PORUKA: nina83

Meni je termin 1.10. pa se pitam koliko ce mi do proleca kolica biti potrebna, jer kad zahladni, ici cemo napolje sa bebom samo kad je neophodno.




Joj, nemoj samo da držiš bebu cele zime zatvorenu u kući, molim te. Ja sam se porodila 8. novembra, a moja beba je išla u prvu šetnju sa tatom već sa 10 dana i od tad svakog dana, bez obzira na vremenske uslove. Kad pada kiša, stavimo kabanicu. Kad je hladno, bolje se ušuškamo. Čak smo izlazili i kad je minus, a on je imao mesec dana. I sve mu je to jako prijalo, spavao je mnogo lepše i bio mirniji. Kad je imao grčeve, jedino je u šetnji spavao u kontinuitetu bar sat vremena, jer u suprotnom nije mogao ni pola sata da spoji. A da ne pričam koliko je to dobro za bebin imunitet. A i tebi će prijati. Sećam se, krećemo u šetnju, Stefan zaspi čim oseti svež vazduh, a ja se preporodim u miru i tišini. Znali smo i po 2-3 sata da šetamo cele zime... I meni je svekrve rekla da kupim odmah kišobran kolica, jer kad mi krenemo u šetnju, beba će već sedeti.user posted image  Nemoj to da radiš svom detetu. Zamisli da tebe zatvore u kuću samo na 5 dana...
I sedalicu za auto obavezno! Ništa strašnije nego kad vidim dete u maminim rukama! Samo pomislim šta se može desiti prilikom svakog naglijeg kočenja, o ostalim situacijama da ni ne govorim.
Po meni, kod kolica su jako bitni točkovi. Mi imamo dvoje kolica - jedna (prva) koja je birao moj muž zbog velikih točkova na naduvavanje, koja su masivna, glomazna i teška, ali jako, jako udobna. I druga, koja sam ja kupila kad više nisam mogla sama da vučem na 2. sprat ona prva, jer smo nekad i tri puta na dan išli u šetnju. Ova moja su savršeno lagana, funkcionalna, sa brdom položaja i dodatne opreme za sve vremenske uslove, ali imaju male plastične točkove, koji ti pojedoše živce, kad je malo neravan teren, zapinju, imam osećaj da se beba brže unervozi od silnog truckanja... Dok ona prva samo klize preko svih rupa, prepreka, po snegu, po kamenju... Terensko vozilo. user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kakva kolica?
8.6.2009 0:03:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy

Joj, nemoj samo da držiš bebu cele zime zatvorenu u kući, molim te. Ja sam se porodila 8. novembra, a moja beba je išla u prvu šetnju sa tatom već sa 10 dana i od tad svakog dana, bez obzira na vremenske uslove. Kad pada kiša, stavimo kabanicu. Kad je hladno, bolje se ušuškamo. Čak smo izlazili i kad je minus, a on je imao mesec dana. I sve mu je to jako prijalo, spavao je mnogo lepše i bio mirniji.


Ja sam se porodila u julu, Luka je imao 3 meseca kada je krenulo hladnije, ali bih ga vodila napolje i da je rođen u januaru.
Skroz se slažem sa ovim što je Didy napisala. (Onaj deo o auto sedalici - ŠTO JE DRUGA TEMA!!! - sa time se ne slažem u potpunosti. No, ne bih ovde o tome.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kakva kolica?
23.6.2009 15:34:58   
adjordjevic
Cao, prinova je na putu i poslednjih dana trazim da kupim neka dobra a opet ne preskupa dacija kolica. Nisam u prilici puno da setam po gradu pa pretragu uglavnom vodim na netu.
Moze li neko da mi preporuci neki sajt gde bih mogla da kupim kolica.

hvala

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kakva kolica?
24.6.2009 0:39:24   
Anoniman
Baš da kupiš online ili samo da pročačkaš pa da nađeš odgovarajući model i kupiš ga u prodavnici? 

(odgovor članu adjordjevic)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kakva kolica?
24.6.2009 12:25:12   
adjordjevic
Cao,  nasla sam ova na netu
http://www.takolako.rs/user/decija-kolica-chipolino/decija-kolica-futura/44_1066_16144_1_0_0/item.jsp

da li je neko imao iskustva sa ovim kolicima?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kakva kolica?
24.6.2009 12:26:22   
eugenija
Ja još nisam kupila kolica, znam samo da će da budu zelena, jer mi je plave boje za dečake na vrh glave..



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu adjordjevic)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kakva kolica?
24.6.2009 17:01:34   
adjordjevic
Da, i meni se ova zelena bas svidjaju

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kakva kolica?
24.6.2009 17:19:48   
nina83
IZVORNA PORUKA: Didy

IZVORNA PORUKA: nina83

Meni je termin 1.10. pa se pitam koliko ce mi do proleca kolica biti potrebna, jer kad zahladni, ici cemo napolje sa bebom samo kad je neophodno.




Joj, nemoj samo da držiš bebu cele zime zatvorenu u kući, molim te. Ja sam se porodila 8. novembra, a moja beba je išla u prvu šetnju sa tatom već sa 10 dana i od tad svakog dana, bez obzira na vremenske uslove. Kad pada kiša, stavimo kabanicu. Kad je hladno, bolje se ušuškamo. Čak smo izlazili i kad je minus, a on je imao mesec dana. I sve mu je to jako prijalo, spavao je mnogo lepše i bio mirniji. Kad je imao grčeve, jedino je u šetnji spavao u kontinuitetu bar sat vremena, jer u suprotnom nije mogao ni pola sata da spoji. A da ne pričam koliko je to dobro za bebin imunitet. A i tebi će prijati. Sećam se, krećemo u šetnju, Stefan zaspi čim oseti svež vazduh, a ja se preporodim u miru i tišini. Znali smo i po 2-3 sata da šetamo cele zime... I meni je svekrve rekla da kupim odmah kišobran kolica, jer kad mi krenemo u šetnju, beba će već sedeti.user posted image  Nemoj to da radiš svom detetu. Zamisli da tebe zatvore u kuću samo na 5 dana...
I sedalicu za auto obavezno! Ništa strašnije nego kad vidim dete u maminim rukama! Samo pomislim šta se može desiti prilikom svakog naglijeg kočenja, o ostalim situacijama da ni ne govorim.
Po meni, kod kolica su jako bitni točkovi. Mi imamo dvoje kolica - jedna (prva) koja je birao moj muž zbog velikih točkova na naduvavanje, koja su masivna, glomazna i teška, ali jako, jako udobna. I druga, koja sam ja kupila kad više nisam mogla sama da vučem na 2. sprat ona prva, jer smo nekad i tri puta na dan išli u šetnju. Ova moja su savršeno lagana, funkcionalna, sa brdom položaja i dodatne opreme za sve vremenske uslove, ali imaju male plastične točkove, koji ti pojedoše živce, kad je malo neravan teren, zapinju, imam osećaj da se beba brže unervozi od silnog truckanja... Dok ona prva samo klize preko svih rupa, prepreka, po snegu, po kamenju... Terensko vozilo. user posted image


Hvala na savetimauser posted image  Iskreno, ni meni ne zvuci bas najbolje da beba bude cele zime u kuci, ali sam citala negde da dok se  pupak ne ne osusi, ne sme da izlazi, a posle do 6 ned. ne moze ako je temp. ispod 15 stepeni ili ima vetra. Tek od 6 ned. kada se potpuno razvije centar za termoregulaciju, moze i na temp ispod 0, ako nema vetra..
Mislim da vremenom sve majke dobiju osecaj sta i kako treba, a i tu su saveti iskusnijih mama, baki, itd.user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kakva kolica?
24.6.2009 17:23:45   
nina83
IZVORNA PORUKA: adjordjevic

Cao,  nasla sam ova na netu
http://www.takolako.rs/user/decija-kolica-chipolino/decija-kolica-futura/44_1066_16144_1_0_0/item.jsp

da li je neko imao iskustva sa ovim kolicima?



Nama su takodje, u prodavnici decije opreme, preporucili Chipolino kolica, model " Pooky". Jos uvek nismo 100% sigurni koja cemo, ali ova ulaze u uzi izboruser posted image

(odgovor članu adjordjevic)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kakva kolica?
24.6.2009 17:36:38   
prase
IZVORNA PORUKA: nina83

IZVORNA PORUKA: adjordjevic

Cao,  nasla sam ova na netu
http://www.takolako.rs/user/decija-kolica-chipolino/decija-kolica-futura/44_1066_16144_1_0_0/item.jsp

da li je neko imao iskustva sa ovim kolicima?



Nama su takodje, u prodavnici decije opreme, preporucili Chipolino kolica, model " Pooky". Jos uvek nismo 100% sigurni koja cemo, ali ova ulaze u uzi izboruser posted image


Uzmite u obzir da kolica imaju 11.5kg, sa praznom torbom i bez bebe. Beba koja se nosi zajedno sa kolicima (što se ponekad mora, nema svuda pored stepeništa ona "uzbrdica") može da ima i 12kg kao moj Uroš sada (ne mogu da ga izvadim iz kolica i ostavim pa da nosim jedno pa drugo)... To u zbiru dođe preko 20kg. Ja sebe ubrajam u one koji to mogu da "izvuku" (i još uvek ga nosim na 3. sprat bez lifta sama kada idemo kod tetke na kafu, a moja kolica nisu puno lakša - imaju 9kg), ali jako bih volela da sam imala neka lakša kolica svojevremeno. Kažu da hoće krvarenje da se vrati posle porođaja ako se podiže veliki teret - zato ja Uroša sama nisam ni vodila u šetnju u početku, jer nije bilo vreme ni za šta drugo osim za nosiljku koja ide na kolica, koja sama za sebe ima 5-6kg.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kakva kolica?
24.6.2009 17:46:45   
nina83
Ova Chipolino "Pooky" imaju 9.5kg bez nosiljke.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kakva kolica?
24.6.2009 18:04:20   
mihi
Imam CT 01 Chicco (trodelna, korpa za auto, korpa za bebu i kišobran kad se to sve skine. Super su ali dosta teška i glomazna i kad se skupe ali takva su i Peg Perego i Mc Laren, Tražila sam da kupim manja kišobran Chicoo u kojima dete može da spava. Koštaju 14000 a teška su oko 7 kg.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kakva kolica?
24.6.2009 22:30:23   
Didy
Hvala na savetimauser posted image  Iskreno, ni meni ne zvuci bas najbolje da beba bude cele zime u kuci, ali sam citala negde da dok se  pupak ne ne osusi, ne sme da izlazi, a posle do 6 ned. ne moze ako je temp. ispod 15 stepeni ili ima vetra. Tek od 6 ned. kada se potpuno razvije centar za termoregulaciju, moze i na temp ispod 0, ako nema vetra..
Mislim da vremenom sve majke dobiju osecaj sta i kako treba, a i tu su saveti iskusnijih mama, baki, itd.user posted image
[/quote]

Moja drugarica se porodila u Norveškoj 1. februara i tamo su joj u porodilištu rekli da je kod njih običaj da se beba prvi put izvede u šetnju tog dana kad izađe iz porodilišta, što znači sa punih 48 sati u njenom slučaju i svakog narednog, bez obzira na vremenske uslove. A pomisli samo kakva je skandinavska zima i kakvi vetrovi duvaju sa okeana, jer su oni na polustrvu. Mali živ i zdrav i ništa mu ne fali već dve godine. Nemoj samo slušati savete iskusnih baka, jer nećeš do proleća izaći iz stana. Samo napred i slobodno, bebe su žilavije nego što mi mislimo. I treba im vazduha kao i svima nama.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kakva kolica?
24.6.2009 22:33:29   
Didy
IZVORNA PORUKA: mihi

Imam CT 01 Chicco (trodelna, korpa za auto, korpa za bebu i kišobran kad se to sve skine. Super su ali dosta teška i glomazna i kad se skupe ali takva su i Peg Perego i Mc Laren, Tražila sam da kupim manja kišobran Chicoo u kojima dete može da spava. Koštaju 14000 a teška su oko 7 kg.


Mi uzeli Light way njihova, teška 7 kg. Ukoliko na njih misliš, prezadovoljni smo (osim onih točkova koje sam već spomenula, ali i oni su već tereta i tereta prevukli - kad idemo iz prodavnice kao putujući cirkus smouser posted image ). Vrede svakog dinara, jer mi se kičma konačno malo opravila.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kakva kolica?
25.6.2009 9:35:36   
adjordjevic
Da upravi si, jesu nasto teza mada mislim da necu morati da ih sama nosim sve zajedno sa detetom.
U svakom slucaju, sta mislite o Chipolino kolicima posto ih na istom sajtu
(http://www.takolako.rs/user/decija-kolica-chipolino/44_1066_1_0_0/category.jsp) ima mnogo u ponudi a ja nemam nikakava iskustva sa ovom markom.

Hvala

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kakva kolica?
25.6.2009 10:11:22   
Anoniman
Nikada nisam čula za tu marku kolica.

(odgovor članu adjordjevic)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here