|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kakva kolica?
8.6.2008 15:57:12   
guppy RR
Koja kolica ste izabrale za vašu bebu?
Zašto baš ta?

Polovna ili nova? user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kakva kolica?
1.7.2008 14:38:09   
Anoniman
Kada se rodio uzela sam nova Peg Perego - Pliko P3. Nova jer kontam da ću roditi još bar jedno, pa da potraju. Zašto ta? Sviđala su mi se, ali nikada više ne bih uzela ta! user posted image  Mislim da je za male bebe koje još ne sede kako valja, koje ne znaju da se okrenu od sunca i vetra, mnogo praktičnije uzeti kolica kojima se prebacuje ručka. Inače, ovim Peg Perego kolicima ne fali ništa, odlična su, samo me je nerviralo što moram da biram put  kad idem negde da mu ne sija sunce i sl.

Onda oko prvog rođendana sam kupila mala (letnja, tzv kišobran) kolica, uzela sam Chicco-va, isto nova (razlog za nova je isti kao i gore).
U principu nisam preterano zadovoljna ni njima, bolje da sam uzela neka bilo kakva nemarkirana, ali sa su manja. Mada često ni sa ovima ne mogu da se vratim kući kada odem u kupovinu...

Ma ustvari, sada je gotovo pa ni ne razmišljam o tome dal su dobra ili ne, treća kolica već zaista nema smisla da kupujem... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kakva kolica?
1.7.2008 14:50:14   
Lu
Ja sam kupila Graco sa 3 točka, u kompletu sa nosiljkom za auto koja se montira na kolica kada je beba skroz mala okrenuta je prema meni,dovoljan je samo jedan klik za postavljanje,inače kad sam birala kolica bilo mi je važno da imaju 3 položaja od ležećeg do sjedećeg,da su lagana i jednostavna za sklopiti u auto,prezadovoljna sam i nosiljka za auto je super ima jastučiće za potpuno ležeći položaj,evo nakon godinu i pol izgledaju kao nova.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kakva kolica?
1.7.2008 15:10:45   
Anoniman
Pa zar nemaju sada već sva kolica sva tri položaja (ležeći, polu sedeći i sedeći)???

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kakva kolica?
1.7.2008 15:15:47   
Lu
Neka kolica imaju samo kao polusjedeći položaj kao i autosjedalice što je po meni nepravilno za tek rođene bebe, a  kišobran kolica pogotovu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kakva kolica?
7.7.2008 15:10:23   
Anoniman
Nemaju skroz ležeći položaj??? Koja budala to proizvodi? Pa beba mora prva 3 meseca da leži na ravnom. Onda sa 3 meseca sme da joj se digne naslon na 30 stepeni, a sa 6 meseci sme da sedi zapravo.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kakva kolica?
7.7.2008 17:01:25   
guppy RR
Tasho ni naša kolica nemaju skroz ležeći položaj, pa se dokupe "torbe" sa ravnim dnom, koje se stave u kolica. Nama je to super bilo - osnovna kolica imaju samo 8kg, a torbe smo kupili zimske, pa im je bilo celu zimu toplo kad smo bili u šetnji. Jako sam zadovoljna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kakva kolica?
8.7.2008 0:00:35   
Anoniman
Nisam imala pojma da postoje kolica koja nemaju ravno dno (ne računam letnja - kišobran kolica).

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kakva kolica?
27.7.2008 21:34:37   
Bebanica
Svidjaju mi se chicco na 3 tocka,ali su dosta teska i velika kad se sklope,pa se premisljam onda da uzmem na 4 tocka,novi model koji ima samo 4 tocka,i uz to autosediste.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kakva kolica?
7.9.2008 21:37:52   
prase
Ja takodje razmisljam o kolicima u poslednje vreme, a i skupljam savete od ljudi koji vec imaju klince i iskustvo. Do sada mi je vise ljudi preporucilo neka "Inglesina" kolica, zato sto:
- lagana su,
- lako se sklapaju,
- zauzimaju minimalno mesta kada se sklope (bitno za ljude koji voze "mala" kola),
- odlicna i isprobana varijanta za 0-2 godine,
- koliko sam razumela, neka od njih imaju sediste za kola koje se nekako montira pa je to neki 3 u 1 ili tako vec nesto...
- proslogodisnji modeli (koji se razlikuju uglavnom po boji) su uvek na velikom snizenju :)
Sad, ja sam videla kako to izgleda kod tih ljudi, nisam jos pocela da gledam po prodavnicama...

Osim ovih, pominjali su mi Peg Perego i ni jedna vise. Za ono prebacivanje rucke nisam kapirala zasto je bitno, dok nisam procitala na ovom forumu nesto na sta sam skroz zaboravila: vetar! Smatrala sam da je bez veze sada sebe terati na taj tip kolica zbog sunca, kao moze kod vecine da se prebaci malo onaj siritic ili kako se vec zove... ali vetar stvarno jeste problem i drago mi je sto sam to ukapirala bez da sam kupila kolica kod kojih se ne prebacuje rucka. Naime, beba stize pocetkom oktobra, a Kosava u Beogradu... nosi sitnije zivotinje... a na Novom Beogradu... pesak i malter sa gradilista... i cigle.. user posted image Dobro, priznajem da sam preterala, ali nekad mi se cini da ce i mene vetar da odnese, a redovno moram da zmurim inace odose oci... Hvala Tasho!

(odgovor članu Bebanica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kakva kolica?
8.9.2008 8:42:51   
Anoniman
Drago mi je da sam pomogla...user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kakva kolica?
9.9.2008 13:16:17   
guppy RR
Kod kolica za blizance retko koja imaju mogućnost da pomeraš ručku - pa deca budu OK :))))))
Hoću da kažem - tržište nam svake godine stvara nove potrebe... znaš ono - četkica za zube, pa mekša drška, pa očistite jezik, pa očistite ovo, pa ono... pa .... :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kakva kolica?
27.4.2009 22:39:18   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Vesna 1975

Malo sam u razmisljanju koja kolica da uzmemo za bebu, dvoumim se izmedju pegperego i chicco.

Koja vi imate i kako ste zadovoljne sa njima?

Meni se licno ova dopadaju:

KLIK

KLIK

KLIK

Ima li neko ovaj pegperego ili chicco model?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kakva kolica?
28.4.2009 8:39:13   
Anoniman
Ova prva, teget, ne vidi se najbolje. Jel isto za malu bebu, skroz ležeći položaj imaju posebnu korpu?
Ja imam Peg Perego, ali nemaju posebnu korpu, već se sama kolica (taj deo koji je tebi na slici za sedeći položaj), jednostavno spuštaju na ravno, donja uloška se prevrne, i nastane korpa za malu bebu.
Inače imam sve reči pohvale za Peg Perego kolica, moja mama za mog Luku koriti još uve kolica koja je koristila za mog brata koji sada ima 16 godina (živa su i kao nova), a ja sam moja kupila pre 3 god, i i dalje su kao nova.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kakva kolica?
28.4.2009 9:15:26   
Vesna 1975
Tasha, nisam jos uzivo gledala kolica, samo na sajtu i u katalogu, u prodavnici ali samo kao u izlogu, nisam trazila da mi pokazuju kako se rasklapaju, spustaju i ostalo.
Meni se svidjaju ta teget, ali se razmisljam hoce li biti mnogo vruce u njima i hoce li platno brzo izbledeti.
Svidja mi se sto imam i korpu i autosediste uz njih, a model je switch sto znaci da se sediste na kolicima moze okrenuti i ka tebi i od tebe, sto je dobro, mozda malo komplikovanije,
jer se kod tih kisobran varijanti ne moze rucka prebacivati a drugarica me ubedjuje da uzmem ta gde rucka moze da se prebaci jer su prakticnija.
Meni se ta ne dopadaju, mozda jesu prakticna, ali ova druga varijanta mi je lepsa, e sad mana ovih pegperego, ako se i moze nazvati manom je ta sto ovaj model koji ja hocu tezi 11kg.
to je dosta u odnosu na druge varijante, drugi pegperego model koji je potpuno isti kao i ovaj sto ja hocu je tezak oko 8kg, ali nema tu varijantu da okrenes sediste da beba moze da gleda i u tebe. Chicco ima tu varijantu i lep mi je dezen, ali mi mnogi kazu da su slabija od pegperego po kvalitetu.

Eto, ja se bas raspisah i sta sad da radim i dalje sam u nedoumici?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kakva kolica?
28.4.2009 9:25:50   
Anoniman
user posted image  

user posted image  

user posted image

E, sada sam neobavezno uzela slike, pošto nemam vremena da tražim baš baš moj model. Imam Peg Perego Pliko P3 Pramette model, ali naravno, on se iz godine u godinu menja.
Dakle, prva slika pokazuje kako izgleda kada se sklopi (ogromno, ali šta ćeš), druga slika: tako izgledaju kolica kada je beba mala - okrenuta je prema mami. Treća slika: klasičan sedeći položaj.

Mana ovih kolica: ne može da se okreće sedalica niti da se prebacuje ručka, što je meni mnogo smetalo. Sunce, vetar... Mnogo znači kada možeš dete da okreneš.
Auto sedište sam pozajmila od drugarice (to tzv jaje, za male bebe), a onda posle smo uzeli Car seat od mm-ove Ujne (isto neki stari od pre 18 godina - ali ništa mu ne fali).

Ova kolica su teška 9kg, i jako brzo ćeš da ojačaš da ih nosiš gore - dole sa sve bebom unutra. ne brini. user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 28.4.2009 9:26:56 >

(odgovor članu Vesna 1975)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kakva kolica?
4.6.2009 20:37:02   
sneza24
Ja sam danas gledala kolica u nekoj radnji.Neznam koja je marka.Imaju i tu nosiljku za bebe.Ima  5 polozaja i koliko sam shvatila kolica sa tom nosiljkom bi izasla oko 10 000.Mene zanima do koliko meseci moze dete da se nosi u toj nosiljci?Jer mogu da se kupe i kolica bez nosiljke.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kakva kolica?
4.6.2009 21:18:58   
Anoniman
A sto bi morala kupovati i nosiljku? Mislim da se u toj nosiljci moze drzati dete svega 2-3 mesecauser posted image
Ja nisam imala tu nosiljku, nije mi bila potrebna.


(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kakva kolica?
4.6.2009 21:21:20   
prase
Zavisi kakva je nosiljka i kakva je beba. Mi smo na kraju uzeli neka Peg Perego Pliko P3 kolica, imaju nosiljku, auto sedište, postolje za auto sedište i klasičnu kombinaciju za sedenje. Ta nosiljka je mogla da se koristi sve dok je Uroš hteo da leži u šetnji, što je bilo jako kratkog daha jer kada se prolepšalo vreme ja ga slučajno prošetam u sedištu za kola montiranom na kolica i čovek više nije hteo da leži (to je bilo kada je imao oko 3 meseca, moguće i manje). E sad, što se tiče nošenja bebe u nosiljci, a ne guranja nosiljke zajedno sa kolicima, to smo furali baš kratko jer je nosiljka velika i teška i kada ideš negde to je ili nosiljka ili sedište za kola, a lakše je i nositi bebu zajedno sa sedištem za kola nego sa nosiljkom. Ipak mislim da se nismo prešli sa kupovinom ovog "3 u 1" kompleta zato što klasična kolica plus sedište za kola (koje je nama izuzetno bitno) koštaju otprilike isto toliko, a onda ne može da se montira sedište za kola na kolica pa moraš uvek da nosiš cela "klasična" kolica sa sobom + ne možeš da kupiš bilo koja kolica, moraju da imaju stabilan full ležeći položaj za bebu do 3-4 meseca, pa onda polusedeći za malo stariju, pa na kraju sedeći... Uh, jesam li pomogla išta? user posted image

< Poruku je uredio prase -- 4.6.2009 21:22:09 >


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kakva kolica?
4.6.2009 21:30:01   
sneza24
Pa zato i pitam do koliko meseci moze beba u toj nosiljci da ne bacam pare na gluposti.A i nisam ranije razmisljala o toj nosiljici nego ide uz kolica a i ne mora,mogu samo kolica da se kupe.A i nemam nameru da nosim bebu u nosiljci ako vec imam kolica stavicu je u njih i u setnju.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kakva kolica?
4.6.2009 21:32:24   
sneza24
Jesi prase pomogla si mi.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kakva kolica?
4.6.2009 21:37:03   
prase
Onda u principu sve zavisi od toga kada ti je termin. Ako će biti lepo vreme u prvih par meseci bebinog života, nosiljka ti i ne treba. Ja sam se porodila u oktobru i mogla sam da očekujem hladnoću, pa sam zato htela i nosiljku jer ovde vetar baš duva i zimi i leti - a nosiljka je onako lepo ušuškana, pa je beba zaštićena koliko god je to moguće. Ako kupiš kolica bez nosiljke, onda obavezno proveri taj skroz ležeći položaj, kako se beba fiksira u njemu, da li može da se fiksira uopšte (što izgleda nebitno za malu bebu koja ne mrda, ali u šetnji naiđeš na ivičnjak i sl. pa beba nije bezbedna ako nije fiksirana) i obavezno uzmi termo navlaku (i tu treba da se proveri kako to stoji kada su oborena kolica, dokle doseže i gde bu tu bila beba). Eto, ja mislim da je to sve...

E da, nosiljka (nekakva) ti treba da izneseš bebu iz porodilišta, osim ako ćeš da je nosiš u rukama (ja lično nešto nisam imala to u planu)... Ako nije velika razlika u ceni nosiljke i doplati za nosiljku koja može da se montira na kolica, jasno da je bolje da uzmeš tu što ide uz kolica...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kakva kolica?
4.6.2009 21:48:51   
sneza24
Termin mi je 08.09. sto znaci da ide hladnije vreme.E sad ja sa bebom ne bih nigde imala potrebe da idem pesaka tj da moram da je nosim u rukama to bi bilo samo do auta,ali ni to nemoram ako je jako hladno.Da se fiksira bas i nemora jer zivimo na selu tako da nemamo tih ivicnjaka.Ali nisam imala vremena da pogledam sve do detalja,ako sam dobro razumela prodavacicu kolica imaju 5 polozaja pa pretpostavljam da mogu i da se fiksiraju.I kolca su vise zimska ali nisam videla da li ima termo navlaku.Kad budem imala vise vremena svraticu ponovo u tu radnju da se raspitam do detalja.Inace kolica sa nosiljkom kostaju oko 10 000 tako da bi po mojoj proceni nosiljka bila oko 3 000.
Jao sto sam ja ovo zakomplikovala.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kakva kolica?
4.6.2009 22:09:31   
prase
Ma nisi zakomplikovala, sve je jasno, ti proceni šta ti je bitno a šta ne... Samo, obavezno obezbedi bebi bezbednost u kolimaj - najbolja investicija prema mom mišljenju je auto-sedište 0+ u kojem beba može da bude od prvog dana dok ne poraste (e sad to je različito od bebe do bebe, tamo piše 13 kg i ljudi misle da je to posle godinu dana, ali mom je Urošu to bilo kratko već sa 6 meseci, da ne pominjem da sada sa 8 ima preko 11 kg pa nešto sumnjam da će da bude ispod 13 sa godinu dana user posted image ). Mi smo u početku i u kolima koristili nosiljku, zato što je mm bio toliko istripovan da nije smeo Uroša da nosi u rukama do kola nego ga ja kod kuće stavim u nosiljku a onda on to nosi sve zajedno do kola i tako...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kakva kolica?
4.6.2009 22:17:10   
sneza24
Imam ja jos dosta vremena nego sam slucajno naletela na ova kolica.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here