|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi porođaja
8.9.2011 20:41:04   
ikacc
 Pozdrav...Da li neka zna , u kojoj nedelji pocinju se javljati BH kontrakcije? ja sam bila u 33.nedelji , i uvece me je boleo stomak nisko ,kao menstrualni bolovi,neprijatno ,ali sam mogla zaspati, a takodje su me i ujutru probudili... trajali su duze, i nije prestajalo iako sam menjala strane pri spavanju. Zna li neka da li je to od preopterecenja , ili su to lazne kontrakcije?

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Prvi simptomi porođaja
8.9.2011 20:43:32   
vonavoj
mislim da ti je to od preopterecenja..jer lazne kontrakcije,koliko ja znam,ne bi trebalo da bole...nego se samo stvrdnjava stomakuser posted image
uspori malko...a javi se i dr,mozda ti uvede utrogestan!

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Prvi simptomi porođaja
8.9.2011 21:02:59   
magnetic
Ja nisam imala lazne kontrakcije,pa ti ne znam reci kako one izgledaju,a takve bolove kakve ti opisujes sam dobila nekoliko sati pred porodjaj,ali je tebi jos rano tako da to nije to.

Bas ti i nisam mnogo pomogla.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Prvi simptomi porođaja
9.9.2011 21:37:57   
PoisonEve
Imam jedno mozda glupo pitanje:
Ako mi nije ispao sluzni cep i nije pukao vodenjak, nisam otvorena ni malo a ponekad imam kontrakcije, to ne mora ili mora da znaci da ce uskoro doci do porodjaja?


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Prvi simptomi porođaja
9.9.2011 21:40:01   
Olga75
  po nekim autorima porodjaj se najcesce desava 72 sata nakon ispadanja ovojaka
kod mene je bio u narednih 48 sati user posted image
to su verovatno pripremne kontrakcije


< Poruku je uredio Olga RR -- 9.9.2011 21:41:12 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Prvi simptomi porođaja
9.9.2011 21:42:31   
PoisonEve
Olga ti si se bese porodila ranije, ako ne gresim? Kako je to kod tebe bilo?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Prvi simptomi porođaja
9.9.2011 21:45:51   
Olga75
otisla sam na redovnu kontrolu i dr ustanovi da sma otvorena dva prsta , posalje me na tokolizu , tamo me ponovo pregledaju i ustanove da vodenjak prolabira , postave me u polozaj sa izdignutom karlicom i pusta tokolizu , nakon dva dan mi je ispao cep i nista , posle oko dva dana mi je samo pukao vodenjak , znaci u strogom mirovanju user posted image
i tek nakon dva sata sam imala bolnu kontrakciju ( u pola jedan je bila prva ) u dva i deset se zvercica rodila user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Prvi simptomi porođaja
9.9.2011 21:47:39   
lesica
PE,ja bih ti rado pomogla ali kod mene nije bilo ni cepa,ni pucanja vodenjeka a ni kontrakcija(tj. bilo ih je ali ih ja nisam osecalauser posted image ) vec su na kontroli skontali da sam skoro 4 prsta otvorena a da je L pojela skoro svu plodovu vodu. I onda nakonsat vremena od pregleda posto su me poslali u salu i odradili pripremu i probusili vodenjak pocelo je lagano user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Prvi simptomi porođaja
9.9.2011 21:53:54   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Imam jedno mozda glupo pitanje:
Ako mi nije ispao sluzni cep i nije pukao vodenjak, nisam otvorena ni malo a ponekad imam kontrakcije, to ne mora ili mora da znaci da ce uskoro doci do porodjaja?


PE, meni je vodenjak samo malo cureo, vrrrrlo malo, ni čep mi nije ispao, dr me pošalje u porođajnu salu, probije čep a bebana se rodila nakon 30ak min.
Mislim da je to sve individualno.
A imala sam i lažne kontrakcije prethodni dan, celu noć, tačno sam znala da to nije to. Ujutru su prestale, ali ipk sam otišla kod dr, vrato me kući i rekao vidimo se ovih dana.
Narednog jutra počele one prave i baš su se razlikovale od onih lažnih.
Od početka kontrakcija do rođenja bebane prošlo oko 12h, s tim dasam ja u bolnicu došla tek popodne oko 4, u 5 mi priključili indukciju a u pola 12 se porodila. Bilo bi i ranije nego bebana glavata i malo joj glava bila okrenuta u stranu pa su morali vakumom da je izvuku.
Sve u svemu, mislim da mi je porđaj relativno brzo prošao.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Prvi simptomi porođaja
9.9.2011 21:54:16   
PoisonEve
Ja sam bila kod Dr. u DZ koja me je pregledla i rekla da nisam uopste otvorena. Pa kapiram da ako je grlic dobar, nije pukao vodenjak i nije ispao cep onda mozda i izdrzim do 9., ? Mislim da sad beba ipak nije spremna, ipak sam jos u 35. nedelji...bar jos 10 dana...

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Prvi simptomi porođaja
9.9.2011 21:57:39   
lesica
PE,opusti se i uzivaj! Nece to skoro,samo se pripremas za porodjaj. Spavaj i odmaraj jos ovih par nedelja sto imas slobodno,znaces draga moja kad bude vreme-ja sam nekako znala to jutro da cu ostati u sali iako nije bilo simptoma nikakvih.Prosto znas.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Prvi simptomi porođaja
9.9.2011 21:58:17   
Ivanka 75
Mislim da ne treba da brineš, meni su na ctg-u videli kontrakcije mesec dana pre nego što se bebana rodila (a rodila se na sam dan termina i još mi rekli da sam prenela trudnoću bar 2 nedelje, kako nemam pojmauser posted image  kad su mi ciklusi tačni ko sat i tačno znam kad sam ostala trudnauser posted image ) a ja ih nisma ni osetila. Ništa nisam pila za te kontrakcije.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Prvi simptomi porođaja
9.9.2011 21:59:20   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: lesica

PE,opusti se i uzivaj! Nece to skoro,samo se pripremas za porodjaj. Spavaj i odmaraj jos ovih par nedelja sto imas slobodno,znaces draga moja kad bude vreme-ja sam nekako znala to jutro da cu ostati u sali iako nije bilo simptoma nikakvih.Prosto znas.


Slažem se!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Prvi simptomi porođaja
9.9.2011 22:03:44   
ikacc
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Imam jedno mozda glupo pitanje:
Ako mi nije ispao sluzni cep i nije pukao vodenjak, nisam otvorena ni malo a ponekad imam kontrakcije, to ne mora ili mora da znaci da ce uskoro doci do porodjaja?

ne brini , to je normalno , pripremas se , bice ih sve cesce , bar su tako meni rekli, ja sam u 34. nedelji

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Prvi simptomi porođaja
19.9.2011 14:58:40   
Megi bg
I ja sam u 34.nedelji,ne mogu da kažem da imam te lažne kontrakcije, pre bih to opisla kao neko žiganje ili blago sevanje u donjem delu stomaka, i ponekad baš u materici,ali to traje veoma kratko, i vrlo se retko dešava. Ledja me bole još od početka trudnoćeuser posted image tako da ne znam kako će me boleti kad krene porodjaj. Nekad mi se čini da sam se upiškila , ili da mi je pukao vodenjak,ali to bude samo višak sluzi na vešu ,ako se malo više krećem nego što bi trebalo . Druge 'simptome' nemam, ili bar ja ne znam da ih prepoznamuser posted image


(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Prvi simptomi porođaja
21.9.2011 16:33:19   
pusa
ZDRAVO SVIM BUDUCIM MAMAMA. JA SAM U 38+3 DANA UBIH SE CEKAJUCI. NEMAM NIKAKVE SIPTOME NISTA DA CU USKORO OSIM STO MI SE STOMAK SPUSTIO JOS PRE DVE NEDELJE I CELA SAM NATECENA.PREDHODNE NEDELJE IMALA SAM KAO MENSTUALNE BOLOVE AL TO JE PRESTALO SADA NI TO NE OSECAM.BROJIM DANE INACE MI JE TERMIN 2.10

(odgovor članu Megi bg)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Prvi simptomi porođaja
22.9.2011 15:42:32   
pusa
JEL MOZE NEKO DA MI KAZE POSTO SAM CITALA OVDE NA FORUMU DA SE BEBA SMIRI PRED PORODJAJEM,DA MI MALO TO OBJASNI JER SVE SE PLASIM KAD JE MIRNA,VISE SE RADUJEM NJENIM UDARCIMA NEGO MIRAVAANJEM.POZDRAV I UNAPRED HVALA

(odgovor članu pusa)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Prvi simptomi porođaja
22.9.2011 15:52:38   
Snelle
Pusa, sve je to individualno. Meni se beba npr nije smirila pred porodjaj, a i mnogim drugim mamama. Dešavalo mi se da se beba smiri kada pada kiša, kao što je bilo juče...možda ti se zato beba smirila user posted image  I što se žuriš? Imaš ti još fore, ja sam se porodila dva dana pred termin, sve dok ne premašiš termin nemaš brige, pa i da predješ, nije problem, sve se to reši user posted image

(odgovor članu pusa)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Prvi simptomi porođaja
22.9.2011 16:05:14   
pusa
JOJ JA SAM KO PINGVIN SA OVOM TRUDNOCOM user posted image ,NIJE BAS LAKO NOSITI 100KG NA SEBI,AL SVE SE TO IZDRZI,JA SE JEDINO ZURIM IZ TOG RAZLOGA STO JEDVA CEKAM ZAGRLITI SVOJU PRINCEZU,PRVU TRUDNOCU SAM NAZALOST IZGUBILA PA SAD SAM NESTRPLJIVA DA ZAGLIM SVOJE PILEuser posted image ,IMAM JOS 11 DANA

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Prvi simptomi porođaja
22.9.2011 16:11:39   
Snelle
Još malo  user posted image  Molim te nemoj da pišeš sve velikim slovima, na forumu to znači da vičeš user posted image

(odgovor članu pusa)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Prvi simptomi porođaja
22.9.2011 16:12:24   
Ana RR
Pusa, molila bih te da ne pišeš velikim slovima jer je to protiv pravila foruma user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pusa)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Prvi simptomi porođaja
22.9.2011 16:14:04   
pusa
izvinite sto se tice velikih slova kod mene je stalno ukljuceno caps lock. izvinite jos jednom

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Prvi simptomi porođaja
22.9.2011 16:18:04   
Snelle
Uživaj u svojoj trudnoći user posted image  
Ne znam da li si videla OVU temu, tu možeš da ćaskaš sa mamama koje su u trećem tromesečju user posted image

(odgovor članu pusa)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Prvi simptomi porođaja
25.9.2011 17:00:25   
Mariya
Meni nije ispao taj sluzni čep. Prokrvarila sam, nakon 12 sati je pukao vodenjak. kontrakcije su došle tek sa indukcijom.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Prvi simptomi porođaja
9.10.2011 17:42:44   
pusa
samo da javim da nam se rodila mala krofnica,sa izvinjenjem sto kasnima porodila sam se 25,2800kg,49cm,nasa mala mrvica zove se helena,pozdrav svim buducim mamama

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Moćna fotka: kako se pomeraju kosti leđa t...
Ova neverovatna fotografija žene koja se porađa dokazuje koliko je ljudsko telo neverovatno. Pogledajte kako izgleda ana...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here