|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dansko pecivo
18.10.2011 18:11:35   
Anoniman
Postoje razni recepti za dansko pecivo, ali od svih meni je najbolji ovaj, ja ga pravim sa nadevom kao za picu.user posted image

Zamesiti testo sa 700g brasna, 3 kasike ulja, kasicica soli, kasicica secera, pola kesice kvasca i mlakog mleka po potrebi, testo treba da bude cvrsto, i dobro zameseno. Kada ga zamesite ostavite ga da odstoji 45 minuta.

Fil: 1 jaje, sunka, kackavalj, origano, sampinjoni, malo kecapa. Od ovih sastojaka napraviti fil, umutiti jaje, i dodati sve sastojke.

Kada testo nadodje, razviti ga u pravougaonik, i narendati dijamantov margarin, testo preklopiti kao knjigu, i sa jedne i sa druge strane, pa ga presaviti jos jednom, iopet razviti, takav postupak ponavljati dok imate margarina.
Na kraju razviti veliku koru u obliku pravougaonika, debljine pola cm, premazati je kecapom, i po celoj kori premazati nadevom, uviti u rolat, i seci na puzice, koje redjate na plehu podmazanim margarinom I ostaviti da odstoji oko pola sata.

user posted image

Kada prodje pola sata, odozgo narendati kackavalj, staviti kecap, origano, ja ga pospem i susamom.

user posted image

Kada se ispece stavicu sliku.user posted image


  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dansko pecivo
18.10.2011 18:31:38   
vonavoj
njami,kako izgleda dobro!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dansko pecivo
18.10.2011 18:34:05   
Anoniman
Hvala Vonuser posted image , probaj pa ces videti i da je ukus super.user posted image

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dansko pecivo
18.10.2011 18:46:14   
Anoniman
Ja nisam neki ljubitelj ovih pizza varijanti, ali vec ga vidim sa spanacem i sirom ili u nekoj slicnoj kombinaciji. Pravicu i ja, sigurno.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dansko pecivo
18.10.2011 18:52:44   
sansa
um posalji jedno pola tepsije user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

jedan je krevet a nas je dvoje za devet meseci bice nas troje :-)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dansko pecivo
18.10.2011 18:56:54   
Anoniman
Misu, mozes nadev koji zelis.user posted image
Sansa moze...user posted image

(odgovor članu sansa)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dansko pecivo
18.10.2011 19:20:28   
Anoniman
dobro zvuci! ja tako slicno pravim mini pizze. razlika je samo u tome sto ne premazujem margarinom i preklapam, nego samo jednom premazem i odmah slazem fil - nekad samo sa sirom pravim.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dansko pecivo
19.10.2011 20:00:18   
nina26
razlika je samo u tome sto ne premazujem margarinom i preklapam,


bas sam htela da pitam ovo, da li mogu bez margarina?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dansko pecivo
20.10.2011 10:37:12   
Anoniman
Nina mozes, margarin kada se stavlja i preklapa ispada kao lisnato.user posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dansko pecivo
20.10.2011 11:13:11   
Anoniman
nina, ja mazem margarin, al samo jednom i ne stavljam mnogo i ne preklapam. margarin ipak daje malo drugaciji ukus. i kiflice kad pravim secnem na svaku odgore po malo margarina, onda se to lagano topi dok se peku i daje im poseban ukus, a istovremeno ne moram da pouljim tepsiju.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dansko pecivo
20.10.2011 13:14:17   
Lu
user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dansko pecivo
23.10.2011 14:31:03   
nina26
Ok, hvala za saveteuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR
Šampita
Ringerajin kuvar: lesica RR



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here