|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: celibat
9.1.2010 22:07:12   
Anoniman
Celibat u braku
Svaki 20. par uopšte ne vodi ljubav i prećutno pristaje na apstinenciju

U jednom od brojnih istraživanja na temu bračnih i seksualnih odnosa ustanovljeno je da svaki 20. par uopšte ne vodi ljubav i da partneri prećutno ulaze u takozvani bračni celibat.
user posted image
Razloga za ovakvu pojavu ima mnogo. Pored kvaliteta samog odnosa između partnera, tu su još i mnogi drugi faktori, poput ekonomskog, kulturološkog, socijalnog i biološkog.



- Budući da je većini seks važan, samim tim je to pogodno tle za manipulacije raznih vrsta. Tu može da se radi o uskraćivanju ili prinudi, i to u smislu zloupotrebe moći u ljubavnom odnosu, kao i ucene partnera. To rade i muškarci i žene
- Odnos između partnera može da bude vrlo seksualizovan, a da do samog čina vođenja ljubavi retko dođe, i obrnuto, postoje parovi koji se u sam seksualni čin upuštaju relativno često, a da su daleko od „vođenja ljubavi". Savremeni način života ni na koji način ne pomaže, niti ohrabruje zadovoljavajuće seksualno ponašanje. Seks je u našoj kulturi tabu tema, što je svojevrsni paradoks, s obzirom na to da su seksualne teme i prizori sveprisutni u medijima. Ipak, čini mi se da nedostaju iskreno i otvoreno preispitivanje i razgovor, kako među partnerima, tako i u terapiji. Naše društvo je u velikoj meri tradicionalno i patrijarhalno i sporo se menja, a seks je povezan sa temama sramote i stida, što nikako ne pogoduje otvaranju iskrene priče

nema univerzalnog recepta ni leka za ovaj problem.

- Mogu da pomognu razgovor i iskrenost prema sebi i partneru, bez okrivljavanja i manipulativnosti, uz uvažavanje pozicije onog drugog -
Odricanje od seksa jača vezu

Svesno odricanje od seksa može da pomogne u razvoju veze, tvrde američki seksolozi. Oni kažu da razdoblje celibata može da razvije dublje psihičke odnose među partnerima i ojača duhovne aspekte veze.

Međutim, dobar je lek i za krizna razdoblja u vezi i zasićenje između partnera. Za ljude koji žele neko vreme da apstiniraju od seksa najvažnije je postaviti realan cilj i odrediti tačno vreme celibata. Bitno je da je par zajedno i da ne izbegava druženje.


---------- nego, mislite li da se ovako zaista jača veza/zainteresovanost/ između dvoje ljudi?







(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: celibat
9.1.2010 22:19:13   
eugenija
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Odricanje od seksa jača vezu


---------- nego, mislite li da se ovako zaista jača veza/zainteresovanost/ između dvoje ljudi?





Ja ne vidim smisao u ovome.... Čitam i ne verujem, pa pročitah još par puta i opet nevericu osećam...
Smatram totalno suprotno.

Znate priču o Tri praseta... E SEX GRADI VEZU, KAO ŠTO SU TRI PRASETA GRADILA KUĆU...

Znači,

sex jača vezu (imamo kućicu sa krovom od slame, jest da je slama, ali naša je kuća)
,
       
dobar seks još više jača vezu
(to više nije slamnati nego krov od grančica, izdržljiviji, ali smo svesni da može i bolje)

fenomenalan sex pravi od veze tvrđavu (konačno imamo crep)


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: celibat
9.1.2010 22:24:33   
Anoniman
.......ma nema šanse, ja se udadoh zbog zagarantovanog dobrog sexa ! user posted image
( gde ćeš više od te intime...)?

e, gde nađe vezu između prasadi i nas ?user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: celibat
9.1.2010 22:25:42   
eugenija
IZVORNA PORUKA: kaliopi

.......ma nema šanse, ja se udadoh zbog zagarantovanog dobrog sexa ! user posted image
( gde ćeš više od te intime...)?

e, gde nađe vezu između prasadi i nas ?user posted image



Ma ovo sa jačanjem krova me podsetilouser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: celibat
31.1.2010 22:40:32   
pfcrade
hehe.. jedan je NIKOLA TESLA

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: celibat
31.1.2010 22:47:38   
eugenija
user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu pfcrade)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: celibat
31.1.2010 22:51:57   
minavb
Na ovu temu imam samo jednu stavr da kazem-sve je dobro, kad se dobro svrsi!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: celibat
31.1.2010 23:01:51   
pfcrade
ceo zivot je bio u celibatu!!! 

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: celibat
5.11.2018 13:57:32   
Dora89
Zavisi, ima ljudi koji su prirodno slabijeg libida ili aseksualni, ali ako se neko odlučuje na takav način života "na silu", to može stvarno imati loše posledice po psihu, jer se ide protiv jednog od najvažnijih prirodnih nagona. 

(odgovor članu pfcrade)
Direktna veza do poruke: 34
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here