|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: UZ urotrakta
9.5.2011 10:21:32   
Ana RR
Lilly, meni se čini da je rano za takve preglede. Ona je još beba, tek se razvija. Ne znam, možda grešim.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: UZ urotrakta
9.5.2011 10:23:54   
LillyT
To je i meni palo na pamet, da možda pričekamo malo, pa tamo sa 2-3 da je odvedemo... ili je i to rano

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: UZ urotrakta
9.5.2011 10:26:43   
Ana RR
Ne znam, to bi trebalo pedijatar da vam kaže. Ispričaj mu sve kad budeš išla pa će te on posavetovati. Sada mislim da je baš rano.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: UZ urotrakta
9.5.2011 10:26:46   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT

I da, da li je ok što ovako razmišljam, ili sam možda paranoična?


Mislim da znas sta bih ti rekla. Polako, rano je.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: UZ urotrakta
9.5.2011 10:27:16   
*Alexx*
Sta znam... ako imas poverenja u svog pedijatra, radi kako ti on/ona predlozi, u smislu zakazivanja tih pregleda. I ja mislim da je mala, ali ako ce vas kao roditelje smiriti da odradite te UZ, onda go for it.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: UZ urotrakta
9.5.2011 10:29:30   
LillyT
Za dve nedelje idemo kod dr-a, sve sam ja već isplanirala, samo ne mogu da dočekam
Fala žeMske moje user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 10:04:34   
Ana RR
Marko treba da ide kod nefrologa na pregled. Kako taj pregled izgleda? Radi se UZ ili nešto drugo?

Kaže mi mm (a njemu ispričale koleginice) da će Marku ubacivati neki kontrast (koji je radioaktivan) kroz pišu i onda snimati. Nema šanse da ga vodim na takav pregled user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:05:41   
Anoniman
Ana a zasto treba da ide kod nefrologa?
Taj pregled sa kontrastom (radioaktivni jod) se radi sa punih godinu dana, jod se ubacuje kroz braunilu na rukici i mora imati razloga za to , prvo ide mikciona , tu se ubacuje kroz pisu kateter i ubacuju tecnost - kontrast pa gledaju na rengenu kakav je refleks izbacivanja mokrace , tako je kod nas bilo , ali nama je prvo utvrdjen reflux pa tek onda idu ti pregledi . Ako je tvoj Marko dobio urinarnu infekciju onda ides prvo kod nefrologa , on ce ti sve objasniti kako i sta treba , prvo se prati ultrazvukom , kontrolise se urin, urinokultura itd .. Preporucujem dr. Bogdanovica sa instituta za majku i dete i dr. Jelenu Stajic

< Poruku je uredio ribizla -- 24.10.2011 11:16:01 >

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:15:54   
Ana RR
Ima veliki broj ešerihije, trenutno pije cefzil sirup. Dobili smo odmah uput za nefrologa ali ići ćemo u Tiršovu, svekar je nekad tu radio pa još uvek ima poznanstva.
Znači njemu neće raditi to sa kontrastom? user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:19:06   
Anoniman
Sve je kontrast u tim pregledima samo se tako vidi .. S tim sto se ovaj DMSA sa punih godinu dana radi da bi se videla funkcija bubrega a mikcionom koju ce vam moguce zakazati ako vec imate upalu , onda se gleda da li su bubrezi tom infekciom osteceni .. Tako su meni objasnili. Nemoj se plasiti pregleda , bebe to mnoooogo dobro podnose , a ako budes panicila , on ce to osetiti pa ce biti uzrujan .. Nasa prva mikciona je trajala svega pola sata , beba lezi na ledjima , cika slika cim pocne da piski .. 

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:27:18   
Ana RR
Znači kako god okreneš, ubaciće mu kateter u pišu? Uh..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:33:02   
Anoniman
Pa ne znam Ana , videces sa nefrologom , jeste bili na UZ ?
Ja sam ti napisala nas slucaj , ne mogu da tvrdim da ce tako biti i  sa vama , sve ce ti nefrolog objasniti zasto i kako treba . Nemoj unapred paniciti . Kad imate zakazano ?
I da , taj kateter za bebe je jako majusan i tanak , to nista ne boli samo je neprijatno ..

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:37:13   
bojkica
Ana,moja devojcica je kao beba imala eserihiju,i pila antibiotik tj.venski su joj davali garamicin ujutru i uvece,pila vise tecnosti,i na izlecili smo je,iako kazu da se tesko leci.Primetila sam tako sto joj je pelena imala cudan miris.Posle toga smo je odveli kod dr.Smoljanica na UZ da se vidi nda nema anomalija sto se tice uro trakta,sve je bilo ok.E rekao nam je da ako se ponavlja infekcija da se onda treba raditi neko snimanje,ali hvala Bogu kod nje se vise nije ponavljalo.Ona je imala oko godinu dana,pa smo joj davali i caj od brusnice-za infekciju.I bitno je da se leukociti u mokraci ne povecavaju,da se prate uz bakteriju.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:38:29   
Rivana
Ana, moj Luka je imao urinarnu sa 8 meseci isto eserihija, bili smo u bolnici, radili smo dva puta UZ ali bubrega, jednom u bolnici jednom kad smo izaski, doktorka je rekla ako UZ bubrega nije ok tek onda se radi takvo snimanje, nama je UZ bubrega bio ok i rekla je da nema potrebe za takvim snimanjem. posle smo za godinu dana ponovili Uz i sad skoro opet uvek je bio ok. A to je najobicniji UZ.
Verovatno ce i vama tako.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:40:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojkica

Ana,moja devojcica je kao beba imala eserihiju,i pila antibiotik tj.venski su joj davali garamicin ujutru i uvece,pila vise tecnosti,i na izlecili smo je,iako kazu da se tesko leci.Primetila sam tako sto joj je pelena imala cudan miris.Posle toga smo je odveli kod dr.Smoljanica na UZ da se vidi nda nema anomalija sto se tice uro trakta,sve je bilo ok.E rekao nam je da ako se ponavlja infekcija da se onda treba raditi neko snimanje,ali hvala Bogu kod nje se vise nije ponavljalo.Ona je imala oko godinu dana,pa smo joj davali i caj od brusnice-za infekciju.I bitno je da se leukociti u mokraci ne povecavaju,da se prate uz bakteriju.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla!

I mi smo bili kod Smoljanica , on nas je slao dalje kod nefrologa  ..
Slazem se sa devojkama , tek ces sa nefrologom videti sta dalje , mozda nece biti nikakvih pregleda a ti sad panicis ..

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:50:26   
Rivana
Bas tako nemoj da panicis dok ne vidis sa doktorom, ma bice to sve ok !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:52:04   
isidora88
sorry za off,mene zanima kako posumnjate da beba ima urinarnu infekciju ili da nesto nije okuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:54:34   
Ana RR
Bože, nikad nisam bila paničar a sad..

Mi smo dobili samo uput za nefrologa, jel se kod njega radi UZ ili to treba negde privatno da odradimo? To mi nije jasno. Tek treba da zakažemo, to će svekar da odradi i nadam se uskoro. Mi idemo na neku kontrolu 17og u Tiršovu pa možda nam zakaže za tada.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:54:52   
Rivana

IZVORNA PORUKA: isidora88

sorry za off,mene zanima kako posumnjate da beba ima urinarnu infekciju ili da nesto nije okuser posted image

Luka je imo jako visoku temperaturu 38-39, uradili smo urin le bili povecani i dok smo cekali urino kulturu vec smo zavrsili u bolnici.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:55:26   
Ana RR
Isi, Marko je imao temperaturu 38,7 i dr nam je odmah rekla da uradimo urin i urinokulturu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 11:56:45   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Bože, nikad nisam bila paničar a sad..

Mi smo dobili samo uput za nefrologa, jel se kod njega radi UZ ili to treba negde privatno da odradimo? To mi nije jasno. Tek treba da zakažemo, to će svekar da odradi i nadam se uskoro. Mi idemo na neku kontrolu 17og u Tiršovu pa možda nam zakaže za tada.


Mi smo prvi Uz uradili u bolnici a sve ostale smo privatno radili, jer ja nisam mogla da cekam da mi zakazuju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 12:00:24   
Ana RR
Rivana a gde privatno ste radili? Ja nemam strpljenja da čekam, uradila bih odmah, jedino ako svekar baš brzo zakaže. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 12:04:48   
mihi
Ana najbolji nefrolog u Titšovoj prof. dr Amira Peco Antić, nefrologa je jako malo u Srbiji. UZ urotrakta je samo UZ ne brini. To što ti pišeš sa kontrastom je Mikciona urocistografija i to se radi kod sumnje na VUR vesico uretralni refluks al otom potom. Sada infekcija mora da prođe. Koliko je bilo E. coli.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 12:05:38   
mihi
U Belmediku smo mi radili najbolji za decu Zeljko Smoljanić

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: UZ urotrakta
24.10.2011 12:08:40   
mihi
Nemoj da se nerviraš, čim je spala temperatura on verovatno nema pijelonefritis i proširenje tog pijelokaliksnog sistema bubrega, moj sin je imao i bila je indikovana mikcija ali ja nisam dala da se to radi,i hvala bogu imao je samo tu jednu urinarnu sa 2 meseca i do sada više nije imao.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here