|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
18.3.2011 17:33:45   
Anoniman
Maakki, ja na zalost ne znam nista o tome. Kad aides kod dr, ili ko ti je dao da radis te analize? Ako su za VTO, samo ih posalji tamo svom dr na mail, sigurno ce ti odgovoriti

(odgovor članu maakki)
  Direktna veza do poruke: 601
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.10.2011 15:51:28   
maakki
Drage moje evo mene posle i druge neuspesne VTO, vidim da je tema malo zamrla, ali ako ima iko ko moze ovo da mi protumaci bila bih zahvalna.
Naime ovo je radjeno prosle godine posle prve neuspesne VTO pa me zanima sta dalje.

Recombipl-PT 11,3 (9,10-12,10)
APTT SP 27,3 (24-35)
Fib. Clauss 3,084 (2-4)
D-Dimer 138 (do 230)
FVIII - SP 147 (50-150)
Protein C 106 (70-134%)
Antitrombin 80 (75-122%)

E sad planiram da odradim jos neke imunoloske analize pa me zanima vase misljenje.

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.10.2011 15:58:18   
Verus
maakki svi nalazi su u normali...a da li si pila aspirin, bebi dozu od 80mg na dan?  neke zene su to uradile dok su cekle na vto pa zatrudnele prirodnim putem...jesi li radila faktor V analize?

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.10.2011 18:52:55   
maakki
Aspirin sam pila posle transfera, e sad sta je faktor V neko mora da mi objasni, ovo sam zato i postavila jer sam to jedino radila, pa me zanima sta bih jos mogla da odradim, obzirom da mi je ovo druga VTO koja nije uspela, u prvoj je doslo do implatacije, ali se nije odrzalo, a ovaj put cak nije ni bilo implatacije.
Procitala sam celu temu, ali sam zbunjena gomilom analiza koje su zene radile, pa sam sigurna da postoji neki pocetak, ili bolje da kazem da se nadovezen na ovo sto sam vec pocela.

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.10.2011 19:00:03   
nina26
Joj Maaki, imunoloski faktori su ti po meni Pandorina kutija.....

Ja sam se isto bila pogubila u svim tim analizama, mogu da ti pogledam svoje analize pa da ti otkucam ako hoces, to je nesto kao osnovno, mada ima tu jos milion stvari..Ja npr nisam te tvoje analize odradila, samo 1,2 sa liste...

Tu nema nikad kraja...

Ono sto bih te savetovala da ti uradis da se ne bi licno mislila sta jos odraditi itd, je da nadjes dobrog Dr koji se razume u imunoloske faktore i ematologa, pa da te oni usmeravaju, jer mozda ces raditi neke koji ti nece biti potrebni, a neces one koji hoces..razumes o cemu pricam?

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.10.2011 19:02:57   
maakki
Nina razumem ja , e sad ove nedelje treba da zakazem kod hematolog,a imunologa kod nas u gradu i nema, ne bih htela da odem kod nje onako bas nespremna, jer posle opet zakazivanje cekanje i vec kako to kod nas ide.
Mislila sam da odradim redovnu krvnu sliku, ponesem joj ovo sto sam gore napisala, i mozda dodam jos nesto, pa da bi malo ubrzala, jer cu verovatno do imunologa doci jedino u ns.
U svakom slucaju zelela bih da pronadjem u cemu je problem, jer ocigledno je da postoji.

< Poruku je uredio maakki -- 24.10.2011 19:03:36 >


_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.10.2011 19:56:27   
nina26
Evo sta sam ja radila:

ATG-At
Antispermatozoidna
Lupus Antikoagulans
Anti-parijatelna AT
Antikardiolipinska IGG iGM
Beta2glikoprotein Igg I gm
Antiovarijalna
D Dimmer
C peptid
Insulin


Virusi:

HBsAG
HCV
HIV COMBO
CMV IgG iGM
VDRL

Pre VTO smo mm i ja radila genetske testove.

Nadam se da ce ti ovo bar malo pomoci, ovo su ti neki osnovni, pa ako nesto nije uredu onda se ide na dalja istrazivanja.

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.10.2011 20:43:34   
maakki
Nina hvala nesto od ovoga sam vec odradila, ali bar imam neku osnovu odakle da krenem, jos samo da pohvatam gde to sve mogu da odradim, ili naravno opet privatne laboratorije.

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.10.2011 20:52:35   
nina26
Nema na cemu user posted image

Ako ides privatno za ovo izdvoj oko 400-500euuser posted image

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.10.2011 21:45:45   
Nataša1
IZVORNA PORUKA: nina26

Nema na cemu user posted image

Ako ides privatno za ovo izdvoj oko 400-500euuser posted image


Ja se spremam polako na ovo. user posted image

Jel ovaj tvoj spisak analiza koji si stavila par postova više konačna lista ili tu još ima štošta?

Pola toga ni ne znam šta je, moram da tražim dobrog dr da me vodi kroz priču.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.10.2011 7:09:25   
nina26
Natasa1, nazalost nije konacna lista, to sam objasnjavala Maaki, vec je kao neka smernica.

Ali najbolje je da te vodi Dr, za to sam uvek. Ja sam to bila odradila na svoju ruku posto nisam mogla da cekam, pa sam onda otisla kod Dr i rekao je da je sve ok, i da ne treba nista vise, e sad, meni ni to nije smirilo, pa cu uraditi jos neke. Uvek postoji, jos samo ovo....

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.10.2011 9:58:18   
maakki
Nina u pravu si kada si rekla da je Pandorina kutija, samo se nadovezuju analize jedna na drugu, daj jos ovo da proverimo, pa daj jos ono, gomila toga user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2011 9:40:58   
Vučica78
Evo i mene posle jučerašnje kiretaže. Za one nove drugarice koje nisu poznanice sa VTO foruma, kratko pretstavljanje:
- 33 godine (sad ću 34 u januaru)
- jedna prirodna trudnoća, završena u 5. nedelji sama od sebe. Iskrvarila sam sama i nije bilo potrebe da se radi kiretaža.
- posle 6 godina čekanja da se prirodna trudnoća opet desi (tj. 4 godine od prirodne trudnoće), i posle jednog neuspješnog IUI (nestimulisanog), rađen je prvi VTO u septembru, i rezultat je: mrtav plod u 8. nedelji, ne kuca srce, embrion stao još negdje u 5. - 6. nedelji i odstranjen je juče.

E sad, za pretstavljanje na ovoj temi možda može imati neke veze i sledeće:
- prije jedno 2 godine kada sam malo bila iscrpljenija pukne mi krvni sud na očnom dnu. Nisam vidjela na to jedno oko nekoliko dana, na periode od pola sata do 3-4 sata ili cijeli dan. To se saniralo i pretraživali su razloge. Pominjaću to, jer su neki razlozi isti kao oni koji izazivaju i pobačaje.
- jednom prije 15 godina kad sam vadila krv u laboratoriji, krv u epruveti je krenula pa se zaustavila, tj. mnogo sporo je išla, pa mi je laborant rekao da je baš gusta, dao mi da pijem vode, izbacio me na terasu na vazduh i nekako izvadismo epruvetu krvi za sat vremena - ovo možda nema blage veze, osim što je možda laborant bio početnik, ali u svijetlu kasnijih dešavanja, možda se ispostavi da još kako i ima neke veze.

E a sada da kažem šta sam dobila u Jevremovoj kao dodatni papir šta sve treba da uradim (Maki, nadam se da će ti pomoći - možda možeš i ti od ovog krenuti, i dodaj ono sve Ninino ;-) )

________

- Uraditi 2. ili 3. dana menstrualnog krvarenja hormonski status. Neću nabrajati hormone, isti su kao prošli put i to nije imunologija, nego priprema za sledeći VTO.

- Ponoviti serologiju: CMV, HSV, Listeriae, Brucella - oba partnera (ovo smo sve već radili, i još mnogo toga, ali ovo treba da ponovimo. Pretpostavljam kad te jednom pošalju na sidu, sifilis, hepatitis C i ostalo, pa ih nemaš, da se to ne ponavlja svaki čas. A ovo su vjerovatno oni virusi koje može čovjek da zakači bilo kad, pa ih treba ponoviti).

E, a sad ide ono zanimljivo: imunološka ispitivanja:

Autoimuna antitela:

  • Antinuklearna - ovo mi je ispitivano onda zbog pucanja krvnog suda na oku. Normalno je do 1,5, a meni je 2 godine bio od 1,85 do 2 - dakle povišen ali malo. Hematolog mi je na kraju rekao da to može biti i neka infekcija i da ponovim nalaz kad se izliječim od listerije. To nisam uradila kad je listerija bila negativna, jer sam prosto zaboravila. Sad sam opet dala da se ponovo uradi.
  • Antifosfolipidna (sa antikardiolipinskim) - ova antifosfolipidna sam isto tad zbog oka radila već, ali ne znam da li je bilo sa antikardiolipinskim ili ne. To što sam radila bilo je sve kako treba. Sad sam dala da se uradi ponovo.
  • Antimikrozomalna - ovo ne znam da li sam radila ili nisam - tad me hematolog slao 2-3 puta sa nekim za mene mnogo čudnim spiskovima. Sve što sam radila bilo je u granicama normale, osim tog ANA (antinuklearna) što je bio malo povišen i ja zaključih tad da je to bilo od listerije, mada je on tražio da se to potvrdi, nego ja ne odoh mojom greškom. (a možda i nije greška - vidjećemo) Još me on poslao i kod reumatologa, možda bih tamo nešto više i saznala. Nisam išla.
  • Antitireoglobulinska antitela - ni ovoga se ne sjećam, tako da sam uradila opet.
  • cirkulišući imunokompleksi - ovo zvuči poznato, biće da sam radila, ali sam opet ponovila.
  • anti beta-2-glikoprotein - ovoga se ne sjećam, i ovo u Konzilijumu ne rade. Ići ću za to u drugu laboratoriju. To još nisam dala na analizu.
  • koagolacioni status - ovo sam sigurno radila, ali se ne sjećam - to sam isto dala da se uradi.
  • Lupus antikoagulans i stečene trombofilije - lupus znam da sam radila i bio dobar, a ovih stečenih trombofilija se ne sjećam. Lupus sam dala da mi urade, a stečene trombofilije isto moram u drugu laboratoriju. To nisu znali šta je a u Jevremovoj su mi rekli gdje da idem gdje to rade. Zvali su ih telefonom da potvrde da oni to rade.
  • urođene trombofilije i to: FII G20210A mutacija i MTHFR C677T mutacija (mislim da je Cipiripi pisala da je njoj ovo bilo). Ja mislim da ja ovo nisam radila. Nazivi su prekomplikovani da bih to zaboravila, i sad sam dala u Konzilijum da se uradi.

Nasledna osnova: kariotipizacija oba partnera. Ovo isto nisam još uradila, jer mora da prođe 15 dana od terapije Progesteronom, pa moram čekati.

E da, prošli put pred VTO, rekli su mora HSG ili histeroskopija. Meni je HSG bio OK, ali ipak sada moram odraditi još i:

"histeroskopiju sa eksploracijom materične duplje, biopsijom endometrijuma, histopatološkom i mikrobiološkom analizom dobijenog tkiva."

Maki, ovo najviše detaljišem radi tebe, ako ti koristi - super.

Ovo što sam podvukla još nisam dala na analizu. Ostalo čekam rezultate i javljam vam čim saznam. Kad dobijem rezultate, uzeću njih, pa onda i ono sve što sam tad radila zbog oka, pa ću da opet čitam ovaj forum od početka da vidim po tim skraćenicama ima li nešto što još nisam uradila, a da može biti uzrok pobačaja.





(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2011 11:40:03   
Hijo de Luna
Vucice da te pozdravim ovde  user posted image
bilo ,proslo, ne ponovilo se -samo napred -pravi si zmaj  user posted image

ja nisam jos radila ove analize , ali mi je krv kao tebi gusta kao puding user posted image ... u porodici ima nazlost geneza za tromboze ...ali sta je tu je , idemooo user posted image

(odgovor članu Vučica78)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2011 12:03:23   
Verus
Jesi li se testirala na faktore koagulacije?  U tom slucaju zena se stavlja na fraxiparin od samog pocetka trudnoce, a mnoge i pre zaceca.  Ako je to jedini problem mislim da bi to bio kljuc vaseg uspehauser posted image

(odgovor članu Hijo de Luna)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2011 12:07:47   
Hijo de Luna
nisam radila test koagulacije
niko me nikad nije slao na to
nas problem je spermogram za sad
posto nisam nista radila jos od 2007 ko zna sta ce jos da bude
bum vidli


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2011 13:00:15   
Vučica78
Hijo de Luna, ti ne znaš da li je spermogram jedini problem, dok se ne ispregledaš. Bolje pođi što prije na sve analize. Sama kažeš da imaš dosta godinica, tako da je bolje ako ima više od jednog problema da se što prije identifikuju. Ne rešavaj jedan po jedan problem, nego ih otkrij sve odjednom i onda ih sve i napadni. Po meni, to je bolji način da se stigne do cilja. I moj muž ima malo problematičan spermogram. Ja sam ga godinama napadala što puši, i izgubila sam silno vrijeme što nisam htjela na VTO dok on ne ostavi cigare. Međutim, jedan embrion koji smo proizveli sa sve njegovom pušačkom spermom množio se ludački u laboratoriji 2 dana, super vitalan bio, i čak dao betu 415 na dan kad sam provjeravala da li sam trudna. A vidiš, ipak je uginuo. To ne djeluje kao da je zbog nekvalitetnog embriona, nego zbog mene. Naravno, sve su to nagađanja dok se ne pokažu rezultati testova, samo ti savjetujem da uradiš sve što možeš odmah, jer meni je sada mnogo krivo što ne krenuh i ranije na sve ovo, jer mi je AMH sad već 0,4 i proizvodim manje jajnih ćelija čak i u stimulisanom VTO ciklusu, a to je nešto što dolazi sa godinama, tako da bi mi šanse sigurno bile mnogo veće da sam u sve ovo krenula jedno 2-3 godine ranije, a mogla sam. Mi radimo na bebi već 6 godina.

(odgovor članu Hijo de Luna)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2011 13:07:06   
Vučica78
Cipiripi, samo da znaš da sam čitala cijelu ovu temu od početka i da me je tvoj slučaj baš inspirisao, tako da sada (smijaćete se!) bukvalno želim da mi nađu neku trombofiliju, jer to bi značilo da se otkrio razlog steriliteta i da je mojim mukama uskoro kraj! user posted image  Naravno, dobro je i ako nemam ništa toga tipa, ali u svakom slučaju nisam mirna dok ne provjerim.

Zna li neko koliko vremena treba da bi bile gotove ove analize? Provjeravam mejl svaki čas, ali još uvijek ništa ne stiže. Juče ujutro sam dala krv, doduše ne na sve, ali sam dala na ove urođene trombofilije između ostalog.

(odgovor članu Vučica78)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2011 13:25:05   
Verus
Vucice sve zavisi, ne bi trebalo vise od nedelju dana, mada mislim da sam na Faktor V cekala duze.  Mada, meni su svi testovi na trombofilije radjeni zbog tromba koji sam dobila nakon operacije kolena, a to navodno nije bilo "normalno" za nekoga ko ima 28 godina, da mu se pola noge zgrusa nakon jednostavne operacije kolena...Mada, nista mi nisu nasli, tako da je ipak neko nesto zeznuo tokom operacije, tj. probusio mi venu (radjena je laparoskopski)...

Ja licno mislim da puno zena ima ovaj problema, a da ga nije ni svesna.  To moze biti nesto jednostavno poput antifosfolipidnih antitela, nesto sto bi samo uzimanje male doze aspirina resilo, ili nesto malo komplikovanije-ali nema nista sto fraxiparin ne resiuser posted image

(odgovor članu Vučica78)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2011 18:40:48   
nina26
Antimikrozomalna


Antitireoglobulinska antitela


cirkulišući imunokompleksi


Vucice, jel ti nije problem da napises skracenice za ove gore analize jer ne mogu da prevedem na grckiuser posted image

FII G20210A mutacija i MTHFR C677T


Sto se tice ovih urodjenih i stecenih, ako se ne veram(ispravice me neko ako gresim) oni se rade u slucaju da ti je D-Dimmer bese povecan??Ali ja bih uradila i ovo nikad se ne zna... ova jedna analiza je mislim oko 100eu, jel tako?

kariotipizacija oba partnera


Ovo je na mojoj klinici obavezna analiza pre ulasku u proceduru VTO.

Sto se tice tvoje guste krvi, vrlo moguce ako je tako kako si opisala, mada ce to ove analize sve pokazati ako ima necega.

Predpostavljam da ste i ti i tm radili ASA???To je ono kao osnovno..verovatno jeste.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Imunoloski faktori i VTO
13.11.2011 1:32:25   
Vučica78
Nina, skraćenice još uvijek ne znam ni sama. Prepisala sam ovo sa papira koji su mi dali u Jevremovoj, a iz laboratorije mi još uvijek nije ništa stiglo, tako da ne mogu još uvijek da ti napišem. Čim stignu rezultati, sve ću prepisati na ovaj forum, naravno, pa ćemo uporediti.

Ove trombofilije što su skraćenice sa slovima, one su urođene i nisu baš tako skupe, tj. i ne znam, jer sve zajedno me koštalo oko 250 eura, a sve sam radila osim stečenih trombofilija, kariotipizacije i ovog anti-beta-2 glikoproteina.

Kariotipizacija je preskupa, za svakog partnera po 20.000 dinara (približno govorim)

ASA smo radili još davno na VMA, to se sjećam, i to je bilo OK. Nama nisu tražili ASA prije VTO, vjerovatno zato što smo to i prije VTO sami odradili, pa pretpostavljam da to nema potrebe da se ponavlja kad se jednom odradi.  A kariotipizaciju nam nisu tražili u Jevremovoj prije postupka, a sad u Konzilijumu kažu po 20.000 oboje, znači 400 eura samo to! E to jeste skupo, ali sam riješila da ovog puta prije sledećeg postupka provjerimo sve što postoji. Nadam se da u Jevremovoj nisu ništa zaboravili, a ja ću uporediti šta sam radila a šta nisam, i ako nešto nedostaje, uradiću na svoju ruku i to. ;)

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Imunoloski faktori i VTO
13.11.2011 6:58:49   
Hijo de Luna
Hvala devojke  user posted image
samo da me ne uvati ponovo panika od svih ovih analiza user posted image
divim vam se     user posted image


(odgovor članu Vučica78)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Imunoloski faktori i VTO
13.11.2011 8:51:59   
Vučica78
Hijo de Luna, kako to misliš "panika"?

Ako nešto ne valja, što prije to znaš, popravićeš to. Ako valja, bićeš mirna što znaš da valja. To što ti ne znaš šta ti je uopšte ne znači da ti nije ništa. To te samo sprečava da ako ima nešto, to i popraviš. Ništa drugo. Analize su ti zapravo spas, i hvala dragom Bogu što živimo u vrijeme kad one postoje i na raspolaganju su nam.

Frka može biti dok čekaš rezultate, ali rezultati stignu za nedelju dana, i to ti je ta frka gotova. A frka da uopšte nećemo uspjeti u svom cilju traje godinama i pravo je mučenje, posebno kad se osjećaš bespomoćno. Meni analize zapravo pomažu psihički, jer dokle god ima još nešto što mogu da preduzmem na polju dobijanja svoje bebe, dotle se ne osjećam toliko bespomoćno, kao što sam se osjećala ranije, prije svega ovoga i prije VTO, kad mi kažu: "ma samo se opusti i biće sigurno" - to mi je savjet koji zaslužuje macu po glavi kad se kaže nekom ko čeka na bebu 6 godina. Ma opusti se ti, mamu ti **bem posle 6 godina tuge i razočaravanja i seksa po satu i kalendaru! Ovako brate radim nešto što stvarno ima smisla i što je velikom broju žena i konkretno pomoglo. Ne astrološki i bioenergetski, što su se opustile, nego što su našle problem i riješile ga. Nadam se da će to biti i moj slučaj i naravno, super za sve druge koje riješe na isti način.

Pročitaj ovu temu od samog početka i vidi šta je Cipiripi uradila. Žena je prevrnula sve doktore, laboratorije i cijelu Srbiju, i na kraju našla problem koji se rešava andolom i sad već ima dijete (ne znam ima li već i drugo). Ona me je baš inspirisala, a slučajno sam tad i došla na ovu temu, da vidim kako Maki napreduje, jer smo mi stare drugarice sa VTO foruma, pa mi je nešto bilo žao kad joj nije uspjelo i nadam se da će riješiti problem, imunologijom, ili čime god. Cipiripi, hvala što postojiš! Inspirisala si me i ohrabrila.
Maki, ne javljaš se, ali navijam za tebe kao i za sebe draga!  user posted image

Inače, pričala sam mojima za vas sa Ringeraje i za neke stvari što ste mi pomogle ili rekle svoja iskustva i sad me tata stalno pita dva pitanja: "šta su ti rekli doktori", a posle toga odmah: "a šta ti kažu forumašice". user posted image  Postale ste skroz značajan faktor u mom liječenju od steriliteta. Odmah do doktora.

(odgovor članu Hijo de Luna)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Imunoloski faktori i VTO
13.11.2011 11:50:03   
nina26
er sve zajedno me koštalo oko 250 eura, a sve sam radila osim stečenih trombofilija, kariotipizacije i ovog anti-beta-2 glikoproteina.

u Xelix labu je sad koja trombofilija to ne znam,oko 100eu samo ta jedna analiza...ma kako god user posted image

I ja sam dosta, tj 90% stvari uradila na svoju ruku, jer sam kao i ti htela da iskljucim svaku mogucnost zbog koje ne bi uspela VTO..e sad meni je uspela, ali embrion super napredovao, srce u petoj nedelji se videlo, sve super i onda dobijem taj hematom koji mi odnese ploduser posted image

Meni samo ostaju te trombofilije da odradim jer i ja sumnjam na njih, posto su mene kljukali aspirinom, pisala sam o tome u drugoj temi da se ne ponavaljam.

A to Vucice sto kazes, kad te savetuju da se opustis, i ja bih ih isto sve user posted image

(odgovor članu Vučica78)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Imunoloski faktori i VTO
13.11.2011 12:39:25   
Vučica78
Nina, znaš šta: ja nisam još uvijek ni radila te stečene trombofilije. Možda to košta oko 100 eura. Javiću čim to završim i cijenu i kako sam prošla. Danas i juče nisam bila ni za šta. Još uvijek me malo bolucka posle ove kiretaže, i to sve, pa mi prija malo kući da štrikam i da se mnogo ne pomijeram. Ali sjutra ili prekosjutra ću poći do Biolab-a da uradim i te stečene trombofilije i anti beta 2 glikoprotein, pa onda ostaju još kariotipi meni i mužu i njemu ova 4 virusa. To ćemo kad ja budem mogla kariotip da vadim, o istom trošku zajedno poći i završiti.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here