|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 21:49:19   
Olga75
nisam koristila progesteron , nije bilo potrebe , nisam imala nikakvih krvarenja celu trudnocu pa ni kad sam pocela da se otvaram
bice sve u redu , samo se smiri , znam da je to najgluplje sto mogu reci , normalno je da brines ali videces , sve ce biti ok . Nemoj da se brines zbog methydope , pritisak treba drzati dole a ni ginipral ili partusisten nisu strasni user posted image

sorry za ot user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 21:52:59   
mirjanica
Pa ja sam od pocetka imala hematom, zato su mi uveli progesteron i utrogestan, i hvala Bogu nisam krvarila! Na moju veliku srecu, hematom se povukao, skroz! Mislila sam da ce mi ukinuti terapiju!
Medjutim, sada dr vidi male kontrakcije i sve nastavlja... a metildopu vec imam, pijem je po potrebi, jer kako mi daju novu dijagnozu (hematom, greska sa posteljicom, sada kontrakcije i cista kod bebe) tako meni ripi pritisak od sekiracije! Uh, al je trudnoca teskauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 22:05:12   
Snelle
Mirjanice, ja sam imala jake kontrakcije koje su trajale satima i satima, i pored lekova! Bol je bio isti kao menstrualni. Bila sam zatvorena do petog meseca, a onda sam se otvorila jedan prst, a meni je plus i grlić bio prirodno skraćen, pa se nisam prevremeno porodila. Don't worry, be happy user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Položaj posteljice
3.6.2011 19:38:52   
Crvenkapa85
ja sam 33 nedelja i posteljica je i dalje na prednje zidu......sta sad....jel to sad za carski rez....a ujedno me i komsinica zamolila da se raspitam,isto je posteljica na prednjem zidu ,nosi nisko...ici ce na carski rez,pa je zanima da carski moze biti opasan po nju i bebu ako posteljica i dalje ostane na prednjem zidu???

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Položaj posteljice
3.6.2011 20:41:15   
Snelle
Crvenkapo, to što je posteljica na prednjem zidu nije nikakva indikacija za carski rez. Sasvim je svejedno da li je posteljica na prednjem ili na zadnjem zidu i nikakvih posledica po bebu ne može biti. Meni je celu trudnoću bila na prednjem zidu. Problem bi bio kad biste imale Placentu previu (kada posteljica zatvara ušće materice).


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Položaj posteljice
3.6.2011 20:44:27   
New Mom
I ja sam celu trudnoću imala posteljicu na prednjem zidu i kao što Snelle reče, to nema nikakve veze. Bitno je po visini gde je usađena, da nije niska i da ne prekriva grlić materice (placenta previa).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Položaj posteljice
3.6.2011 20:54:21   
dacca
A ima li ko iskustva sa placentom praeviom? Od tri doktora, jdan mi je reko da je imam?. Ja naravno mirujem (lezim )maksimalno. Rekao mi je da mirujem, i da se porodjaj avrsava carskim i d postoji moigucnost da prokrvarim (ali i ne moram).

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Položaj posteljice
3.6.2011 20:58:35   
Snelle
Dacco, moja koleginica sa posla je imala placentu previu. Morala je da miruje skoro celu trudnoću i čim je ušla u deveti mesec odmah su je porodili carskim rezom. A šta kažu druga dva doktora?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Položaj posteljice
3.6.2011 21:03:12   
dacca
Pa da ne prkriva grlic, a treci mi je rekao da ga prekriva. user posted image Inace lezim od 13. aprila

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Položaj posteljice
3.6.2011 21:04:44   
Snelle
Daco, s obzirom da još nisi ni na sredini trudnoće postoje velike šanse da se placenta povuče sa grlića materice, ukoliko je stvarno tu.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Položaj posteljice
2.7.2011 14:04:09   
Lilla
Moja je na prednjem zidu. Babica mi je tokom ultrazvuka rekla da je to sasvim normalno, kao i kada je na zadnjem, jedino sto moze da prigusuje pokrete bebe pa moze da prodje duze vremena prije nego ih pocnem osjecati jace. Rekla je jos da jedino moze biti malo problematicno kada je posteljica nisko, no i tada uz mirovanje sve prodje dobro.


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Položaj posteljice
2.7.2011 14:20:59   
mirjanica
Lilla, i moja je na prednjem zidu. Dobro ti je babica rekla, samo ces slabije osecati udarce bebe, barem je meni tako bilo. To mozda i nije lose s obzirom na to koliko zene kukaju kako ih zaboli kad ih beba sutne! Ja to osecam taman dovoljno, niti jednom me nije zabolelo, sta vise jako je prijatno svo to meskoljenje, uzivam u svakom pokretu! 

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Položaj posteljice
5.7.2011 15:20:05   
Mariya
Danas sam bila na UZ, pa ću vam preneti razgovor dr. i med. sestre:
dr mrda sondu, pregleda, diktira dimenzije a sestra zapisuje.
Dr: posteljica na prednjem zidu...
Sestra: kako, pa prošli put je bila na zadnjem?
Dr:da, a sad je na prednjem. to se zove placenta migrans.
Tako da dr. kaže da je to pomeranje placente normalno...

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Položaj posteljice
7.7.2011 9:11:06   
tinna79
Citam Vase postove i vidim da je svima posteljica ili na prednjem ili na zadnjem zidu. Meni je u prve dve trudnoce bila postavljena na prednje. Sada je bocno, sa desne strane. Sada prvi put cujem da moze da bude i sa strane. Sta moze da bude drugacije? Da li je neko imao/cuo slicno iskustvo?

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Položaj posteljice
8.7.2011 21:07:11   
srna001
I meni je bila prvo na prednjem pa se već sledećeg meseca preselila na zadnji i tu je još uvek.U prvoj trudnoći mi je bila na prednjem i velika je razlika.Sada mnogo više osećam bebine udarce sa prednje strane stomaka.A znam i da kada je na prednjem može doći do nekih manjih krvarenja.Ne znam zašto ali tako je.

(odgovor članu tinna79)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Položaj posteljice
12.7.2011 11:16:04   
dacca
Na zadnjem pregledu 23+2 bila mi je dijagnoza ,,Posteljica zadnji zid i djelimicno prekriva usce materice``

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Položaj posteljice
12.7.2011 11:22:41   
jance
meni je samo zaokruzeno posteljica : fundus zadnji zid... moj dr. kaze da je to ok.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Položaj posteljice
12.7.2011 19:09:12   
MERYEN
Sad nosim na zadnjem zidu ovu moju lepoticuuser posted image

_____________________________

Starajte se da imate Boga za prijatelja i nebojte se nista!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Položaj posteljice
12.7.2011 19:14:11   
Mala Loojka
Meni je celu trudnocu bila na prednjem, i udarce malog sam bas osecala, ne smem ni da mislim sta bi bilo da nije bila tuuser posted image
I ono da ti je stomak veci ako je na prednjem je bzvz, ja sam ga jedva imala...

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Položaj posteljice
8.8.2011 13:49:30   
zeci
Na proslom pregledu sa 12 nedelja dr mi je rekao da posteljica delimicno prekriva grlic materice, da je moguce da se sa rastom ploda povuce na gore, a mozda i da ostane tako. Nije mi rekao da mirujem niti sam dobila neki lek, sad se ja brinem kad vidim da to i nije tako naivno kao sto mi on predocio user posted image  Jedva cekam sledeci pregled da vidim da li se nesto promenilo, i da ga preispitam do detalja, a sledeci pregled tek za tri nedelje user posted image

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Položaj posteljice
8.8.2011 13:54:16   
Anoniman
Meni je posteljica bila na zadnjem.... Vidim sve pišu da na prednjem jače osećaju udarce-ja ne znam kako bih tu trudnoću izdržala user posted image Miša je sa zadnjeg zida tako šutirao da su mi suze nekontrolisano tekle od bola. Šta bi tek onda bilo da je na prednjem? Sigurno bi probušio stomak da izađe user posted image

(odgovor članu zeci)
  Direktna veza do poruke: 246
   RE: Položaj posteljice
8.8.2011 14:10:06   
lanajelena
Nina potpisujem i za prvo i za drugo dete

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Položaj posteljice
8.8.2011 22:17:41   
dacca
Meni je posteljica i dalje nisko, dg. placenta praevia marginalis (djelimicno prekriva grlic). Moram da mirujem!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Položaj posteljice
2.11.2011 20:27:45   
New Mom
Ja se nadam da će posteljica da se povlači ka gore kako materica bude rasla, s obzirom da je danas rekao da potpuno pokriva ušće za sada. Mada on nije uzbuđen, smatra da će se povući kako vreme prolazi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Položaj posteljice
27.12.2011 12:53:14   
New Mom
Na pregledu sa 23GN dr je rekla da misli da neće ostati placenta previa, iako je i dalje nisko u fundusu, ali sada više na zadnjem zidu. Imam u četvrtak kontrolu kod mog dr (26.nedelja) pa ću čuti ima li još pomaka.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

administrator
isidora88

Ko vam je bio najbolji administrator?

guppy (33%)

dunja (50%)

lesica (17%)


Ukupan broj glasova: 320

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here