|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 18:30:11   
mirjanica
Mjaumjau, mislim da imamo slican problem, a i tu smo negde sa trudnocom!
Meni su juce rekli da im posteljica ne izgleda homogeno, da moram da dolazim na ceste preglede, da ne mora da bude nista opasno! Isto me je gledala neka u frontu koja je menjala moju dr i posteno me isprepadala!
Danas sam otisla u dz po doznake i pitala dr tamo sta to moze da znaci, samo je cutala, ja sam tri puta ponavljala i ona je uvek nesto drugo pricala! Da li ne zna ili je nesto lose pa nece da me plasi jer sam ionako panicarka i odmah mi skoci pritisak! Pise lepo na nalazu da je posteljica nehomogena i deblja!!!
Ujutru idem opet u front da me pogleda moja dr i da kaze o cemu se radi i imam li razloga za brigu!

(odgovor članu mjaumjau)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 18:38:13   
Olga75
Mirjanice , ja sam ti sinoc napisala a evo ponovicu :to nehomogena verovatno znaci da nejednako odbija UZ zrake i apsolutno ne mora da znaci nesto lose , mozda je nejednake debljine a mozda je senka hematoma , dok je ona odgovarajuce zrelosti i cela sve je u redu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 19:36:28   
mirjanica
Ma hematom je nestao, ne postoji vise! Ma dzaba da lupam glavu dok moja dr sutra to lepo ne vidi i ne objasni mi o cemu se radi! Nego me danas ova smotana u dz uplasi jer je negde na nalazu videla da navodno nema dovoljno plodove vode? A juce mi to niko nije spomenuo dok su me gledali, osim toga za posteljicu! Jedno samo znam, napisala sam to u drugom tromesecju! Vise ni slucajno necu otici ni kod jednog drugog lekara! Evo ta glupaca iz dz se istripovala danas da ume jos nesto osim da popunjava doznake, gledala me na stolu da vidi jel zatvoren grlic i mene celo popodne boli stomak! Otisla sam tamo bez ikakvog bola! Strasno!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 19:40:49   
Snelle
Mirjanice draga, naterala si me da nadjem nalaz, da ga fotografišem i pokažem tebi da se ne bi više plašila user posted image
Vidi ovo:

user posted image

Btw, nalaz je takođe iz Fronta!
Jel sad lakše? user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 20:04:38   
mirjanica
Draga Snelle, hvala ti punoooouser posted image !!! Slicno mi pise, i ako smem da primetim, ista je dr u pitanjuuser posted image ta sto me je juce gledala! Lakse mi je bilo i jutros kad sam videla tvoj odgovor, ali ja ne bih bila ja kad ne bih ipak proverila, tj. nazvala svoju dr koja mi vodi trudnocu u frontu, i zakazala sutra kod nje pregled! Ma uplasila me i krava iz dz danas, mozda i ne zna sta nehomogena uopste znaci, ali mi je izgledalo kao u fazonu necu da te plasim kad vec ides sutra opet tamo! Jos nadje i to za plodovu vodu da je nema dovoljno, a ova mi juce to ne spomenu, a na proslom uz je dr bas naglasila da je plodova voda u redu! U svakom slucaju, hvalaaa! Javim sutra sta je bilo!user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 20:14:16   
Snelle
IZVORNA PORUKA: mirjanica

Slicno mi pise, i ako smem da primetim, ista je dr u pitanjuuser posted image ta sto me je juce gledala!



Možda su kod nje svim trudnicama nehomogene posteljice user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 21:09:09   
mirjanica
Da da, moguceuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Položaj posteljice
23.2.2011 23:15:49   
trecerotka
Cao svima!
Meni je ovo treca trudnoca, i trebala bih da sam doktorirala ginekologiju, medjutim, neverovatno je koliko je svaka trudnoca prica za sebe....
Ipak, mene u ovoj temi najvise brine, da li polozaj posteljice ima veze sa tim da li ce posteljica izaci u celosti odn. da nece morati da se radi revizija.
Hvala

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Položaj posteljice
24.2.2011 0:08:30   
Snelle
trecerotka, to nema apsolutno nikakve veze, tako da nemoj da brineš unapred user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu trecerotka)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Položaj posteljice
24.2.2011 18:25:24   
mirjanica
Hvala Bogu, posteljica mi je odlicna!
Snelle, osim moje, jos 2 dr su gledale posteljicu, i slozile se da je manja, pogacasta,... ali uglavnom u redu, sve u svemu nehomogena ni slucajno!!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Položaj posteljice
24.2.2011 20:42:18   
Snelle
IZVORNA PORUKA: mirjanica

Hvala Bogu, posteljica mi je odlicna!
Snelle, osim moje, jos 2 dr su gledale posteljicu, i slozile se da je manja, pogacasta,... ali uglavnom u redu, sve u svemu nehomogena ni slucajno!!!



user posted image user posted image user posted image
I objasniše li ti šta znači nehomogena? Da znam šta sam nosila u sebi user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Položaj posteljice
24.2.2011 21:08:11   
marijamarjuca
ne znam da  li ću vam pomoći ili vas dodatno zbuniti,
Meni kad su u 10.nedelji napisali da postoji nehomogena zona na posteljici Dr.mi je prepisala Utrogestan 3 puta dnevno, vaginalno,  i tako nedelju dana . ZA nedelju dana sam prestala da koristim Utrogestan.
Mislim da je samo potrebno vreme da ta nehomogena zona predje u homogenu, kompaktnu, a meni je doktorka previše obazriva jer prva trudnoća se nije dobro završila pa smo i ona i ja u grču. Nadam se da vas nisam zbunila

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Položaj posteljice
24.2.2011 22:23:54   
Anoniman
evo sta je meni dr napisala i kako je nacrtala polozaj moje posteljice

user posted image

(odgovor članu marijamarjuca)
  Direktna veza do poruke: 213
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 0:31:30   
Snelle
marijamarjuca, mene nisi uopšte zbunila. Ja sam se odavno porodila tako da me baš briga kakva mi je bila posteljica user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 0:35:19   
marijamarjuca
user posted image He,he,he
Čestitamuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 0:38:47   
Snelle
Hvala, živa bila, lako se porodila user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu marijamarjuca)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 9:48:00   
mirjanica
Snelle, nisu mi dalje objasnjavali nista, dovoljno mi je da su rekli da je u redu!
Marijamarjuca, ja utrogestan koristim od pocetka trudnoce i najverovatnije cu do kraja, kao i inekcije progesteron! Ne moze da skodi, a da pomogne moze, tako da ne brini!
Mene sada brinu druge stvari, imam male kontrakcije, dr nije uspanicila jer primam progesteron svakako, ali imam blagi bol u stomaku, konstantan, i to je valjda to! E sada, kad ce to da prestane, pojma nemam! Problem sa cisticom kod bebe koja takodje treba da se povuce, sve u svemu, visok pritisak zbog svega toga, i bas me je strah, a ne sme da bude, moram da kuliram...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 11:19:11   
Anoniman
mirjanice, ne znam kako ali moraces da se smiris. tako jako skodis i sebi, a o bebi i da ne pricamo. ona mislim da je neka opasnosti u pitanju i sigurno je preplasena, kad si ti takva. vidis kakva je sneletu bila posteljica, pa sta zeni fali, rodila zdravo i pravo dete k'o secer! a tebi cak ni nije to. . .prema tome samo opusteno! user posted image

dal su nase majke znale kako im izgleda posteljica i gde se nalazi. . kad je moja mama bila trudna nije ni postojao ultrazvuk. od svih analiza je radila samo krv i urin i to ne svakog meseca i doktorka je pred kraj slusala bebine tonove sa nekom trubicom. a od lekova samo tocopherol kad je ostala trudna i sumeci kalcijum u 6. mesecu i to jedno pakovanje od 20 komada. i nista vise, a radila zena do ulaska u 9. mesec i isla pesice na posao. naravoucenije, sto se vise analiza radi i parametara meri ispadamo sve kilavije i svakoj trudnici nesto fali. a ovo je skroz prirodno stanje, ja se tek sad nekako osecam sva svoja. iako bude nekih problemcica, mnogo mi je lepo i bila bih stalno trudna!!
izvinite na filozofiranju, nesto sam jutros imala inspiraciju. user posted image

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 218
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 11:35:49   
mirjanica
Ma znam Macaki, i moja majka je obe trudnoce isto tako iznela!
Ajde to za cistu devojke su me utesile da ce nestati pa se trudim o tome da ne razmisljam, ali me brinu te kontrakcije, mene stomak i dalje boli, to je blago nije nikakav jak i ostar bol, al ne prestaje! Eto juce sam bila i rece da je to, a zatvorena sam skroz! Ne znam kad ce to da prestane, nije svejedno kad te nesto non stop boli, onda ne mozes da prestanes da mislis na to! Drugo je kad ti je dobro pa ti uobrazis nesto, to je panicenje bez razloga, al mene brine ovaj bol, zato se zalim ovoliko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 11:40:09   
Ana RR
Mirjanice, ukoliko se nastave kontrakcije dobićeš terapiju (ginipral ili partusisten). Čudi me da ti već to nije prepisala jer utrogestan se koristi do 17.nedelje, posle toga nema nikakvu funkciju. Ali vidim da neki doktori to praktikuju, valjda imaju svoje razloge.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 11:47:40   
Anoniman
mirjanice, samo lezi i nemoj da ustajes. msilim da to najvise moze da pomogne. ako se to nastavi ti svakako uvek mozes da odes do svoje doktorke ili bar da je pozoves. pokusaj samo da se smiris, i u krevet pa uzivaj . .tv, knjige, filmovi ..  rastereti se nekako.

ni meni nije jasno dokle vise taj utrogestan. meni moja dr kaze slobodno ga koristtite, on moze do 30. nedelje, posebno ako imate povremeno bolove. ja sam sad smanjila na 3x1 i koristicu tako do sledece kontrole, pa cu opet da pitam kad budem otisla.


(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 11:55:26   
Snelle
Mirjanice, ako ti je za utehu, ja sam imala jake kontrakcije od trećeg meseca, i pored korišćenja Gyniprala. 

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 19:45:39   
mirjanica
Ana i Macaki, kazu da u frontu utrogestan i progesteron daju do kraja trudnoce, a ja tamo vodim trudnocu! Spomenula je dr juce taj partusisten, ali nije mi nista dala... kako se on koristi?
Snelle, kako su izgledale tvoje kontrakcije? Meni su ih opisali kao grceve u stomaku, al mene je bolelo blago kao kad se prehladis pa te bole jajnici ili mokracni kanali peku onako, medjutim ona kaze da su to male kontrakcije! Da li je bitno to sto sam skroz zatvorena? Uglavnom ona se nije uspanicila zbog toga, samo je rekla nastavite progesteron i utrogestan, nju brine vise moj pritisak!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 20:13:31   
Olga75
Bitno je da je grlic zatvoren , ja sam pocela da se otvaram u sestom mesecu a kontrakcije sam imala od petog , dobila sam ginipral i verapamil , imala sam i povisen pritisak i pila methyldopa 3x1 od cervrtog meseca a u sestom sam pila i bensedin 2 mg pre spavanja
Kontrakcije mogu biti i potpuno bezbolne , koa grc, dos stomaka bude bas tvrd a mogu i da se osete i kao menstrualni bolovi


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Položaj posteljice
25.2.2011 21:35:46   
mirjanica
Pa da, onda su i moje takve, nekad prosto oset_im samo napetost u stomaku, nekad kao predmenstrualne bolove, al ovih dana je bogami bas bio konstantan blagi bol u predelu pupka! Ja sad ulazim u 5. mesec!
A Olga jesi li koristila nesto pre tih lekova, utrogestan, progesteron inekcije? Ja to koristim pa ne znam hoce li mi menjati ako se nastave kontrakcije?

I da, metildopu ce mi mozda uvesti, ako se nastavi ovaj pritisak, a bensendin od 2 mg pijem po potrebi, kad se nesto uznemirim, to su mi dali odmah na pocetku! Nazalost, meni sve potice od straha, nervoze i panike, sto i jeste najgore...


< Poruku je uredio mirjanica -- 25.2.2011 21:36:56 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
New Mom: Moja porođajna priča
Doktorka i sestra naležu na moj stomak i osećam kako se olakšanje širi telom. Gledam moju bebi kako se rađa. Plače. 11.3...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

hrana
malaandjela

koje adaptirano mleko je po vama najbolje

aptamil (40%)

humana (40%)

bebelac (16%)

milupa (4%)


Ukupan broj glasova: 161

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here